Skocz do zawartości

VIVA Polska


Gość Peter Parker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po prostu tragedia. Do tego pewnie jeszcze będzie ta straszna oprawa graficzna z kanałów tematycznych MTV aż oczopląsu można dostać. I jak jeszcze będą nadawać z biblioteki klipów z UK to porażka na całej linii - wszechobecna bezsensowna cenzura. Na obecnej Vivie mnóstwo klipów jest nieocenzurowanych np. Robin Schulz "OK" - dziewczyna z klipu w żółtych włosach pokazuje prezerwatywę, na wszystkich innych kanałach MTV - CENZURA kondoma w opakowaniu!!!

Tak samo Burak Yeter "Tuesday", Chainsmokers "Roses", Rihanna "Work", Mike Posner "I Took A Pill In Ibiza", Calvin Harris & Rihanna "We Found Love", Fergie "MILF $" i mnóstwo innych. Jak już ma być MTV MUSIC to niech chociaż zostawią playlistę z Amsterdamu!!!! Na Vivie leci mnóstwo klipów, których nie uraczysz na innych kanałach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwię się tym newsom. Wszak, odejście stacji VIVA Polska to koniec pewnej epoki. To właśnie na tej stacji wychowało się wielu ludzi z pokolenia chociażby lat 90-tych. Sam pamiętam czasy, gdy będąc u sąsiada nagrywałem piosenki na kasety magnetofonowe, jeszcze z niemieckiej wersji VIVY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas pewnie będzie podobnie jak lokalna wersja MTV Music nie zda egzaminu - wtedy sytuacja będzie przypominać tą, która była w przypadku kanału VH1 Polska. Tam też na początku była wersja lokalna, potem europejska a teraz nie wiadomo jaka.

 

Edit: Po uwadze z posta poniźej zmieniłem nazwę stacji na właściwą.

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założę się, że MTV MUSIC prędzej czy później też upadnie przez zmianę ramówki, albo szoły odcinek drugi pt. "Rozwalamy MTV MUSIC".

To sobie sprawdź ramówki MTV MUSIC z UK&RoI, AUS&NZ czy Włoch, a nie od razu przewidujesz swoją alternatywną przyszłość.

 

 

I będziemy w PL odbierać wersję brytyjską...

Wątpię.

Ta cała zmiana to jakby zrobić zmianę Nickelodeon w MTV Kids, niby marka MTV znana, ale klasyczna jest Nick i to ona przyciaga...ale cóż VIACOM wie lepiej, po co kultowa nazwa VIVA jak można kolejne MTV

W Stanach Zjednoczonych zrobili jeszcze lepiej i ciekawiej. W miejscu tamtejszego MTV Hits od 9 września 2016 r. nadaje sobie NickMusic. W Holandii i Flandrii był Nick Hits, ale od 1 lutego również nadaje jako NickMusic. Tylko że tam mają dosyć bogate portfolio kanałów, bo 4 kanały Nickelodeon (Nicelodeon, Nick Jr., Nicktoons oraz NickMusic), cała europejska paczka MTV (MTV, MTV Brand New, MTV Music 24 (lokalny, inny od tego z MTV Unlimited, chyba…), MTV Hits, MTV Rocks, MTV Dance, VH1 Europe, VH1 Classic, Comedy Central, Comedy Central Family, Comedy Central Extra oraz Spike. Te dwa ostatnie miały być nawet w Polsce, ale oczywiście nic nie wypaliło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CC Extra to chyba i tak już nierealne, bo gdzieś tam miał zostać zastąpiony przez CC Family. Węgry? Teraz przy okazji likwidacji VIVY o tym było, ale nie wiem już gdzie. Ja bym tam się ucieszył z trzeciego CC, ale faktycznie z tymi obecnymi dwoma już się robi coraz gorzej i 3ci raczej niepotrzebny...

 

Vh1 i Nickelodeon SD/HD chyba jedynie nadają się do jakiejś zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie ten Nick SD to bym można czymś zastąpić,, może jakieś inspiracje z zagranicy: NICKTOONS/ NICKNIGHT/ TEENNICK/ NICKMUSIC? Ale o tym to już nie w tym wątku :D

Również popieram to, że VH1 bardziej by się nadawał na rebranding, mimo, że maja ładną nowoczesną oprawę to nic ciekawego tam nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu już nic nie pomoże. Dla mnie najlepsze stacje muzyczne były w latach 90-tych. VIVA DE , MTV ,MTV 2 POP ,VIVA ZWEI tego nic nie przebije. Świetna muzyka , prezenterzy (Mola Adebisi, Daisy Dee , Charlotte Roche itd.) i programy (VIVA DE - Interaktiv , Chartsurfer , Neu bei Viva , nieśmiertelne Club Rotation , relacje z Love Parade , Straßencharts , Nachtexpress - MTV - TRL , Brand Neu , MTV Masters , Euro Top 20 - VIVA ZWEI -  Fast Forward , Electronic Beats, szczególnie Overdrive występy na żywo) . Tu by było można wymieniać godzinami.  To wszystko miało niesamowity klimat. A VIVA Polska i MTV Polska ? Początki naprawdę niezłe ale potem już tylko coraz gorzej. Obie stacje już dawno umarły. A MTV Music? Czas pokaże ale zapewne to samo co na reszcie polskich stacji muzycznych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu już nic nie pomoże. Dla mnie najlepsze stacje muzyczne były w latach 90-tych. VIVA DE , MTV ,MTV 2 POP ,VIVA ZWEI tego nic nie przebije. Świetna muzyka , prezenterzy (Mola Adebisi, Daisy Dee , Charlotte Roche itd.) i programy (VIVA DE - Interaktiv , Chartsurfer , Neu bei Viva , nieśmiertelne Club Rotation , relacje z Love Parade , Straßencharts , Nachtexpress - MTV - TRL , Brand Neu , MTV Masters , Euro Top 20 - VIVA ZWEI - Fast Forward , Electronic Beats, szczególnie Overdrive występy na żywo) . Tu by było można wymieniać godzinami. To wszystko miało niesamowity klimat. A VIVA Polska i MTV Polska ? Początki naprawdę niezłe ale potem już tylko coraz gorzej. Obie stacje już dawno umarły. A MTV Music? Czas pokaże ale zapewne to samo co na reszcie polskich stacji muzycznych.

Dokladnie.

Żadna obecna stacja muzyczna nie potrafi zbliżyć się do poziomu stacji z lat 90ych. Pomimo tego, ze Viva De byla komercyjną stacją, to całokszałtowo była świetna. Dużo relacji z imprez i koncertów, wyspecjalizowane programu muzyczne. Wszystko tętniło wtedy swoim życiem. Sam z wypiekami na twarzy czekałem na kolejne wydania Berlin House. Viva Zwei tak samo - telewizja niesamowita.

Potem przyszedł Viacom i cały europejski rynek muzyczny zaczął sie sypać. Czy to ich wina? Też nie do końca. Po części to "marnienie" muzyki spowodowane było coraz szerszym dostępem do łatwej i bezpłatnej muzyki w internecie. Poziom zaczął spadać, rynek sprzedaży zaczął sie kurczyć, co przekładało sie na coraz uboższe budżety stacji muzycznych.

Obecnie mamy w większości "szafy grające" prezentujące albo tandetny popo-dance, albo stare kawałki z lat świetności rynku muzycznego. Nie ma stacji tętniącej własnym życiem i kreującej gusta muzyczne.

 

Mijały lata. Alternatywna scena muzyczna sie rozwija. Obecnie w Polsce mamy prawie że modę na takie eventy i festiwale. Open'er, Off festival, elektroniczne Audioriver, bardziej komercyjny Mayday (który to zaczął wracać do korzeni podziemnych), ot i kilkuset tysieczny rockowy Woodstock. Za granicą gigantyczny alternatywny Glastonbury i inne elektroniczne festiwale Melt, Sonar, Berlin Atonal i masa masa innych wydarzeń. I co? Nie ma żadnej TV , która zagospodarowała by ten target. Zaraz mi ktoś wypunktuje, że teraz to wszystko jest w necie. Tak, więc niech powstanie normalna "linearna" TV muzyczna alternatywna na wzór Vivy II, nadająca stream w necie, do tego archiwum programów na WWW i normalny przekaz satelitarno-kablowy.

I nie uwierzę w to, że ludzi słuchających dobrej muzyki jest mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu już nic nie pomoże. Dla mnie najlepsze stacje muzyczne były w latach 90-tych. VIVA DE , MTV ,MTV 2 POP ,VIVA ZWEI tego nic nie przebije. Świetna muzyka , prezenterzy (Mola Adebisi, Daisy Dee , Charlotte Roche itd.) i programy (VIVA DE - Interaktiv , Chartsurfer , Neu bei Viva , nieśmiertelne Club Rotation , relacje z Love Parade , Straßencharts , Nachtexpress - MTV - TRL , Brand Neu , MTV Masters , Euro Top 20 - VIVA ZWEI - Fast Forward , Electronic Beats, szczególnie Overdrive występy na żywo) . Tu by było można wymieniać godzinami. To wszystko miało niesamowity klimat. A VIVA Polska i MTV Polska ? Początki naprawdę niezłe ale potem już tylko coraz gorzej. Obie stacje już dawno umarły. A MTV Music? Czas pokaże ale zapewne to samo co na reszcie polskich stacji muzycznych.

 

Zapomniałeś jeszcze o następcy Vivy Zwei z lat późniejszych czyli Vivie Plus która też miała niezłe programy z kultowym "Get the Clip" na czele.

Póki co obecna Viva Polska zapowiada kolejny komunikat pod koniec sierpnia, co jest nieco dziwne gdyż biorąc pod uwagę sam wiek stacji (17 lat) powinny na antenie pojawić się jakieś podsumowania działalności stacji. Nie wiem jak obecna redakcja stacji na to się zapatruje, ale ta dawna na pewno coś takiego by zrobiła.

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że jak kiedyś dowiedziałem się, że właścicielem stacji VIVA jest już ta sama firma, która jest też właścicielem MTV to już wtedy pomyślałem sobie, że być może kiedyś w przyszłości przyjdzie taki czas, że VIVA zostanie zlikwidowana i zmieniona w jakieś "nowe" MTV. No i też tak się właśnie stało... :( Bo jakby nie było, VIVA fizycznie przestała być konkurencją dla MTV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...