Skocz do zawartości

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej Rosja 2018 - turniej finałowy


Pepek94
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Iranie jak Ty mi wczoraj zaimponowałeś. Co za ekipa! Żeby w chłopcach Nawałki było tyle charakteru co w reprezentacji Iranu. Ponadto kolektyw, pomysł na grę, przygotowanie fizyczne. Muszę przyznać, że po meczu z Marokiem stawiałem na piłkarzach Iranu krzyżyk, bo choć wtedy wygrali to nie zagrali niczego nadzwyczajnego. No ale wczoraj to zagryzanie trawy w ich wykonaniu to było coś. Cierpiałem razem z nimi przed TV, ale akurat takie katusze to ja bardzo lubię. Proszę o to samo, a nawet więcej w meczu z Portugalią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastawiam niby czym  wam ten Iran zaimponował ? Tym, że nie oddali celnego strzału na bramkę, tym że nie mieli szans w tym meczu ustawiając się 1-10-0-0 i to tylko kwestią czasu było kiedy Hiszpanie strzelą gola ? . Tym, że zespół miał fatalną skuteczność podań ? Tym, że wybijali piłkę na pałę ? Tym, że wybicie piłki jak najdalej to był ich jedyny pomysł na grę ?

 

To był mecz jak Polska - Niemcy z 2002.

 

Iran zagrał gorszy mecz niż Polacy którzy mimo słabej gry potrafili sobie wykreować 3-4 sytuacje bramkowe. Ale podnieta nad ogórkami będzie trwać.

 

Taktyka Iranu w tym meczu, nazywa się czekanie na egzekucję a tajemnicą rzekomo dobry Iranu jest to, że Hiszpanie nie umieli trafić w bramkę, gdyby umieli to skończyło by się jak mecz Rosji z Arabią. 

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastawiam niby czym  wam ten Iran zaimponował ?

Tym, że chciało im się grać w piłkę. Tym, że poruszali się 3 razy szybciej od Polaków. Tym, że było widać u nich chęci i zaangażowanie. Tym, że długimi fragmentami potrafili być równorzędnym przeciwnikiem dla Hiszpanów. Dla Hiszpanów a nie dla przeciętnego Senegalu. Tym, że stworzyli kilka sytuacji podbramkowych i gdyby mieli więcej umiejętności i szczęścia to wynik mógł być inny. Wreszcie tym, że ten mecz bardzo dobrze się oglądało w odróżnieniu od meczu Polaków, na którym postronny obserwator mógł trzy razy z nudów zasnąć...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy co Iran pokaże w meczu z Portugalią, bo to będzie mecz dwóch drużyn grających w podobny nudny sposób. Portugalia jest słabsza niż Hiszpania, więc jak Iran wyłączy dobrze Ronaldo i poprawi celność, to wcale się nie zdziwię, jak ich wyrzuci z mistrzostw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym, że chciało im się grać w piłkę. Tym, że poruszali się 3 razy szybciej od Polaków. 

Po 1 jak może się chcieć grać w piłkę jak oni nie grali w piłkę . Po 2 średnia prędkość Polaków w meczu z Senegalem to 29,2 km/h a Irańczyków 27,25 km/h więc niby gdzie byli szybsi ? Ba Polacy wykonali więcej sprintów 35 do 32. 

 

Gdzie rzekomo miałeś te sytuacji pod bramowe ? Oddali 0 celnych strzałów. 

 

Ta byli równorzędnym bo Hiszpanie nie umieli trafić w bramkę, cała tajemnica tego meczu. Gdyby umieli skończyli by z 5 albo 6 z tyłu.

 

I pełna zgoda @ezequiel93 co do Maroka, im tak naprawdę zabrakło napastnika, dobrej 9 jedynie aby mieć znacznie lepsze wyniki w obu meczach bo gorsi to oni nie byli.

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1 jak może się chcieć grać w piłkę jak oni nie grali w piłkę . Po 2 średnia prędkość Polaków w meczu z Senegalem to 29,2 km/h a Irańczyków 27,25 km/h więc niby gdzie byli szybsi ? Ba Polacy wykonali więcej sprintów 35 do 32. 

 

Gdzie rzekomo miałeś te sytuacji pod bramowe ? Oddali 0 celnych strzałów. 

 

Ta byli równorzędnym bo Hiszpanie nie umieli trafić w bramkę, cała tajemnica tego meczu. Gdyby umieli skończyli by z 5 albo 6 z tyłu.

Gdyby patrzeć tylko na statystyki, to Polacy powinni byli gładko ograć Senegal. Jednak cyferki to nie wszystko. Ja widziałem u nich chęci i zaangażowanie, których zabrakło mi u beznadziejnych Polaków.

Pisałem o sytuacjach podbramkowych a nie o strzałach celnych. Obejrzyj sobie ten mecz jeszcze raz, to naliczysz ich więcej, niż u Polaków, którzy grali tylko z słabym Senegalem a nie z Hiszpanią. Ba, gdyby to Polacy zagrali z Hiszpanią, tak jak z Senegalem, to pewnie znowu byłoby 6:1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy Duńczycy zdają sobie sprawę, że prawdopodobnie przegrali awans tym remisem 

Ciekawie będzie w tej grupie do końca. Za chwilę pewnie Francja ogra Peru. W ostatniej kolejce Francja z Danią podzielą się punktami i obie drużyny będą zadowolone. :)

 

Pytanie właśnie jak podejdzie Francja do ostatniego meczu, przegrać nie mogą, bo trafią na Brazylię(prawdopodobnie), ale remis obu drużynom będzie pasował(o ile Peru jeszcze nie sprawi psikusa dzisiaj).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby patrzeć tylko na statystyki, to Polacy powinni byli gładko ograć Senegal. Jednak cyferki to nie wszystko. Ja widziałem u nich chęci i zaangażowanie, których zabrakło mi u beznadziejnych Polaków.

 

Jakie zaangażowanie ? Czekanie na wyrok to zaangażowanie, gdyby Hiszpania czy Maroko umiały trafiać w bramkę to nie mieliby mniej straconych goli niż Arabia. Właśnie statystyki pokazuje dlaczego Polacy przegrali, w której strefie Senegalczycy byli lepsi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli widziałeś tam tylko czekanie na wyrok, to chyba ogladaliśmy dwa różne mecze. Naprawdę, proponuję obejrzeć ten mecz jeszcze raz.

Zgoda. Iran ma słabych piłkarzy, ale Ci słabi piłkarze prezentują się lepiej na MŚ od polskich "gwiazdeczek" i to z polskich "gwiazdeczek" śmiało się pół świata a nie ze słabych kopaczy z Iranu.

Edytowane przez vigoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to było czekanie na wyrok, indywidualnie Polscy piłkarze w meczu z Senegalem byli lepsi niż ci Irańczycy którymi się podniecasz.  Oni wyszli ten mecz przegrać jak najniżej co im się udało dzięki temu, że Hiszpanie nie grali zbyt dobrze.

 

Obejrzyj sobie Australię  albo Haiti z Copa America to zobaczysz co znaczy dobrze zorganizowany w defensywie zespół który nie czeka w meczu na wykonanie wyroku jak Iran.

 

Jeśli Polacy mieliby grać jak Iran to nigdy nie awansują na żaden duży turniej.

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak byli lepsi, że aż przegrali w beznadziejnym stylu z bardzo przeciętnym Senegalem. Wyszli na mecz wygrać a g...uzik z tego wyszło. Stracili 2 tak przypadkowe bramki, ale nie potrafili strzelić 3 nieprzypadkowych, by wygrać...

 

Wystarczy, że widziałem wczorajszy mecz w którym Hiszpania musiała się męczyć do ostatniej sekundy z tak beznadziejnym Iranem. Tylko gdyby z Hiszpanią grali Ci indywidualnie lepsi polscy piłkarze, to pewnie już do przerwy Hiszpanie załatwiliby sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to było czekanie na wyrok, indywidualnie Polscy piłkarze w meczu z Senegalem byli lepsi niż ci Irańczycy którymi się podniecasz.  Oni wyszli ten mecz przegrać jak najniżej co im się udało dzięki temu, że Hiszpanie nie grali zbyt dobrze.

 

Obejrzyj sobie Australię  albo Haiti z Copa America to zobaczysz co znaczy dobrze zorganizowany w defensywie zespół który nie czeka w meczu na wykonanie wyroku jak Iran.

 

Jeśli Polacy mieliby grać jak Iran to nigdy nie awansują na żaden duży turniej.

To chyba jakiś żart. Jakie "czekanie na wyrok". Iran grał taką piłkę, że chyba " wyżelowanych Nawałki" musieliby znosić z boiska na noszach. Celebryci człapali na boisku, strzelali balony w kierunku swojego bramkarza, zero woli walki. Miałem wrażenie, że pomyliły im się kierunki w jaką stronę mają grać. W meczu Hiszpania-Iran irytował mnie jeden z komentatorów, który chyba zakochany jest w Laliga. W drugiej połowie ten komentator całkowicie zmienił front i nie mógł pojąć,że Iran tak świetnie gra.

Edytowane przez breaking
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie niby Iran grał taką piłkę ? W tym, że nie był przy piłce czy w tym, że bardzo niecelnie podawali ? To nawet Arabia Saudyjski z Rosją lepiej wyglądała ale różnica polega, że gra jest oceniana przez pryzmat wyniku co jest błędne.  

 

 

Tak na marginesie Iran to jedna z najwolniejszych ekip  na mundialu.

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...