Jump to content

Rafus

Users
 • Content Count

  108
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3 Neutralna

About Rafus

 • Rank
  Amator
 1. Mi też mówiono, że kabel i nakupiłem bądź ile kabli i nic nie pomogło. Okazało się, że monitor nie obsługuje HDCP 2.2 i i nic nie pomoże. Musiałem sobie sprawić nowy telewizor. Ale nie żałuję. Zależy, z jakiego roku jest telewizor. Jeśli nie z 2017 i nowszego to mogą być problemy.
 2. A ja mam pojedyncze konwertery na Hot Birda i Astrę i nie narzekam na przełączanie kanałów.
 3. Ale ta aktualizacja dotyczy dekodera czy telewizora? Jeżeli telewizora to nie wiem czy da się z tym coś zrobić, tylko trzeba czekać na kolejną aktualizację, być może poprawią to co zepsuli. A tak nawiasem mówiąc telewizory TCL to nie jakaś wysoka pólka więc wszystkiego się można spodziewać. Ja na przykład jestem wierny Samsungowi i odpukać nie mam takich problemów.
 4. Czy dalej Bitrate jest niski że wszystko ogląda się nieciekawie czy może na moim nowym urządzeniu trzeba coś przestawić by było lepiej.
 5. Ja na przykład mam dekoder Technicolor i jestem zadowolony. W połączeniu z moim TV Samsungiem daje bardzo dobry obraz. Nie wiem czy na Ultraboxie od ADB jest lepiej ale na tym Technicolorze obraz jest wyśmienity.
 6. Zgoda, faktycznie żeby zobaczyć efekt wow na HDR to trzeba telewizora trochę więcej cenowo niż te 1800-2000. Sam wydałem za telewizor ponad 2000 i widzę różnicę pomiędzy z HDR a bez.
 7. Wiem bo sam w pewnym momencie miałem Cameleona i Arivę 4k, ale widzę że ten dekoder od operatora 4K jest od niej zdecydowanie lepszy a co do własnego dekodera 4K modułem CI+ to za bardzo tych modułów nie chcą ponoć dawać.
 8. Trzeba się zdecydować i pójść za ciosem. Wymienić kartę Cameleona na Caymana i wziąć dekoder 4K od operatora. W moim odczuciu dekodery 4K dedykowane nie są takie złe. Ja też myślałem co to będzie czy decydować się na wymianę Cameleona na Caymana ale przeważył koncept i chęć obejrzenia czegoś w 4K.
 9. To faktycznie super oferta kanał 4k bez dekodera 4k i odpowiedniej karty by go zdekodować.
 10. Ja mam talerz stalowy Inverto 120 cm i jest spoko!!!
 11. Nie. tylko trzeba dekoder ustawić na taką rozdzielczość jaką ma telewizor.
 12. U mnie obraz z dekodera jest luks, ale to też chyba zaleta bardzo dobrego kabla HDMI. Może to być też właśnie przyczyną że kabel HDMI nie ma tych parametrów co powinien mieć kabel przystosowany do odbioru treści 4K i niemowa tu o specyfikacji 2.0 bo, wiele kabli które rzekomo były przystosowane do specyfikacji 1.4 znakomicie radzą sobie ze specyfikacją 2.0.
 13. Niestety tak już jest i nic się z tym nie zrobi. Jak chce się mieć dźwięk DD to są automatycznie napisy, a jak się nie chce mieć napisów to niema dźwięku DD. Tak mają te dekodery.
 14. Nie wiem skąd u niektórych takie problemy. Ja u siebie jak wyłączę DD to mam bez i mi nie wraca do DD jak zmienię kanał. A tak poza tym lubię mieć ustawione DD jak tylko jest bo dekoder mam podpięty do kina domowego i wszystko hula ja k tralala.
 15. Z tym dekoderem działa też pilot od tv Samsung.
×
×
 • Create New...