Skocz do zawartości

Cyfrowy Polsat – Internet


Rekomendowane odpowiedzi

20GB (pakiet cykliczny) podzielono przez ilość dni cyklu rozliczeniowego, wynik przemnożono przez ilość dni cyklu rozliczeniowego, które wykorzystasz. To samo zrobiono z pakietem nocnym (100GB) oraz pakietem abonamentowym (200MB).

Pakiet cykliczny 20GB masz fakturowany 48,90zł i ten pakiet możesz zmieniać na wyższy w trakcie trwania umowy i wracać do niego jako do minimalnego pakietu cyklicznego. Pakiet abonamentowy 200MB masz fakturowany za 1zł. Czyli Twój faktyczny pakiet danych do wykorzystania to 20,2GB danych w pełnym cyklu rozliczeniowym. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież w Power LTE po wykorzystaniu pakietu podstawowego w zasięgu LTE spada prędkość pobierania danych przy tym pakiecie do 10Mbps! Dopiero jak zadziała FUP to może spaść do 16kbps. Pisaliśmy o tym już tutaj nieraz. Pakiet nocny działa tylko w HSPA+.

 

@morfeusz747 - W tej sytuacji podane przeze mnie kwoty będą 50% niższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się jeszcze upewnić w kwestiach:

1.Pakiet Nocny 100 GB oraz LTE bez limitu. Rozumiem, że te opcje na początku są włączone i są bezpłatne. I tak po 3-mc Pakiet nocny to dodatkowy koszt 2,90zł, a LTE bez limitu to dodatkowy koszt po 6m-c 10zł?

2. Na pewno wyłączę pakiet nocny, bo mi to nie potrzebne. Natomiast jeśli wyłączę LTE bez limitu, to po przekroczeniu 20GB internet będzie działał z prędkością 10Mb?

3. Zgodziłem się na efakturę wobec czego rachunek będzie mniejszy. Dlaczego zatem w icok pokazuje mi, że nie mam aktywnej efaktury?

 

Dobrze to rozkminiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1. Dobrze rozumiesz.

Ad.2. Pakiet Nocny jak już wspominałem działa tylko w zasięgu HSPA+. W zasięgu LTE będzie zmniejszać się Twój pakiet "dzienny" w godzinach nocnych. Po wyłączeniu opcji "LTE bez limitu" transfer po wykorzystaniu pakietu podstawowego zostaje ograniczony do 16kbps pod warunkiem, że "Limit dodatkowych wydatków" masz wybrany na 0zł (możesz to zmienić przez ICOK lub TBOK. W umowie masz zapewne wpisane 25zł. W tej sytuacji transfer będziesz miał bez ograniczeń prędkości (będzie działało jak w pakiecie 20GB) po wykorzystaniu 20GB, ale zapłacisz maksymalnie 25zł dodatkowo po przekroczeniu pakietu podstawowego.

Ad.3. Pytanie zadaj poprzez ICOK z prośbą o wyjaśnienie. Sprawdź w umowie, czy masz aktywowaną e-fakturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam pytanie dotyczące routera B593s-22. Czy to urządzenie ma simlocka?

Po włożeniu karty Orange kontrolka zalogowania świeci mi na czerwono i stąd pewne podejrzenia.

Czy to, że router jest w dzierżawie, a nie zakupiony na własność może mieć wpływ na założenie, bądź nie, blokady kart sim innych operatorów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plus nie zakłada blokad na swój sprzęt już od dawna. Tak, wiem, że Plus i CP, to prawie jedna rodzina, ale polityka w tej kwestii może być różna.

A z APN, to fakt, spróbuję. Chociaż, przy próbie z kartą Play'a APN ustawiał się automagicznie. Sprawdzone. A i tak świecił na czerwono...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwonili dziś do mnie z Plusa/Cyfrowego Polsatu, a tak dokładniej z jakiejś firmy która sprzedaje dla nich usługi przez telefon. Namawiają na Internet LTE i nie powiem chyba się skuszę, bo moja Neostrada to porażka (obecnie spadła prędkość już znacznie poniżej 2 mb/s), a na szczęście końcem maja kończy mi się obecna umowa. Jeśli chodzi o ceny i pakiety to oferują mi chyba to co widzę na ich stronach. Chcę tylko dobrać odpowiedni sprzęt. Zaoferowali jakieś modele routerów za 3zł i na własność: Huawei E5180 LTE albo D-Link DWR-116 z modemem Huawei E3272. Jeszcze nie orientowałem się zbytnio w tym ich sprzęcie który oferują, dlatego proszę o poradę w tej kwestii. Co wybrać dla siebie żeby zapewnić sobie jak najlepszy i jak najstabilniejszy odbiór. Wydaję mi się że potrzebna będzie mi też antena, bo do najbliższego nadajnika mam chyba 1,5 km. Oczywiście oni mówią że odbiór jest, ale wiadomo sprzedając produkt klientowi mogą mówić co chcą :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zakupisz LTE od CP, to sprawdź też ofertę konkurencji (o ile masz u siebie zasięg).

Ja mam ofertę super smart dom, więc jakoś mi się to jeszcze kalkuluje, a samego netu używam wyłącznie mobilnie, ale wiem, że poza tą ofertą (TV+Internet+telefon) blado wygląda oferta CP...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

19.05.2015 r. startuje nowa oferta Internetowa – Nowy Internet Power LTE.

 

1. Nowe pakiety danych

Pakiet 15 GB (29,99zł/m-c) oraz 25 GB (49,99zł/m-c) można wykorzystać w sieci HSPA+ i LTE.

W pakietach 50 GB (69,99zł/m-c), 75 GB (89,99zł/m-c) i 100 GB (99,99zł/m-c) pierwsze 25 GB Klient może wykorzystać w sieci HSPA+ lub LTE, a pozostałą część pakietu tylko w sieci LTE.

W pierwszej kolejności wykorzystywana będzie zawsze część danych na LTE, następnie dane na HPSA+/LTE.

Powyższe opłaty obowiązują w ofercie ze sprzętem na udostępnienie oraz Tylko SIM po uwzględnieniu zniżki w ramach Eko Faktury. Opłaty za pakiety w ofercie ze sprzętem na własność są wyższe o 10 zł.

 

Ponadto nie ma już pakietu 200 MB w taryfie oraz abonamentu 29 zł obniżanego do 10,90 zł (opcja bez Eko Faktury) lub do 0,90 zł (opcja z Eko Fakturą). Taryfą / abonamentem jest aktualnie Pakiet Danych, który zostanie rabatowany o 10 zł, jeśli klient wybierze wariant z Eko Fakturą.

 

2. Nowa usługa „LTE bez limitu”

 

Usługa LTE bez limitu dostępna jest od pakietu 50 GB.

Opłata miesięczna za tę usługę wynosi 10 zł. Klient może korzystać z Internetu w sieci LTE bez limitu.

 

Nie ma już klas serwisu – w każdym pakiecie prędkość w LTE bez limitu wynosi do 2Mb/s.

 

3. Nowy „Pakiet Nocny”

 

Teraz Pakiet Nocny to aż 200 GB do wykorzystania w godzinach 1:00-8:00 w sieci HSPA+ oraz LTE. (Dotychczas było to 100 GB dostępne w godz. 1:00-7:00, tylko w sieci HSPA+)

 

4. Nowa usługa „Serwis IPLA”

 

Usługa Serwis IPLA to 3 nowe pakiety przez pierwsze 2 miesiące w cenie abonamentu:

IPLA Wiedza, News, Rozrywka

IPLA Dzieci

IPLA Film i Seriale

Za 10 zł/mies. Klient może korzystać z 1 lub 3 pakietów IPLA (w zależności od wybranego abonamentu):

Po okresie darmowym miesięczna opłata za usługę wynosi 10 zł.

Klient, który zawarł umowę na pakiet 25 GB lub 50 GB po okresie darmowym dokonuje wyboru 1 pakietu z 3 dostępnych.

W trakcie trwania umowy Klient posiadający pakiet danych 25 GB i 50 GB może dowolnie zmieniać pakiety maksymalnie 1 raz w miesiącu.

W okresie darmowym Klient może zrezygnować z usługi za pośrednictwem iCOK lub Infolinii. Może to również zrobić w momencie zawierania umowy na usługę internetową.

 

5. Zwolnienie Klienta z opłat za transfer danych w ramach serwisu IPLA przedłużone do 31.12.2015r.

 

Do końca roku Klient może korzystać z serwisu IPLA bez obawy o swój pakiet danych – za dane wykorzystane w ramach IPLA nie pobieramy opłat!

 

6. Wyłączamy ofertę wyprzedażową z modemem od 1zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, a zamówiłem właśnie dziś, czyli 18 maja Internet od CP. Zamówienie składałem przez internet i ktoś ma się ze mną skontaktować jeszcze. Mam pytanie w takim razie. Czy moje zamówienie bd realizowane wg tej nowej oferty czy starej?. Zamówiłem ten pakiet 30GB (+5GB w tym za zamówienie przez internet) za 34.95 zł uwzględniając program smartDOM, umowa na 24 m. i 3 miesiące gratis. W tej ofercie prędkość jest ograniczana do 20 Mb/s po wykorzystaniu pakietu, oczywiście słyszałem o tzw. "lejku". Czytając tę nową ofertę którą przedstawił @swojadroga, doszedłem do wniosku że za tą samą cenę mogę mieć 50GB (o ile smartDOM będzie obowiązywał). Zastanawia mnie tylko jedno - ograniczenie do 2 Mb/s(czy 2 Mb/s będzie jeszcze bardziej ograniczane z ilością danych), no i opłata za internet bez limitu czyli 10 zł (może w smartDOM jej nie będzie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 Mb/s to teraz prędkość maksymalna, jaką można uzyskać po przekroczeniu podstawowego pakietu danych korzystając z usługi "LTE bez końca". Minimalna, gwarantowana to nadal 32 kb/s i zgodnie z regulaminem można ją otrzymać nawet zaraz po przekroczeniu pakietu podstawowego. To uwielbiany przez wszystkich FUP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ta zamiana chyba in plus, bo przy prędkości 2mb można korzystać swobodnie z neta.

Żartujesz sobie? Do zwyczajnego przeglądania prostych, nienaszpikowanych skomplikowaną grafiką i filmikami stron WWW może wystarczy. Ale np. do oglądania filmów z YouTube, czy serwisów streamingowych, np. TVN-owskiego "Player.pl" prędkość 2 Mbit/s jest zdecydowanie za mała! Lepiej by było, jakby dawali już chociażby 5-6 Mbit/s. Bo właśnie tyle to już dzisiaj chyba minimum do w miarę wygodnego korzystania z Internetu (nie licząc ściągania dużych plików).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam problem z internetem z cp. W czwartek mialem jeszcze 17-21mega a od piatku mam ledwo 4mega. Czy oni sobie jaja robią z klientów?? Na infolini powiedziala mi baba że to internet radiowy i tak działa te lte i winna jest pogoda. U konkurencji mam 35mega w tej samej pogodzie. Może kolega swojadroga coś doradzi w tej kwesti?? Płacę 59.90zł a do konca umowy jeszcze 19miesiecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ta zamiana chyba in plus, bo przy prędkości 2mb można korzystać swobodnie z neta.

Żartujesz sobie? Do zwyczajnego przeglądania prostych, nienaszpikowanych skomplikowaną grafiką i filmikami stron WWW może wystarczy. Ale np. do oglądania filmów z YouTube, czy serwisów streamingowych, np. TVN-owskiego "Player.pl" prędkość 2 Mbit/s jest zdecydowanie za mała! Lepiej by było, jakby dawali już chociażby 5-6 Mbit/s. Bo właśnie tyle to już dzisiaj chyba minimum do w miarę wygodnego korzystania z Internetu (nie licząc ściągania dużych plików).

 

A czy oglądanie filmów na jutube czy piracenie filmów to jest normalne korzystanie z neta? Ja napisałem NORMALNE korzystanie/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś jeszcze jest tak naiwny ze po tylu ostrzeżeniach o lejku m.in. tu na forum idzie i zamawia na 2 lata internet LTE i potem biadoli ze mu zwalnia, to powinien mieć pretensje sam do siebie. Jeśli ktoś chce non stop siedzieć na YT i innych serwisach z filmami i serialami online to niech zainteresuje się lokalna radiowka bez limitu albo kablem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od blisko roku jestem abonentem Internetu CP ( 15 Gb w ofercie smart dom za 1 zł). powiedziałbym, ze grzechem byłoby nie brać tego internetu za 1 zł, jest tylko jedno ale fatalny router edimax. Router ten ogranicza prędkość tego internetu o ponad 20 Mbs. sam modem podpięty do laptopa prędkości rzędu 40m Mbs. poprzez router w porywach 14 Mbs. Reklamowałem router lecz nic to nie dało. Ostatnio rozmawiałem z konsultantem CP, pytając jak można się pozbyć tego badziewia. Otrzymałem genialną w swej prostocie odpowiedź - " Panie kup Pan sobie coś na Allegro".

co do radiówki też mam 5 Ghz, bez limitu o prędkości 8 Mbs, z tym , ze jest to internet wysoce niestabilny w mojej miejscowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...