Skocz do zawartości

Cyfrowy Polsat – Internet


Rekomendowane odpowiedzi

Też mam taki zestaw bez anteny. Trzeba przyznać ze ten router to niezły szajs . Prędkości nie powalają, ale biorąc pod uwagę, iż ciągnę bez anteny zewnętrznej szybkość ściągania na poziomie od 15 do 20 Mbs jest przyzwoita, choć nadajnik plusa położony bliżej zapewnia mi w telefonie prędkości od 45 do 50 Mbs

 

Router Edimax nie pozwala na maksymalną możliwą prędkość, którą można osiągnąć przy samym modemie. Teoretycznie maksymalna prędkość to 30Mbps, w praktyce to jest właśnie 15-20Mbps.

 

Tylko przypomnę mój wpis z czerwca: viewtopic.php?f=7&t=9135&start=1065#p964746. Kupując Power LTE należy pamiętać o pułapce regulaminowej przygotowanej przez operatora, o której sprzedawcy milczą (bo taki mają przykaz).

Obecnie zapis brzmi:

W przypadku wysokiego zużycia danych, powodującego przeciążenie sieci, Cyfrowy Polsat w celu eliminowania nadużyć i zapewnienia powszechnej dostępności oraz wysokiej jakości działania sieci, zastrzega sobie w ramach FUP możliwość czasowej zmiany parametrów technicznych transmisji danych poprzez obniżenie prędkości transmisji danych do poziomu określonego w Cenniku, z zachowaniem kolejności określonej dla klas, o których mowa w ust. 3 powyżej.

 

Regulamin gwarantuje bez limitu korzystanie tylko z następujących serwisów:

- komunikator halo

- strona cyfrowypolsat.pl

- strona plusbank.pl

- strona plusbank24.pl

- aplikacja Plusbank24

Promocyjnie do końca 2014 roku transfer generowany przez poruszanie się i odtwarzanie materiałów audio-video z serwisu ipla.tv też nie jest wliczany do transferu danych. Cała reszta zawsze w pewnym momencie skończy się lejkiem, który nieoficjalnie ustalony jest od 100 do 200 GB danych. Uruchamianie lejka uwzględnia też dotychczasowe zachowanie użytkownika (jak często i o ile przekraczał pakiety).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to podpada pod UOKiK i zacząłbym od masowego wysyłania maili w tej sprawie. To wprowadzania klienta w błąd i trzeba utrzeć im nosa. Zapłacą karę to nie będą im takie pomysły przychodzić do głowy i będzie to przestroga dla innych na przyszłość. Jednak aby UOKiK się tym zajął to trzeba się skrzyknąć i wysłać tych maili trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem dzisiaj to ustrojstwo na próbę, modem huawei e3372 bez anteny zewnetrznej, do nadajnika mam w linii prostej okolo 800 m, szybkośc to na LTE 30/8(2 kreski na wskaźniku zasięgu), na hspa tylko 8/2(pełny zasięg), czy na modemie ODU-100 można spodziewać się lepszych osiągów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Psuje mi się router Edimax LT-6408n. Objawia się to tym,że spada zasięg wifi i zrywa połączenie z laptopem, oraz smartfonami.

W związku z tym mam pytanie, czy w Cyfrowym Polsacie da się wymienić router Edimax na inny router? Najbardziej interesował by mnie router HUawei B593. Czy się da?

 

Drugie moje pytanie. Gdy w czerwcu podpisywałem umowę na internet w taryfie Multimedialna 2 to miałem prędkość pobierania około 50-60 Mb/s. Od około 2 miesięcy prędkość pobierania drastycznie spadła i od tego czasu maksymalna prędkość pobierania nie przekracza 15 Mb/s. Co się mogło stać? Czy z tego powodu że drastycznie spadła prędkość pobierania mogę złożyć reklamację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisz reklamację i się nie zastanawiaj.

Ja sam złożyłem reklamację na działanie routera Edimax (częste zrywanie połączenia + przycinanie prędkości). Wymienili mi go na D-Linka + otrzymałem rekompensatę.

Tez złożyłem pisemną reklamację i do mnie nie zadzwonili a już minęło 40 dni i nie wiem co mam z tym robić bo z dodzwonieniem się tam mam problem... O jakiej rekompensacie mówisz?? bo może o coś można powalczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...