Skocz do zawartości

Cyfrowy Polsat – Internet


Rekomendowane odpowiedzi

Mieszana z błotem przez większość ludzi Neostrada jest przy tym cudem techniki.

To już nie błoto, to beton. Jak można z uporem maniaka trwać przy archaicznym utrzymaniu gniazdka, za które "solennie" naliczają i podtrzymują, nie wiedzieć czemu - "komunistyczną opłatę" - Która w swojej wysokości nie jest obojętna. Prawie podwaja jej wysokość.

 

I prawdę mówiąc żaden tego typu internet nie nadaje się do normalnego użytkowania

Co to znaczy do normalnego użytkowania. Pojęcie dość względne i enigmatyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszana z błotem przez większość ludzi Neostrada jest przy tym cudem techniki.

To już nie błoto, to beton. Jak można z uporem maniaka trwać przy archaicznym utrzymaniu gniazdka, za które "solennie" naliczają i podtrzymują, nie wiedzieć czemu - "komunistyczną opłatę" - Która w swojej wysokości nie jest obojętna. Prawie podwaja jej wysokość.

 

Opłata mocno komunistyczna, ale bez niej nie mieli by żadnych klientów na telefon, w Sferii telefon działający w całej Warszawie z baterią trzymającą dwa tygodnie i pakietem 30minut płaci się 10zł miesięcznie :P

Ale kwota 89zł za VDSLa z utrzymaniem linii z parametrami D 57Mb, U 8Mb, niskim pingiem i żadnych limitów to naprawdę nie jest dużo w porównaniu do CP

Gdzie internet do 30 Mb z limitem 35GB kosztuje 99zł

 

Przy 4 komputerach w domu, dwójce dzieci i czasach filmów HD na YT to te 35GB łatwo jest przekroczyć.

Dochodzi do tego stabilność działania w jednym miejscu jest luźny BTS i chodzi z ładną prędkością bez żadnych problemów, a w drugim miejscu jest blisko BTS ale przeciążony, modem się przełącza na jakiś odległy BTS i zaczynają się poważne problemy. Dobra antena z kablem to dodatkowy wydatek 250zł.

 

 

Starsze opcje Neostrady działały różnie dlatego że czasami szły po 2500m na jednej miedzianej starej parze, teraz nastawiali nowych centralek i w technologii VDSL na prawdę nie ma do czego się przyczepić. A co idzie po drucie jest zawsze pewniejsze.

 

Miałem internet w CP przez ponad dwa lata, zasięg bardzo dobry internet prawie nie działał. Na infolinii dostałem informację że jest to internet mobilny a nie domowy i nie gwarantują działania w pomieszczeniach :P

Taka z nimi rozmowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze u Ciebie neostrada działa dobrze ,ale mój brachol i inni mieszkańcy mojej rodzinnej miejscowości klną na neostrade .Wiecznie coś nie działa no i prędkość max 2 mb/s. Ludzie z niecierpliwością czekają na uruchomienie światłowodu ,a póki co są skazani na neta mobilnego bo Orange ma w d...e naprawdę własnej sieci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@antos777:

Oferty z modemem/routerem.

34GB (po podwojeniu pakietu) w taryfie Multimedialnej za 49,90zł, 3 pełne + 1 niepełny cykl rozliczeniowy gratis abonamentu i dostępu do IPLA MIX, pakiet nocny gratis przez całą umowę, modemy od 1zł, umowa na 24 miesiące.

15GB w taryfie Power LTE za 49,90zł, LTE bez limitu przez 6 miesięcy gratis, potem 10zł lub 0zł w ramach Superoferty II, prędkość w LTE bez limitu to max. 5Mbps, modemy od 1zł, umowa na 24 miesiące.

 

Oferty bez sprzętu, tzw. tylko SIM:

20GB w taryfie Power LTE za 39,90zł, LTE bez limitu przez 6 miesięcy gratis, potem 10zł lub 0zł w ramach Superoferty II, prędkość w LTE bez limitu to max. 10Mbps, umowa na 24 miesiące.

34GB (po podwojeniu pakietu) w taryfie Multimedialnej za 49,90zł, 3 pełne + 1 niepełny cykl rozliczeniowy gratis abonamentu i dostępu do IPLA MIX, pakiet nocny gratis przez całą umowę, umowa na 12 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowali mi za 49zł 25GB, oczywiście odmówiłem i wysłałem wypowiedzenie. Może mi ktoś napisać co można wywalczyć w kwocie ~50zł?

 

Zawsze możesz im powiedzieć, że Playu za 45 zł miesięcznie (i to w pre-paid!) dają 100 GB z pełną prędkością i potem lejek do 2 Mb/s. Oferta zarówno w LTE jak i 3G. Moim zdaniem jak tylko jesteś w zasięgu Play to nawet się nie zastanawiaj tylko się przenoś. Choć najlepiej wypróbować jak to wszystko działa. W mojej lokalizacji mają nadajniki LTE na światłowodzie, więc prędkość 30-40 Mb/s to standard i nawet lejka nie załączają, można ciągnąć kilkaset GB w miesiącu.

W innej testowanej przeze mnie lokacji LTE już działał tylko 4-5 Mb/s i to z wyższymi pingami, ale to pewnie dlatego, że Play nie ma tam światłowodu, tylko nadal korzysta z radiolinii.

 

Jeszcze jedno, nie bierz ofert z urządzeniem, tylko samo SIM. Kupując własne urządzenie wyjdzie i tak taniej w perspektywie kilku lat, a do tego będziesz miał własne urządzenie.

Jako router LTE polecam tani smarfon na Androidzie. Wystarczy, żeby miał LTE, potem rootujesz i masz urządzenie lepsze niż dowolny dedykowany router mobilny, ze względu na duży dotykowy wyświetlacz, sporo RAMu i pełny unixowy system operacyjny. Dzięki odpowiednim aplikacjom możesz zrobić porządny QOS, postawić serwer plików, odpalić ściąganie w tle, postawić serwer www itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt w zasadzie mam (router, modem). Właśnie szukam oferty bez sprzętu.

Jeszcze przed wysłaniem wypowiedzenia, kiedy rozmawiałem z konsultantem, wspomniałem o ofercie Play`a, konsultant stwierdził, że jeżeli chcę podobną ofertę w CP to się nie dogadamy.

Do tej pory korzystałem z CP w technologii HSDPA (ostatnio okazało się, że łapie jedną kreskę LTE). Mam zamiar kupić antenę LTE i potestować różnych operatorów. Jeżeli Play wypadnie przyzwoicie (powyżej 5Mb/s) to go wezmę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w miejscowości Franciszków na ul. lipowej. gm. WIskitki; powiat Żyrardów; woj. mazowieckie kod pocztowy 96-315. W zasadzie chyba nie ma co sprawdzać. W sobotę wszedłem z laptopem na dach i zrobiłem test. Najpierw włożyłem kartę CP no i pokazały się 2 kreski LTE (download 3,5Mb/s; upload 0,5 Mb/s), potem włożyłem starter PLAY i też pokazały się 2 kreski LTE ale wyniki były zdecydowanie lepsze (download 7Mb/s; Upload 4,5 Mb/s). Prawdopodobnie łapię nadajniki z Żyrardowa. Zamówiłem już antenę, jak tylko przyjdzie to porobię testy w godzinach szczytu , ale wszystko wskazuje na to, że chyba właśnie wybiorę PLAY na kartę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz zasięg LTE z Play, to możesz kupić starter Red Bull Mobile za 9 zł (http://www.redbullmobile.pl/oferta/na-k ... -na-karte/). Wystarczy doładować za 50 zł i można mieć 3 miesiące internetu LTE (limit 100 GB miesięcznie, potem ograniczony transfer). W Play na kartę ta promocja już się skończyła, w Red Bull Mobile wciąż trwa. Korzystam z tej oferty jako "zapasowego" dostęp do internetu i sprawdza się bardzo dobrze, przynajmniej w moim miejscu zamieszkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tak, otrzymujesz pakiet 10GB do wykorzystania w ciągu 12 miesięcy. Jeśli wykorzystasz pakiet 10GB, to uruchomiony zostanie kolejny pakiet 1GB kosztujący Cię 9,90zł. W każdym okresie rozliczeniowym możesz uruchomić 2, 3 lub 5 pakietów 1GB po 9,90zł. Ilość dodatkowych pakietów określona jest w umowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...