Skocz do zawartości

Cyfrowy Polsat – Internet


Rekomendowane odpowiedzi

Gość marmac1989

Różnie bywa, zazwyczaj w przedziale 20-45 Mb/s, choć czasami (przy przeciążeniu sieci) spada do 5-7 Mb/s. Byłoby pewnie lepiej, ale musiałem przedłużyć kabel od anteny (w standardzie było 10 m, musiałem dołożyć 5 m przedłużki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj tutaj: http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f=100&t=7787&start=6540

Jakie technologie LTE są dostępne na stacji z którą się łączysz. Kiedyś było to tylko LTE1800, teraz dodatkowo jest jeszcze LTE2600 oraz LTE800. Najnowsze routery które są w ofercie pozwalają na korzystanie z kilku pasm jednocześnie, np. LTE2600+LTE1800, wówczas teoretyczna prędkość wzrasta dwukrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Powoli przymierzam się do wykupienia pakietu Domowy Internet LTE Plus 100 GB Cyfrowego Polsatu.

Ponieważ Polsat liczy sobie za dzierżawę sprzętu ODU/IDU-200 15 zł/mies rozważam kupno czegoś na własność w granicach około 350 zł.

Wyczytałem, że dobry jest na przykład Huawei B-593s-22 (używany można kupić poniżej 300zł).

Nie mniej jednak ponieważ nie mam żadnego rozeznania w technologii i dostępnym sprzęcie proszę o radę, co mam kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam serdecznie mam problem i nie wiem czy to jest wina mojego laptopa czy routera.Otoz mam internet w CP od kilku lat ,router jaki mam to Huawei B 593 .W laptopie system Windows 10 aktualizacja Windows 7.Moj problem polega ze nie moge korzystac z WIFI na laptopie.
Do tego routera mam podlaczona konsole XBOX po kablu dziala bez zastrzerzen ,w telefonie tez mam internet przez WIFi.Internet WIFI z Netii dziala bez problemow ,moze ktos wie jaka moze byc przyczyna bo placic 25 zl miesiecznie za cos czego nie mam to bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę się jeszcze dopytać w innym temacie.

Ponieważ limit pobranych danych 100 GB  stosunkowo łatwo wykorzystać to jak się to ma po jego przekroczeniu z oglądaniem filmów, na przykład na HBO GO?

Jest to już niemożliwe? Czy musi się czekać do następnego okresu rozliczeniowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam, mam telewizje i teraz bede dobieral internet 100gb i mam pytanko czy usluga "pakiet nocny" jest dostepna w iCOK dla kazdego wariantu 50,80,100 GB?

 

Radzę uważać, póki co mam router i modem idu/odu - 100 i co się okazało? Że w tym "modelu" pakiet nocny nie działa ponieważ pakiet nocny działa w technologii 3G a ten sprzęt go nie obsługuje, jakież było moje zdziwienie kiedy włączyłem pobieranie Wiedźmina 3 na konsoli o 1 w nocy (specjalnie czekałem) a tu mi cały transfer miesięczny zeżarło :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teściu ma też idu/odu 50gb + pakiet nocny i normlanie zabiera z nocnego, modem ustawiony tylko na LTE.

Informacja ze strony CP pakiet nocny

 

Dla tych wszystkich, którzy potrzebują przesyłać duże ilości danych np. ściągać z Internetu bardzo duże pliki (filmy, albumy muzyczne), przygotowaliśmy Pakiet Nocny - dodatkowe 200 GB do wykorzystania na transmisję danych w godzinach 01:00 - 08:00, w zasięgu LTE i HSPA+. Możesz uruchomić pobieranie przed pójściem spać, a rano pliki, których potrzebujesz, będą czekały na Twoim komputerze.

 

http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/internet/internet-warto-wiedziec-pakiet-nocny.cp

Edytowane przez kamlox27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Właśnie dobrałem LTE do umowy. Przedstawiciel był dzisiaj, ale internetu jeszcze nie ma. Pokazuje LTE 3 kreski, ale brak połączenia z internetem. Aktywacja będzie jutro dopiero?

Edytowane przez Barti
Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą. Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

nie wierzę, jeśli będzie "wzmożony ruch", to odetną Ci transfer, nie ma innej opcji :D inaczej każdy by brał 25 gb, a dziennie ściągał 30 gb.

Ja tydzień temu, po 3 rozmowach z różnymi konsultantkami, na pytanie trzeciej konsultantki czym by mnie przekonała do anulowania wypowiedzenia, odpowiedziałam, że krótsza umową. Powiedziała, że w ramach SmartDomu to niemożliwe, ale zaproponowała mi inną ofertę, która finalnie oznacza to samo, co Smart Dom, gdyż: rabat -50% w opcji 110gb za 99 zł, więc po rabacie za 50 zł i umowa na czas nieokreślony. Finalnie chyba to wezmę. Wychodzi nawet korzystniej niż SmartDom, dlatego, że mogę wziąć bez przeszkód tańszy pakiet TV (który jest produktem uprawniającym w SmartDomie). Najbardziej przemawia jednak do mnie ten nieoznaczony czas umowy, czyli możliwość jej wypowiedzenia w każdym momencie. To duży plus.

 

 

dopisane 01.12.2016 18:54:

Tak w ramach informacji, może komuś się przyda - ja właśnie przedłużyłam umowę na czas nieokreślony z rabatem wychodzi 50 zł za 110 gb w dzień i 200 gb w nocy, Pani konsultantka powiedziała, że wcześniej było tak, że po przekroczeniu wykupionego pakietu internet zwalniał, a teraz już nie będzie zwalniać.

Dotej pory nie przedłużyłem umowy i kończy mi się 2.04 wczoraj sam zadzwoniłem bo od grudnia cisza i nic nowego nie mają. ... umowa na 24 msc 110gb. ... albo rozwalić Smart Dom i za 50 zł na czas nie określony. ... i stąd moje pytanie czy jeśli cofnę wypowiedzenie i za 3 tygodnie przejdzie umowa na czas nieokreślony to finalnie dostanę umowę za 45 zł 100gb na czas nie określony czyli to co oni proponują po roz[beep]u SD wg konsultanta będzie to samo .... jakiś haczyk?

Czy umowa bez limitu z przed roku może być teraz "bardziej bez limitu " .... w grudniu konsultant twierdził że już od pakietu chyba 25gb w lte nie ma żadnych różnic totalny no limit. ...?

 

wytapane przez tapanie...

Edytowane przez pawel_bthd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle o przeniesieniu internetu oraz telefonu do cyfrowego polsatu/plusa I polaczenie w smart Dom z moja telewizja pakiet premium. Co bedzie lepszym rozwiazaniem sprzetowym dla mnie router huawei czy tez ten dlink w mobilnym internecie czy lepsza polaczenie uzyskam przez ido odu 200. Lokalizacja to elblag ulica pilgrima.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem co prawda powyższe o pakiecie nocnym, że powinien sam sie "przełączać" ale czy to pewne? Zaraz mi nowy, świeży transfer wbije i nie chcę przypadkiem go przerąbać bo okazuje sie że musze sam coś zrobić. Obsługa niby tłumaczy że działa ta opcja sama (juz włączyłem nocny), ale chyba ze dwa lata temu okazało sie że sam musiałem odpinać mode, wpinać do kompa a router odłączac od pc, bo inaczej wszystko sie dławiło.

 

modem - huawei e3272

router - Edimax LT- 6408n

Edytowane przez Soanseth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem co prawda powyższe o pakiecie nocnym, że powinien sam sie "przełączać" ale czy to pewne? Zaraz mi nowy, świeży transfer wbije i nie chcę przypadkiem go przerąbać bo okazuje sie że musze sam coś zrobić. Obsługa niby tłumaczy że działa ta opcja sama (juz włączyłem nocny), ale chyba ze dwa lata temu okazało sie że sam musiałem odpinać mode, wpinać do kompa a router odłączac od pc, bo inaczej wszystko sie dławiło.

 

modem - huawei e3272

router - Edimax LT- 6408n

Też mam ten modem i na niego nie narzekam ale router Edimax LT- 6408n wymieniałem ze 3 razy bo ciągle albo zrywał połączenia albo się zawieszał, w końcu podniosłem sobie umowe żeby wziąć coś lepszego i dostałem dwr-116 i jest o niebo lepiej.

Edytowane przez xut2zs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...