Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda na to, że dotknęła mnie ręka nc+ w kwestii posiadania cameleonów. Do dziś korzystałem z dwóch takich kart, jedna w ich sprzęcie - Wifi PremiumBOX+ a druga w Arivie 202E. Na stanie jeszcze Sagecom DS187. Na Arivie chciałem dopisać sobie C+3 i C+4, kanały znalazło, ale ku mojemu zdziwieniu nie świeciły (mam pakiet 8xC+). Po zakończeniu edycji listy kanałów również inne przestały świecić, nie świeci nic. Odkurzyłem Sagecoma, aktualizacja 20 minut i kanały świecą. Niestety nie wszystkie, ponieważ kilka transponderów niekoniecznie mających mocno słabszy sygnał nie pozwala na obejrzenie kanałów na nich się znajdujących. Miły Pan w nc+ powiedział, że najprawdopodobniej na innym sprzęcie niż ich produkcji nie będzie ta karta już odbierać i poradził poruszać konwerterem przy antenie. Udało się być może nieco polepszyć sygnał, jednak niektóre kanały nadal nie święcą. Odbiór na Wifi PremiumBOX+ bez problemów, aczkolwiek sygnał przy sile 80% jakoś w zależności od transpondera 25-35%. Sagecom niestety, ale sygnał ma jeszcze słabszy.

Miałbym zatem pytanie ... czy istnieje w miarę bezinwazyjny sposób, aby moja karta cameleon jednak działała nadal na mojej Arivie?

Natomiast w kwestii Sagecoma, myślicie, że wystarczy poprawić jakość sygnału i powinny kanały wszystkie zacząć odbierać?

Będę wdzięczny za każdą sugestię.

Edytowane przez gulas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedzi.

Kupno nowego dekodera innego niż te z listy nc+ chyba mija się z celem, obecnie ten Cryptobox działa, ale jak długo?

Będę raczej wymieniał, tylko na jaki? Najważniejsze dla mnie to to, aby przy stosunkowo słabej jakości sygnału dawał radę nawet przy jakimś deszczu. Ten Wifi PremiumBOX+ pod tym względem słaby raczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni proszę o pomoc, przeczytałem sporo stron z tego wątku i nie do końca rozumiem.

Mam dwie karty calemeon: jedną w UltraBox+/PVR PACE i drugą w Ariva 103.

Z tej drugiej korzystam sporadycznie, raz na kilka miesięcy. W okolicy Bożego Narodzenia było wszystko ok, potem na Wielkanoc był problem, karta coś tam musiała sobie zaktualizować na TVP2 i też było ok. Dzisiaj ją odpaliłem i zobaczyłem, że uprawnienia były do 21.06. Puściłem aktualizację uprawnień z ica, mam teraz do września, ale wszystkie kanały są zakodowane. Czy to znaczy że dostałem FEDC? Czy można to jakoś sprawdzić na Ariva 103?

Zamierzam kupić bloker, ale przyjdzie pojutrze. Czy w takim razie jeśli wezmę  jutro drugi dekoder w APS to karta się z nim sparuje?

W razie gdyby to przestało całkowicie działać np w jakieś święta czy inny długi weekend to chętnie wziąłbym drugi dekoder, szczególnie że dzwonili z infolinii, że dadzą mi drugi za darmo ze względu na multiroom jeżeli mój obecny nie jest zgodny z ich listą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kikos

Do tego tunera ( Octagon sx88 ) jest oscam z fix FEDC .

========================

Cytat

Latest Oscam-[beep] for gx chip

 

Unzip and upload in folder /home/gx/local/oscam/ with executable rights.(755)

-For all gx boxes

http://plff.webd.pl/blu/index.php?action=downloadfile&filename=oscam-gx_11535-r797.zip&directory=TAKIE_TAM&

Edytowane przez tomek6680t
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam dwie karty cameleon bez dekodeow  od nc+ obecnie mam umowę na czas nie określony wydzwaniaja codziennie oferują swoje dekodery ale odmawiam. Chciałem przedłużyć umowę ale jak zagwarantują mi odbiór na dotychczasowych warunkach i nie będą mnie zmuszać do ich dekodera itp. Nie mogą mi tego zagwarantować to podziękowaniem. Czy mogą wyłączyć mi sygnał nagle czy dostanę informacje Jak to się odbywa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znają datę 1 lipca 2020 z oficjalnego komunikatu NC+ i to jest jedyna sprawdzona na dzień dzisiejszy informacja o terminie zakończenia możliwości użytkowania kart Cameleon we własnym sprzęcie.

 

Cytat

W praktyce oznacza to, że karty dekodujące, wydawane przez operatora, od 1 lipca 2020 roku będą prawidłowo działały wyłącznie w sprzęcie znajdującym się na liście dekoderów wspieranych przez operatora, a tym samym, spełniającym określone wymagania techniczne. .....

 

Abonenci korzystający z dekoderów innych niż wskazane, mogą spotkać się z problemami w odbiorze usługi. Platforma nc+ dołoży wszelkich starań, aby każdy Abonent, odpowiednio wcześniej, został indywidualnie poinformowany o planowanych działaniach w celu uzgodnienia rozwiązania umożliwiającego odbiór usługi bez zakłóceń.

 

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej była data 31 grudnia 2019 r. teraz jest data 1 lipiec 2020 r. a jaka będzie ta końcowa data to się jeszcze okaże. Już chyba 4 lata temu miałem telefony o konieczności dobrania sprzętu operatora bo stracę możliwość oglądania kanałów na sprzęcie własnym. Nie ma co gdybać, trzeba cierpliwie czekać, czas pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...