Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@g0nz0s

Strasznie mieszasz. Od kiedy jak zepsuje się dekoder do multiroomu premium to dostaniesz wifiboxa? Jest wymiana na mydelniczkę i mtr premium dalej zostaje.

 

Co do kart cameleon to tylko do mtr jest "przymusowe" wydanie wifiboxa. Jako główny może być wydany wifipremium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z końcem roku kończy mi się umowa, obecnie mam dwie karty cameleon + 2xpace. Jak rozumiem będą mi wciskać caymany z ich wynalazkami typu wifibox? Czy taki dek z caymanem będę mógł sobie zabrać latem na działkę czy już nie? Muszę się zastanowić czy bawić się w przedłużenie umowy czy może zrezygnować tylko z mr ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, g0nz0s napisał:

Nie mniej zboczylismy z tematu. Reasumujac nie ma mozliwosci serwisowej wymiany MR post CYFRA+ niezależnie czy sama karta cy dekoder z kartą.

Rozumiem że miałeś lub znasz osobiście taki przypadek w którym nie było możliwości wymiany uszkodzonego cameleona na sprawnego cameleona jeżeli posiada się tylko kartę i wiesz na 100%?

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, g0nz0s napisał:

Przcież to nie jest wymiana serwisowa a zamiana sprzętu z rekomendatora. Ale mniejsza z tym, liczy się to co napisałeś, jedynie CAMELEON na Cayman. Do końca roku planuje się to samo z kartami głównymi.

Operacje są robione przez zwykłe wymiany. Nie wiem skąd Ty czerpiesz tą wiedzę ale nie ma znaczenia czy jest to karta główna czy do mtr jest po prostu wymieniana. A co konkretnie się planuje z głównymi kartami bo jak na razie nie mogę wydedukować o co Ci chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie teraz niby weszly wytyczne ze Cameleona w MR nalezy wymienic na Cayamana, szczegolowo pare postow wyzej ze w niektorych systemach jest juz nawet blokada itd. A planuje sie analogicznie zrobic z kartami w dekoderach glownych, ze wymiana Camela na Caymana. Po prostu chyba sie wyczerpaly Camele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@g0nz0s Skąd ty bierzesz te wytyczne? Pisałeś kiedyś, że weszły wytyczne i wprowadzili blokadę w systemie i nie można zachować Multiroomu post C+ i trzeba zwrócić tą usługę Multiroom, by można było wymienić dekoder główny na 4K UltraBox+. Natomiast po zweryfikowaniu sprawy wcale tak nie jest i nie ma takich wytycznych oraz blokad w systemie i można nadal wymieniać od jakiegoś czasu dekoder główny na 4K UltraBox+ z zachowaniem bez problemu usługi Multiroom post C+.

Edytowane przez lukx95
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraza dotarła i do mnie. Jedna karta (MR po cyfrze - 2 kamele) nie świeci na normalnym sprzęcie. Teraz się zastanawiam co robić.

Mam w szafie pejsa do drugiej karty, nie włączony od 4 lat. Mam również sagemcom dsi87.

Pytanie co na którym można na dziś osiągnąć - bo oczywistym jest, że NC+ nic lepszego nie da a cameleona nie oddam, nawet jak będą chcieli odebrać siłowo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mailtrash napisał:

cameleona nie oddam, nawet jak będą chcieli odebrać siłowo ;)

To jest najlepsza decyzja na ten moment. Jako jeden z nielicznych włączyłeś myślenie w przeciwieństwie do tych co bezmyślnie pobiegli wymienić kartę do punktu. Musisz zainwestować w coś co jest w stanie obsłużyć kartę. Może być np. terminal+Phoenix albo jakiś sprzęt na E2. Wszystko zależy od tego jaki masz obecnie sprzęt.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA! WAŻNA INFORMACJA ODNOŚNIE KART CAMELEON W SPRZĘCIE WŁASNYM!

Informuję, że powstała nowa strona na Facebooku, która gromadzi wszelkie informacje od Abonentów Platformy CANAL+, którzy odbierają na swoim prywatnym sprzęcie z wolnego rynku przy wykorzystaniu kart dekodujących Cameleon. Wspomóżmy ten protest oraz polubmy i udostępniajmy tą stronę, a także piszmy tam na tej stronie jakie są nasze oczekiwania, tak aby udało nam się ustalić jakiś kompromis z zarządem Platformy CANAL+. Myślę, że warto zawsze próbować walczyć o swoje prawa.

Link do strony: https://www.facebook.com/ProtestAbonentowCANALplus

Edytowane przez lukx95
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nawet nie jest śmieszne. Platforma wypracowała kompromis udostępniając moduł  jednocześnie nie odstaje zasadami parowania od innych operatorów SAT, CP nie ma sprzętu nieparowanego czy samych kart to raz.

 

Kolejno jeszcze nie widziałem by jakakolwiek firma np. od VOD zdjęła DRM by Kowalski mógł odbierać na własnym sprzęcie, patrz ostatnie zmiany w ipla (ipla Premium) i player (player+) gdzie najnowsze pozycje sa już tylko w dedykowanym sprzęcie.

 

A na koniec tak jak mówi @pablo21 jakie ty chcesz robić protesty, umowa na Camele się skończyła, nc+ ma zagwarantowane wsparcie w zakresie nowych kart, wchodzą w IPTV bez kartowe a na koniec bardzo dużo osób oddało Camele więc została już tylko garstka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@g0nz0s Przepraszam Cię, ale wytłumacz mi jaki to kompromis dla Abonentów z kartami Cameleon, jak nie chcą mi ani nikomu z Cameleonami wymienić karty Cameleon na moduł CAM CI+ i wciskają słabego WiFi Boxa+? Poza tym przydałby się moduł CAM CI+ dwustrumieniowy. Nawet nie wprowadzili możliwości tworzenia na swoich dedykowanych dekoderach listy ulubionych kanałów z własną numeracją, tak jak to jest wszędzie standardem nawet w Cyfrowym Polsacie i nie dodali też możliwości dodawania samodzielnie kanałów FTA do listy kanałów. Także o jakich kompromisach mi tu piszesz?

Edytowane przez lukx95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...