Skocz do zawartości

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej Rosja 2018 - turniej finałowy


Pepek94
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie stwarzał, nie oddał celnego strzału. Tak oczekuje radosnej gry, jak kibic bardzo podobało mi się to co zrobiła Legia w Dortmundzie. Było wiadome, że nie wgramy, ale wole taki radosny mecz 8:4 w plecy niż czekanie na egzekucje. 

 

To bez znaczenia tak naprawdę jak przegrasz. I wbrew pozorom to Polacy byli bliżej korzystnego wyniku z Senegalem niż Iran z Hiszpanią. I wbrew pozorom to Polacy stworzyli sobie więcej sytuacji Piszczek, Kownacki, wolny Lewego mimo że ten wyglądał z naszej strony bardzo słabo.

 

To Maroko grało fajnie w tej grupie a mimo to skończy pewnie mundial bez punktu i gola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska się skompromitowała i tyle. Jednak Ci zawdnicy osiągnęli 1/4 EURO, wielu z nich gra w renomowanych klubach zagranicznych i od nich należy wymagać zdecydowanie więcej, a mecz Polska-Senegal to był jeden z najsłabszych jeśli nie najsłabszy mecz na Mundialu. Fakt,że Maroko, Iran ,Peru pozostawia w starciu z dużo silniejszymi rywalami lepsze wrażenie jest po prostu dla nas zawstydzające. 

Klęska Argentyny mnie nie dziwi. Fartem się dostali do MŚ. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jutro pozostaje trzymać kciuki za Islandię w meczu z Nigerią. Nawet przy wygranej 1:0 szanse Argentyny na awans zostaną zminimalizowane do minimum, a ich awansu nie chce chyba nikt poza Argentyńczykami. Na ich grę nie da się patrzeć, masa podań w powietrze, pełno gry chaotyczniej, niepoukładanej, mówiąc wprost dramatycznej. Życzę im odpadnięcia i zimnego prysznicu po turnieju, że grając w większości tak żenującymi zawodnikami nie da się osiągać dobrych wyników.

 

Poza tym widziałem tutaj dyskusję o Iranie. Powiem Wam jedno; chciałbym żeby nasza kadra umiała chociaż grać w taki sposób w obronie jak robią to oni. Zdecydowanie wolałbym odpaść w stylu ich grania i ciągłej WALKI niż w sposób w jaki odpadniemy za kilka dni, bo nie wierzę że nagle zaczniemy grać rewelacyjny futbol.

Irańczycy wiedzą, że nie mają szans z większością rywali, więc ograniczyli się do minimum ofensywnego, ale co pokazali wczoraj po stracie bramki, że gdy jest źle to potrafią stworzyć sobie kilka niezłych sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie stwarzał, nie oddał celnego strzału. 

Zależy jak to postrzegać. W meczu można oddać nawet kilkadziesiąt celnych strzałów, które jednak nie stwarzają żadnego zagrożenia, a można też takie jak ten strzał Irańczyka, który minął słupek, a De Gea nawet nie zdążył p.i.e.r.d.n.ą.ć. Kwestia gustu i interpretacji. Ja wolę jednak strzały takie jak te Polaków w meczu mundialu z Brazylią w 1986 roku uznawane powszechnie za "niecelne" gdy Tarasiewicz trafił w słupek, Karaś w poprzeczkę, a piłka po efektownej przewrotce Bońka minęła minimalnie bramkę Brazylii. Wolę takie strzały niż 10-15 anemicznych strzałów bez historii w światło bramki. Wolę też jednak nie przegrywać jak Polska w tamtym spotkaniu. Czym innym jest przegrać jedną bramką, a czym innym czterema. 

To bez znaczenia tak naprawdę jak przegrasz. I wbrew pozorom to Polacy byli bliżej korzystnego wyniku z Senegalem niż Iran z Hiszpanią. I wbrew pozorom to Polacy stworzyli sobie więcej sytuacji Piszczek, Kownacki, wolny Lewego mimo że ten wyglądał z naszej strony bardzo słabo.

Tylko, że my graliśmy z Senegalem, a oni z Hiszpanią. 

 

Statystyki statystykami, a ludzie po latach odpalą skrót i sami wyciągną wnioski:

 

 

 

Polska na tle drużyny z Afryki, która wraca na MŚ po 16 latach wyglądała jak objazdowy cyrk z republiki bananowej. Co innego Iran w meczu z Hiszpanią, który po tym 2-minutowym oficjalnym highlighcie wcale nie wygląda na drużynę, która stanowiłaby tylko tło dla Hiszpanii, bo jak już pisałem sytuacji klarownych Hiszpania zbyt wiele sobie nie stworzyła. Przeważała w tym co zawsze, czyli liczbie podań, a tego żaden skrót nigdy nie odda. Wynik też idzie w świat, co innego więc przegrać z Senegalem, a co innego z Hiszpanią. Co innego przegrać też 0:1, a co innego 0:4.

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak on tak  zaczyna  mecz

180621203936-messi-exlarge-169.jpg

 

 

On nie ogarnia presji.  To nie jest  taki typ jak CR  który  jest jego przeciwieństwem. Który uwielbia presje  tyle że ma z kim grać  zarówno  w klubie  jak i w reprezentacji.Portugalia ma przede wszystkim  bramkarza  którego osobiście postawie w pierwszej 5 świata  tyle że gra w zbyt słabym klubie.

 

DgPzGvgW4AM0JjD.jpg

 

Argentyna nie ma trenera  nie ma ławki  nie ma bramkarza [obecny to ręcznik]   w składzie grają  sami  indywidualiści.  Gdyby nie hattrick Messiego z Ekwadorem  nie było by Argentyny  teraz.

 

Czemu zwolnili Sabelle   ?   Z nim zagrali w 3 finałach z rzędu w tym 1 finał to właśnie poprzednie  mistrzostwa  no  i mieli  przyzwoita  obronę. A  teraz jest tylko  chaos. A  wystarczyło   trafić  karnego z Islandia.

 

Mają  jeszcze  matematyczną szanse   tylko że jeszcze inne wyniki  musiałby by się potoczyć na ich korzyść  czyli remis Nigerii z Islandia.  Jednak  Chorwaci nadal mają o co walczyć  . Czyli pierwsze miejsce by nie trafić na Francję także nie warto czasami celowo kończyć na drugim.


Ale to nie zasługa Irańczyków a Hiszpanów którzy w tym meczu byli słabi, podobnie mecz wyglądał Iran - Maroko. Gdyby Hiszpanie byli lepiej dysponowani to by ich zjedli na śniadanie. Specjalnie wyżej przywołałem mecz Polska - Niemcy z 2002 roku, to był taki sam mecz.  Iran był bardzo wolny, Hiszpanie nie umieli tego wykorzystać.  Porównaj sobie ten mecz do meczu Rosja - Arabia, Arabia zagrała o niebo lepiej od Iranu a dostała 5 ze słabszą drużyną,  piłka to taka dziwna czasem gra.

 

My zagraliśmy słabo to nie ulega wątpliwości, wyżej zresztą pisałem że Nawałka przekombinował taktycznie w tym meczu ale gdyby nie błędy indywidualne które nie powinny się zdarzać piłkarzom grającym w Premier League czy Serie A to mimo słabej gry byśmy tego meczu byśmy nie przegrali. 

Hiszpanie  lepiej  dysponowani?   Mieli   pomoc  Iniesta  Silva  którzy próbowali a Isco  tylko wdawał się w bezproduktywne dryblingi   i cała masa strat.   Trzeciak go krytykował a potem Asensio jak wszedł. 

Odnosze wrażenie że Isco miał swoje 5 minut we wrześniu 2017 gdy Hiszpanie ograli Włochów   wtedy grał poezje  a teraz  znowu wrócił  stary bezproduktywny Isco.

 

Nie ma Xaviego  i   Alonso  to nie ma komu  kreować.  A Costa  to tam tak pasuje  żę... i te jego  gole wszystko kwestia przypadku  . Hiszpanie powinni grać  Aspasem od początku.    Ramosa można pyknąć tak samo jak Pique a Hiszpanie nie mają już takich piłkarzy jak ci dwaj.  Nacho to żaden  wirtuoz.   Czemu nie gra  Rodrigo Moreno     Saul . Odriozoli  powinien też zaufać.

Edytowane przez asiafan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do nie ogarniania presji to wbrew pozorom Lewandowski ma taki problem i to nie mniejszy od Messiego (w drużynie narodowej Argentyny). Lewandowski strzela bramki w meczach towarzyskich czy z jakimiś Armeniami. Jak przychodzi turniejowy trudny mecz i/lub z wymagającym przeciwnikiem to bramkostrzelny nie jest. Zabrzmi to może kontrowersyjnie ale moim zdaniem w kontekście mundialowym Lewandowski jest w stanie wnieść mniej niż to się powszechnie sądzi.

 

Na marginesie i co do Lewandowskiego - na kapitana drużyny wybiera się kogoś kto potrafi podnieść na duchu w trudnych chwilach na boisku i poza nim. Tymczasem po meczu z Senegalem niektórzy nasi podłamani zawodnicy stoją jak wryci. Co robi Lewy? Klepie ich po ramieniu? Mówi coś pocieszającego? A skąd, leci rozbawiony do Ani aby ponuplać ją przed kamerami.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że Lewandowski mniej wnosi, bo to typowa dziewiątka, a dziewiątki żyją głównie z podań. Sami zresztą widzimy, że on bez wsparcia kolegów jest całkowicie bezradny. On nigdy nie był typem piłkarza, który zrobiłby coś z niczego, to bardziej ktoś kto puentuje pracę całego zespołu. Stawia ostateczny stempel. 

 

 

//

 

http://transfery.info/115628,gwiazdy-odejda-z-reprezentacji-argentyny

 

Pełen props. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jutro pozostaje trzymać kciuki za Islandię w meczu z Nigerią. Nawet przy wygranej 1:0 szanse Argentyny na awans zostaną zminimalizowane do minimum, a ich awansu nie chce chyba nikt poza Argentyńczykami.

Ja chcę. :D Będe im kibicował do końca. Za to życżę Islandii żeby odpadła. ;) Bo poza Polską najbardziej na Mundialu kibicuje Argentynie i Chorwacji i nadal wieżę, że jednak te drużyny wyjdą z grupy. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argentyna dostaje drugie życie, jeśli wygra z Nigerią, to prawdopodobnie awansuje.

Ciekawe co zrobią teraz Chorwaci, bo tylko porażka z Islandią i jednoczesna wygrana Nigerii z Argentyną może im zabrać pierwsze miejsce (i jeszcze przy niekorzystnym bilansie bramkowym). Oszczędzą kluczowych graczy?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co zrobią teraz Chorwaci, bo tylko porażka z Islandią i jednoczesna wygrana Nigerii z Argentyną może im zabrać pierwsze miejsce (i jeszcze przy niekorzystnym bilansie bramkowym). Oszczędzą kluczowych graczy? :)

Mają 5 bramek zapasu nad Nigerią, mogą oszczędzać się na 1/8 i wyrzucić Argentynę równocześnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z portali internetowych, dzisiaj zamieścił tekst, że VAR jest największym wygranym tych mistrzostw. Też tak myślę.

 

To prawda. Ja jeszcze chciałbym aby powiedzmy wzorem innych dyscyplin to zawodnicy (kapitanowie?) mieli prawo zażądać VARu. Myślę,że tak jak zmiany zawodników są maksymalnie trzy, tak i takich żądań też mogłyby być maksymalnie trzy dla każdej z drużyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meksykanin Cesar Arturo Ramos będzie sędziował mecz Polaków.

Gdzie są najwcześniej podawane informacje o obsadach sędziowskich?

 

Dziś mnie Islandia negatywnie zaskoczyła. Widać, że to zespół, który jest w swojej grze mocno ograniczony. Argentyna nie zasłużyła na kolejną szansę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Kolumbie mamy wyjść 3 z tyłu, bez Glika. Do tego przecież Kolumbia będzie grać pozycyjnym, a my z kontry, a Adaś ma posadzić Grosickiego na ławce... To kto będzie biegał do kontry? Jak nie najszybszy zawodnik. Nie kumam tego.

Na dzień dzisiejszy planowany jest taki skład:
Szczęsny-Pazdan,Bednarek,Piszczek-Rybus,Góralski,Krychowiak,Bereszyński-Zieliński,Kownacki-Lewandowski.

Kadra nigdy nie grała w takim zestawieniu, w żadnej formacji... Ja widzę, że Nawałka się zagotował i podejmuje jakieś irracjonalne decyzję. Obym się mylił, a Adam okazał się kolejny raz geniuszem.

 

 

@UP @tcg

 

Ja sprawdzam na TT: @fifamedia

Edytowane przez eLBeG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do nie ogarniania presji to wbrew pozorom Lewandowski ma taki problem i to nie mniejszy od Messiego (w drużynie narodowej Argentyny). Lewandowski strzela bramki w meczach towarzyskich czy z jakimiś Armeniami. Jak przychodzi turniejowy trudny mecz i/lub z wymagającym przeciwnikiem to bramkostrzelny nie jest. Zabrzmi to może kontrowersyjnie ale moim zdaniem w kontekście mundialowym Lewandowski jest w stanie wnieść mniej niż to się powszechnie sądzi.

 

Na marginesie i co do Lewandowskiego - na kapitana drużyny wybiera się kogoś kto potrafi podnieść na duchu w trudnych chwilach na boisku i poza nim. Tymczasem po meczu z Senegalem niektórzy nasi podłamani zawodnicy stoją jak wryci. Co robi Lewy? Klepie ich po ramieniu? Mówi coś pocieszającego? A skąd, leci rozbawiony do Ani aby ponuplać ją przed kamerami.  

Tylko że  Messi jest z Argentyny  a to jest Ameryka PD.  Tam ciebie powieszą    i przywiercą cie gwoździami.  Będziesz potrzebować ochrony żeby ci nie spalili  domu.   Zabezpieczyć rodzine  itd itd.   Tam futbol jest taki że jak zawalisz mecz to jesteś śmieciem  a jak wygrasz coś ważnego  to ci stawiają  tron  pominik   i jesteś  Bogiem  . Lewy  i CR  nie ma problemów z karnymi.  CR  posyła piłki zazwyczaj w górne prawe okno   .  Lewy zwalnia w ostatniej chwili  a Messi kopie piłke jak Iniesta  jakby nie jadł śniadania.  Gdyby przykładowo trafił karnego w meczu z Chelsea w LM  mecz rewanżowy   było by 3-1  i kto wie gdzie by zaszli.   To samo z Isladnia gdyby strzelił karnego  teraz mieli by 3 pkty. 

W Argentynie wszyscy są ob[beep]i    Mascherano to jest absolutny dramat. Poszedł do Chin i to co gra to jest tragedia.  Taki zestaw w ataku jak Messi  Dybala Higuain  Aguero  nie funkcjonuje  . Daj mi druga reprezentacje która ma takich pilkarzy. Ich problem to trenerzy którzy nie mają koncepcji  jak to ustawić.

 

O to komentarz Tomasza i ekipy   do 20minuty  trwa krytyka i wszystkie negatywy z tym związane

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, Grosik w 60 minucie to jest dla mnie spoko wyjście, on i tak rzadko kiedy ma siłę biegać te 90 minut a tak z ławki na podmęczonego może poszarpać. Oczywiście, jeśli będzie odpowiedni wynik.

Wyjście takim składem to byłoby spore ryzyko to raz a dwa, trochę to by było nie w stylu Nawałki. Mimo wszystko myślę, że zmiany będą ale czy aż tak duże? Wątpie. Milik na ławce to oczywistość, może Kuba, który widać że jest kompletnie bez formy. Chociaż miałby kto z ławki wejść.

 

No cóż, jakby Nawałka dokonał tylu zmian po czym pokonalibyśmy Kolumbie to czapki z głów. Gorzej jak te eksperymenty okazałyby się klapą. Przecież te wszystkie Janusze już nawołują do bojkotu wszystkiego, co nasi kadrowicze reklamują :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i VAR nic nie pomógł Serbom jak wszyscy sędziowie byli przeciw nim; to chyba pierwszy raz jak sędzia na boisku i sędziowie VAR są z tego samego kraju; dwóch w zasadzie krajan sędziów (dla mnie Szwajcar to Niemiec) rzuca się na Serba w polu karnym , powala go i nic; przypomina mi się Mundial 1986 w Meksyku i mecz Polska - Brazylia, wysoko przegraliśmy ale wynik nie odzwierciedlał przebiegu meczu, tam też był taki Helmut co to widział czego nie było a nie widział co było; dziś Marciniak sędziuje Niemcom i myślę że nie będzie nadgorliwy; w sumie liczę że Szwedzi załatwią sprawę, obecna drużyna Niemiec nie ma napastnika a ten cały Werner to kpina, Muller od dwóch lat jest bez formy, Neuer rok nie bronił; nie jestem jakimś wrogiem Niemców ale wczorajsze sędziowanie to skandal, ten Brycht to może sobie sędziować w kasynie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dziś mnie Islandia negatywnie zaskoczyła. Widać, że to zespół, który jest w swojej grze mocno ograniczony. Argentyna nie zasłużyła na kolejną szansę.

Ale czym cie niby zaskoczyło ? To jest zespół który dobrze czuje się w skomasowanej obronie a Nigeria mimo, że miała piłkę nie napędzała wcale tempa meczu i Islandczycy musieli często rozgrywać.  Nigeria przebiegła tylko 100 km.  To było do przewidzenia przed meczem, że dla Islandii będzie to trudniejszy mecz niż z Argentyną i raczej go nie wygrają.

 

VAR jest od sytuacji oczywistych a nie kontrowersji, a sytuacja Mitrovica oczywista nie jest, bo on też tam faulował 1 fazie, można się spierać i każdy będzie miał trochę racji ale ewidentnego błędu sędziego w tym nie ma i chyba podjął najlepszą decyzje. Za samo trzymanie w miejscu nie ma faulu, dopiero za przewrócenie gdy leci piłką a przed tym Mitrovica łokciami jechał Szwajcarów po twarzach. A Brych podyktował rzut wolny za faul Mitrovica czyli według chronologii zdarzeń, to była dobra decyzja. 

t

Kiedyś w Ekstraklasie była dość podobna sytuacja jak Japoński sędzia nie widział faulu gracza Legii, po czym podyktował karnego dla Legii 2-3 sekundy potem. Ten sam sędzia co sędziował Brazylia - Chorwacja 4 lata temu na mundialu, nazwiska nie pamiętam.

 

 

I taki ciekawy link do tych którzy twierdzili, że jako fatalnie wyglądamy fizycznie i że niby jakieś Irany były 3x szybsze itd.  https://twitter.com/sportdw/status/1009748968862044160

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Kolumbie mamy wyjść 3 z tyłu, bez Glika. Do tego przecież Kolumbia będzie grać pozycyjnym, a my z kontry, a Adaś ma posadzić Grosickiego na ławce... To kto będzie biegał do kontry? Jak nie najszybszy zawodnik. Nie kumam tego.

 

 

Przecież Grosicki zagrał całe 90 minut z Senegalem, on po każdym takim wysiłku musi przez dwa tygodnie odpoczywać. Pół żartem, pół serio, ale takich mamy piłkarzy w drużynie, niestety. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argentyna dostaje drugie życie, jeśli wygra z Nigerią, to prawdopodobnie awansuje.

 

Ciekawe co zrobią teraz Chorwaci, bo tylko porażka z Islandią i jednoczesna wygrana Nigerii z Argentyną może im zabrać pierwsze miejsce (i jeszcze przy niekorzystnym bilansie bramkowym). Oszczędzą kluczowych graczy? :)

Tak do końca to sobie zlać mecz z Nigerią to nie mogą bo mogą się przeliczyć i wylądować na 2 miejscu co oznacza mecz z Francją.

A chyba nie tęsknią do tego.

Choć róznicą 3 bramek to raczej nie wygrają przedstawiciele Czarnego Lądu choćby grali z rezerwami Chorwacji.

Edytowane przez tracer10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...