Skocz do zawartości

VIVA Polska


Peter Parker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Każdemu jest żal tej stacji z powodu sentymentalnej - ja tą stacje oglądałem już od przełomu wieków mimo że polską wersje oglądałem od grudnia 2009 roku. Na przełomie wieków oglądałem bowiem u sąsiada wersję niemiecką i z niej (jak i z germańskiej wersji MTV) przegrywałem sobie utwory na kasetę magnetofonową. Jeżeli zaś chodzi o Vivę PL to ta stacja była pierwszą jaką oglądałem po założeniu u siebie anteny satelitarnej we wspomnianym wyżej czasie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Taaa! Tak samo jakby sprzedali markę TMF. Viacom to taki "pies ogrodnika - sam nie zje ale i innemu nie da". Mieli by odsprzedać markę konkurencji by im wyrosła i ich zmiotła z rynku tak jak to było kiedyś przed wchłonięciem VIVY w MTV Networks Europe. Nie po to przejmowali VIVE, TMF by je znowu oddać komuś kto je postawi znowu na nogi. Jak się przejmuje konkurencję to w określonym celu. Poza tym jest jeszcze wersja niemieckojęzyczna VIVY z która nie wiadomo jeszcze co zrobią u nich ale wróże całkowite zniszczenie i koniec definitywny tej marki bo z tego co ja wiem to korporacyjna decyzja z samej góry by wzorem TMF zrobić to samo z VIVĄ, :-(

Będę tęsknił za tą stacją ale najlepsze wspomnienia mam jeszcze z okresu łagodnego loga VIVY Polska przed zmianami.

Obecnie to paczce 4 Fun.TV bardziej do dawnej VIVY PL niż temu co tworzy Viacom i ludzie MTV Polska.

Edytowane przez pablo21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi szkoda węgrów. Ich Viva dobrze się trzymała, mieli ciekawe listy przebojów i ogólnie fajną różnorodną playlistę. I dostali w zamian MTV Hits, które jest jak MTV Dance listą ok. 50 kawałków granych w kółko, nie da się tego oglądać. Niemcom pewnie też zabiorą Vivę, bo mają 24 godz muzyczny kanał MTV Brand New.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz. A wszystko to w imię idei "chęć wzmocnienia marki MTV kosztem marki VIVA na lokalnych rynkach". Jaki to piękny korporacyjny język pełen poematów i w dodatku z przesłaniem. NA VIVE zarabiali od przejęcia cały czas bo mieli kasę z reklam z kanału Nr1 w Polsce pod względem oglądalności. Model kanału music FTA u nas się sprawdził i VIVA była silna u nas. Potem wiadomo co zrobili przez nierozsądne decyzje i stację przydusili ale nadal jest potencjał. Wystarczy chcieć i wrócić do tego co było. Dużo moich znajomych mi odp. jasno dlaczego rzadko albo wcale nie zagląda na VIVE - "To nie jest już ten kanał co kiedyś czyli brak prezenterów, magazynów muzycznych tematycznych a także programów typu VIVAMovie itd.". To były programy które napędzały tą stację.

Jak bym miał dużo kasy i chcieli sprzedać markę VIVA to chętnie bym ją odkupił i zrobił z tym porządek bo mam sentyment do tej marki. MTV by leżała i kwiczała na łopatkach. No ale wiadomo oni nigdy jej nie wystawią na sprzedaż tylko marka będzie leżała w "piwnicy" u nich na zapas bo może kiedyś ją reaktywują. Teraz nagle się obudzi by znowu z marki MTV zrobić stację muzyczną jak ją zdewastowali i jej całą reputację. Tak w ogóle czym jest w dzisiejszych czasach marka MTV. Żadna osoba obecnie z widzów nie powie Ci że MTV to Music TV tak jak kiedyś. Teraz dostaniemy MTV Music - Music TV Music.

Edytowane przez pablo21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już niestety nam zostało odliczanie do końca naszej VIVY. Wielka szkoda, ale siłą rzeczy, musiało to kiedyś nastąpić. Nic nie trwa wiecznie. Za jakieś 10/15 lat marka MTV też przestanie istnieć, bo wcale nie jest taka silna jak się wydaje. Kiedyś marka MTV i VIVA kreowały kierunki muzyczne i pokazywały wartościowe kawałki. Teraz kiedy marka VIVA umiera, to oznacza że pewna część epoki się kończy. Tak jak pisałem. Za jakiś czas całkowicie umrze marka MTV bo nic nie wnosi a poza tym oglądalności są badziewne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zamkniecie wątek VIVY i na dobre przeniesiecie do archiwum forum chciałem tu pozostawić ślad po sobie i napisać, że ciężko pogodzić się z tym, co zrobili z VIVĄ... Ciekawe, jakby dziś wyglądała, gdyby nie została kiedyś sprzedana Viacomowi? Można tylko gdybać.

 

Symbolicznie pozostawię małą grafikę. Szkoda, że tak to się kończy.

comment_tQLegeVcbQrYsK3NIatHkRvA4N6YEJ9S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba lepiej wątek przenieść do "Wspomnień czar", a nie go zamykać.

 

Teraz już niestety nam zostało odliczanie do końca naszej VIVY. Wielka szkoda, ale siłą rzeczy, musiało to kiedyś nastąpić. Nic nie trwa wiecznie. Za jakieś 10/15 lat marka MTV też przestanie istnieć, bo wcale nie jest taka silna jak się wydaje. Kiedyś marka MTV i VIVA kreowały kierunki muzyczne i pokazywały wartościowe kawałki. Teraz kiedy marka VIVA umiera, to oznacza że pewna część epoki się kończy. Tak jak pisałem. Za jakiś czas całkowicie umrze marka MTV bo nic nie wnosi a poza tym oglądalności są badziewne.

 

Nie przestanie. VIVA to marka lokalna, obejmująca jedynie parę rynków w środkowej Europie. MTV to marka globalna obecna na całym świecie i z perspektywy międzynarodowej korporacji normalne jest pozbycie się marki VIVA w celu umocnienia tej głównej marki, czyli MTV. Z perspektywy Polski oczywiście sprawa wygląda inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że nie zrobili tego kosztem VH1. Chociaż wydaje mi się, że ze wszystkich oddziałów VIMN tylko w Polsce tak tragicznie trzymała się VIVA i VH1.

Edytowane przez Barti
Usunięto fragment postu niezwiązany z tematem wątku (off-topic).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zamiast robienia śmietniku, to piszcie o MTV MUSIC w wątku o MTV MUSIC, a o VIVIE w temacie o VIVIE. Proste jak cep.

 

A lepiej jest to oddzielić, bo skoro idzie nowe, to przeszłość i historia zostanie tutaj, a posty i dyskusje o nowym kanale będzie na swoim miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak, dzisiaj żegnamy naszą Vivkę. Kanał mimo, że w ostatnim czasie dał ciała, zapisze się do historii jako dobry kanał, który nie raz będzie wspominany tak jak RTL7 czy FoxKids.

Szkoda, że tak go zni[beep]i począwszy od 2012 roku. Żaden kanał muzyczny nie dorasta obecnie do pięt, temu co kiedyś Viva oferowała. Tak więc żegnaj Vivo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracało się ze szkoły i o 15 zawsze odpalało się In&Out, a potem leciała VIVA Spot :D W piątki obowiązkowo Małgośka Halber i jej VIVA Movie - mój ulubiony magazyn! :) 2012 rok, nowa oprawa, nowa energia, tylko niestety tej energii nie starczyło na zbyt długo. Myślałem, że kanał mimo wszystko zostanie, tak jak VH1. Szkoda.

Chociaż spójrzmy na to z tej strony - Viacom miał nosa. Nikt nie żałowałby takiego VH1, nie byłoby aż takiego "zainteresowania" zmianą, jakie jest w przypadku VIVY. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co kaman - Mikrofonu szaman! Doskonale pamiętam ten program, tak samo Personality. Myślałem też nad swoimi propozycjami do Powerlisty, gdy powstawała. Lubiło się też śmiać z tekstów w Parocie albo Kocha nie kocha. Ahh kiedyś to byyyłooooo. No właśnie, kiedyś i to bardzo dawno temu :/ I w sumie pożegnałem się z tym już parę lat temu, dziś to tylko formalność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...