Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, lukx95 napisał:

@misiek1985 Jakie gniazdo ma ten Twój telewizor na te moduły CAM CI, czy CAM CI+? Bo jeśli ma gniazdo CAM CI+, to bez problemu powinien Ci działać ten najnowszy moduł CAM CI+ ECP, bo jest on przeznaczony do sprzętu z gniazdami CI+ lub CI+ ECP. Jeśli chodzi o zabezpieczenie ECP, to będzie ono jedynie stosowane przy niektórych audycjach na kanałach 4K.

TV ma gniazdo CAM CI+, ale nie ma dekodera DVB-S2.Czyli moduł nie będzie chodził na moim TV. A czy moduł będzie działał w moim Fergusonie Ariva 203? Ma gniazdo CAM CI + oraz DVB-S2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tuner obsługuje "natywnie" standard CI+ to moduł CAM CI+ ECP Platformy CANAL+ powinien w nim działać, tyle tylko, że nie będzie możliwości odbioru za jego pomocą treści zabezpieczonych protokołem ECP.

 

Tak gwoli przypomnienia, wątek dotyczący modułu CAM CI+ ECP Platformy CANAL+ jest tutaj:

:idea:  Proszę więc o kontynuowanie dyskusji w kwestiach związanych z tym modułem w tamtym właśnie wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ircios napisał:

@Pawcio29 Czy przeczytałeś stronę wcześniej? Jeśli tak,  to poinformuj tych specy z APS.

czytałem, czytałem, ale pan z APS wie lepiej...., kontaktowałem się jeszcze przez chat z centrum pomocy C+ i grzeczna pani stwierdziła:

 

Ty: Dzień dobry otrzymałem informację o mozliwości wymiany sprzętu mam karty cameleon MR standard czy mogę wymienić jedną na moduł CAM ECP? W wykazie dekoderów z sms-a takie moduły są wyszczególnione

Pani: Moduł CAM nie będzie działał w Multiroom, konieczne będzie zawarcie nowej umowy.

Ty: ale to jest multiroom standard (po dawnej cyfrze)

Pani: Nie ma opcji wymiany na Moduł CAM na Pana umowie.

Ty: ale na inny dekoder mogę wymieniać?

Pani: Tak, są oopcje wymiany.

Ty: z linka który otrzymałem w smsi-e wynika że moduł cam ecp jest jednym z możliwych do wymiany dekoderów

Pani: Rozumiem, ale na Pana koncie abonenckim nie widzę takiej opcji, a muszę opierać się na informacjach z konta. jeżeli otrzymał Pan inne propozycje w piśmie,proszę o pokazanie tych opcji w Salonie CANAL+ podczas wyporu sprzętu.

no i tyle w temacie.. zobaczymy na rozwój sytuacji po 1 lipca. Chętnie pozbyłbym się nawet tego bezpłatnego MR, bo nie korzystam, na rzecz modułu , ale wg pana z aps do końca umowy na czas określony to niemożliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawcio29 Echh widać niedoinformowani konsultanci są i w salonach jak i na czacie, czy infolinii.

Ja byłem dziś w swoim mieście w salonie CANAL+, bo miałem na umowie dekoder 4K UltraBox+ z kartą Cayman, a do Multiroomu z Cyfry+ miałem gołą kartę Cameleon, którą dziś wymieniłem bez problemu na moduł CAM CI+ ECP z kartą Cayman. Teraz mam na umowie dekoder 4K UltraBox+ z kartą Cayman, a do usługi MR post Cyfra+ mam moduł CAM CI+ ECP z kartą Cayman. Także jestem wyposażony już w sprzęt spełniający wymagania, które wchodzą od 1 lipca tego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Pawcio29 napisał:

Mam MR na dwóch camelach w dekoderze Pace i własnym. Byłem w APS gdzie chciałem wymienić 1 camela na moduł CAM z EPC. Zostałem poinformowany że przy MR Standard się nie da. Mogę dobrać free drugi dekoder, albo czekać na koniec umowy do kwietnia.

@Pawcio29 Idź jeszcze raz do salonu i zażądaj, aby pracownik salonu zadzwonił przy Tobie na infolinię wsparcia i się dowiedział odnośnie modułów CAM CI+ ECP przy Multiroomie post Cyfra+, bo od marca tego roku została wprowadzona taka nowa możliwość dla tych tylko co mają właśnie starą usługę Multiroom z Cyfry+. Infolinia wsparcia APS oświeci pracownika salonu o tej możliwości i wytłumaczy pracownikowi salonu CANAL+ jak ma Ci ten moduł CAM CI+ ECP wydać jako sprzęt uzupełniający w MR post Cyfra+ i wymienić kartę Cameleon na Cayman do tego modułu.

Edytowane przez lukx95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Bushiken napisał:

Jak ktoś decyduje się na moduł jest raczej "świadomym" klientem.

Potwierdza to przykład kolegi @Mariuszs74 który ma odpowiedni TV i VU+.

Tak wypowiedzią dajesz do zrozumienia, że nie ogarniasz podstawowych rzeczy - ten kolega o którym piszesz wyraźnie napisał że wymienił na 2 moduły CAM CI+. Jeśli nadal nie rozumiesz przeczytaj jeszcze raz jego wypowiedź. Napisał również że ma tv (być może certyfikowany) i vu+. Więc pytanie gdzie sobie ma wsadzić ten drugi moduł po włączeniu ECP? Zapewniam Cię że w vu+ w tym przypadku działał nie będzie. Czy o taką świadomość Ci chodzi? ;) Według mnie są klienci którzy wymienią na CI+ i będą korzystać z niecertyfikowanego odbiornika. O ile na kanałach innych niż 4k, ta opcja ECP ma być nieaktywna, to na canal+ 4k i innych 4k które się pojawią już niekoniecznie. To teraz wyjaśnij mi co ma zrobić klient który ma CI+ ECP i płaci za kanał 4k, a kanał na niektórych programach nie działa? Wiesz co wtedy powie operator - "wymień pan sobie tv na nowy" albo "przyjdź pan po nasz tuner" o ile będzie taka możliwość.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tail# napisał:

Tak wypowiedzią dajesz do zrozumienia, że nie ogarniasz podstawowych rzeczy - ten kolega o którym piszesz wyraźnie napisał że wymienił na 2 moduły CAM CI+. Jeśli nadal nie rozumiesz przeczytaj jeszcze raz jego wypowiedź. Napisał również że ma tv (być może certyfikowany) i vu+. Więc pytanie gdzie sobie ma wsadzić ten drugi moduł po włączeniu ECP? Zapewniam Cię że w vu+ w tym przypadku działał nie będzie. Czy o taką świadomość Ci chodzi? ;) Według mnie są klienci którzy wymienią na CI+ i będą korzystać z niecertyfikowanego odbiornika. O ile na kanałach innych niż 4k, ta opcja ECP ma być nieaktywna, to na canal+ 4k i innych 4k które się pojawią już niekoniecznie. To teraz wyjaśnij mi co ma zrobić klient który ma CI+ ECP i płaci za kanał 4k, a kanał na niektórych programach nie działa? Wiesz co wtedy powie operator - "wymień pan sobie tv na nowy" albo "przyjdź pan po nasz tuner" o ile będzie taka możliwość.

Kolego tail# Ja mam 2 NOWE tv co mają CI+ 1.4 ECP w nich działa potwierdziło mi to wsparcie techniczne prod tv.1Cam jest w jednym TV a drugi w VU+ jak na VU+ nie pojawi się jakieś image co poradzi sobie z ECP to drugi Cam w TV i po kłopocie a VU+ do sprzedania.Zanim wziąłem Cam ECP to rozeznałem temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, tail# napisał:

 O ile na kanałach innych niż 4k, ta opcja ECP ma być nieaktywna, to na canal+ 4k i innych 4k które się pojawią już niekoniecznie.

Tak jakby na camelach to 4k ładne świeciło ;)

Zakładam, że jak ktoś ma swój sprzęt to zdecydowanie bardziej zależy mu na jego zachowaniu niż dla 4k, którego i tak do tej pory nie miał.

Edytowane przez drq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, tail# napisał:

Tak wypowiedzią dajesz do zrozumienia, że nie ogarniasz podstawowych rzeczy - ten kolega o którym piszesz wyraźnie napisał że wymienił na 2 moduły CAM CI+. Jeśli nadal nie rozumiesz przeczytaj jeszcze raz jego wypowiedź. Napisał również że ma tv (być może certyfikowany) i vu+. Więc pytanie gdzie sobie ma wsadzić ten drugi moduł po włączeniu ECP? Zapewniam Cię że w vu+ w tym przypadku działał nie będzie. Czy o taką świadomość Ci chodzi? ;) Według mnie są klienci którzy wymienią na CI+ i będą korzystać z niecertyfikowanego odbiornika. O ile na kanałach innych niż 4k, ta opcja ECP ma być nieaktywna, to na canal+ 4k i innych 4k które się pojawią już niekoniecznie. To teraz wyjaśnij mi co ma zrobić klient który ma CI+ ECP i płaci za kanał 4k, a kanał na niektórych programach nie działa? Wiesz co wtedy powie operator - "wymień pan sobie tv na nowy" albo "przyjdź pan po nasz tuner" o ile będzie taka możliwość.

 

39 minut temu, Mariuszs74 napisał:

Kolego tail# Ja mam 2 NOWE tv co mają CI+ 1.4 ECP w nich działa potwierdziło mi to wsparcie techniczne prod tv.1Cam jest w jednym TV a drugi w VU+ jak na VU+ nie pojawi się jakieś image co poradzi sobie z ECP to drugi Cam w TV i po kłopocie a VU+ do sprzedania.Zanim wziąłem Cam ECP to rozeznałem temat.

 

22 minuty temu, drq napisał:

Tak jakby na camelach to 4k ładne świeciło ;)

Widzę @tail#, że się samozaorałeś i nawet Ci odpisywać nie musiałem.
Przestań robić z ludzi nieogarniętych [beep]ów a z siebie jedynego znawcę.

Widać wyraźnie, że po prostu lubisz bawić się w Wujka Dobrą Radę i mówienie każdemu co ma robić.

Jak widać na wielu przykładach jak Ja czy @Mariuszs74 konsumenci wiedzą co dla nich dobre.

 

Edit.

A i zapomniałem dodać, że widzę ze już posty edytujesz żeby treść nie stawiała Cię w złym świetle.

Edytowane przez Bushiken
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mariuszs74 napisał:

Kolego tail# Ja mam 2 NOWE tv co mają CI+ 1.4 ECP w nich działa potwierdziło mi to wsparcie techniczne prod tv.1Cam jest w jednym TV a drugi w VU+ jak na VU+ nie pojawi się jakieś image co poradzi sobie z ECP to drugi Cam w TV i po kłopocie a VU+ do sprzedania.Zanim wziąłem Cam ECP to rozeznałem temat.

Przeczytaj jeszcze raz co pisałeś na poprzedniej stronie. Odniosłem się do tego że masz 1 tv i vu+. Dobrze by było żebyś pisał konkretnie, a nie raz tak, a później inaczej.

@Bushikenjak nie masz nic sensownego do powiedzenia poza tym, że pobiegłeś bezmyślnie wymienić cameleony na CI+ z ECP, to nie pisz proszę, bo nic nie wnosisz do tematu. Jak chcesz się pasjonować modułem CI+ z ECP to jest od tego osobny temat.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedalekiej przyszłości po co komu będą potrzebne dodatkowe pudła:rofl: wszystkie TV co teraz wychodzą  można korzystać z sat(z modułem) oraz aplikacje internetowe praktycznie wszystko w jednym urządzeniu z jednym pilotem. Po co sobie zaśmiecać nie potrzebnie mieszkanie niepotrzebnym sprzętem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jak na to patrzysz. Telewizor nie da Ci tej funkcjonalności co tuner oczywiście nie mam na myśli tunera operatora. Poza tym moduł to zawsze ograniczenia.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, tail# napisał:

 

@Bushikenjak nie masz nic sensownego do powiedzenia poza tym, że pobiegłeś bezmyślnie wymienić cameleony na CI+ z ECP, to nie pisz proszę, bo nic nie wnosisz do tematu. Jak chcesz się pasjonować modułem CI+ z ECP to jest od tego osobny temat.

 

35 minut temu, tail# napisał:

To zależy jak na to patrzysz. Telewizor nie da Ci tej funkcjonalności co tuner oczywiście nie mam na myśli tunera operatora. Poza tym moduł to zawsze ograniczenia.

 

To samo mogę powiedzieć o Tobie, jak chcesz się pasjonować tunerami z wolnego rynku to zapewne są tu o nich tematy albo fora stricte im dedykowane. Tak samo nic nie wnosisz do tematu pisząc każdemu kto wziął moduł, że źle zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...