Skocz do zawartości

Cyfrowy Polsat – Internet


Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem czemu psopczysz na ODU IDU jakieś konkretne argumenty ?

 

U mnie działa 2 lata i jestem nawet zdziwiony że działa dość stabilnie - transfery w mojej okolicy to download 10-15 mb upload do 20 mb ...

 

zastanawiał sie nad zmianą na ODU IDU200 ale niewiem czy warto

ODU IDU ma bardzo słabe wzmocnienie.

Lepszym zestawem jest router Huawei + antena zewnętrzna.

Jeśli ktoś płaci jeszcze dzierżawę za ODU IDU to już całkowicie daje się robić w konia.

Edytowane przez patryk7588
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czemu psopczysz na ODU IDU jakieś konkretne argumenty ?

 

U mnie działa 2 lata i jestem nawet zdziwiony że działa dość stabilnie - transfery w mojej okolicy to download 10-15 mb upload do 20 mb ...

 

zastanawiał sie nad zmianą na ODU IDU200 ale niewiem czy warto

 

Ja też jestem z tego zestawu zadowolony. Prędkość nie spada po niżej 10 ale nie udało mi się wyciągnąć więcej niż 20. Mam ODU IDU 200 w marcu na okres testowania miałem ODU IDU 100 to troszkę słabiej wypadał niż teraz 200. W nowym zestawie mogę wybierać samemu zakres częstotliwości AUTO, 800 MHz, 1800MHz, i 2600 MHz. Router nie ma dwóch anten na razie te różnice zauważyłem :) Pytałem o podłączenie przez antenę sat czy coś zyskam tym i tak mam slot wolny więc mógłbym go jakoś wykorzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mobilny opłaca sie bardziej niz domowy pod względem prędkości?

I to jest jedyna roznica?

Ja aktualnie mam zestaw ODU IDU 100 i zaraz będę przedłużać umowę. Myślałam, żeby zostawić sprzęt, ale może warto zmienić abonament z domowego na mobilny i dobrać router huawei? Czy ten dobrany z największym pakietem jest najlepszy? Huawei B315.

Osobiście średnio jestem zadowolona z niezawodności internetu, ale z racji innych opcji - brak kablówki i brak linii tel, nie pozostaje mi nic innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, chyba nie to samo, skoro jest rozdzielenie takiej oferty zamiast promowanie jej jako jednej to raz, a dwa wyżej kfm877 pisze, że "Internet domowy ODU-IDU to przede wszystkim ograniczenie wzgledem mobilnego w predkosci - do 30Mb/s". Także różnice są. Pytałam, czy jakieś poza tym i która opcja jest mimo wszystko lepsza. Rozumiem, że jednak oferta internetu domowego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wzmianka o tym w umowie, że w obawie o komfort i bezpieczeństwo innych klientów (czy jakoś tak), w przypadku klienta, którego ruch w internecie jest zbyt duży, transfer zostanie spowolniony lub zablokowany. Ja mam pakiet 30 GB a co miesiąc nabijam około 110 GB. Tylko raz mi zablokowali, kiedy właśnie nastąpiła ta zmiana w regulaminie, kilka miesięcy temu. 2 dni przed rozpoczęciem się nowego okresu rozliczeniowego, bo za jednym razem ściągnęłam 30 GB. 

Ogólnie jakość połączenia jest dobra, ale wkurza mnie brak takiej stałej prędkości. 3 dni temu o 1:30 wyszło mi download 26,09 Mb/s, a zazwyczaj w dzień mam 5 Mb/s. Zdarza się, że przez kilka dni i 2 Mb/s. Kilka tygodni temu przez tydzień po kilka godzin dziennie prędkość wynosila 0,45 Mb/s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W internecie mobilnym to normalne.

W Plusie też wycinają w okolicach 300 GB.

 

OK, ja to rozumiem. Limity w przypadku Internetu mobilnego są i pewnie nigdy nie znikną, zwłaszcza w Polsce... :?

Ale skoro tak jest to po co to nazywają "Internetem bez limitów"? Chore i wprowadzające ludzi w błąd. No bo na zasadzie "bez limitu, ale nie więcej niż...". Zwyczajne oszustwo i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, ja to rozumiem. Limity w przypadku Internetu mobilnego są i pewnie nigdy nie znikną, zwłaszcza w Polsce... :?

Ale skoro tak jest to po co to nazywają "Internetem bez limitów"? Chore i wprowadzające ludzi w błąd. No bo na zasadzie "bez limitu, ale nie więcej niż...". Zwyczajne oszustwo i tyle.

Ich zdaniem "bez limitu" ze względu na tzw lejek. Drastycznie tną prędkość po wykorzystaniu iluś tam gigabajtów, ale niby dalej działa, więc "bez limitu".

Edytowane przez śmiechu warte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, ja to rozumiem. Limity w przypadku Internetu mobilnego są i pewnie nigdy nie znikną, zwłaszcza w Polsce... :?

Ale skoro tak jest to po co to nazywają "Internetem bez limitów"? Chore i wprowadzające ludzi w błąd. No bo na zasadzie "bez limitu, ale nie więcej niż...". Zwyczajne oszustwo i tyle.

Było to poruszane w tym wątku wiele razy. Znajomy miał internet od Plusa, domowy, 60GB, LTE no limit. Był w zasięgu LTE. Po kilku miesiącach umowy, po wykorzystaniu 60GB regularnie zakładali mu lejek 32kbps.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka postów wcześniej napisałam w jakich sytuacjach jest lejek lub kompletna blokada transferu. Tylko, gdy "ruch" będzie nagły, zamiast stopniowy. Co innego, gdy np. ja tygodniowo zużywam około 30 GB regularnie każdego dnia mniej więcej po równo, a co innego, gdy ktoś nagle jednego dnia spróbuje ściągnąć 30 GB, wtedy dla bezpieczeństwa blokują w obawie o przeciążenie nadajników i żeby inni klienci nie odczuli tego przeciążenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro dostawał lejek tuż po pakiecie podstawowym to albo nie był w zasięgu LTE albo nie miał aktywnej usługi LTE bez limitu. 

Gwoli wyjaśnienia: miał LTE bez limitu, miał zasięg LTE (bardzo dobry), ruter miał skonfigurowany na LTE (a nie WCDMA). Lejek nie był nakładany zaraz po przekroczeniu limitu danych (bodajże miał wtedy najwyższy pakiet za 99 zeta z limitem danych 60GB), aczkolwiek bardzo szybko (dzień/dwa po przekroczeniu limitu). Danych zużywał dużo i regularnie.

EOT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym tygodniu miałem telefon z CP z propozycją przedłużenia bez żadnych ograniczeń 2 razy pytałem czy lejka tez nie będzie co konsultant potwierdził. .. ktoś się z tym spotkał?

Byłem w trasie nie mogłem dokończyć tematu no i umowa na 24 msc ale jutro wysyłam wypowiedzenie i będziemy walczyć

 

wytapane przez tapanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...