Skocz do zawartości

Cyfrowy Polsat – Internet


Rekomendowane odpowiedzi

Witam dziś wynegocjowałem  obniżkę pakietu na TV umowa 15/3  i konsultant z duk powiedział że mogę dostać 50 procent rabatu na smart dom i ja chciałem ten rabat na internet ale stwierdził że umowę mam do końca roku i najwcześniej w czerwcu mogę coś wskurać. Dzwonić w czerwcu samemu czy złożyć wypowiedzenie ? Pakiet chciałbym zostawić ten sam ewentualnie mniej za niego płacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam internet w CP - Pakiet Power LTE 30 GB z LTE bez limitu jako drugi produkt w SmartDom z rabatem -50%. Do tego jako sprzęt IDU ODU 100. Za całość po rabacie płacę 34,95 zł. Za niewiele ponad miesiąc kończy mi się umowa, którą wypowiedziałem tak jak zwykle wypowiadam umowę na TV, żeby mieć np. "lepsza pozycję do negocjacji". Stąd mam takie pytanie, jakich ofert mogę się spodziewać ze strony CP? Czytałem tutaj kiedyś że można przejść na umowę na czas nieokreślony. Nie ukrywam że chyba taka opcja byłaby dla mnie najlepsza, gdyż robią mi pod domem światłowody i czekam na termin kiedy będę mógł się podłączyć. Dlatego też nie chcę wiązać się jakimiś długimi 24 miesięcznymi umowami. Ktoś coś wie jakie są warunki takich umów na czas nieokreślony?

Edytowane przez kubus.kul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.
Od piątku jestem posiadaczem tego "cuda".
W nocy internet osiąga 40mb. Rano około 8-9 od 5 do 10mb.
Aktualnie godzina 19:30 maksymalnie 1mb.
Antena zewnętrzna + router.
Mieszkam na parterze. Antena jest zamontowana na balkonie.
Ktoś poradzi o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nic nie zrobisz - taka jest charakterystyka wszelkiej maści internetów bezprzewodowych, że im więcej użytkowników z nich intensywnie korzysta, tym bardziej ich prędkość maleje. Co najwyżej możesz czekać na rozbudowę nadajnika, z którego korzystasz o LTE na częstotliwości 2600 MHz, które odetka trochę częstotliwość z której Ty korzystasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy mogę połączyć zestaw ODU IDU 200 wykorzystując dekoder dodatkowy multiroom HD6000  ? od anteny do dekodera długość kabla to 20m chciałbym to połączyć na jednym kablu nie puszczając drugiego 20m specjalnie do routera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@otasz masz wiedzę jak obecnie w Twojej okolicy działa ten Plusowy internet? Jeśli nie jesteś w zasięgu LTE albo dużo osób korzysta w pobliżu to będą męczarnie i skandaliczne spadki prędkości wieczorami i w weekendy. Nie istnieje "bez limitu". W umowach są wpisy o "sprawiedliwym" dzieleniu danych. W praktyce to oznacza, że zgodnie z umową mogą Ci zmniejszyć prędkość do 32 Kb/s i wszystko ok. 

Edytowane przez the cable guy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście chodziło o 32 Kb/s, ale napisałem z rozpędu :D Internet po kablu nawet 10 Mb/s jest więcej wart niż reklamowane niby 100 Mb/s od Plusa. Ping wysoki, prędkość ograniczana i niestabilna. Może dobre dla kogoś kto tylko sprawdza pocztę i odwiedza jakieś portale typu onet itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście chodziło o 32 Kb/s, ale napisałem z rozpędu :D Internet po kablu nawet 10 Mb/s jest więcej wart niż reklamowane niby 100 Mb/s od Plusa. Ping wysoki, prędkość ograniczana i niestabilna. Może dobre dla kogoś kto tylko sprawdza pocztę i odwiedza jakieś portale typu onet itp.

 

I dlatego podpisałem przedłużenie umowy w Netii - VDSL realnie 30/5 za 34,9 zł - sam internet ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ostatnio wymieniając dekoder w APS-ie Pan zapytał czy zamierzam przedłużać umowę na internet. Odpowiedź dałem twierdzącą , więc poinformował mnie że 20 lipca można już dokonać przedłużenia. Nie zależy mi zbytnio na darmowych miesiącach, bardziej na wymianie sprzętu. Czy jest możliwość podczas przedłużania umowy wymienić sprzęt ? Posiadam obecnie modem Huawei E3372 + Router Dlink dwr-116. Chciałbym wymienić na jakiś router z obsługą LTE Advanced (jestem w zasięgu). Czy lepiej takie sprawy załatwiać kontaktując się z DUK ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana sprzętu na inny/lepszy przeważnie wiąże się z podwyższeniem abonamentu, jest to możliwe przy przedłużeniu.


To że jesteś w zasięgu to nie znaczy że będziesz miał te wys. prędkości chyba że wokół ciebie nie ma wieżowców, też myślałem o wymianie ale  nie wymieniam bo mieszkam w bloku mam 4 nadajniki LTE wokół siebie ale w koło mam wysokie bloki i pełno sąsiadów z wifi więc prędkości mam takie jak w sygnaturce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

Ja mam takie zapytanie:

 

Od 2009 roku jestem abonentem TP/Orange - jeżeli chodzi o internet. Posiadałem 1, 2, 6MB/s, aktualnie moja prędkość wykosi do 10 MB/s, w praktyce mam 7-8 MB/s. Od kilku już lat co przedłużenie umowy słyszę: że technicznie nie jest możliwe nadanie mi większej szybkości niż do 10MB/s. Aktualnie płacę za wszysko 61,43 miesięcznie (39,90zł - internet + utrzymanie łącza). Zaczyna mnie już ta sytuacja powoli irytować, bo chciałbym minimum  20MB/s, gdyż to już powoli staje się standardem w dzisiejszych czasach. Rozważam zakup internetu od Cyfrowego Polsatu - z racji, że mam telewizję już 4 lata, mógłbym teraz zwiększyć pakiet i mieć SMARTDOM - jestem nastawiony na opcje 100GB, z tego co mi mapa pokazuje jestem w zasięgu LTE - mieszkam na Podkarpaciu na wsi 30km od Ukrainy, Powiedzcie mi - czy ten internet w moim przypadku mi wystarczy:

 

- Przeglądanie stron WWW

- Poczta

- Oglądanie YouTube (intensywne)

- Czasem serwisy VOD typu tvnplayer,

- Video-rozmowy Skype (rozmowy w ciągu dnia 7 godzin)

- Wi-FI dla domu (dzieci facebook, skype, youtube (intensywnie), strony WWW)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wez na probe ale sie nie nastawiaj...

 

W Neostradzie masz 7-8 ale stabilne i bez limitow na prawde. W CP raz bedziesz miec 20-30 a raz 2-3...

 

Do czego Ci tak naprawde potrzebny szybszy internet niz te 7-8 ktore masz? Video w 4k?

 

Sprawdz lepiej jak u Ciebie z wifi i ewentualnie router zmien, nawet jak jest zasieg dobry to potrafi sie przelaczyc na szybkosc do 3 wtedy tu masz wolne gardlo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Jakim cudem zestaw IDU-ODU od Cyfrowego Polsatu zakłóca odbiór stacji radiofonicznych w paśmie UKF i powoduje błędy w odbiorze DVB-T z lokalnego nadajnika (gdzie normalnie stopa błędów wynosi 0)? Czyżby zasilacz?

Podczas pracy zestawu dużo stacji ma bardzo zaszumione stereo (gdzie normalnie jest czyste), wczytywanie się RDS (inf. o aktualnie słuchanej stacji) z uwagi na ww. jest też trudne, a na pustych częstotliwościach jest pisk zamiast czystego szumu, co świadczy o zakłóceniach przemysłowych. Po wyłączeniu zestawu z prądu cała sytuacja nagle ustępuje.

Ten typ tak ma czy to nie jest normalne i należy reklamować sprzęt w punkcie sprzedaży Cyfrowego Polsatu?

Edytowane przez Szymon9904
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...