Skocz do zawartości

VIVA Polska


Gość Peter Parker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szok. Ten kanał to był klasyk. Oczywiście, w obecnym stanie mimo nadawania klipów 24h juz nie jest tym co kiedyś... Bez VJ-ów, wachlarza pasm muzycznych, Viva spotu, akcji typu "Viva na wakacjach" etc. jest już kanałem widmo, a na dodatek niepotrzebnie kodowanym. Tak się już dawno zastanawiałem, kiedy nadejdzie koniec VIVA PL. Nieudolnymi zmianami po prostu zni[beep]i ten kanał. Nasza VIVA znika, VIVA Ger nadaje pół dnia, a widać najlepiej wygląda VIVA HU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest o wiele lepiej niż u nas - ich VIVA w większości jest muzyczna (rozrywka wypełnia tylko 3 godziny ramówki), są VJ-e, a nawet mają swoją indywidualną oprawę graficzną. Gdyby polska VIVA poszła tą samą drogą co wegierska, Viacom nie musiałby pewnie posuwać się do aż tak radykalnych kroków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba jakiś żart z tą zmianą VIVY PL w MTV Music? Właśnie chciałem napisać swoje propozycje do zmiany zawartości obecnych pasm muzycznych, a tu takie coś. Dalej nie mogę zrozumieć jak można było z a r ż n ą ć taką rozpoznawalną markę w 2012 roku. Liczyłem na jakieś zmiany tj. nowe programy, pasma muzyczne, prowadzący na wizji, tematyczne TY Wybierasz, różnorodna muzyka itd. ale niestety tak nie będzie jeśli okaże się to prawdą. Obecna VIVA PL to stacja widmo a bezsensowne zmiany w lipcu 2012 były tylko gwoździem do trumny tej stacji. Zabić niegdyś (teraz trochę też ale w mniejszym stopniu) fajny kanał muzyczny to chyba tylko VIACOM potrafi. Po prostu szok i niedowierzanie. Tutaj jest duży jeśli nie ogromny potencjał tylko trzeba chcieć to naprawić a nie likwidować.

Edytowane przez pawlo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do opinii, że to bardzo zła decyzja. Na pewno ma jakieś "korporacyjne uzasadnienie", ale po prostu zabijają kanał z historią, wręcz kultowy, który - wydawać by się mogło - po dramacie związanym z programami, wrócił na dobrą drogę. Nie zgodzę, że VIVA nie ma pozycji, wręcz przeciwnie - rozpoznawalność kanału jest nadal gigantyczna, to był pierwszy taki kanał muzyczny, więc wielu widzów nawet nie zauważyło, że tam przez kilka sezonów nie było muzyki, bo VIVA to jest po prostu symbol. Chcą tworzyć MTV Music? Niech zamkną VH1. 

VIVĘ należałoby podrasować, oczywiście, ale to wszystko można zrobić bez zmiany nazwy kanału. Oni chyba nie wierzą, ze MTV Music nagle przeskoczy w wynikach oglądalności Eskę? 
Smutne to wszystko, tak to dziś wygląda - lepiej rozwalić i stworzyć jakiś nowy pseudotwór niż podejść po ludzku i z pasją do istniejącej MARKI. 

Nie dziwię się, że ludziom przykro. Bardzo symboliczny upadek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim jeszcze powstała VIVA Polska, pamiętam VIVĘ niemiecką, którą to też niegdyś często oglądałem. Pamiętam, jak niemiecka VIVA zaczynała nadawać to z początku była dostępna z satelity Eutelsat II F1 13°E (później Hot Bird). VIVA niemiecka stała się popularna po tym, jak brytyjskie MTV Europe zostało zakodowane, a VIVA pozostała nadal niekodowana. Mowa tutaj oczywiście o przekazie analogowym.

Później, jak powstała VIVA Polska to też nie raz ją oglądałem. Potem jednak zaczęło być z nią coraz gorzej. Coraz mniej było muzyki, a więcej programów rozrywkowych. Coś na kształt późniejszego MTV właśnie.

Mimo wszystko mi również jest trochę żal, że marka VIVA znika i przekształca się w MTV. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziemy mieli takie drugie VH1, bo nie daję wiary, że MTV Music postawi na muzykę bez reklam. Niestety, ale obecni 30+, którzy wychowali się na Vivie, szczególnie tej niemieckiej z lat 90-tych, doznają szoku i niedowierzania. Znika coś, co było zawsze na rynku.

Edytowane przez Barti
Brak znaków interpunkcyjnych w poście, przez co jego czytelność jest utrudniona. Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie można zmienić VH1 w MTV Music a zostawić VIVĘ PL? Nawet powrót oldiesów na VH1 nie wpłynie znacząco na oglądalność bo tą lukę wypełnia Stars TV z dużą już oglądalnością. Czasami oglądam VIVĘ i dobrze grają, szczególnie klasyki techno i trance.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, no to nie możliwe. Co oni chcą zrobić z najbardziej kultową marką w Polsce? Takie zmiany proszę bardzo, ale nie dla Vivy. Nie dość, że zmienią nazwę to jeszcze powróci nudna, codzienna sieczka z Eski, Nuty, Polsat Music, czy też 4Fun TV. Mam chociaż nadzieję, że nie zapomną o starszej muzyce, a nie tylko codzienna playlista.
Normalnie serce boli. Bolało 17 lipca 2012 roku, jak wprowadzili programy rozrywkowe. I wtedy wprowadzili jakiegoś wirusa i ten wirus ostatecznie uśmiercił Vivkę. Próbowali ratować muzyką Dance, ale nic nie zadziałało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale obecni 30+, którzy wychowali się na Vivie, szczególnie tej niemieckiej z lat 90-tych, doznają szoku i niedowierzania. Znika coś, co było zawsze na rynku.

 

Nie doznają, ponieważ VIVA Polska, jak i VIVA Germany już od dawna nie jest adresowana do starszej widowni, a do dużo młodszej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się news na stronie viva-tv.pl:

 

Już od października stacja VIVA Polska zmieni się w MTV Music i zaprezentuje Wam jeszcze więcej muzyki, jeszcze więcej gwiazd i jeszcze więcej ciekawych, interaktywnych rozwiązań. Jesteśmy przekonani, że muzyczne dziedzictwo stacji VIVA Polska i wartości globalnej marki MTV, czyli fantastyczne eventy takie jak MTV VMAMTV EMA, bliskie relacje z polskimi i międzynarodowymi gwiazdami oraz ogromna siła fanów, pozwolą nam zaproponować Wam jeszcze lepszą ofertę. Jej szczegóły będziemy mogli zaprezentować już pod koniec sierpnia, natomiast już teraz możemy zdradzić, że MTV Music będzie stacją w pełni muzyczną, z fokusem na naszych lokalnych artystów i wydarzenia

Muzyczna propozycja stacji MTV Music będzie uzupełnieniem rozrywkowych programów oferowanych przez MTV Polska.

 

źródło: http://www.viva-tv.pl/newsy/108680-viva-polska-zmieni-sie-w-mtv-music

 

Transmisje z gali EMA i VMA = brak szans na odkodowanie.

Edytowane przez Caris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę szkoda, że VIVA Polska znika, ale było to do przewidzenia po tym, jak nie było ostatnich zmian w ramówce przez ponad 2 lata. Ten kanał był już tylko i wyłącznie cieniem starej, dobrej VIVY.

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth
Pamiętam czasy jak się ogladalo "Rap Kanciape" WSZ i CNE. :) Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Viacom nie do końca jest odpowiedzialny za zniszczenie VIVY. To czasy w jakich przyszło nam żyć. To era YouTube'a / Vevo, streamingów itp. w dużej mierze zabija TV stacje muzyczne. Viacom tylko próbuje się jakoś do tej ery dostosować, choć trochę nieudolnie im to idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Viacom nie do końca jest odpowiedzialny za zniszczenie VIVY. To czasy w jakich przyszłym nam żyć. To era You Tube'a/Vevo, streamingów itp. w dużej mierze zabija TV stacje muzyczne. Viacom tylko próbuje się jakoś do tej ery dostosować, choć trochę nieudolnie im to idzie.

Już widzę tą logikę ludzi z VIACOM " VIVA nie ma oglądalności? Dajmy znaczek MTV to na pewno wzrośnie oglądalność :>  :wink:  :-8" 

Przecież to jest chory pomysł; 

po pierwsze- zabijają jedną z najsłynniejszych marek w świecie muzyki, sama nazwa VIVA stwarzała dawniej i troche teraz prestiż :D

po drugie-zapewne MTV MUSIC trafi od razu do wyższych pakietów u operatorów, no bo będzie to tematyczny kanał MTV

po trzecie - zapewne będzie w marnym SD

Przypuszczam że te zmiany to raczej obejmą wszystkie VIVA w Europie.

Niemcy nigdy nie odpuszczą sobie własnej marki VIVA na rzecz kolejnego kanału z pod brandu MTV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nieczęstygość99, dobrze napisałeś, kiedyś. To było kiedyś, teraz jest teraz i nie ma sentymentów. Tym bardziej, że większość ludzi, która wychowała się na VIVA Germany lat 90-tych dzisiaj i tak już jej nie ogląda, bo ona jak i jej polska odmiana kierowane są już do zupełnie innego odbiorcy.

Edytowane przez Bloo411
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie są czasy siedzenia i gapienia się w telewizor na kanały muzyczne. One bezpowrotnie minęły. Pamiętam jak warowałem przed telewizorem aby nagrać na VHS każdy odcinek Greatest Hits emitowany na ówczesnym MTV. Dzisiaj odpalam kompa i oglądam co chcę i kiedy chcę. Kanały muzyczne traktuję jako dodatek, a nazwy są nieistotne, bo niemal wszędzie leci ta sama papka.

Kanały, które pokazywały trochę więcej "innej" muzy, jak Viva II, czy Onyx, już nie istnieją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...