Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A co z zapisem o MR w obrębie gospodarstwa domowego?

Chcąc sprostać wymaganiom, jakie stawiają operatorom dostawcy treści, Platforma CANAL+ jest zobowiązana do zapewnienia pełnego zabezpieczenia usługi Multiroom. Abonenci korzystający z usługi muszą uwzględnić konieczność spełnienia wymogów technicznych świadczenia Opcji dodatkowej Multiroom Standard. Podstawowym wymogiem, gwarantującym poprawne działanie usługi, jest przeprowadzenie instalacji wszystkich dekoderów w zestawie Multiroom w obrębie jednego gospodarstwa domowego. W celu zapewnienia realizacji tego warunku dekodery dodatkowe w usłudze Multiroom wymagać będą połączenia sieciowego z dekoderem głównym lub czasowej aktywacji dekodera dodatkowego kartą z dekodera głównego.

W związku z tym Platforma CANAL+ będzie stopniowo rozszerzać zakres działania funkcjonalności kontroli odległości sprzętu weryfikującej istnienie połączenia sieciowego. W przypadku korzystania przez Abonenta z modeli dekoderów nie wspierających funkcji kontroli odległości, będzie zachodziła konieczność wymiany dekodera. Abonenci będą indywidualnie informowani o planowanych działaniach celem uzgodnienia optymalnego rozwiązania.

Edytowane przez Waldemar Szmyt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Waldemar Szmyt napisał:

Podstawowym wymogiem, gwarantującym poprawne działanie usługi, jest przeprowadzenie instalacji wszystkich dekoderów w zestawie Multiroom w obrębie jednego gospodarstwa domowego.

Tak, piszą o dekoderach, a rozdają po dwa niezależne moduły albo 1 dekoder i 1 moduł błędnie określany jako multiroom gdzie każdy może być w innym gospodarstwie domowym. @ircios masz rację - to bełkot. Z drugiej strony nie mają chyba wyjścia, bo nie każdy kto miał cameleony będzie zainteresowany ich dekoderem.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Tyle, że Ci co mają np Wifipremiumszrot czy 4k i gołego Cameleona, nie wezmą modułu tylko dekoder, to już pozamiatane z niezależnym MR.

Mnie interesuje na dzień dzisiejszy w jakiej sytuacji są abonenci z Cameleonemi 2×Pejs lub Pejs+Sagemcom, Sagemcom+Sagemcom. Co jeśli oni nie wymienią sprzętu, bo nie muszą.  Czy operator pozostawi im Cameleony?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po rozmowie z konsultantem .Mam dwie karty cameleon i jeden dekoder Peace druga karta w module w TV. Od pierwszego lipca może sie zdarzyć, (choć niekoniecznie)że przestanie działać karta w module. Mam dwie możliwości, karta do drugiego Peace ( z szafy)i moge oglądać albo karta w dłoń i po nowy dekoder z nową kartą do APS Na moduł do MR nie mam szans przy mojej umowie i tyle w temacie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ircios napisał:

Tyle, że Ci co mają np Wifipremiumszrot czy 4k i gołego Cameleona, nie wezmą modułu tylko dekoder, to już pozamiatane z niezależnym MR.

Czyli przy wymianie cameleona na dekoder z caymanem wprowadza zależność kart?

 

@Waldemar Szmyt Jeżeli masz 2 dekodery do cameleona w dzierżawie, to faktycznie może być problem z wymianą na moduł.

Jeżeli deki masz na własność (w systemie goły camel) to powinieneś wymienić go na caymana z modułem.

Edytowane przez drq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, drq napisał:

 

 

@Waldemar Szmyt Jeżeli masz 2 dekodery do cameleona w dzierżawie, to faktycznie może być problem z wymianą na moduł.

Jeżeli deki masz na własność (w systemie goły camel) to powinieneś wymienić go na caymana z modułem.

Tylko jeden dekoder jest od operatora, drugi kupiłem na wolnym rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.06.2020 o 17:43, tail# napisał:

Niebieski moduł ma "przewagę" nad tym z ECP między innymi dlatego, że będzie działał na niecertyfikowanym sprzęcie, czego nie można powiedzieć o tym najnowszym (czarnym), w przypadku kiedy operator lub właściciel "kontentu" nakaże włączyć taką funkcję. Moduły z ECP to całkowicie nietrafiony pomysł i wymuszanie na użytkowniku, aby korzystał tylko z odpowiedniego sprzętu, który posiada certyfikację, którego na dzień dzisiejszy jest niewiele.

 

Ponieważ nikt nie sprostował nieprawdziwych informacji dotyczących modułów więc ja muszę to zrobić.

Otóż niebieski moduł nie ma żadnej przewagi nad czarnym, jest więc przeciwnie.
Rozważmy kilka scenariuszy. Jeśli dekoder lub telewizor nie ma slotu w standardzie CI+, to żaden  moduł nie będzie działał. Załóżmy więc, że odbiornik posiada slot CI+ i tuner satelitarny.
1. Jeśli odbiornik posiada certyfikat ECP, a kanał jest nadawany z ECP, to moduł niebieski nie da rady, a moduł czarny da radę.
2. Jeśli odbiornik posiada certyfikat ECP, a kanał jest nadawany bez ECP, to oba moduły będą OK.

3. Jeśli odbiornik nie ma certyfikatu ECP, a kanał jest nadawany z ECP, to nie będzie dobrze przy zastosowaniu jakiegokolwiek modułu.

4. Jeśli odbiornik nie ma certyfikatu ECP, a kanał jest nadawany bez ECP, to będzie OK przy obu modułach.

 

Lepszym modułem jest więc moduł czarny.
Dodatkowo, jak raportują użytkownicy modułów, czarny moduł jest szybszy, szczególnie przy inicjalizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, AliAs99 napisał:

3. Jeśli odbiornik nie ma certyfikatu ECP, a kanał jest nadawany z ECP, to nie będzie dobrze przy zastosowaniu jakiegokolwiek modułu.

Lepszym modułem jest więc moduł czarny.

Zgodnie z tym co piszesz to jeżeli na niebieskim nie będzie działać, to również nie będzie na tunerach operatora. Więc to chyba nie tak działa ECP. Weź pod uwagę że moduł nie jest jedynym sprzętem z którego korzystają abonenci. Poza tym część abonentów posiada niebieskie moduły na własność z włączonym canal+4k i jeśli by tak było to musiałaby by nastąpić wymiana tych modułów ale co wymieniać skoro moduł jest własnością abonenta.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.06.2020 o 00:08, lukx95 napisał:

@Pawcio29 Idź jeszcze raz do salonu i zażądaj, aby pracownik salonu zadzwonił przy Tobie na infolinię wsparcia i się dowiedział odnośnie modułów CAM CI+ ECP przy Multiroomie post Cyfra+, bo od marca tego roku została wprowadzona taka nowa możliwość dla tych tylko co mają właśnie starą usługę Multiroom z Cyfry+. Infolinia wsparcia APS oświeci pracownika salonu o tej możliwości i wytłumaczy pracownikowi salonu CANAL+ jak ma Ci ten moduł CAM CI+ ECP wydać jako sprzęt uzupełniający w MR post Cyfra+ i wymienić kartę Cameleon na Cayman do tego modułu.

Ani się nie dadzą tknąć. Jak już pisałem, mam "na stanie" dwa camele i jednego sagema dsi83. Rozmawiałem z kilkoma osobami na infolinii, mało tego byłem  u znajomego, który w swoim komputerowym sklepie ma przy okazji APS i On również stwierdził, iż na moim koncie nie opcji pobrania modułu :(.  Nie i ch...........Mogę se wziąć wifiszrot, a nawet dwa wifiszroty, gdyż wg wszystkich powyższych osób innej opcji nie ma, bo tak się nie da w multiroomie po cyfrze. Sporo z forumowiczów pisze iż udało im się dobrać (wymienić przy okazji na caymana)do jednej karty camel sam moduł, a mnie za chiny ludowe nie chcą zaproponować.

A czy jak bym sobie kupił wersję prepaid  z modułem o taką https://hollex.pl/nc-telewizja-na-karte-modul-ci-4k-ecp-p-4576.html, następnie wymienił w aps jedną swoją kartę camel  na caymana zadziała ? czy ten prepaid jest już sparowany i po ptokach ? Oczywiście powyższe opcje biorę pod uwagę dopiero w momencie jak po 1 lipca przestanie mi działać camel na moim vu+zero4k.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, tail# napisał:

Zgodnie z tym co piszesz to jeżeli na niebieskim nie będzie działać, to również nie będzie na tunerach operatora. Więc to chyba nie tak działa ECP.


Moduł niebieski to inny sprzęt niż tuner operatora.
ECP jest standardem komunikacji między modułem CI+, a odbiornikiem. Odbiornikiem jest urządzenie w którym moduł zostanie umieszczony - telewizor lub dekoder z gniazdem CI+.

Dekodery operatora komunikują się z kartą bezpośrednio, w tym przypadku standard ECP nie ma zastosowania. Odbiór na dekoderach operatora będzie więc możliwy - leży to w gestii operatora.

Może się to udać także na niezależnych dekoderach lub modułach, które będą umiały skomunikować się z kartą bezpośrednio, bez pośrednictwa modułu operatora. To pole do popisu dla Oscam'a lub innych sposobów komunikacji z kartą.

Operator CANAL+ informuje, że zabezpieczenia ECP będą włączane dla niektórych treści na kanale CANAL+ 4K UltraHD.
Użytkownicy niebieskich modułów otrzymują info, że od lipca mogą nie zobaczyć wszystkich treści na tym kanale i że powinni wymienić moduł.

Wygląda na to, że, jeśli nadawca (operator CANAL+) lub producent treści włączą zabezpieczenie ECP, to kanał z tym zabezpieczeniem będzie mógł być odbierany tylko na module czarnym CI+ ECP lub na dekoderze operatora. Pomijam dekodery niezależne, gdyż nie wiem, czy Oscam radzi sobie z kartą Cayman operatora CANAL+.

Edytowane przez AliAs99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@bifuNie doczytałeś.

Karta w module jest w systemie Nagra MA i jest całkowicie parowana.

ps. Twoja umowa jest na czasie określonym czy nie?

Ja mam identyczny sprzęt i karty. Jeśli wyłączą tunelowanie i nie dadzą mi modułu to rozwiązuję umowę (jestem na czasie nieoznaczonym)

Edytowane przez ww6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, bifu napisał:

Ani się nie dadzą tknąć. Jak już pisałem, mam "na stanie" dwa camele i jednego sagema dsi83. Rozmawiałem z kilkoma osobami na infolinii, mało tego byłem  u znajomego, który w swoim komputerowym sklepie ma przy okazji APS i On również stwierdził, iż na moim koncie nie opcji pobrania modułu :(.  Nie i ch...........Mogę se wziąć wifiszrot, a nawet dwa wifiszroty, gdyż wg wszystkich powyższych osób innej opcji nie ma, bo tak się nie da w multiroomie po cyfrze. Sporo z forumowiczów pisze iż udało im się dobrać (wymienić przy okazji na caymana)do jednej karty camel sam moduł, a mnie za chiny ludowe nie chcą zaproponować.

A czy jak bym sobie kupił wersję prepaid  z modułem o taką https://hollex.pl/nc-telewizja-na-karte-modul-ci-4k-ecp-p-4576.html, następnie wymienił w aps jedną swoją kartę camel  na caymana zadziała ? czy ten prepaid jest już sparowany i po ptokach ? Oczywiście powyższe opcje biorę pod uwagę dopiero w momencie jak po 1 lipca przestanie mi działać camel na moim vu+zero4k.

 

mam 2 camele  i Pace , biorac 2 wiwiszroty sa bez oplaty ? , u mnie na koncie 5 zl  za 1 dek. ?, karty muszą też wymienić do tych wiwiszrot na caymany  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, robert451 napisał:

mam 2 camele  i Pace , biorac 2 wiwiszroty sa bez oplaty ? , u mnie na koncie 5 zl  za 1 dek. ?, karty muszą też wymienić do tych wiwiszrot na caymany  ?

Ja mam 2 camelony, Wifibox+ i swój sprzęt niezależny

dzwoniłem na infolinie że chce od nich dekoder do drugiego camelona

otrzymałem odpowiedź że muszę zwrócić jednego cameleona i wtedy dostanę Wifi premiumbox+ i katrę cayman sparowaną z dekoderem (chce dekoder z dyskiem) za 0zł 

Nie ma możliwości wziąć samego dekodera do cameleona :(

Pierwszy cameleon zostaje w Wifibox+

Najlepiej jak zadzwonisz na infolinie, albo do salonu też powinni Ci udzielić info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w salonie zorientować się w temacie wymiany sprzętu. Na umowie do konca czerwca mam dwie karty camel i dekoder pace. Docelowo chciałbym wymienić ten sprzęt na karty w dwóch modułach.

Oczywiscie w salonie usłyszałem, że nie mam szans dostać dwóch modułów. Nie wiem czy używałem złych argumentów czy źle zrozumialem co forumowicze tutaj piszą w poprzednich postach, ale wydaje mi sie że pisano że jest możliwość takiej wymiany.

Proszę o radę jak to rozegrać żeby dostać te dwa moduły. Czy najpierw wymienić jednego camela na moduł czy tez camel+dekoder na moduł a może najpierw zdać ten dekoder i potem próbować wymiany samych cameli ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mpmp

Jak masz dekoder Pejs to możesz go wymienić na PVR-y Wifipremiumszrot, albo na 4k. Za gołą kartę moduł z Caymanem wymieniasz. Czytasz czytasz i błądzisz.  Nigdzie nie jest napisane, że można Pejsa na moduł wymienić.

 

2 godziny temu, robert451 napisał:

mam 2 camele  i Pace , biorac 2 wiwiszroty sa bez oplaty ? , u mnie na koncie 5 zl  za 1 dek. ?, karty muszą też wymienić do tych wiwiszrot na caymany  ?

Nic nie musisz wymieniać.  Pejsy zostają.  A gdyby nawet trzebabyło wymienić to chyba ktoś,  kto ma niepokolei w głowie odda 2 dekodery za dwa szorty bez dysku. Jak już Pejsa jako dekoder główny wymienić za free na PVR-y Wifipremiumszrot lub na 4k. Drugi PVR pozostaje. Nie dawajcie się namówić na wifiszroty bez dysku. To jest sprzęt stworzony chyba dla ułomnych ludzi, a dawny nam abonentom PC+. To już od  CP najgorszy szrot przebija ten wynalazek. Wielki dekoder Wifibox...bo co? Bo ma wbudowane wifi? :-D

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...