Jump to content

MIGUEL

Users
 • Content Count

  1525
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by MIGUEL

 1. @Bloo411 są reklamy, to nie jest do końca retransmisja, jest osobny feed. MTV Polska i MTV Europe nadają te same programy, te same odcinki, te same klipy, ale jest polska oprawa, reklamy, wyłącznie polska ścieżka językowa. Jedynie w godzinach 22:00-2:00 jest okienko sterowane przez polski Viacom.
 2. "Big Fat Hits" / "Non-Stop Hits" / "Nothing But Hits" to jest ta różnorodność? xD To jest to samo tylko ubrane w różne nazwy. Zupełnie jak VIVA Dance, VIVA Dance Mix, VIVA Power Dance... Już lepiej dać jedno pasmo 24/7 albo w ogóle nie tworzyć ramówki.
 3. Jeśli dobrze pamiętam, to w Polsce po wprowadzeniu nowej oprawy dość mocno ograniczono muzykę starszą niż z ostatnich kilku lat. Playlista europejska to trochę zmieniła, choćby przez pasma tematyczne typu top 50 80s czy coś.
 4. MTV przybiera takie logo z okazji dnia kobiet co roku (W - Woman), może mają tydzień że jak program dotyczy kobiet (np. Pussycat Dolls) to zmieniają.
 5. No ale po co XD Mamy 2020 rok, a nie 2000. Każdy inny kanał puszcza polską muzykę więc co za różnica czy kanały MTV grają polskich artystów czy nie. Masz tez youtube i mnóstwo serwisów streamingowych.
 6. Jeszcze jest ta, która była w Polsce od 2015 (i jest dalej bodajże w Ameryce Płd i pewnie w Danii). Jakby nie patrzeć, jest świeższa od tej europejskiej.
 7. Trochę śmieszne jest to, że paneuropejski kanał MTV Music 24 ma swoją polską stronę na Facebooku xD Oczywiście to nie dziwi, skoro ma prawie milion polubień (odziedziczone po VIVIE). BTW czy w polskim kablu dalej są dostępne MTV Hits i MTV Dance, skoro są wyłączone z Astry? Jeśli tak, to skąd biorą sygnał?
 8. Dla widza zdecydowanie zmiana na lepiej, w końcu nie ma reklam. Tylko zaliczyliśmy regres w oprawie 😂 Mogliby ją w końcu zmienić, na VH1 Europe jest ta sama od 2014, a od tego czasu powstały już dwie nowe.
 9. Chodzi o moment zmiany. Nie wiedzieć czemu, jak wprowadzają nową oprawę graficzną albo rebranding to zajmuje im 6 godzin zanim wprowadzą zmiany. Np jak zamykali VIVĘ, to od 6 do 12 MTV Music nadawało z logo VIVY.
 10. VH1 właśnie skończyła się umowa z TVN Media i wygląda na to że nowej umowy nie ma - czyli brak reklam. A to zdaje się jedyny cel, dla którego był utrzymywany polski feed VH1 Europe pod nazwą VH1 Polska.
 11. Niech ktoś nagra ten kanał 3 marca w okolicach 6:00 i/lub 12:00 we wtorek, może będzie przepięcie na sygnał europejski z tamtejszą oprawą.
 12. Niech ktoś nagra ten kanał o 6:00 i około 12:00 3 marca. O 6 spodziewałbym się zmiany playlisty i identów a o 12 reszty oprawy xD EDIT: W sumie to wciąż możliwa jest opcja, że kanał będzie dalej produkowany w Polsce, a jedyne co się zmieni to nazwa, logo, oprawa i brak reklam. Jakby nie patrzeć, we wszystkich możliwych programach tv (łącznie ze stroną mtv.pl) ramówka pozostaje niezmieniona, a Viacom raczej zawsze uwzględniał takie zmiany z dużym wyprzedzeniem. Wtedy pewnie od 6 nie będzie reklam a od 12 wleci reszta.
 13. Jaką mieli za luty na przykład? Akurat w Polsce takie programy są od lat coraz bardziej popularne, jak również to one były najbardziej popularne na MTV. Ogólnie mogliby sprzedać licencje na te programy np. TTV, pasowałyby tam. Do tego potrzebna jest polska koncesja ze swoimi ograniczeniami, jak choćby 1/3 materiałów polskich. Z pomocą Polsatu ten kanał obfitowałby w Pamiętniki z wakacji czy Must Be The Music.
 14. Ma dobrą oglądalność i kasę od gniazdka, czemu miałoby przynosić straty? Wszystko zależy od polityki Viacomu który tnie koszty gdzie tylko może.
 15. Teoretycznie mamy inną - przez przerwy na reklamy, część utworów z VH1 Europe się u nas nie pojawia, mamy też inną grafikę ekranową. Jeżeli od 3 marca będzie ten sam feed co VH1 Europe (wliczając w to grafikę), będzie to oznaka zamknięcia VH1 Polska.
 16. Od bodajże 4 września 2018 MTV Polska nadaje ma tę samą ramówkę (te same odcinki) co MTV Europe, te same identy, w pasmach muzycznych są dosłownie te same piosenki. Jedyna różnica to reklamy, grafika ekranowa i godziny 22-2. A zatem jakiś program może mieć zerową oglądalność i w normalnych warunkach byłby zdjęty z ramówki, ale ramówka jest dyktowana przez MTV Europe.
 17. MTV Music nie jest kanałem gwarantowanym, VIVA też nie była.
 18. Byłoby pięknie, w sumie nie było żadnej informacji o przejściu VH1 do Polsat Media. Niech faktycznie przełączą feed na europejski, żeby skończyło się udawanie że VH1 Polska istnieje. Jeszcze poproszę "nową" (tę z 2018) oprawę do wersji europejskiej i będzie git. Wstyd, że jest jedna od 6 lat. btw czy czasem MTV Music nie jest kanałem darmowym? Ciekaw jestem, jakie są szanse, że zostanie przeniesiony do wyższych pakietów w innych platformach.
 19. Uwaga, podaję stan kanałów okołomuzycznych Viacomu na 2020 rok: MTV Europe z polską ścieżką dźwiękową i polskim okienkiem 4 godziny na dobę VH1 Europe z polskimi reklamami MTV Music 24 Europe MTV Live HD Europe MTV Rocks Europe MTV Hits Europe (kablówki) MTV Dance Europe (kablówki) Dodajmy, że te 4 godziny okienka na MTV przeznaczone jest głównie do emitowania Warsaw Shore. Nieźle, jak na nadawcę który jeszcze choćby 15 lat temu był hegemonem na rynku kanałów muzycznych z silną pozycją VIVY, MTV i VH1. Z drugiej strony Polska jest wyjątkowym rynkiem Viacomu, w którym powstało naprawdę dużo lokalnych produkcji, w porównaniu do innych krajów. Warsaw Shore od dawna ma więcej sezonów niż oryginalne Jersey Shore. Powstały lokalne wersje programów, które nie mają lokalnych wersji w innych krajach. Mimo to, w 2020 polski Viacom odpowiada jedynie za 4 godziny produkcji MTV.
 20. Chwila, to jak ten kanał będzie zarabiał?
 21. @pablo21 Podziwiam wiarę że w ogóle rozważają HD. Już jest to szafa grająca bez prezenterów. Serio podejrzewam, że będzie to retransmisja europejskiego MTV Music 24 wzbogacona o polskie reklamy. VH1 już od 3 lat retransmituje VH1 Europe, MTV także (poza godzinami 22-2), więc idąc tokiem myślenia Viacomu - jaki jest sens prowadzić polską produkcję, skoro można ściąć koszty i nic nie stracić (bo oglądalność pewnie nie spadnie). Tylko pracownicy w socialach będą musieli stawać na głowie gdy będą pytania typu "kiedy zagracie (dowolny artysta polski lub koreański)???".
 22. Hahahahah wygląda na to, że chcą wprowadzić nową oprawę graficzną (podobną do tej z głównej stacji), ale nie umieją / nie chce im się usunąć "24" z logo więc skopiują całość z Holandii i zmienią nazwę xD Może nie chcieli czekać aż UK i reszta Europy łaskawie w końcu wymieni tą ohydę z ekranu na coś nowszego. Przypominam, że kanały MTV zmieniają oprawę co 2 lata a obecna jest od 3 lat. Możemy zacząć przyjmować zakłady, przez ile godzin nowa oprawa będzie im się psuć na ekranie. Plus naprawdę się nie zdziwię, jeśli nastąpi ujednolicenie ramówki i playlisty z holenderską, choć tam jest tylko "A-List Playlist" 24 godziny na dobę. Tylko z polskimi reklamami. Ale oczywiście zmiana na plus, jeśli to wprowadzenie nowej oprawy (wg mnie jednej z najładniejszych w historii MTV), to super, bo czekam na to od kiedy ten kanał wystartował. btw jak wygląda ten komunikat?
 23. 7 stycznia 2020 VH1 UK i 5Spike zakończyły nadawanie.
 24. W październiku ubiegłego roku po raz ostatni wyemitowano MTV Top 100, co skończyło wieloletnią tradycję VIVA Top 100.
×
×
 • Create New...