Skocz do zawartości

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej Rosja 2018 - turniej finałowy


Pepek94
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak się zastawiam niby czym  wam ten Iran zaimponował ? Tym, że nie oddali celnego strzału na bramkę, tym że nie mieli szans w tym meczu ustawiając się 1-10-0-0 i to tylko kwestią czasu było kiedy Hiszpanie strzelą gola ? . Tym, że zespół miał fatalną skuteczność podań ? Tym, że wybijali piłkę na pałę ? Tym, że wybicie piłki jak najdalej to był ich jedyny pomysł na grę ?

 

To był mecz jak Polska - Niemcy z 2002.

 

Iran zagrał gorszy mecz niż Polacy którzy mimo słabej gry potrafili sobie wykreować 3-4 sytuacje bramkowe. Ale podnieta nad ogórkami będzie trwać.

 

Taktyka Iranu w tym meczu, nazywa się czekanie na egzekucję a tajemnicą rzekomo dobry Iranu jest to, że Hiszpanie nie umieli trafić w bramkę, gdyby umieli to skończyło by się jak mecz Rosji z Arabią. 

Ogórkiem to się okazała niestety nasza reprezentacja. Chyba jakieś zupełnie inne mecze oglądaliśmy, albo ktoś tu miał zaburzoną świadomość. Teraz doskonale widać która reprezentacja czekała na "egzekucję" i z cała pewnością nie był to Iran, Marocco i inne rzekomo "ogórki", które tak naprawdę pokazały jak powinno się z honorem grać do końca na maxa. Naszym celebrytom najlepiej wychodzą spoty reklamowe i odnoszę wrażenie że nagrania reklam były ważniejsze od przygotowań. Z Japonią powinien zagrać jeszcze Peszko, ten powołany dla atmosfery i w ten sposób zakończymy ten wstydliwy kabaret.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było żadnego momentu, w którym gralibyśmy jakoś wybitnie dobrze, ale w pierwszej części pierwszej połowy było widać jakąś tam wolę walki, było inaczej niż w meczu z Senegalem, w którym od początku drużyna nie istniała. Niestety, sił wystarczyło tylko na 20-25 minut, potem z każdą minutą było coraz gorzej, aż do kompromitacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://twitter.com/K_Stanowski/status/1010868339248267264

 

 

Jeśli tak będzie, to ja wietrzę niestety bolesną i wysoką porażkę. 

Bo to było jasne dla mnie od momentu, jak poznałem ten skład i ustawienie. Ta rewolucja kadrowa na 2. mecz to przyznanie się selekcjonera do błędów, złej selekcji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci ,którzy krytykują teraz Polaków bo im nie wyszło, powinni zamkną [beep] i już nigdy się nie odzywać jak Polacy będą wygrywać. W Polsce jest tak, jak nasi wygrywają jest super, a jak przegrywają to brukowce typu Fakt, Super Ekspress czy nawet Przegląd sportowy krytykują, wręcz przezywają. Polska mentalność !!!  :evil:  :crazy:  :> 

Edytowane przez Mr. Orbita
Przyznaję ostrzeżenie za słownictwo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci ,którzy krytykują teraz Polaków bo im nie wyszło, powinni zamkną [beep] i już nigdy się nie odzywać jak Polacy będą wygrywać. (...)

Ale co będą wygrywać? Trwa najważniejszy turniej w tej dyscyplinie sportu. Mundial to ten sam kaliber dla piłkarza, co olimpiada dla lekkoatletów. Piłkarz może w karierze zagrać na takiej imprezie max 2-3 razy (cztery razy to już wyjątki). Wygrywanie meczów towarzyskich oraz eliminacji, gdy mamy szczęście w losowaniu to za mało. Jesteśmy 40 milionowym krajem a jesteśmy w czarnej d...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Ci ,którzy krytykują teraz Polaków bo im nie wyszło, powinni zamkną [beep] i już nigdy się nie odzywać jak Polacy będą wygrywać. W Polsce jest tak, jak nasi wygrywają jest super, a jak przegrywają to brukowce typu Fakt, Super Ekspress czy nawet Przegląd sportowy krytykują, wręcz przezywają. Polska mentalność !!!  :evil:  :crazy:  :> 

Przegrać w takim stylu, a przegrać po walce to są dwie różne kwestie. Zapamiętaj to sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska oddała dwa mecze w zasadzie walkowerem. Coś poszło po prostu nie tak, a szambo powoli wybija. A jeszcze turniej się nie skończył. Chciałbym osobiście poznać kilka szczegółów zza kulis, jak np.

 

- jak to się stało, że pojechał Glik, skoro od zawsze trener powtarzał, że powołanie mogą dostać tylko zawodnicy w 100% zdrowi. 

- po co pojechał tam Peszko, drużyna nie byłą w ogóle przygotowana tym samym na niedyspozycję/kontuzję Błaszczykowskiego

- dlaczego trener postawił na zawodników, którzy mieli kompletnie nieudany ostatni sezon

- skoro grać mieli przede wszystkim Ci, którzy grają w klubach, to co w bramce robił Szczęsny?

 

I kilka innych pytań się nasuwa... 

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Konferencja i tekst Lewego:

"To Była najcięższa grupa na tych mistrzostwach"

Paranoja jakaś. Kolumbia była nie do ogrania ale Senegal i Japonia. To są jakieś żarty.

Nawałka na konferencji odrealniony:

" Jestem zadowolony ze swoich zawodnikow"

Że co ??

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci ,którzy krytykują teraz Polaków bo im nie wyszło, powinni zamkną [beep] i już nigdy się nie odzywać jak Polacy będą wygrywać. W Polsce jest tak, jak nasi wygrywają jest super, a jak przegrywają to brukowce typu Fakt, Super Ekspress czy nawet Przegląd sportowy krytykują, wręcz przezywają. Polska mentalność !!!  :evil:  :crazy:  :> 

Tyle lat porażek i jeszcze się nie przyzwyczaiłeś ??? U nas awans na imprezę to ogromny sukces podczas gdy u innych obowiązek,podobnie jak wyjście z grupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawałka chyba troszkę się oderwał od rzeczywistości. A skoro tak i przestał ogarniać (zmęczenie, konflikty w drużynie), to będąc profesjonalistą powinien nieco wcześniej powiedzieć "dziękuję". 

 

Najcięższa grupa? Lewy chyba też myślami gdzie indziej. 


Dziennikarze na konferencji też żenada. Zamiast zadać kilka trudnych pytań pytają o pogodę...

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fizycznie przegraliśmy ten mundial. Niby w statystykach dużo biegaliśmy, dużo sprintów mieliśmy, a jak to wyglądało sprzed telewizora? Byliśmy wolni, zmęczeni, zero zmiany tempa biegu... Powtórka z lat 2002, 2006, 2008... Nie wiem dlaczego tak to wyglądało.

Lewandowski mówi, że wielu zawodników miało słaby sezon, niewiele grało... Czy to jedyna przyczyny? Wydaje mi się, że coś było jeszcze nie tak. Niby jakaś indywidualizacja treningów, a wszyscy ruszali się jak muchy w smole.

Powinniśmy teraz budować młodszą drużynę, podziękować takim zawodnikom jak Błaszczykowski, Piszczek... Trzeba budować drużynę na Bednarku i innych młodych zawodnikach, będzie kilka gorszych lat, ale z czasem to przyniesie efekty.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziennikarze na konferencji też żenada. Zamiast zadać kilka trudnych pytań pytają o pogodę...

Takie mamy dziennikarstwo sportowe w Polsce. Niczego innego po nich się nie spodziewałem na tej konferencji. Im się za dobrze żyje z tą reprezentacją żeby teraz zadać jakieś konkretne pytanie. Zaraz Boniek by odsunął jednego z drugim od informacji.

 

To gadanie o grupie śmierci mogliby sobie odpuścić. Chyba że oni naprawdę w to wierzą  :lol2:

Hiszpanie czy Anglicy pukali się w głowę jak zobaczyli Polskę w pierwszym koszyku podczas losowania, Polska dobitnie udowodniła, że mieli rację. Nie da się oprzeć wrażeniu, że zaprezentowaliśmy się najgorzej ze wszystkich. Zero walki, zero zaangażowania, zero wszystkiego. 

Należy tylko współczuć nowemu selekcjonerowi, zaraz eliminacje do Euro a drużynę trzeba budować praktycznie od nowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Powinniśmy teraz budować młodszą drużynę, podziękować takim zawodnikom jak Błaszczykowski, Piszczek(...)

 

Na tych, którzy przegrali młodzieżowe Euro przed własną publicznością?

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przegraliśmy fizycznie, jak mnie to irytuje Polska przypadłość jak coś źle idzie ludzie wieszają trenera od przygotowania fizycznego.  Przegraliśmy piłkarsko, były 2 problemy względem Euro które rozwaliły tą kadrę, straciliśmy 2 zawodników ważnych do środka pola Jodłowiec/Mączyński z różnych przyczyn i straciliśmy siłę na skrzydłach. Stąd Nawałka zaczął kombinować z  3-4-3 itd.  Problem polega na tym, że nie mamy do tego piłkarzy, jedyna możliwość grania 3-5-2 to gra z 3 defensywnymi pomocnikami z których co najmniej 2 umie wyprowadzać piłkę.  Naszym głównym problemem nie było przygotowania fizyczne a transfer piłki z defensywy do ofensywy który był wolny ale to nie przygotowania fizyczny za to odpowiadało a niestety brak umiejętności piłkarzy.Na tym etapie nasze akcje były hamowane a co choćby na Euro było naszym największym atutem. 

 

I jeszcze jednego w tej kadrze mi brakowało, kim w Legii jest Arek Malarz. Te wszystkie wypowiedzi liderów, to wszystko nijakie, gadanie sloganów itd itd. Arek zawsze mówi jak jest, wyjdzie do wywiadu, powie co myśli. Brakuje mi tego w tej kadrze od dawna. 

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z @mad85. Też mnie wnerwia, że od lat w takich sytuacjach słyszymy o złym przygotowaniu fizycznym. Tu zabrakło głównie umiejętności czysto piłkarskich. A całości dramatu dopełnił chaos w decyzjach Nawałki, który próbował swoje błędy naprawić już po zamknięciu drzwi do Rosji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się z chaosem, trener musiał coś zmienić. Nasze problemy nie zaczęły się przed mundialem a już po Euro, rywale byli słabi to jakoś poszły eliminacje ale przed mundialem trzeba było to próbować zmienić bo byłaby jeszcze większa klapa. Te zmiany po prostu nie wyszły ale coś trzeba było zmieniać. Problem polega na tym, że na kluczowych pozycjach nie ma alternatyw. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w ogóle słuchałem tego Lewego i pomyślałem sobie, że jaki kapitan, taka drużyna...


Nie zgodzę się z chaosem, trener musiał coś zmienić. Nasze problemy nie zaczęły się przed mundialem a już po Euro, rywale byli słabi to jakoś poszły eliminacje ale przed mundialem trzeba było to próbować zmienić bo byłaby jeszcze większa klapa. Te zmiany po prostu nie wyszły ale coś trzeba było zmieniać. Problem polega na tym, że na kluczowych pozycjach nie ma alternatyw. 

Bzdura. Selekcjoner zmian powinien dokonać w powołaniach. Nie dokonał żadnych znaczących, w Rosji po meczu z Senegalem próbował ratować już nieudolnie, np. robiąc z Piszczka ofensywnego skrzydłowego. On po wyjeździe do Rosji już wiele zmienić nie mógł. Błaszczykowski i Piszczek po kontuzjach, Peszko błaznem reprezentacji, piłkarze z ławek rezerwowych, Glik z kontuzją nienadający się do gry... Tu już nie było miejsca na uratowanie sytuacji.

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mad85, to jak mi wytłumaczysz, że taki Grosicki wchodzi na boisku w okolicach 60 minuty, próbuje zrobić jedną akcję w minucie 90 i jest z łatwością wyprzedzony przez Cuadrado, który robi z naszej obrony wiatrak od początku meczu? :) Jeszcze taki Grosicki mówi w wywiadzie, że nie zasługiwał, żeby usiąść na ławce w takim meczu... :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, konflikt w drużynie najpewniej stąd. Nasi piłkarze uważają, że miejsce w reprezentacji należy im się jak psu buda - za nazwisko i wcześniejsze zasługi, nieważna tam forma :) Ale to nie nowość :) Jak pisałem - szambo wybija :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To właśnie te ściekowe media zrobiły z Grosickiego - gościa, który walczył o utrzymanie w drugiej lidze angielskiej wielkiego zawodnika. Do tego stopnia im się to udało, że kibice i sam Kamilek w to uwierzyli i macie teraz wyniki. Po takim występie jak jego z Senegalem i Kolumbią mi by było wstyd cokolwiek powiedzieć, on uważa że nie zasługiwał na ławkę?  :lol2:

 

Po tym co wczoraj zobaczyłem to dzisiaj najpewniej nie włączę nawet telewizora, obrzydzlili mi ten mundial strasznie.

Edytowane przez mrozio11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...