Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, rolo30 napisał:

ja nie dostałem żadnej informacji o wymianie kart i dekoderów.dekodery mam za 0 zł,sam chciałem wymienić ale każą wynajem płacić.

nie dawno przedłużyłem umowę i nic nie mówili o wymianie sprzętu

 

Nie mówili, bo może nie wiedzieli. No i pytanie jakie masz te dekodery? Może nie ma potrzeby ich wymieniać, bo może karty są już sparowane, więc spełniają ich wymagania. Ja mam same karty, stare Cameleony, a te karty to sól w ich oku. Skoro się do mnie zgłosili z takim pisemkiem to wiadomo co planują i co się szykuje. Sami z resztą napisami - "poziom bezpieczeństwa podnosić będą", czyli Cameleony są do odstrzału. Tak ja to rozumiem.

 

8 minut temu, Pawel napisał:

Ciekawe jakie dekodery zaproponują.Pewnie wifiboxy.

 

https://pl.canalplus.com/wymiana-dekodera

Tu jest lista do wyboru. Pytanie - na co będą chcieli mi "wymienić" skoro mam same karty, ale to już inna inszość.

Edytowane przez charlie112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, charlie112 napisał:

Dzień dobry.

Dzisiaj odebrałem list informujący o konieczności wymiany kart(mam 2 Cameleony). Foto poniżej(przepraszam za jego stan, ale złożyłem go na pół, wsadziłem do kieszeni i poleciałem na zakupy):

a5c676eb24692.jpg

 

No to już wiadomo jaka jest przyszłość tych kart i co planują :(

Powinny być jakieś unijne przepisy zabraniające operatorom tego typu cyrków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, charlie112 napisał:

 

Nie mówili, bo może nie wiedzieli. No i pytanie jakie masz te dekodery? Może nie ma potrzeby ich wymieniać, bo może karty są już sparowane, więc spełniają ich wymagania. Ja mam same karty, stare Cameleony, a te karty to sól w ich oku. Skoro się do mnie zgłosili z takim pisemkiem to wiadomo co planują i co się szykuje. Sami z resztą napisami - "poziom bezpieczeństwa podnosić będą", czyli Cameleony są do odstrzału. Tak ja to rozumiem.

 

 

https://pl.canalplus.com/wymiana-dekodera

Tu jest lista do wyboru. Pytanie - na co będą chcieli mi "wymienić" skoro mam same karty, ale to już inna inszość.

mam pace i sagemcom,karty Cameleony i nie używam ich dekoderów bo mam 2xVU+. a pytałem o wymianę ze względu na nc+go tv.

Edytowane przez rolo30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, rolo30 napisał:

mam pace i sagemcom,karty Cameleony i nie używam ich dekoderów bo mam 2xVU+. a pytałem o wymianę ze względu na nc+go tv.

 

No to poczekaj - może jakiś list się doczłapie do Ciebie. Moje datowane na "Warszawa, 15.11.2019", nadane "PP Piotrków Tryb.  E301 dnia: 18.11.2019".

 

 

3 minuty temu, Pawel napisał:

O to właśnie pytałem.Jaki dekoder zaproponują bezpłatnie.

 

Sprawdzać tego nie będę. Jest mi to nawet na rękę z różnych powodów. Współpraca na pewno się zakończy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, SatExpert napisał:

To może niech najpierw przestaną przyjmować doładowania na kilkanaście miesięcy, bo inaczej wtedy UOKIK będzie miał ręce pełne roboty. :lol2:

 

Nie ma żadnego problemu. Podobnie jak w każdym innym prepaid mogą zwrócić niewykorzystane środki na konto wskazane przez użytkownika.

Z góry zakładasz, że NC+ to firma z bandą idiotów nie mająca pojęcia jak takie sprawy się załatwia.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno zrobili kalkulację jaki będzie odpływ abonentów, a ilu zostanie. Ponadto dostawcy treści zmusili ich do konkretnych działań. Albo uszczelnicie system nadawania, albo nie dostaniecie nowych atrakcyjnych treści/kanałów. Najlepszym przykładem jest 4k, dostępne wyłącznie na sprzęcie operatora. Nie będę się rozwodził na temat "alternatywnych" rozwiązań tego problemu, bo są niezgodne z prawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś też dostałem takie pismo wzywające do wymiany dekodera i karty.

 

Posiadam PACE 500 GB dzierżawiony od Platformy Canal plus oraz Sagemcom DSI187 którego jestem właścicielem oraz dwie karty Cameleon.

 

Czy ta wymiana dekodera głównego na ich będzie się łączyła z tym że nie będę mógł korzystać z cameleonów (tylko multiroom przez wifi) oraz że mój tuner Sagemom DSI187 będzie bezużyteczny ? Jeśli tak to czy dostanę w najem dwa dekodery do multiroomu ?  Jak to jest ? Czy ktoś z Was już robił taką roszadę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś ma tylko karty cameleon, to zgłasza się dodatkowo tylko po ich tuner czy dostaje całkowicie nowy zestaw z kartą conax albo cayman? Chodzi mi o to czy pozbywają się całkowicie cameleonow czy tylko parują ze sprzętem?

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież masz wyżej skan pisma z którego wynika jasno, że wymieniają komplet.

Obstawiam:

1. Kto wymieni ten wymieni i dostanie caymany.

2. Kto nie wymieni włączą mu w lipcu parowanie unique tak jak obecne testy na kanale trace urban - do zdekodowania są potrzebne dane nuid i zdeszyfrowane klucze cwpk. Jak masz dekoder z listy wspieranego sprzętu to nic się dla ciebie nie zmieni.

 

 

 

Edytowane przez kozaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, support458 napisał:

Na pewno zrobili kalkulację jaki będzie odpływ abonentów, a ilu zostanie. Ponadto dostawcy treści zmusili ich do konkretnych działań. Albo uszczelnicie system nadawania, albo nie dostaniecie nowych atrakcyjnych treści/kanałów. Najlepszym przykładem jest 4k, dostępne wyłącznie na sprzęcie operatora. 

I dzięki takim ruchom biedna Nagra MA po raz trzeci zostanie rozwalona #NieDlaIdiotów, #BrawoONI. ?

Edytowane przez SatExpert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, tail# napisał:

Jeżeli ktoś ma tylko karty cameleon, to zgłasza się dodatkowo tylko po ich tuner czy dostaje całkowicie nowy zestaw z kartą conax albo cayman? Chodzi mi o to czy pozbywają się całkowicie cameleonow czy tylko parują ze sprzętem?

 

Jasno napisali, że "Platforma CANAL+ planuje podwyższyć poziom zabezpieczenia nadawanych treści". No chyba wiadomo, co stanowi słabe ogniwo w tym zabezpieczeniu - są to Cameleony, więc nie wiem nad czym rozkminka? Szczególnie, ze mam same karty i się po nie zgłosili, więc to nie dekodery są dla nich problemem. Gołym okiem widać, że chcą wyciąć Cameleony i wszystko sparować. Dalsze dywagacje "a może tak, a może [beep]" nie mają sensu, szczególnie, ze wiadomo o co im chodzi, my też wiemy z jakiego powodu to się dzieje...

Edytowane przez charlie112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo i ja myślałem  mając jeszcze kiedyś Cameleona że, jeśli będzie można go zostawić to jak najbardziej i nie będę wymieniał na kartę parowaną. Ale życie zweryfikowało wszystko o 180 stopni. Bardzo chciałem mieć ich kanał Canal+ 4k UHD ale, on tylko jest dostępny jak ktoś ma kartę parowaną Caymana. Więc nie zastanawiając się długo postanowiłem zmienić dekoder na Ultraboxa i wspomnianą kartę Cayman. I nawet jakoś mi to nie przeszkadza. Zdążyłem się już do niego przyzwyczaić i z mojego punktu widzenia wszystko jest OK.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SatExpert

Jest jeszcze pre-paid conax 0B01 z tunerem ITI-2850ST ,z którego można przejść na abonament . Te "pisma" od PC+ pewnie znowu zwiększą sprzedaż tych zestawów przed Świętami i biznes kręci się dalej . PC+ nie będzie musiała płacić za utylizacje tych szrotów :( .

Edytowane przez tomek6680t
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałem właśnie wspomniane powyżej pismo od C+ . Dekodery jakie posiadam to, własny Humax icord HD z modułem ASTON , oraz dekoder platformy wifi Premiumbox+ . Oba  z HDD . Dwie karty cameleon (dotychczasowa umowa z multiroomem). Udałem się do punktu C+ i co otrzymałem ? Szczytowe osiągnięcie elektroniki wifiboxa+. Karty cameleon zostały. Poniewczasie jak poczytałem sobie na forum  o "przebojach" z tym dekoderkiem  to oblałem się zimnym potem. TO COŚ nie  działa z hdd wpiętym do usb. Używałem sprzętu własnego bo miałem dość "cyrków" z poprzednimi  dekoderami platformy Pace i Philipsem. Umowa przedłużona, ale mam jeszcze 14 dni na rezygnację. Chyba szkoda tracić nerwy na walkę z ich sprzętem i konsultantami. Skoro pozostawili mi cameleony  to sparują z dekoderami czy od lipca wymienią na caymany?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, tomek6680t napisał:

@SatExpert

Jest jeszcze pre-paid conax 0B01 z tunerem ITI-2850ST ,z którego można przejść na abonament . Te "pisma" od PC+ pewnie znowu zwiększą sprzedaż tych zestawów przed Świętami i biznes kręci się dalej . PC+ nie będzie musiała płacić za utylizacje tych szrotów :( .

Twierdzisz że ITI 2850 ST to szrot?To co powiedzieć o najnowszym wi-fi boxie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Rafus napisał:

Tak samo i ja myślałem  mając jeszcze kiedyś Cameleona że, jeśli będzie można go zostawić to jak najbardziej i nie będę wymieniał na kartę parowaną. Ale życie zweryfikowało wszystko o 180 stopni. Bardzo chciałem mieć ich kanał Canal+ 4k UHD ale, on tylko jest dostępny jak ktoś ma kartę parowaną Caymana. Więc nie zastanawiając się długo postanowiłem zmienić dekoder na Ultraboxa i wspomnianą kartę Cayman. I nawet jakoś mi to nie przeszkadza. Zdążyłem się już do niego przyzwyczaić i z mojego punktu widzenia wszystko jest OK.  

Zależy do czego potrzebujesz tego cameleona. Dla samej zasady, że się ma camela to nie warto go trzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...