Jump to content

Alcatraz

Users
 • Content Count

  717
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

8 Neutralna

About Alcatraz

 • Rank
  Aktywny

Informacje o profilu

 • Gender
  Mężczyzna
 1. Wziąłem dzisiaj Cameleona i złożyłem wizytę w salonie ncplus. Włożyliśmy kartę do pierwszego z brzegu dekodera, na tvp 1 hd, ponowienie uprawnień i... nic. Dalej zakodowany. Poczekaliśmy kilkanaście minut, bez efektu. Potem karta powędrowała do innego tunera "ncplusowego". Sytuacja się powtórzyła i kiedy już mieliśmy wyciągać kartę... nagle tvp 1 hd zaświecił a z nim pozostałem programy! Teraz na mojej Arivie TT mam wszystko - dokładnie tak jak przez minionym piątkiem. Zobaczymy na jak długo
 2. No właśnie... a jaki byłby problem w wymianie na inny model? Nie ogarniam tej obecnej polityki ncplus... przecież to dziwaczne rozwiązanie. Choć pewnie wygodne dla nich. Czyli w takim przypadku pozostaje czekać na zakończenie okresu minimalnego umowy i wypowiedzenie?
 3. No ale jak to? Co sytuacji, w której ktoś z jakichkolwiek przyczyn musi zmienić telewizor i nie współpracuje on z tym tunerem poprawnie? Wtedy do końca umowy nie oglądamy niczego lub oglądamy ze sporymi problemami bo nie można zejść niżej...? Co do drugiego, radzisz przekopać cały wątek?
 4. Mam dwa pytania - jedno techniczne, drugie bardziej logistyczne. Konsultanci straszą, że po wybraniu tego dekodera nie można już zejść na niższy model. Czy to prawda? A jeśli okaże się, że z czymś (np. tv) nie współpracuje on w 100% dobrze? Chyba jakaś bajka z mchu i paproci... Drugie pytanie dotyczy ustawienia wyjścia tunera przy korzystaniu z telewizorów Full HD. Jak ten tuner radzi sobie z usuwaniem przeplotu? Słowem czy lepiej 1080p na wyjściu czy też 1080i i pozostawić resztę telewizorowi?
 5. Tylko np. w moim przypadku niczego nie blokowałem, nie mam splittera, tylko kartę w czytniku tunera i tak jak pisałem działają wyłącznie kanały z transponderów CP. Uprawnienia są ale większość kanałów jest zakodowana i to wszystko.
 6. No właśnie, jak wspominałem wyżej, niestety znajomi z ncplus zdążyli zmienić dostawców i zostałem sam na placu boju
 7. Tak, niestety Ariva w tym względzie na zbyt wiele nie pozwala. Zrobię co się da, jednak biorąc pod uwagę że za 9 miesięcy i tak dotychczasowa współpraca z kartą musiałaby się zakończyć, nie ma sensu "przeginać" w tym kierunku (np. w sensie inwestycji itp.) Rozpoznam możliwości, ponegocjuję, wyślę wiadomość (reklamację) - zobaczymy. A może jeszcze uprawnienia przypadkiem "wskoczą" na kilka tygodni / miesięcy. Takie pobożne życzenie
 8. Spróbuję z reklamacją, chociaż to będzie się pewnie ciągnęło 30 dni i ostatecznie poślą mnie do... kauj1, za czasów Cyfry miałem od nich tuner, który 15 lat temu wykupiłem na własność (wtedy były takie możliwości). Od lat posiadam samą kartę.
 9. Będę próbował. Opcja ze znajomym niestety nie jest u mnie dostępna - ostatni przeszedł niedawno na kablówkę. Zostaje salon. Oczywiście "nie daję się naciągnąć" ale pozycja abonenta jest jednak dużo słabsza niż platformy Zawsze mogą powiedzieć, że nie mają Cameleonów na stanie i będzie jak w filmie "Miś" - "uparł się i mu daj, jak nie mam" Co do aktywacji i dzierżawy podobno obowiązują ich sztywne reguły i tylko indywidualna prośba może być (czasami) pozytywnie rozpatrzona.
 10. tail a czy mogę to sprawdzić mając do dyspozycji tylko Arivę TT?
 11. Tylko do tego już raczej nie wystarczy zwykły tuner i połączenie z satelitą...
 12. Jestem po trzecim telefonie na infolinię. Wygląda na to, że sprawa jest przesądzona. Trzecia konsultantka stwierdziła, że fakt działania tylko części kanałów nie dowodzi, że nie mamy do czynienia ze zmianą zapowiadaną do końca roku. Uprawnienia przechodzą i ona nie jest w stanie nic więcej zrobić. Trzy razy w trakcie rozmowy przypomniała, że oni nie gwarantują poprawnego działania na tunerach uniwersalnych. Doradziła ewentualną wizytę w salonie ncplus celem sprawdzenia czy karta nie jest uszkodzona. Tyle, że takie sprawdzenie i tak nic nie da, bo nowego Cameleona już od nich nie dostanę. Tak więc szkoda czasu na takie zabawy. Czas przystąpić do negocjacji najmu dekodera - z obecnych, najsensowniejszym wyborem będzie chyba ten 4K.
 13. No mój wiele nie pokazuje z definicji To co napisałem wcześniej plus mogę potwierdzić słowa mikmik na temat daty (uprawnienia do maja). Kolega chyba tylko pomylił 2010 z 2019.
 14. No tak, tylko dla mnie zamiana dwugłowicowego tunera na jednostrumieniowy moduł jest bez sensu. To jednak inna sprawa. Pytanie główne - co spowodowało problemy i czy jest to odwracalne.
 15. Czyli nadal nie wiadomo co jest przyczyną problemu. Nastąpiła jakaś zmiana (nie ta ostateczna ale jednak) i dekodują się tylko transpondery obsługiwane przez CP. Pytanie co dalej, bo wg słów kolegi ircios "Jeśli masz tylko kartę od operatora, to tak dalej zostaje" - czyli teoretycznie "musi" działać.
×
×
 • Create New...