Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja już nic z tego nie rozumiem.

Dziś podczas przedstawiania oferty przez konsultanta, stwierdził on, że po 1 lipca jeśli teraz na kontrakcie nie mam dekoderów a nie wezmę nowych to dostępu do tv nie stracę. 

Twierdził, że jak chcę przedłużyć umowę to mogę ale dekoderów nie wciskał.

Edytowane przez kauj1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ircios powiem tak co ma być to będzie i tyle. Sam jestem ciekaw co zrobią w dniu 1 lipca. Jeśli dadzą mi dwa CAM CI+ za dwa Camele "no problem" ale sam żadnego ruchu nie wykonam w kierunku APS-u czy call center.

 

Myślę że tragedii żadnej nie będzie bo to nie czasy gdy łączyła się CYFRA+ HD z "n" gdzie to operator wiedział co jest lepsze dla abonenta (jedyna słuszna oferta narzucona z góry). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.06.2020 o 18:20, Bushiken napisał:

A ja dla zmiany tematu dodam, że udało mi się wczoraj bezproblemowo wymienić w APS samego kameleona na nowy moduł i dołożyli jeszcze Canal+ 4K do końca umowy która kończy się w grudniu.

Jakby chciał wymienić Camelona z Pace na inny dekoder nie byłoby problemu gdyż byłyby one bezpłatne, jednak gdybym chciał na Ultraboxa 4K wiązałoby się to przedłużeniem umowy. Wynika to z faktu, że  za Ultraboxa musiałbym płacić 5 zł miesięcznie co wiązałoby się z naruszeniem obecnej umowy w której Pace był za darmo.

Także sami się pilnują i nie dajcie sobie wcisnąć dekoderów płatnych jeśli dot ej pory mieliście bez opłat.

Swoją drogą pożartowałem z Panią z APS, że będzie bonus za "odstrzelenie" Cameleona i ogólnie o tym jak kiedyś dobrze na  nich było i ludzie korzystali tj. Spliterki itd.

I sama przyznała, że głownie nacisk na pozbycie się Cameli i większe zabezpieczanie kontentu związane jest z tym,  że puszczali  Premier League w Pubach gdy stacje Brytyjskie mają zakaz o 16.

Nałożyli na NC+ ogromną kare a teraz pilnują aby się nie powtórzyło.

Powiedz mi jaki miałeś zestaw przed zmianą? Dwa camele i jeden ich dekoder (pace) czy coś innego?

Edytowane przez mailtrash
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.06.2020 o 18:20, Bushiken napisał:

A ja dla zmiany tematu dodam, że udało mi się wczoraj bezproblemowo wymienić w APS samego kameleona na nowy moduł i dołożyli jeszcze Canal+ 4K do końca umowy która kończy się w grudniu.

A co miała wnieść ta zamiana z której wynika że zmieniłeś cameleona na sprzęt parowany i to w dodatku jeszcze z ECP. Gonił Cię ktoś z to zmianą? ;) Chyba że chciałeś się pochwalić że tak się da. W dodatku jeśli masz sprzęt niecertyfikowany to w dowolnym momencie na canal+ 4k i tak będziesz miał ciemno. Reasumując - zmiana z którą można było spokojnie poczekać do lipca albo nawet i dłużej, bo nie jest pewne że nagle wszystkim wyłączą w lipcu, chyba że wszyscy zrobią tak jak ty to jest to możliwe co jest na rękę operatorowi. ;)

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można pokrętnie wnioskować, że miał 2 camele i pejsa. Udało mu się wymienić. Mam taką samą konfigurację i w APS twierdzą, że się nie da - wymienić czystego camela na CAM z EPC.

Stąd moje pytanie. Niestety zamiast wnieść coś do sprawy dyskutujesz i nabijasz sobie licznik...

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż z tego co mi sugerowano (bez weryfikacji na kontrakcie) w APS-ie podczas rozmowy mogłem wymienić tylko jednego Cameleona na jeden CAM CI+ ECP. Na drugi Cameleon sugerowano mi wymianę na dedykowany dekoder PC+.

Podkreślę była to luźna rozmowa bez podglądu na kontrakt a więc tylko gdybanie pracownika APS-u.

 

Ja mam dwa Camele i powiem tak czekam na rozwój sytuacji po 1 lipca. Mam pewne wyjścia awaryjne jak dekoder Linux-owy oraz cam CI+ CYFRA+ HD (szary) a więc czekam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, @EagleEye@ napisał:

Ja mam dwa Camele i powiem tak czekam na rozwój sytuacji po 1 lipca. Mam pewne wyjścia awaryjne jak dekoder Linux-owy oraz cam CI+ CYFRA+ HD (szary) a więc czekam 

Na chwilę obecną to jest najrozsądniejsze podejście do sprawy. Niech operator sam wyjdzie z konkretną ofertą do klienta, taką aby obie strony były zadowolone.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mailtrash napisał:

Można pokrętnie wnioskować, że miał 2 camele i pejsa. Udało mu się wymienić. Mam taką samą konfigurację i w APS twierdzą, że się nie da - wymienić czystego camela na CAM z EPC.

Stąd moje pytanie. Niestety zamiast wnieść coś do sprawy dyskutujesz i nabijasz sobie licznik...

@mailtrash Jest możliwość od marca tego roku otrzymania modułu CAM CI+ ECP jako sprzętu uzupełniającego jak masz gołą kartę Cameleon w Multiroomie post Cyfra+. Ja sam mam obecnie na umowie dekoder 4K UltraBox+ z kartą Cayman, a do MR post Cyfra+ mam gołą kartę Cameleon, którą mogę wymienić bez problemu na moduł CAM CI+ ECP ze sparowaną kartą Cayman. Salon w Twoim mieście zapewne nie jest doinformowany o tej nowej możliwości w starym Multiroomie z Cyfry+. Także więc jak chcesz ten moduł to zażądaj niech pracownik punktu wejdzie w system na Twoje konto i w zakładce "Reklamacyjne wydanie dekodera do MR" niech zobaczy sam, że pojawiła się opcja wydania także modułu CAM CI+ ECP jako sprzęt uzupełniający. Jak to nie pomoże, to zażądaj żeby pracownik punktu zadzwonił na swoją infolinię wsparcia, by się dowiedział o tej nowej możliwości i jak ma Ci taki moduł CAM CI+ ECP wydać jako sprzęt uzupełniający w MR post Cyfra+.

Edytowane przez lukx95
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mailtrash napisał:

Można pokrętnie wnioskować, że miał 2 camele i pejsa. Udało mu się wymienić. Mam taką samą konfigurację i w APS twierdzą, że się nie da - wymienić czystego camela na CAM z EPC.

Stąd moje pytanie. Niestety zamiast wnieść coś do sprawy dyskutujesz i nabijasz sobie licznik...

Wnioskować to można, że nie rozumiesz co napisał,  dlatego nabiłem 2 posty.  Łącznie 3 razem z tym. W poście jest jak wół napisane co miał. Nie tylko w tym poście. Gdybyś coś czytał to byś wiedział, że nie jednej osobie udało się wymienić gołego Cameleona na moduł. 

 

@@EagleEye@ Myślę, że jednak sami wyskoczą z ofertą.  I oby Ci co mają 2 gołe Camele, dostali 2 Caymany z modułem. Podobno mają być oferty specjalne dla Cyfrowiczów z kartami, przez miesiąc od załączenia 6A.

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, lukx95 napisał:

@mailtrash Jest możliwość od marca tego roku otrzymania modułu CAM CI+ ECP jako sprzętu uzupełniającego jak masz gołą kartę Cameleon w Multiroomie post Cyfra+. Ja sam mam obecnie na umowie dekoder 4K UltraBox+ z kartą Cayman, a do MR post Cyfra+ mam gołą kartę Cameleon, którą mogę wymienić bez problemu na moduł CAM CI+ ECP ze sparowaną kartą Cayman. Salon w Twoim mieście zapewne nie jest doinformowany o tej nowej możliwości w starym Multiroomie z Cyfry+. Także więc jak chcesz ten moduł to zażądaj niech pracownik punktu wejdzie w system na Twoje konto i w zakładce "Reklamacyjne wydanie dekodera do MR" niech zobaczy sam, że pojawiła się opcja wydania także modułu CAM CI+ ECP jako sprzęt uzupełniający. Jak to nie pomoże, to zażądaj żeby pracownik punktu zadzwonił na swoją infolinię wsparcia, by się dowiedział o tej nowej możliwości i jak ma Ci taki moduł CAM CI+ ECP wydać jako sprzęt uzupełniający w MR post Cyfra+.

Dzięki za konkrety. Co do wymiany ,na dziś nie ma szans - nie ma modułów w całym mieście - obdzwoniłem kilka punktów ... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, @EagleEye@ napisał:

Na chwilę obecną są to gdybania i domysły co będzie. Pożyjemy zobaczymy ale nie wierzę aby wyłączyli tym co mają same Camele w dniu 1 lipca sygnał. 

Moim zdaniem jak już chcą się pozbyć tych cameleonów, powinni to zrobić stopniowo

kończy Ci się umowa to niestety musisz zwrócić kartę/karty  jak chcesz przedłużyć

a nie narzucić wszystkim jeden konkretny termin

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale oni nic nie musza. Wprowadza 6a i albo masz sprzet zeby ogladac albo wezmiesz sprzet od nich. Umowa nic tu nie ma do rzeczy.

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...