Jump to content

Alcatraz

Users
 • Content Count

  737
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

10 Neutralna

About Alcatraz

 • Rank
  Aktywny

Informacje o profilu

 • Gender
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

457 profile views
 1. Jak odpalić nagrania z pendriva podłączonego do portu usb? Jest sformatowany na FAT32 lub NTFS i kiedy wchodzę do media playera w ogóle go nie widać. W media player widać tylko komputer, który jest w sieci ale nie serwuje żadnej treści więc to bez znaczenia. Edit: OK, już się wyjaśniło. "Dla potomności" dopiszę tylko, że paradoksalnie odtwarzacz 4K... nie jest w stanie odtworzyć z pendriva nagrań w rozdzielczości UHD
 2. Dzięki Pawel A antena ustawiana we własnnym zakresie "na oko" czy z miernikiem MER, BER itd.? Jak podczas deszczu (chmury)? Edit: Czy ktoś zauważył, że od kilku godzin nie działa aplikacja "start" (ta pod przyciskiem 0)? U mnie jest komunikat, że "chwilowo, spróbuj za kilka minut". Inne sieciowe rzeczy działają normalnie.
 3. Konwerter Unicable II zainstalowany Jakie poziomy jakości sygnału pokazuje Ultrabox u Was? Mam na myśli 4 lub 8 częstotliwości, tam gdzie można je przetestować (w ustawieniach) oraz na poszczególnych transponderach, np. te z TVN24, Polsat HD i TVP HD. Próbowałem przećwiczyć nagrywani trzech i oglądanie czwartego programu. Faktycznie nagrał trzy ale przy przełączaniu na inne kanały co chwilę wyskakiwał komunikat, że "do pełnej aktywacji muszę przełączyć na kanał TVP1 i poczekać maksimum 2 godziny". Nie bardzo wiem o co mu chodzi ponieważ używam sprzęt od tygodnia i wszelkie aktywacji uprawnień już się dokonały
 4. Dziękuję Wam za odpowiedzi Pawel, zgadzam się że zasłonięcie połówki konwertera byłoby cudem Myślałem razczej o sytuacji, w której po prostu ten zanikający na ANT1 czy 2 sygnał był na słabszym transponderze, który przy jednakowym "zasłonięciu całego konwertera chmurą", wysiadł jako pierwszy. DiseqC w menu jest wyłączony, sprawdziłem. Wymieniam na SCR i zobaczymy jak będzie. Czyli z listami "ulubionych", da się żyć o ile nie pobiera się ponownie listy kanałów. Najlepsza byłaby zwykła, prosta opcja zgrania na dysk lub pendrive tej swojej listy i możliwość załadowania... no ale tego się nie doczekamy jak sądzę Regedit, ja też trochę "przywiązany jestem do kabla" Tylko, ze musiałbym kupić dodatkowy switch i dlatego jeszcze się zastanawiam. Dzisiaj na przykład wchodząc przyciskiem VOD i wybierając np. film lub sport, długo był ciemny ekran a później komunikat... błąd serwera, spróbuj później lub wybierz inną kolekcję. Do czego w praktyce jest gniazdo usb w tym tunerze? Instrukcja wspomina o podłączeniu dysku ale czy np. media player będzie potrafił odtwarzać filmy z pendriva przy użyciu tego gniazda? I ostatnia rzecz na tą chwilę - Canal+4K. W tej chwili oglądam na telewizorze FullHD i obraz na tym kanale jest bardzo blady, ciemny. Czy wynika to z HDR, który przeznaczony jest dla odbiorników 4K?
 5. Czy ktoś znajdzie w sobie cierpliwość, żeby odpowiedzieć na mój post? Szczególnie zależy mi na pytaniu o własną listę ulubionych kanałów.
 6. Jak oceniacie pracę sieci wifi vs. lan przewodowy w tym dekoderze? Teoretyczna prędkość po wifi 5 GHz jest większa niż 100Mbit/s, które oferuje ethernet ale co ze stabilnością połączenia itp.? W tej chwili odpaliłem wifi 5 GHz i dzisiaj testowałem trochę rzeczy vod. Generalnie jest świetnie, tylko na vod Paramount zauważyłem takie pół sekundowe "pixelozy" na filmie co jakiś czas. Nie wiem czy wynika to z mojej sieci, czy raczej rzecz jest po drugiej stronie. A może to chwilowe. Edit: Jeszcze jedna rzecz. Kilka dni temu ułożyłem swoją listę ulubionych. Dziś sprawdzałem coś przy ustawieniu konwertera i... tuner pobrał ponownie listę kanałów, usuwając mi jednocześnie wszystkie ulubione... Sama lista została, tyle że pusta. Normalnie "wielkie brawa" dla tego, który to wymyśli Czyli jeśli w ofercie pojawi się jakiś kanał lub zmieni się ich kolejność i tuner pobierze nową listę, to zawsze oznacza usunięcie ulubionych!? I dodatkowe pytanie się urodziło W tej chwili mam podłączony konwerter twin (SCR2 czeka w pudełku). Na czaszy 90 cm, tuner pokazuje jakość sygnału na poziomie 90-100% (domyślam się, że pomiar odnosi się do aktualnie wybranego kanału). Dzisiaj, oglądają Eleven Sports 1, nagle zaczął pojawiać się komunikat "Brak sygnału na wejściu ANT1" ale oglądany kanał działał normalnie. Wyłączyłem tuner a po włączeniu pojawił się komunikat "Brak sygnału na wejściu ANT2", przy nadal "świecącym" Eleven. Domyśliłem się, że pewnie mocno pochmurna pogoda przesłoniła niebo bo po chwili wszystko wróciło do normy. Pozostaje pytanie - po co pojawia się komunikat dla drugiego wejścia, skoro aktualnie oglądany kanał ma wystarczające parametry? Tuner pewnie cały czas analizuje oba sygnały. Zastanawiam się jak będzie w przypadku konwertera Unicable - czy tam po "utracie" jednej nośnej z powodu pogody od razu będzie ten komunikat na 1/4 ekranu...?
 7. Jeszcze jedna cecha, do której nie jestem przyzwyczajony...;-) Nagrania na liście są odtwarzane automatycznie przy przeglądaniu listy i nie można chyba tego zmienić. Pawel z tymi kanałami, o których pisałem wyżej - dzisiaj chyba przeszło. Wybieram numerycznie jeden z listy ulubionych i pozostaję na tej liście. Wczoraj z niej wyskakiwał. Trzeba przyznać, że dyskiem to ten dekoder kręci bez przerwy W dzień tego nie słychać ale w nocy coś tam chrupie non stop. Na szczęście w porównaniu z Arivą TT tego dysku praktycznie nie słychać.
 8. Tu u mnie jest inaczej - mam na liście ulubionych np. tvn ale kiedy wybiorę go klawiszami numerycznymi wskakuje jako domyślna lista "wszystkie programy". Czyli opcja z nagrywaniem 4 różnych nie przejdzie?
 9. Miałem dzisiaj trochę czasu na małe testy i zabawę z tunerem Zacząłem od swojej listy kanałów. Dla kogoś, kto ostatnie 15 lat używał tunerów niezależnych producentów jest to pewna "osobliwość"... Już sama zmiana kolejności kanałów na liście ulubionych jest osobliwa - odbywa się pojedynczo. Nie można zaznaczyć trzech czy pięciu kanałów i ich przesunąć. Druga sprawa - wystarczy raz wcisnąć klawisz numeryczny a tym samym wybrać numer kanału i już domyślną listą kanałów nie jest nasza "ulubiona" Wynika to jak sądzę z priorytetu listy operatora nad naszą. Ostatnia rzecz w tym temacie, to brak możliwości zapisania (zgrania) ułożonej listy - jak sądzę aktualizacji lub inne resety wysyłają naszą listę w kosmos? Wypróbowałem nagrywanie poprzez zaznaczenie w nc+GO. Zadziałało, tuner przyjął zlecenie ale już samo nagranie wygląda dziwnie. Pierwsze 5 minut ciemność i cisza, nie biegnie też czas nagrania. Ręczny skok o 5 minut do przodu pozwala na oglądanie. Nie wiem w czym tutaj był problem. W ustawieniach mam +5 minut z przodu i 5 z tyłu ale to nie powinno mieć znaczenia. Konwerter na razie twin (scr2 zamówiony). Co jakiś czas na różnych kanałach, po przełączeniu wyskakuje mi komunikat w stylu "żeby pobrać pełne uprawnienia, przełącz na kanał tvp1 i pozostaw na kilka godzin." O jakich pełnych uprawnieniach mówi komunikat, nie wiem. Wcześniej przy instalacji czekałem około 10 minut na planszy z poziomem sygnału i uprawnienia zostały pobrane. I jeszcze takie pytanie. Skoro na instalacji SCR2 (8 częstotliwości), tuner może nagrywać jednocześnie 3 dowolne programy a czwarty możemy oglądać, to czy możemy również nagrywać jednocześnie 4 dowolne programy, przy założeniu oglądania jednego z nich?
 10. Dzięki Ozzy, widocznie ta wersja komputerowa na przeglądarkę jest jakoś okrojona. Edit: Naprowadziłeś mnie na dobry trop! Można to zrobić także z przeglądarki - trzeba kliknąć na daną audycję i "wejść" do opisu. Wtedy faktycznie jest osobno przypomnienie i nagrywanie. Czy dobrze doczytałem się, że problemy ze zmieniającą się jasnością obrazu w tym modelu, zostały wyeliminowane kolejną aktualizacją oprogramowania?
 11. Przeniosłem się do tego wątku ponieważ właśnie zostałem użytkownikiem tytułowego tunera. Mimo zapewnień sprzedawcy w salonie, że teraz mają wyłącznie Technicolory, okazało się, że owszem mają "wyłącznie" ale ADB. Tyle, że wg Waszych opinii w tej chwili nie ma to już znaczenia, no i w salonie, nawet gdybym się uparł i tak nie "wytrzasną mi" Technicolora;-) W wątku o Technicolorze, koledzy poinformowali mnie że nie ma zewnętrznej sygnalizacji nagrywania. Tutaj widzę, że jest - dioda zmienia kolor na różowy. A właśnie w związku z nagrywaniem mam jedno pytanie. Wchodząc na nc+GO, jest możliwość zdalnego programowania nagrań. Klikamy na "budzik" z przypomnieniem i tam jest opcja "nagrywanie". Zauważyłem jednak, że wiele programów ma adnotację - "Audycja niedostępna w nc+ GO z powodów licencyjnych" i wtedy nie ma przy niej "budzika". Czy to oznacza, że nagrywania tych audycji nie można ustawić zdalnie? Sprawdzałem przez przeglądarkę nie w aplikacji.
 12. A jak w praktyce działa nagrywanie z EPG lub po prostu na czas? Mam na myśli odsetek nieudanych nagrań, kiedy tuner się nie włączy lub nie nagra programu.
 13. Pytanie do użytkowników - czy ten dekoder daje jakieś "zewnętrzne znaki" tego, że nagrywa? Nie ma wyświetlacza więc może jakaś dioda?
 14. Dzięki! Obecnie też mam kilka Opticum single (zezujące) i spisują się bardzo dobrze. Nie myślałem, że to będzie tak niewielka inwestycja, żeby wyciągnąć maksymalne możliwości z Ultraboxa 4K + obsługa Arivy TT. Tym lepiej oczywiście
 15. Dziękuję, to jest rozwiązanie dla mnie. Oczywiście skoro obsłuży 8 nośnych, to jest w standardzie Unicable II? Czy są jakieś alternatywy Inverto, Televes czy Invacom? Zawsze warto mieć wybór W wielu publikacjach wymiennie stosowane jest pojęcie SCR i Unicable. Czy mógłby ktoś słówko na ten temat, celem uporządkowania? Edit: odpowiedziałem na post, który... zniknął.
×
×
 • Create New...