Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@mirkoz Z tego co piszesz wynika, że jednak nie wiesz. Dlaczego? bo jeżeli będzie włączone ECP na jakimkolwiek kanale z pakietu, to na module włożonym do jakiegokolwiek tunera który nie jest certyfikowany w tym również boxy linuxowe, to będziesz miał ciemność. Inaczej - nie dlatego operator wprowadza ECP, żeby działo na każdym sprzęcie. Zrozum to w końcu i nie bądź naiwny. Na włączonym ECP będziesz miał ciemność na każdym dekoderze linuxowym. Na chwilę obecną tego nie zmienisz - koniec i kropka w tej kwestii. Jeżeli tego nadal nie możesz pojąć, to smutne ale nic na to nie poradzę. Poczytaj o certyfikacji urządzeń, była już gdzieś tu podawana lista sprzętów które mają certyfikacje i będą działać z włączonym ECP. Według mnie i nie tylko mnie pierwszymi kanałami na których zostanie włączone ECP będą kanały 4k. Z tego wzgledu, że jest nacisk na ochronę treści w 4k. Pisał chyba nawet o tym satkurier w jedynym z ostatnich artykułów. Podsumowując - ten kto wymienia sprzęt na moduł CI+ z ECP i myśli że będzie miał dostęp do pełnej oferty włącznie z 4k np. na boxach linuxowych myli się. Nie idźcie w to, bo to błąd.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tail#

widziałem tą listę. Sugeruję się także listą dekoderów, w których moduł z ecp działa. Zajrzyj tutaj https://hollex.pl/nc-telewizja-na-karte-modul-ci-4k-ecp-p-4576.html

 

Ponawiam pytanie - czy jest jakiś program, który pokazuje złączone ecp na kanale np canal+4K ultra hd i museum 4K?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czym ty się sugerujesz? Tym że teraz nie i myślisz że w ogóle nie będzie? I to jest argument? Te moduły są od nie dawna w ofercie stąd na razie nie jest ECP stosowane. Z tego co kojarzę platforma tivusat chyba stosowała - mają chyba nawet te same najnowsze moduły co u nas.

Tu masz wpis z działania ECP:

 

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tail# napisał:

Ale czym ty się sugerujesz? Tym że teraz nie i myślisz że w ogóle nie będzie? I to jest argument? Te moduły są od nie dawna w ofercie stąd na razie nie jest ECP stosowane. Z tego co kojarzę platforma tivusat chyba stosowała - mają chyba nawet te same najnowsze moduły co u nas.

Dodatkowo twierdzą przy ogłoszeniu z tivusat  z tym modułem że jest możliwość odpalenia tej czarnej karty w oscam.? Ja osobiście pierwsze słyszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kedar1masz rację. Powinni napisać, że w przypadku włączenia ECP odbiór nie będzie możliwy.

@czerstwy

Wiesz, każda ściema jest dobra żeby sprzedać. Na chwilę obecną nie ma takiej możliwości. To tak jak sprzedawać moduły CI+ z ECP i napisać, że bez problemu będą działać na boxach linuxowych i później taki @mirkoz uwierzy w te bajki. @czerstwy jak tam twoje 1813? Udało Ci się w końcu uruchomić?

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C+ powinna uruchomić jakiś kanał testowy z tym mitycznym ECP. Nawet kanał w SD, ba nawet sama plansza mogłaby wystarczyć do sprawdzenia czy jak ktoś weźmie nowy moduł to mu będzie działał na jego sprzęcie. Powinni uruchomić taki kanał dla własnej wygody żeby nie mieć później narzekań i reklamacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma systemu, którego nie da się złamać i w tym przypadku jest tak samo.
Operatorom i producentom zabezpieczeń chodzi o to, żeby po kolejnej zmianie kodowania zniechęcić jakąś liczbę użytkowników.

 

Ile osób wzięło dekodery nc+ po tym jak dostali niespodziankę na camaleony? 

 

Ten cały ECP może być jeszcze łatwiejszy do opanowania, ponieważ w informatyce panuje jedna prosta reguła. 

Jeżeli coś jest skomplikowane, to jeszcze łatwiej o luki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.04.2020 o 21:01, Bloo411 napisał:

 

Kilka lat temu (bodajże z dobre 5 lat temu) była możliwość rozdzielenia na PREMIUM Film & Sport i jakoś to się nie sprawdziło, dlatego wówczas nc+ zrezygnowało z tego.

 

W dniu 18.04.2020 o 21:05, czerstwy napisał:

Dokładnie tak było.I też było marudzenie dlaczego pełna paczką jest nie wiele droższa niz np Premium Sport.Teraz  jest problem dlaczego nie ma podziału. Jak by nie zrobili to i tak jest żle.?

 

5 lat temu to ja byłem abonentem innego operatora i miałem inne możliwości wyboru. Platforma Canal plus nie była w moim kręgu zainteresowania. Teraz mam możliwość wyboru Canal Plus i kanałow "premium" i z przykrością dla siebie ich nie wybrałem.

Zawsze jest marudzenie i zawsze będzie. Taki biznes.  Ilu klientów tyle opinii i oczekiwań. Ale to ostatecznie klient decyduje, wybiera i płaci. Dostawca usług jest zainteresowany spełnić oczekiwania większości klientów. Nie spełni oczekiwań wszystkich bo to nie jest możliwe. Klient bez Canal Plus przeżyje. Canal Plus bez klienta nie. Klient oczekuje dobrej oferty. Dla każdego klienta "dobra oferta" oznacza coś innego. Jeśli obie strony są zadowolone to jest OK i dochodzi do podpisania umowy. W obecnej sytuacji należy przypuszczać że tak jest dobrze i Canal plus jest zadowolony z przychodów jakie otrzymuje ze swojej oferty. Dla mnie jako kilenta jest ona nieatrakcyjna i jest mi z tym dobrze że nie przepłacam. Jeśli oferta będzie atrakcyjna zostanę klientem pakietu Canal Plus bez kanałów sportowych. Nie mam "parcia" na Canal Plus. Mam konkretne oczekiwania i póki co Canal plus nie spełnia nawet minimum tych oczekiwań. I nie chodzi tu nawet o ofertę programową ale także dostępność kanałów,  multiroom itp.   Konkurencja jest daleko z przodu i nie ma sensu deliberować nad skamieniałym dinozaurem :-). Nigdy nie byłem długotrwałym klientem tego pakietu a trochę na tej planecie lat już przeżyłem :-).

Na premiery filmowe jadę do kina z cała rodziną :-).

Canal Plus życzę jak najlepiej. Otwartości, elastyczności, pozycji "przodem do klienta". podejścia do klienta jak do klienta a nie jak do złodzieja i oszusta. Taka pozycja uratuje ten projekt przed upadkiem. Jeśli Canal plus nie zmieni tego przekonania u siebie nie osiągnie sukcesu a napewno nie powtórzy tego co było w latach 90.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.04.2020 o 21:16, Bloo411 napisał:

 

Do niedawna tak było, ale teraz jeszcze długo nie pojedziesz z całą rodziną do kina.

Przeżyje bez kina. Nie jestem kinomaniakiem :-). Moja rodzina tym bardziej. Trzeba się obejść na jakiś czas. Trudno :-).

Edytowane przez Robert03
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, @EagleEye@ napisał:

Koledzy pożyjemy zobaczymy co będzie po tej magicznej dacie 01.07.2020 bo coś mi się zdaje iz nic po niej się nie stanie z Camelami a jedyne co mogą zastosować to "6A" na większej ilości kanałów 

Moim zdaniem po dacie 01.07.2020 będzie data 02.07.2020 :-)

A Camele będą dalej śmigać :-) .  Niewiele ich już zostało na rynku i liczba sie sukcesywnie zmniejsza. Oczywiście pożyjemy zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Martinez77 napisał:

Panowie, w styczniu wymieniłem moje oba dekodery na te nowe "kostki biało-czarne" Sagem DSIW74. O wymianę kart nie prosili w punkcie, więc mam nadal 2 cameleony.

Czy będzie to dalej działać po 1 lipca w multiroomie bez parowania ?

Jak Ci teraz działa kanał Biznes 24HD to powinno być dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Martinez77 napisał:

Czy będzie to dalej działać po 1 lipca w multiroomie bez parowania ?

Skoro wymieniłeś w tym roku, to zapewne twój sprzęt obsługuje odpowiednio kartę aby dostosować się do zmian które mają nadejść. Jeżeli piszesz o multiroomie na sprzęcie operatora, to nic nie powinno się zmienić, bo z tego co pamiętam sagemy od razu obsługują kartę w odpowiednim trybie. Poza tym są na liście operatora jako sprzęt zalecany - sagemcom dsi 83, dsi 87 i dsi w84 jeśli takie posiadasz.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, G2000 napisał:

Czy na AXN Black coś włączyli że na Cameleonie mam komunikat zakodowane?

 

Już działa.

Trochę nie chce mi się wierzyć ,że koledze działa :)

Na karcie conax (niebieska)na ta chwilę AXN Black nie działa.

Brak nawet systemów kodowania .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...