Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, PawelTSW napisał:

Który z kanałów działa obecnie tylko w dedykowanym dekoderze z kartą cayman?

 

Oficjalnie Canal+ 4k z tym że może również działać w dedykowanym module. Natomiast z kart cameleon kanał Biznes24 od początku jak został uruchomiony. Na innych np. travel channel HD nie tak dawno były prowadzone testy ale aktualnie ich nie ma i kanał działa bez parowania.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rsa, to tylko trochę utrudnili ale niewiele to zmienia. Mogliby w końcu coś z 0100 zacząć mieszać i przełączać na 1813, bo jest nudno w temacie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać poziom frustracji z tego powodu, że się skończy oglądanie na własnym sprzęcie u niektórych jest wysoki, a tak naprawdę zmiany się jeszcze na dobre nie rozpoczęły. @ircios lista żali pojawi się ponownie z tym, że przyrost będzie szybszy. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tail# napisał:

Jak widać poziom frustracji z tego powodu, że się skończy oglądanie na własnym sprzęcie u niektórych jest wysoki, a tak naprawdę zmiany się jeszcze na dobre nie rozpoczęły.

 

Niby dlaczego ma się skończyć oglądanie na własnym deku? Żadnego stresu z tym nie mam. Jeżeli mi na moim camelu zgaśnie w VU paczka to prędzej wezmę płatne IPTV niż wymienię deka na szrot z PC+.

Nie chcą moich pieniędzy to nie, są tacy co zechcą i czekają.

Nie widzę tu opcji abym był stratny wręcz przeciwnie.?

Nie tak zabezpieczone platformy są dostępne, a co dopiero nieudolna w tym temacie PC+ na spółkę z równie beznadziejnym, sparowanym CP tak sparowanym, że dostępnym na wszystkim i wszędzie.

 

Naprawdę ludzie w tych czasach PC+ nie ma niczego, czego bym nie znalazł w necie.

Każdy film, każdy mecz co u nich jest też gdzie indziej, filmy w lepszej jakości niż w C+.

Jaki stres ja pytam?

Edytowane przez tracer10
  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tracer10 nie chodziło mi o wszystkich tylko o tych którzy tak lamentują, a jest ich sporo. Oczywiście że wszystko praktycznie jest w sieci, a zwłaszcza to co nadają teraz. Jedyny problem to sport na żywo. Ja telewizji praktycznie nie oglądam stąd preferuję oferty prepaid, bo to ja decyduje kiedy chcę coś oglądać, a nie że muszę płacić co miesiąc operatorowi zwłaszcza teraz kiedy kompletnie nie ma żadnych transmisji live.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można znaleźć w sieci np. Premier League z jakością lepszą niż powszechnie znane streamy. Można również sobie wykupić subskrypcję np. NBC i jechać na IP z USA.

To opcja nie tania, ale jak ktoś się wkurzy [ łagodna opcja ] na PC+ to weźmie. Takim ktosiem będę ja.

Wybór jest zawsze w tych czasach.

Co do lamenciarzy to fakt, jest ich sporo, ale to wynika chyba z tego, że są to goście którym nie chce się szukać alternatywy dla PC+, albo nie wiedzą gdzie, albo nie chcą, albo się przyspawali do PC+ tak jak ja?.

Moje spawy w każdym momencie mogą puścić, jedna głupawa decyzja PC+ i w momencie kiedy mi zgaśnie na VU to zgaśnie moje 1308 zł/rok.

Ale nie zgaśnie bo są za zbytnio nie rozgarnięci.

Od lat ta sama śpiewka najpierw Cyfry+, potem NC+, teraz PC+ - WALCZYMY Z PIRACTWEM.

No i po latach tejże walki jedyne co uzyskali to utrudnienie życia splitterowcom, a i tak nie do końca.

Tak więc do każdego kto ma jakieś obawy proponuję nie lamentować tylko szukać, czytać, może wymienić deka jak trzeba i jak komu pasi.

Tyle w temacie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lamentujący mają złudną nadzieję, na rozwiązanie swoich problemów ze sprzętem na tym forum.

Zmiany które nastąpią, i będą wymagały wiedzy na poziomie informatyka programisty, zniechęcą

zwykłego Kowalskiego do korzystania z alternatywnego sprzętu.  Na razie pozostaje oczekiwanie na ostateczną decyzję PC+, o ile ona w tym roku zapadnie. Można będzie wtedy spokojnie zdecydować,

czy warto inwestować we własny sprzęt. Zdrówka i pogody ducha. ?

 

Edytowane przez Emil33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj wyżej, własny sprzęt= to samo co na PC+. Co prawda w zależności od wymagań [ jakie kanały ] będą większe lub mniejsze kombinacje, ale jednak w takie cuda, że nieudolne PC+ zablokuje swój kontent na amen to nie wierzę.

Edytowane przez tracer10
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka postów wyżej napisałeś że niektórym się nudzi - w związku z tym zapytam co wnosi twój powyższy post do tematu przełączenia/likwidacji kart cameleon? Jesteś przygotowany ze swoimi modułami na wyłączenie czy czekasz i masz to gdzieś licząc że w lipcu to nie nastąpi? ;)

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne jest to, że podana jest oficjalnie data 1 lipca 2020 na uszczelnienie zabezpieczeń.

A do tej daty zostało ponad 1,5 miesiąca, a tu ogólnie nic się nie dzieje.

Wątpię, że w tak krótkim czasie co pozostał uda im się cokolwiek zrobić.

Pewnie znowu przesuną to na koniec roku.

Ciekawe jak to wyjdzie w praktyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież oni uszczelniają system od dobrych dwóch lat. Regularnie wymieniają Cameleony czy wciskają sprzęt operatora. Mnie dziwi dlaczego nie wyłączali Seca pakietami. Np. 1 lipca 2019 wyłączają Seca na kanałach dla dorosłych. Jakaś grupa abonentów, ale stosunkowo niewielka, ma z tym problem i są w stanie to ogarnąć. 1 września 2019 wyłączają Seca np. na pakiecie Filmbox. Znowu jakaś grupa ma problem ale są w stanie to ogarnąć. I tak co 2 miesiące wyłączają kodowanie Seca na poszczególnych pakietach i bezstresowo pozbywają się starego systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, booboo napisał:

Dziwne jest to, że podana jest oficjalnie data 1 lipca 2020 na uszczelnienie zabezpieczeń.

A do tej daty zostało ponad 1,5 miesiąca, a tu ogólnie nic się nie dzieje.

Wątpię, że w tak krótkim czasie co pozostał uda im się cokolwiek zrobić.

Pewnie znowu przesuną to na koniec roku.

Ciekawe jak to wyjdzie w praktyce.

Do wyłączenia kodowania Seca wystarczy kilka sekund i następuje ciemność w prywatnych sprzętach z wolnego rynku, prócz dedykowanych dla C+ Technisatach. Informacja o uszczelnieniu zabezpieczeń  jest tak długo, że każdy miał czas aby się przystosować.  Nadal jest dużo czasu.

 

@G2000 ale po co to robić wcześniej, skoro jest data wyznaczona. Nie jest tam napisane do 1 lipca 2020.

 

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem o tym, ale na dzień dzisiejszy np.śmieszny kanał Biznes 24 działa w tym Technisacie, a co za tym idzie będą i działały pozostałe po wyłączeniu 0100.

Chyba, że operator coś dorzuci do Nagry na Cameleonie.

Wydaje mi się jednak, że po wyłączeniu Seca, będą karty stopniowo wymieniać na Caymany z którymi to działają wszystkie dekodery operatora z wyjątkiem dekoderów po n.

Edytowane przez ircios
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...