Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@czerstwy zgadzam się w 100% - nikt kto ogarnia temat przynajmniej w stopniu podstawowym nie wymieni kart cameleon na moduł ECP, bo wiadomo z czym to się wiąże ale każdy ma prawo wyboru więc robi jak uważa. Jeżeli już to ma sens wymiana na moduł niebieski ale też nie do końca. Znający temat wiedzą o co chodzi.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Bushiken napisał:

@mailtrash dzięki pomocy @irciosudało Ci się prawidłowo wydedukować. :) Posiadałem 2 camele 1 w MR post Cyfra+, główny w Pace a dodatkowy czysty który działał w prywatnym module Aston Crypt.

Co ciekawe w trakcie wymiany camela na moduł podpięto w systemie Caymana do Pace a do Modułu CI+ ECP Camela. Na infolinii na szczęście udało mi się  to odkręcić.

Dzięki, mam dokładnie taki sam zestaw i chciałem wykonać taką samą operację jak Ty. Niestety w kilku punktach nie ma modułu CI+ ECP :/

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kapciu75 napisał:

A może #tail warto niebieski moduł kupić w prepaid i poczekać na rozwój sytuacji?

Tak jak napisałem wcześniej - nikt nikogo nie zmusza do wymiany sprzętu. Póki co więc nie ma powodu do chaotycznych decyzji. Niebieski moduł ma "przewagę" nad tym z ECP między innymi dlatego, że będzie działał na niecertyfikowanym sprzęcie, czego nie można powiedzieć o tym najnowszym (czarnym), w przypadku kiedy operator lub właściciel "kontentu" nakaże włączyć taką funkcję. Moduły z ECP to całkowicie nietrafiony pomysł i wymuszanie na użytkowniku, aby korzystał tylko z odpowiedniego sprzętu, który posiada certyfikację, którego na dzień dzisiejszy jest niewiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.06.2020 o 16:36, czerstwy napisał:

Akurat  @tail# siedzi mocno w temacie wie jak dane karty można wykorzystać i takie tam. Ty takiej wiedzy nie masz bo nie leciałbyś  biegiem wymieniać Camela na Moduł  ECP.

 

W dniu 13.06.2020 o 17:07, tail# napisał:

@czerstwy zgadzam się w 100% - nikt kto ogarnia temat przynajmniej w stopniu podstawowym nie wymieni kart cameleon na moduł ECP, bo wiadomo z czym to się wiąże ale każdy ma prawo wyboru więc robi jak uważa. Jeżeli już to ma sens wymiana na moduł niebieski ale też nie do końca. Znający temat wiedzą o co chodzi.

 

16 godzin temu, tail# napisał:

Tak jak napisałem wcześniej - nikt nikogo nie zmusza do wymiany sprzętu. Póki co więc nie ma powodu do chaotycznych decyzji. Niebieski moduł ma "przewagę" nad tym z ECP między innymi dlatego, że będzie działał na niecertyfikowanym sprzęcie, czego nie można powiedzieć o tym najnowszym (czarnym), w przypadku kiedy operator lub właściciel "kontentu" nakaże włączyć taką funkcję. Moduły z ECP to całkowicie nietrafiony pomysł i wymuszanie na użytkowniku, aby korzystał tylko z odpowiedniego sprzętu, który posiada certyfikację, którego na dzień dzisiejszy jest niewiele.

Panowie z kółka wzajemnej adoracji, w dalszym ciągu nie bierzecie pod uwagę tego, że mam odpowiedni sprzęt i nie interesują mnie ograniczenia związane z ECP, których jestem świadom.
Jak pisałem w poprzednim poście i rozważyłem za i przeciw, interesuje mnie korzystanie na module w TV, nie nagrywam 5 rzeczy na raz, ba, bardzo rzadko cokolwiek nagrywam. Istotniejszy był dla mnie odbiór Canal+ 4K.
Ale wy jak zawsze wiecie lepiej, czy dobrze, czy źle zrobiłem. Bo tylko tunery na Enigmie można posiadać, nic innego. ?

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bushiken to tym bardziej nie rozumiem, skoro twoje rozwiązanie niczego konkretnego dla użytkowników z własnym sprzętem nie wnosi, tylko nakłada ograniczenia. To oczywiste, że mając certyfikowany sprzęt można wymienić na moduł CI+, ale to nie jest rozwiązanie dla posiadaczy Cameleonow i własnego tunera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, tail# napisał:

@Bushiken to tym bardziej nie rozumiem skoro twoje rozwiązanie niczego konkretnego dla użytkowników z własnym sprzętem nie wnosi tylko nakłada ograniczenia.

@tail# sęk w tym, że ja w żadnym momencie nie twierdziłem, że moje rozwiązanie ma być wykorzystywane przez kogoś z własnym sprzętem.
Przeczytałem wszystkie 230 stron tego tematu i jest on głównie o wymianie Cameleonów i wygaszeniu tunelowania Seca/Mediaguard.

W związku z tym przedstawiłem w nim, co udało mi się ugrać z moim Cameleonem. I tylko to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze tylko to nie wiele zmienia dla tych co mają własny niecertyfikowany sprzęt, a jest ich większość dlatego taka opcja dla Ciebie jest akceptowalną, bo masz sprzęt który na pewno będzie działał z takim modułem po włączeniu ECP. Równie dobrze można wszystkim zalecić kupcie certyfikowane telewizory i wymiencie cameleony na moduły CI+ i koniec tematu ale chyba nie i to chodzi.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, tail# napisał:

Tak jak napisałem wcześniej - nikt nikogo nie zmusza do wymiany sprzętu. Póki co więc nie ma powodu do chaotycznych decyzji. Niebieski moduł ma "przewagę" nad tym z ECP między innymi dlatego, że będzie działał na niecertyfikowanym sprzęcie, czego nie można powiedzieć o tym najnowszym (czarnym), w przypadku kiedy operator lub właściciel "kontentu" nakaże włączyć taką funkcję. Moduły z ECP to całkowicie nietrafiony pomysł i wymuszanie na użytkowniku, aby korzystał tylko z odpowiedniego sprzętu, który posiada certyfikację, którego na dzień dzisiejszy jest niewiele.

 

Witam. I co to znaczy bo mam metlik jak czytam posty tutaj, czyli 1 Lipca nie bedzie jednak skandalicznego masowego zmuszania do zmiany kodowania dla abonentow c+ i tego co ma sie z tym wiazac? Ja mam multiroom dwie karty cameleon, jedna na oryginalnym tunerze od c+ (zlagowany na maksa, nieznoscie wolny nawet do przelaczania, ja osobiscie nie bylbym w stanie czegos takie uzywac) i druga w moim plynnie chodzacym (z funkcjami szukania itd.) 10 letnim Octagonie na linuxie na chipsetcie sh4, ma on od poczatku czytnik ci+ (wyprodukowany w 2010roku) i mam teraz wgrane najnowsze oprogramowanie (nie enigma 2 tylko oryginalne dedykowane) z 2017 roku obslugujace ci+. Napewno nie mam zamiaru rezygnowac z ogladania tv na moim tunerze (octagon), multiroom dla innego tv tez musi zostac, wifi sprawnego w domu nie ma, wszystkie przewodowe porty lan juz zajete.

Kolejne pytanie czy prawda jest ze nowy modul (ten z ecp) ma juz dwa strumienie i czy bedzie dzialac jak do tej pory (na cameleonie) na nim funkcja twin (dwie glowice) bo na tym mi zalezy co oczywiste. Czy nagrywanie bedzie dzialac normalnie jak do tej pory? Tutaj znalazlem odpowiedz lokalna ze podobno ma 2: 

 

Edytowane przez Alamar
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie zmusi abonenta do zmiany kodowania. Operator załatwi sprawę, bo to jego sprawa.  Wyłączy tylko tunelowanie Seca. Może odpali 6A...Może 1 lipca, a może 31 lipca. Ty dalej będziesz miał MR po C+. A czy będzie odbierał? Na jednym dekoderze, który masz od operatora to napewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Bushiken napisał:

 

 

Panowie z kółka wzajemnej adoracji, w dalszym ciągu nie bierzecie pod uwagę tego, że mam odpowiedni sprzęt i nie interesują mnie ograniczenia związane z ECP, których jestem świadom.
Jak pisałem w poprzednim poście i rozważyłem za i przeciw, interesuje mnie korzystanie na module w TV, nie nagrywam 5 rzeczy na raz, ba, bardzo rzadko cokolwiek nagrywam. Istotniejszy był dla mnie odbiór Canal+ 4K.
Ale wy jak zawsze wiecie lepiej, czy dobrze, czy źle zrobiłem. Bo tylko tunery na Enigmie można posiadać, nic innego. ?

Ja dla ciebie różnica miedzy oglądaniem z karty we własnym sprzęcie a modułem operatora to tylko nagrywanie 5 rzeczy na raz to dyskusja z toba jest zbędna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze sa urzadzenia jak switch czy router, w temacie chodzilo bardziej o to czy bede mogl nadal uzywac Octagona 1028 na obecnej konfiguracji, gdzie min. bez dokupowania specjalnie takich urzadzen (na moj koszt?) jak ten switch nie bedzie mozna rozdzielic sygnalu jakby mnie zmuszali np. do multiroomu w ten sposob, obecnie mam po prostu 2 karty, dlatego o tym tez wspomnialem. Ale clue sprawy jest czy beda mogl dalej uzywac tak jak teraz karty a jesli nie to czy z modulem bedzie to chodzilo odpowiednio podobnie jak teraz na dekoderze twin linux Octagona 1028.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam troche inne pytanie. Korzystam z kamleona z dekoderem z E2 BZZB (własnego). Niepotrzbuje 4K. Najbardziej mi odpowiada, że mogę sobie zrobić streming z dekodera na komputer (otwieram w małym okniew VLC)  i dodatkowo ktoś może oglądać na telewizorze.. Czy w przypadku wymiany są dekodery które zapewniały by mi coś takiego? Portal nc plus go to nie to samo nie ma wszystkich kanałów i jeszcze ograniczony czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, czerstwy napisał:

Ja dla ciebie różnica miedzy oglądaniem z karty we własnym sprzęcie a modułem operatora to tylko nagrywanie 5 rzeczy na raz to dyskusja z toba jest zbędna.

Czy ja muszę każdą opcję napisać która mnie nie interesuje a tak potrzebujecie/zachwalacie??

Splitery, odtwarzanie nagrań na jakimkolwiek urządzeniu a nie tylko TV/dekoderze  oraz strumieniowanie kanałów na tablet,telefon, komputer nie jest mi potrzebne.

Ustawianie własnej listy wraz z ulubionymi mam na module.

Czy masz na myśli jeszcze inną wspaniałą opcję dostępną na dekoderach z E2??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślę, że nie będą się patyczkować i po północy zobaczymy ciemność - awaryjnie mam kartę TNK HD tak, że się tym nie przejmuję.

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bushiken napisał:

Czy ja muszę każdą opcję napisać która mnie nie interesuje a tak potrzebujecie/zachwalacie??

Splitery, odtwarzanie nagrań na jakimkolwiek urządzeniu a nie tylko TV/dekoderze  oraz strumieniowanie kanałów na tablet,telefon, komputer nie jest mi potrzebne.

Ustawianie własnej listy wraz z ulubionymi mam na module.

Czy masz na myśli jeszcze inną wspaniałą opcję dostępną na dekoderach z E2??

Jak napisałem wcześniej dyskusja z toba jest zbędna. Mam i to nie jedną?Ale tobie nie są potrzebne  mi też nie były gdy o nich nie wiedziałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, servisco2 napisał:

Dzisiaj otrzymałem taką wiadomość SMS:

 

a6864a12d6c98b712811a5b8a8336b65.jpg

 

Też dzisiaj otrzymałem takiego SMS-a. Mam natomiast kilka pytań, szukałem na forum, ale nie znalazłem odpowiedzi na wszystko, co mnie interesuje.

Jako główny dekoder posiadam Ultraboxa 4k i Caymana a drugą karte mam Cameleona która w chwili obecnej jest w moim Fergusonie i czy w lipcu musze tylko wziąć od nich dekoder aby móc oglądać na Cameleonie czy musze tego Cameleona wymienić na drugiego Caymana?? W tej chwili posiadam stary MR po cyfrze za 0zł i taki chciałbym zachować.I jakie proponują dekodery bo na czacie  z konsultantem nie mogłem sie dowiedzieć, powiedział że dowiem się w punkcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...