Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@tail# ty masz jakiś uraz wobec TechniSat-a czy co ?!?

Powiem tak na TechniSat-ach UHD bez problemu działają najnowsze moduły cam CI+ PC+ z ECP a do tego dekodować będą kanały z załączonym ECP np. na filmie "E.T" z 1982 roku ?

 

Także nwm w czym problem kupić nowego TechniSat-a 

 

 

Dodam dla grzeczności że TechniSaty mają certyfikacje na "CI+"

Edytowane przez @EagleEye@
dopiska treści posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, @EagleEye@ napisał:

masz jakiś uraz wobec TechniSat-a czy co ?!?

Jako użytkownik DIGIT ISIO S International mam duży uraz do Technisata, za brak obsługi modułów dwu lub wielostrumieniowych.  Potwierdził mi to wczoraj w rozmowie telefonicznej pracownik Hollexu. Po co on ma funkcję PIP skoro tego nie można prawidłowo użyć? Potrzebne są do tego dwa moduły. Dramat!!! To są tunery dla niemieckiego klienta, wciskany na siłę na inne rynki. Czy one coś szczególnego potrafią? Ciekawe, czy te z obsługą Nagra MA w czytnikach będą współpracowały z Cameleonem po wyłączeniu w Seca? Raczej nie, ponieważ w opisach tych tunerów dopisuje się "tylko Niemcy". Poza Digyboxx HD C+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, @EagleEye@ napisał:

@tail# ty masz jakiś uraz wobec TechniSat-a czy co ?!?

Powiem tak na TechniSat-ach UHD bez problemu działają najnowsze moduły cam CI+ PC+ z ECP a do tego dekodować będą kanały z załączonym ECP np. na filmie "E.T" z 1982 roku ?

 

Także nwm w czym problem kupić nowego TechniSat-a 

 

 

Dodam dla grzeczności że TechniSaty mają certyfikacje na "CI+"

Tobie chyba się pomyliło, bo to operator wybiera jaki sprzęt bydzie w użytkowniu. To ty się "pasjonujesz" tymi technisatami jakby to było nie wiadomo co, a dla mnie to bezużyteczne pudło z brakiem podstawowych funkcji nie warte żadnych pieniędzy. ? Chcesz mieć funkcjonalny sprzęt to na chwilę obecną tylko coś na E2 lub jak lubisz się bawić to tvheadend. Prosty przykład - ostatnio dodawałem stream z tvp3 katowice na vu+, bo nie mam głowicy dvb-t - sprowadzało się to do dodania dwóch linijek w configa listy i gotowe, o czym na technisacie nie mając dostępu do systemu możesz zapomnieć. To tylko banalny przykład, a już robi różnice. Jak nie miałeś nigdy, to i tak nie zrozumiesz. Podsumowując - nie mam żadnych urazów do technisata ale za darmo bym tego nie chciał. ?

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@seatibiza z racji iż poniekąd wywołałeś mnie do tablicy to powiem Ci tak pech chce ze mam dokładnie ten sam dekoder co wymieniłeś i na cam-ie Alpha Crypt PRO z softem 3.28 i podpiętymi dwoma kablami antenowymi PIP dział bez problemu. Problemem jest najwidoczniej Twój moduł CAM umieszczony w dekoderze.

 

Co do Hollexu to powiem Ci tak ze ostatnio recenzowany na ich łamach dekoder TechniSat nie był opisany iż działa na nim ECP i nawet o tym nie wiedziano.

 

@tail# uspokoję Cię mam też dekoder z E2 który leżakuje w szafie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku tygodni dzwonią do mnie konsultanci C+ i proponują przedłużenie umowy... z własnym tunerem (cameleon)! Tłumaczę, że sami pisali i mówili o lipcu, jako o dacie graniczne itd., itp. ale oni swoje - mogę sobie zostawić tuner i niczego nie zmieniać. O ostatecznej dacie wprowadzenia obowiązkowego parowania kompletnie nic nie wiedzą. I jak to rozumieć? :-) Zastanawiam się czy mimo wszystko nie wymienić już teraz (tuner 4K bez kaucji i bez aktywacji), bo za pół roku cameleon zgaśnie a za taki tuner będą wołali 10 zł miesięcznie...

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla nich liczy się prowizja za przedłużenie, a nie sprawy techniczne. Trzeba było im powiedzieć aby w aneksie był zapis, że przez 24 kolejne miesiące po wygaśnięciu obecnej umowy będziesz dalej korzystał bez problemu że swojego obecnego sprzętu.  Oczywiście takiego zapisu by nie było. Jeśli masz chęci i nie przeszkadza Ci dedyk to wymień za całkowite 0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ircios, trafiłeś w dychę. W czasie rozmowy powiedziałem o tym, że przecież nie mogę przewidzieć kiedy wrócą do pomysłu "ostatecznego parowania". Zostanę przy swoim tunerze a po 10 miesiąca platforma stwierdzi, "że to już" i będę musiał wymienić sprzęt. Tylko wtedy nie będę miał już atutu w postaci przedłużania umowy i za dekoder 4K mogą zażyczyć sobie np. 10/mies. - jeśli nie będę chciał, przecież zawsze zapewnią mi odbiór za pomocą darmowego modelu ze znacznie niższej półki. Także muszę dobrze przemyśleć sprawę (do 18 maja), bo obecna oferta jest chyba najlepszą z dotychczasowych. Ten sam abonament, ta sama oferta programowa i dekoder 4K bez opłat i aktywacji przez 24 miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy co dla Ciebie jest ważniejsze. Jeśli miałbym wybierać pomiędzy umową na 2 lata z ich sprzętem i z abonamentem tańśzym o pare groszy, a nieco droższą umową na czasy nieokreślony z możliwością korzystania z własnego sprzętu, to bez zastanowienia wybieram własny sprzęt, nawet jeśli by to był umowa droższa o 20-30zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, @EagleEye@ napisał:

na cam-ie Alpha Crypt PRO z softem 3.28 i podpiętymi dwoma kablami antenowymi PIP dział bez problemu. Problemem jest najwidoczniej Twój moduł CAM umieszczony w dekoderze.

O tym module co nieco czytałem i żałuję, że zbyt późno, bo może nie musiałbym w przeszłości kupować Astonów. Jeśli działał Ci PIP, to powinno też nagrywanie dwóch programów z różnych transpoderów. Czy kiedykolwiek to sprawdzałeś? W ustawieniach dostępu warunkowego mam: podwójna dekryptyzacja CI1 + CI2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, zabytek najwyższej klasy! :-) Już kiedy go kupowałem nie był nowością ale miał tą zaletę, że poniżej 1000 zł łączył czytnik z gniazdem CAM, co pozwalało użytkować dwie platformy na jednym sprzęcie.

 

Pytanie tylko czy w tej chwili jest jakiś sens uparcie szukać Technikolora, czy spokojnie może być ADB.

Edytowane przez Alcatraz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.05.2020 o 20:46, Alcatraz napisał:

 Poza tym mam Arivę TT

Chodzi ci jeszcze ta Ariva? Miałem dwie takie i w obu poszły wejścia HDMI. Uważaj na to.

Dałeś poniżej tysiaka za TT? Ja swego czasu kupiłem 2 nówki za 380zł.

Edytowane przez tracer10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Mi tez dzwonią z przedłużeniem. Obecnie 2x PACE 500 i 2 x cameleon

Informuje mnie pani ze w lipcu będę musiał wymienić na ich sprzęt 4k 5zł i wifi box ozł. To prawda ? nie ma możliwości już pozostawianie  nie parowanego cameleona?  i PACE 500

Po wymianie multirum po wifi lub kablu tylko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Julek1982 napisał:

To prawda ? nie ma możliwości już pozostawianie  nie parowanego cameleona?  i PACE 500

Po wymianie multirum po wifi lub kablu tylko?

Jednym przedłużają umowy bez problemów z zachowaniem cameleonow, a drugim tak jak w tym przypadku chcą wymieniać. Chaos i dezinformacja trwa w najlepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...