Skocz do zawartości

VIVA Polska


Peter Parker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dla Viacomu marka VIVA to na tą chwilę piąte koło u wozu, dlatego oczekiwanie na ewentualne pożegnanie oraz podsumowanie można sobie od razu darować. Dla nich sentymenty i staż na rynku to najmniej istotna rzecz - zysk jest najważniejszy.

Czyja wiem? Wypowiedzi na Facebooku oraz komunikat wskazują źe Viacom szanuje dotychczasowy dorobek oraz widzów tej stacji, dlatego pomysłu z podsumowaniami i pożegnaniem z Vivą nie wsadzałbym od razu do kosza. Inna sprawa jest tu taka, że przy okazji Viacom mógłby ograniczać muzykę EDM na rzecz formuły muzycznej MTV Music.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wiadomość o tej zmianie zareagowałem lekkim szokiem, ale z ulgą. Mam wielki sentyment do tej marki, wychowywałem się na VIVIE, ale powiedzmy sobie szczerze - ona już dawno umarła. Obecnie to już kanał widmo, który w dodatku ciężko słuchać. W dodatku na wizji grają EDM, a w Internecie zajmują się kompletnie innym rodzajem muzyki.

 

Nawet optymistycznie patrzę na MTV Music, bo z zapowiedzi wynika że ta stacja może mieć potencjał. Faktem jest że marki VIVA i tak już się nie dało uratować (co by nie robili to wyniki dalej pozostawały mierne), a marka MTV w Polsce sprawdza się najlepiej. Pomijam też fakt, że przecież jest maksymalnie promowana na wszystkich kanałach Viacomu.

 

Z wielką chęcią bym zobaczył "muzyczne" MTV, ale robione w Polsce. Jest szansa, że to będzie zmiana kanału widmo w żywy kanał, gdzie będą prowadzący i może jakaś promocja na innych kanałach. Jeżeli rzeczywiście się do tego przyłożą, to oglądalność może im wzrosnąć (oczywiście jeżeli nie zmieni się forma dystrybucji na płatną).

 

Pamiętajmy jednak, że to jest Viacom i równie dobrze mogą albo od razu odpalić szafę grającą, albo zmienić w nią ten kanał po paru miesiącach. Ciekaw jestem też, co zrobią z VH1, bo pozycja tej stacji na rynku to jakiś żart, a VIVA miała kilkakrotnie wyższą oglądalność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyja wiem? Wypowiedzi na Facebooku oraz komunikat wskazują źe Viacom szanuje dotychczasowy dorobek oraz widzów tej stacji, dlatego pomysłu z podsumowaniami i pożegnaniem z Vivą nie wsadzałbym od razu do kosza. Inna sprawa jest tu taka, że przy okazji Viacom mógłby ograniczać muzykę EDM na rzecz formuły muzycznej MTV Music.

 

To że to robią, nie znaczy że mają jakiś szczególny szacunek do VIVY. Dla nich priorytetem mimo wszystko jest MTV, a wypowiedzi na Facebooku i komunikat na stronie stacji to po prostu zwykły PR. Nie doszukiwałbym się w tym czegoś znaczącego.

Edytowane przez manieq01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyja wiem? Wypowiedzi na Facebooku oraz komunikat wskazują źe Viacom szanuje dotychczasowy dorobek oraz widzów tej stacji, dlatego pomysłu z podsumowaniami i pożegnaniem z Vivą nie wsadzałbym od razu do kosza. Inna sprawa jest tu taka, że przy okazji Viacom mógłby ograniczać muzykę EDM na rzecz formuły muzycznej MTV Music.

 

Te twoje pomysły na Facebooku VIVY są naprawdę żenujące. Przecież wiadomo, że nie będzie żadnego pożegnania Vivy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, dajcie już spokój. VIVA Polska od bodajże 10 lat jest już trupem. Rezygnacja z prezenterów, pójdzie na typowo popowo-dance'ową papkę muzyczną i w międzyczasie programy rozrywkowe sprawiły, że ta stacja stała nijaka. Widać, że totalnie nie mieli na nią pomysłu.

Edytowane przez Bloo411
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też pamiętam jeszcze kanały muzyczne z lat 90-tych i faktycznie to było coś czego teraz już nie ma: listy przebojów, długie wywiady z wykonawcami itp.

 

Spadkowi popularności kanałów muzycznych na pewno winny jest internet, ale myślę, że nadal byłaby możliwość stworzenia kanału, który przyciągnąłby widzów.

 

Ja na miejscu Viacom`u wróciłbym do kanału MTV Classic i puszczałbym tam archiwalne polskie teledyski i programy muzyczne (wywiady itp.), z lat 80-tych i 90-tych, bo akurat tych w internecie nie ma dużo i w ogóle tylko Kino Polska Muzyka odgrzebuje takie materiały, więc tu byłoby moim zdaniem miejsce do zagospodarowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na miejscu Viacom`u wróciłbym do kanału MTV Classic i puszczałbym tam archiwalne polskie teledyski i programy muzyczne (wywiady itp.), z lat 80-tych i 90-tych, bo akurat tych w internecie nie ma dużo i w ogóle tylko Kino Polska Muzyka odgrzebuje takie materiały, więc tu byłoby moim zdaniem miejsce do zagospodarowania.

 

Ja również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie wracał do żadnego MTV Classic. Tylko reaktywował tą dobrą Vivę jaką była w latach 90-tych. Viacom zniszczył ten kanał, a tego kto wymyślił zmianę loga z niebiesko-żółtego na to obecne to zamknąłbym w północnokoreańskim obozie. Od tego się właśnie zaczęło. Od zmiany loga systematycznie unicestwiali ten kanał. Viacom zniszczył dwa genialne kanał jakimi były MTV i VIVA...Ktoś, kto odkupi od Viacomu prawa do loga Viva i wskrzesi ten kanał, takim jakim był kiedyś, zarobi duże pieniądze. Tylko do tego trzeba odpowiednich ludzi, a nie Viacom-skich miernot, którzy nie mają pojęcia o robieniu telewizji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nigdy nie pogodzę z tym faktem, że zabiją wkrótce polską VIVĘ, ba, wszystkie VIVY chcą zlikwidować. W październiku VIVA Polska i VIVA Hungary, a los VIVY Germany i VIVY Austria oraz VIVY Swiss (kablówki w Szwajcarii) też jest przesądzony - Comedy Central De\AT\Swiss przejmie całość nadawania. Tak zrobili z inną świetną stacją w Holandii czyli, TMF. TMF najpierw dzielił nadawanie, tak jak VIVA u Niemców, z Comedy Central NL, a potem koniec istnienia. Tego kanału już nie ma, a ostatnia wersja TMF w Belgii została zastąpiona przez jakiś kanał w lokalnej wersji w Belgii. Kto by pomyślał, że VIVA podzieli los TMF. :sad:

Edytowane przez Barti
Brak znaków interpunkcyjnych w poście, przez co jego czytelność jest utrudniona. Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zwróćcie również uwagę na to, że marki po tym jak się ją zniszczyło raczej nie da się naprawić. MTV już większości osób się kojarzy z ich "wspaniałymi i bardzo popularnymi programami rozrywkowymi" ,a VIVA tak jak inne kanały muzyczne od Viacom'u. Co zrobili z VH1? Osobiście powiem tak. Viacom powinien odsprzedać swój dział muzyczny jakiejś lepszej firmie, albo zrobić porządek z aktualnym. Samo to, że Viva jest wycofywana, a wprowadzają MTV Music ( Music Television Music  :crazy: ) na moje oko wygląda tak, że "biznes plan" Viacomu nie został za bardzo przemyślany xD i, że chcą odratować markę MTV. Bo nie oszukujmy się, ale tym kanałom to zmiana tematyki raczej nie pomoże. MTV kojarzy się z "inteligentnymi programami rozrywkowymi" , a reszta kanałów muzycznych z muzyką, która jest powtarzana w kółko, reklamami co 2-3 teledyski, słabą jakością i dokładnością układania playlist. Wg mnie zamiast miliona kanałów muzycznych zrobić jeden FTA, albo w DVB-T z porządną muzyką, dobrą jakością, brakiem "programów rozrywkowych" i blokiem reklamowym raz na godzinę po 5 minut. A na miejsce tych kanałów wrzucić jakieś nieznane marki. np. NickToons, Spike, TeenNick, CC Extra, albo Nickelodeon w HD. Ale to raczej nie wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubsonowicz jestem pewien, że VIVE czy dawne MTV dałoby się odbudować, ale nie przez partaczy z Viacomu. Tworząc kolejny klon z MTV w nazwie tylko pudrują trupa. Zmiana loga pomoże jak przysłowiowemu umarłemu kadzidło. Viacom to drugie Discovery. Mając rewelacyjny kanał rozmieniają go na drobne. Tworząc ich kilka. Szlag mnie trafia jak widzę co się dzieje teraz z telewizją. Na to co się stało z MTV, VIVĄ czy z Discovery Channel. Obecnie te kanały to dno. Tworzone są dla pustaków przez pustaków, bo inaczej ich nazwać nie można...a oni się potem dziwią, że ludzie nie chcą oglądać telewizji linearnej i wolą Netflixy czy Amazony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakończmy dyskusje o tym jak Viacom spartolił vive i mtv, a zajmijmy się może czymś bardziej pożytecznym. Jak się rozwaliło kanał z ogromna oglądalnością, a teraz gdy ma się zerowa oglądalność to inwestuje się w kanał to sorry, ale marki tak zniszczonej nie odbudujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza Viva to Viva Germany od początku istnienia od 1993 do 2004 gdy przejął ich Viacom.Potem już było coraz gorzej i grana coraz większa sieczka zamiast techno dance i tym podobnych kawałków.Ta muzyka wcale nie wymarła tylko Viacom wolał puszczać jakąs komerche, więc ta muza zeszła bardziej do podziemia, Youtube czy też do internetowych stacji radiowych.Choćby w niemieckiej Techno4Ever są grane aktualne nowsze czy to starsze techno dance kawałki.

Edytowane przez piter123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja napiszę coś, co może nic nowego nie wniesie do tematu, ale pokaże degradację "Music Television". Otóż jeszcze za czasów Wizja TV, moja lista na dekoderze (miałem Pionka 1450 z "alternatywą") w grupie kanałów muzycznych wyglądała mniej więcej tak:

 

MTV, MTV Classic, MTV Base, VH1 , VH1 Classic, VIVA, VIVA Zwei, MTV  Germany, TMF, MCM, MCM TOP, Dance TV, DEEJAY TV, RTL 102,5,  itp.

 

Teraz to wygląda tak: Stars TV, 4Fun, 4Fun Dance, 4Fun Gold Hits, Vox Music, Power, ESKA, ESKA Extra, Polsat Music HD, Kino Polska Muzyka,  Nuta TV, Trace Urban, VH1, VIVA, MTV ROCKS, MTV LIVE HD, MTV HD.

 

Prawidłowość chyba aż nadto zauważalna, nie wymagająca komentarza.

Edytowane przez Barti
Czerwony kolor tekstu w postach zarezerwowany jest wyłącznie dla Administracji i Moderacji forum. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie za to zainteresował pewien wpis użytkownika Pablo Pablo z Facebooka Vivy Polska,  który to pozwolę sobie zacytować - są ostre słowa, ale je z miejsca u nas ocenzurowano:

Mordują VIVA Polska i są zadowoleni! Nie rozumiem po co VIVA Polska ma zostać zastąpiona przez MTV Music skoro jej nastepca też ma być stacją muzyczną? Co do jasnej [beep]y przeszkadza w tym by VIVA nadal była nadawana jako stacja muzyczna która w obecnej chwili własnie jest tyle tylko że nadaje sam EMD? Dlaczego nie podniesiecie VIVY do HD i nie wprowadzicie wszystkie gatunki muzyczne. Dlaczego nie przywrócicie dawnego loga niebiesko-żółtego i dawnych programów typu "Club Rotation", "Planet VIVA", "Street Charts" itd.? To właśnie przez wy[beep]e tych magazynów i wprowadzenie głupich reality shows zni[beep]iście VIVE w Polsce. Najlepiej teraz pozamiatać i napisać hasło: "Koniec VIVY Polska ale mamy dla was coś lepszego MTV Music". ŻAL mi Viacomu i brak słów że stację z takim dorobkiem 17 lat istnienia na rynku i Nr 1 przez tyle lat w oglądalności się niszczy bo (nie ma) żadnej walki o widza. Zobaczcie 4 Fun. TV startowało kilka lat po VIVIE i MTV w Polsce i do dzisiaj trzyma się na podium oglądalności. Dlaczego? Bo nie grzebali w ramówce i nie eksperymetowali z reality shows zniechęcając widzów do siebie i w dodatku nie zakodowali sygnału tak jak Wy to zrobiliście z VIVA. Grali i grają cały czas muzykę z dużym "M". A to co Wy robicie z marką VIVA to rozbój w biały dzień. No brak słów na to wszystko. Ja nie chce MTV Music ja chce żeby została nadal muzyczna VIVA Polska ale taka jak kiedyś z prezenterami i magazynami kultowymi. To jej cały dorobek przez te 17 lat.

 

Moim zdaniem to bardzo mądre, a zarazem bardzo rozbudowane pociśnięcie Lady Ninie, Vivie i całemu Viacomowi. Pełen podziw z mojej strony dla autora tego wpisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...