Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, rzutnik napisał:

Mam 2 karty cameleon. Jedna jeszcze z czasów tunerów SD, potem dobrałem drugą jako multiroom z tunerem HD na własność.Ten tuner jednak nigdy nie pojawił się na moim koncie na stronie operatora. Cały czas widniał tam ten stary SD którego od dawna nie używalem. Później 2 karty to było mało na 4 TV wiec jedna poszła w spliter kablowy. Następnie (w zwiazku z problemami podziału) uruchomilem sobie w domu serwer na DM500S+newcs i tak już od wielu lat ciągnę na tunerach fergusona. Umowa kończy mi się z końcem czerwca i jak na razie nie zamierzam jej przedłużać w związku z planami cyferki. Operator też do mnie nie dzwoni. Jeśli mam przejść na tunery operatora z ograniczeniami jakie mi narzuci to po prostu straci klienta. Trochę wylecialem z tematu gdyż nie zgłębiałem nowości bo wszystko ładnie działało ale w zwiazku z planowanymi zmianami mam obawy czy dalej podziała. Mam jeszcze w domu DM800 który pracował jako klient ale jeśli trzeba mogę go zamnienić na serwer. Pytanie czy na nim mi wszystko zadziała? Oscama nie konfigurowałem - trzeba by trochę doczytać.

No przecież o tym mowa, że wszystko ma zgasnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli posiadasz sprzęt operatora to (teoretycznie) możesz spać spokojnie. Zgodnie z zapewnieniami C+ zmiany planowane na 1 lipca nie powinny być dla Ciebie odczuwalne, ponieważ oba dekodery znajdują się na tzw. "liście kompatybilnych dekoderów".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dafy napisał:

Obecnie posiadam 2x Cameleon oraz 2x Sagemcom - DSIW74 i DSI83(S). Co to dla mnie oznacza po 01.07? Czy będę musiał wymienić karty/dekodery na Cayman? W moim przypadku w grę chodzi tylko oryginalny dekoder operatora.

Jak masz ten sprzęt  z listy z oryginalnym oprogramowaniem operatora to możesz spać spokojnie

https://pl.canalplus.com/zabezpieczenie-tresci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tail# napisał:

Przeczytałem całą twoją historię i stwierdzam, że trochę za późno się obudziłeś - nie zadziała, bo zostanie włączone parowanie karty ze sprzętem operatora i żadne splitery, fergusony, oscamy tu nie pomogą. Cały czas zastanawia mnie jedna rzecz - o tym że będą zmiany wiadomo było przynajmniej od kilkunastu miesięcy stąd pytanie do tych co teraz im się przypomniało - na co czekaliście przez tyle czasu? Przez tyle czasu można było spokojnie przygotować się na taką zmianę, na takich warunkach jakich każdemu odpowiada.

Czytałem ten wątek ale trochę tego było: jedni piszą że cameleony dalej będą działać ale na oscam, inni że można zmienić camele na conaxy i wszystko zadziała na oscam, jeszcze inni, że tylko tunery (moduły) parowane z conax-ami. Jeszcze gdzieś czytałem że wszystko może być po staremu (czyli dowolne własne tunery) ale to już wiedza tylko dla wtajemniczonych i nie do podawania na forum. W sumie po lekturze tego wątku to jedna wielka niewiadoma co będzie.

I tak od pewnego czasu coraz mniej oglądam TV więc tylko operator na tym straci.

Edytowane przez rzutnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie było napisane, że Cameleona można wymienić ma kartę z Conax? Cameleona można wymienić tylko i wwyłącznie na Caymana i to tylko że sprzętem operatora. Dekoder lub Moduł CI+ z ECP. Conax zapewne po Cameleonach pójdzie na odstrzał. Docelowo tylko Caymany.

Edytowane przez ircios
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znajdziesz magika to kto wie, wyślesz mu kartę i dekoder, zapłacisz 500 zł to ci wyciągnie dane 

Ps. O ile jeszcze tacy istnieją 

 

Caymany działają w sharingu więc jakoś musieli sobie z tym poradzić, ale zwykły oglądacz tv sobie z tym nie poradzi bez specjalnego sprzętu. 

Edytowane przez PawelTSW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniał ktoś już cameleony?  Używałem własnego sprzętu,  niestety mój miraclebox nie ma CI+ :(  więc czeka mnie męczarnia na sprzęcie dedykowanym.  Parę lat temu  dostałem wifiboxa od nc+ więc potrzebuję 1 dekoder dobrać.  Za darmo pewnie dostanę drugiego, a coś lepszego za opłatą? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, czosnkowy21 napisał:

Wymieniał ktoś już cameleony?  Używałem własnego sprzętu,  niestety mój miraclebox nie ma CI+ :(  więc czeka mnie męczarnia na sprzęcie dedykowanym.  Parę lat temu  dostałem wifiboxa od nc+ więc potrzebuję 1 dekoder dobrać.  Za darmo pewnie dostanę drugiego, a coś lepszego za opłatą? 

 

 

18 godzin temu, Waldemar Szmyt napisał:

Wymiana na dekoder 4K UltraBox+. Na stronie PC+ wszystko jest opisane.

 

Albo pójść w moduł, który wsadzi się w TV lub tuner z wejściem CI+.

Jak ktoś się obawia ECP [...] to jest opcja, aby wymienili kartę Cameleon na starszą wersję modułu CI+, bez ECP. Ten niebieski, a nie nowy czarny.

Edytowane przez Barti
Na forum nie wyrażamy się w sposób obraźliwy i wulgarny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, przemek2002 napisał:

Witam. Posiadam 2 dekodery z kartami Cameleon. Jeśli wymienię główny dekoder na 4K to drugi może zostać bez zmian i będzie działał? 

 

Może zostać i będzie działał.

Edytowane przez Barti
Usunięto fragment postu i wprowadzono cytowanie treści innego postu w związku z przeniesieniem cytowanego postu do odpowiedniego wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Bushiken napisał:

jest opcja, aby wymienili kartę Cameleon na starszą wersję modułu CI+, bez ECP. Ten niebieski, a nie nowy czarny.

To akurat żadna różnica bo jak odpalą ECP, to kanał i tak nie będzie święcił. Inna sprawa, że nikt nie wie kiedy ECP zostanie odpalone i czy w ogóle będzie to dotyczyć innych kanałów niż 4k.

Na razie 4k śmiga na niebieskich modułach bez ECP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam własny dekoder TechniSat DiGYBOX HD C+ i starą kartę więc po 01.07 czeka mnie pewnie ciemność.Będę musiał wymienić na jakiś nowy,albo i nie,rozważam po ponad 25 latach abonamentu też rezygnacje z satelity.Człowiek przyzwyczaił się do własnego dekodera i tego,że nikt mu nie narzuca listy i nie ma 2 mln jakiś [beep]ianych kanałów.Jeżeli wezmę ich dekoder to jaki mam brać?Interesuje mnie prostota i wygoda,żadnych bajerów,cudów techniki.I jak go dostać,w mojej mieścinie nie ma salonu cyfry?Poczta?Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie śpiesz się. Ten dekoder który masz ma certyfikowany czytnik Nagravision i w nim karta będzie działać i po 1.07.

Nie ma go na liście wspieranych bo to produkt który dawno temu wypadł ze sprzedaży więc nie ma wsparcia ani Technisata, ani platformy.

A czy przeżyje dalsze kombinacje? uszczelnianie bazy sprzętów? tego nie wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pojawił się w sprzedaży Technisat HD C+ to w nim zawsze karta Cameleon działała w trybie Nagra 1813.

Więc czekać i trzymać samą kartę póki dziala w Technisat.

 

Do tego Technisat ma wejście na moduł CI/CI+ dla oferty Polsat albo dowolnej innej oferty z modułem.

 

W sumie jedyny dekoder na którym można oglądać 2 platformy sat NC+ / Polsat.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lordaz67Jeżeli zmianą po 0.07 będzie tzw. "6A" testowane obecnie na paru kanałach to Twój dekoder da radę. Co do wsparcia to powiem tak np. dwa dni temu  dekoder pobrał aktualną listę operatora PC+ gdzie załączono tzw."6A" na kanale WP.

Pożyjemy zobaczymy kolega @tweed77 dobrze Ci radzi abyś nie był w gorącej wodzie kąpany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Powiedzcie mi czy jeśli mam 2 dek. Z kartami cameleon i dekodery udostępnione od operatora opłaca mi się wymieniać główny UltraBox+/PVR PACE  na dekoder 4k. Chodzi mi o to czy faktycznie będzie lepszy obraz i czy będzie działał szybciej?  Przy wymianie będę musiał oddać 1 cameleon. Czy to jest dobra decyzja? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym z modułów które działają na czystej Nagrze i powinien działać po wyłączeniu tunelowania Seca/Mediaguard jest oficjalny moduł Cyfry+ - "szary".

https://cardsplitter.pl/modul-cam-nc-ci-cyfra-oryginalny-tvsat-p-202.html

Co ciekawe jeszcze z 2 tygodnie temu były one nie do dostania i w cenach około 500 zł a teraz na kilku stronach są oraz staniały. Prawdopodobnie sklepy liczą na osoby zainteresowane zakupem w celu dalszego używania w nich swoich Kameleonów. Wiele osób wykorzystywało do tej pory np. popularne moduły Aston Crypt.

W razie czego, już kilka razy w tym temacie było to podawane przez inne osoby więc nie jest to tylko i wyłącznie mój wymysł.

Co do modułów firm zewnętrznych nie ma pewności czy któryś zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze was, nie polecajcie takich rzeczy do zakupu.

Wyślą aktualizacje na karty, przypiszą je do sprzętów które wydali i moduł w śmietnik bo nie ma go w systemie przypisanego do waszego kontraktu.

 

Gdyby te moduły w dłuższej perspektywie były coś warte, to taki handlarz jak Cardsplitter który wycenia 5l płynu do dezynfekcji rąk na 500zł by je wycenił na 3x więcej :D

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...