Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A w jaki sposób? Konsultant powiedział "tak, ta karta zostaje u Pana do końca umowy" Ale jest haczyk w regulaminie, a Ty go podpisałeś i tu nie ma wykluczeń. Gdybyś powiedział przy podpisywaniu umowy "chwila, chwila! ten punkt odnośnie wymiany kart mi nie pasuje i go nie akceptuję" to nie podpisałbyś umowy, bo regulaminu by nie zmienili pod Ciebie. Skoro jednak podpisałeś to sprawa prosta - akceptujesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ciebie doskonale rozumiem, ale nie wiem, czy to tak zadziała. Jeżeli już to raczej w regulamin bym właśnie uderzał:

"1. Korzystanie z usług może odbywać się przy użyciu Sprzętu (lub także Zestawu antenowego) udostępnianego Abonentom przez Dostawcę usług na czas korzystania z usług w jakiejkolwiek formie prawnej bądź przy użyciu Sprzętu własnego Abonenta spełniającego wymagania techniczne Dostawcy usług. Zasadą jest korzystanie z jednego Dekodera i jednego Odbiornika dla jednej Umowy, z zastrzeżeniem przypadków, gdy Abonent korzysta z Opcji dodatkowych umożliwiających korzystanie z więcej niż jednego Dekodera/Odbiornika, chyba że co innego wynika ze Szczegółowych Warunków, Warunków Promocji.
Korzystanie z usług Dostawcy usług przy użyciu Sprzętu własnego Abonenta spełniającego wymagania techniczne Dostawcy usług może odbywać się wtedy, gdy Dostawca usług udostępnia ofertę przewidującą możliwość wykorzystywania Sprzętu własnego Abonenta
."

W momencie podpisywania umowy sprzęt spełniał wymagania Operatora, umowa też została podpisana z zastrzeżeniem, że usługa będzie realizowana na sprzęcie własnym - raczej w te tony bym uderzał, bo to o ten regulamin się oprze. Zanim zaczniesz pisać reklamacje radziłbym dobrze przeanalizować regulamin, warunki oferty itd. Bo co to znaczy "sprzęt spełniający warunki techniczne"? Gdzie to jest sprecyzowane? I co w momencie, gdy z winy operatora sprzęt nagle przestaje te warunki spełniać, a operator się zadeklarował, że umowa będzie świadczona na sprzęcie własnym? Kto ma ponieść straty wynikające z konieczności wymiany sprzętu własnego na spełniający wymagania techniczne? To bym na spokojnie przeanalizował zanim zaczniesz z nimi rozmowę. To tak z doświadczenia - ja już kilka lat temu się z nimi kopałem. I powiem jedno - odpowiednie przeanalizowanie regulaminu dużo daje, wymiękają :)
No i pytanie jak traktować punkty 1 i 3 - łącznie, czy rozłącznie? Czy punkt 3 może wykluczyć punkt 1 i odwrotnie?

 

No i ten zapis:
"Rozdział II. Zasady korzystania z usług na Sprzęcie własnym Abonenta 1. Dostawca usług, w przypadku udostępnienia usług, do których odbioru może być wykorzystana Karta dekodująca niesparowana ze Sprzętem własnym Abonenta, udostępnia Abonentowi Kartę dekodującą w ofertach skierowanych do Abonentów ze Sprzętem własnym Abonenta. Karta działa prawidłowo wyłącznie w Sprzęcie, którego aktualna lista dostępna jest u Autoryzowanych Przedstawicieli, w Biurze Obsługi Klienta. Abonent zobowiązuje się używać Karty dekodującej w sposób określony w Umowie, Regulaminie, Cenniku, niniejszych Szczegółowych Warunkach, odrębnych Szczegółowych Warunkach, Warunkach Promocji oraz odpowiadający właściwościom Karty dekodującej i jej przeznaczeniu. Do Karty dekodującej stosuje się odpowiednio postanowienia Regulaminu dotyczące Sprzętu, nie stosuje się natomiast postanowień dotyczących Czynszu Najmu."

I już masz punkt zaczepienia, a nie bo konsultant to mi obiecał to i tamto. "Karta ma być niesparowana, a na co Państwo sobie karty wymienią - czy na Caymany, czy Mastercard, cza na kartę Biedronki to co mnie to obchodzi? Karta ma być niesparowana, bo tak się umówiliśmy i tak mówią Szczegółowe Warunki"

Edytowane przez charlie112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, himek72 napisał:

Powiem wam tak, informacje z pierwszej ręki, od 1.07.2020r.wszystkie karty cameleon przestaną działać, wszyscy którzy jeszcze mają te karty dostaną pismo do bezpłatej wymiany dekodera i karty Jednym słowem koniec kart Cameleon. 

 

Amerykę odkryłeś. A o czym jest ten wątek?

 

 

9 godzin temu, Besciakos napisał:

Ciekawe, mi podczas przedłużenia umowy sami zaproponowali wymianę karty na moduł Cam. Ponoć jak tylko przyjdę do punktu z kartą wymiana będzie od ręki. 

 

Tak konkretniej to na moduł CAM z kartą bo mimo wszystko karta jest potrzebna. Aktualnie masz na umowie sama kartę?, CAM własny?

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Krzysiek11:) napisał:

Ta lista na stronie https://pl.canalplus.com/zabezpieczenie-tresci jest tak aktualna, że nie ma na niej nawet ultraBOX+ 4K produkcji ADB. ;)

Pewien jest? A model "Technicolor USW4001NCP" z tej listy to co jak nie nasz ultraBOX+ 4K :-) - 4k ultrabox+ (technicolor usw4001ncp)

Lista jest jak najbardziej aktualna niestety! :-)

 

Edytowane przez pablo21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, roberttosat napisał:

 

Amerykę odkryłeś. A o czym jest ten wątek?

 

 

 

Tak konkretniej to na moduł CAM z kartą bo mimo wszystko karta jest potrzebna. Aktualnie masz na umowie sama kartę?, CAM własny?

 

 

Obecnie mam samą kartę i podczas przedłużania umowy mam w systemie zapis, że wymiana karty będzie tylko i wyłącznie na Cam z kartą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek11:)
1 godzinę temu, pablo21 napisał:

Pewien jest? A model "Technicolor USW4001NCP" z tej listy to co jak nie nasz ultraBOX+ 4K :-) - 4k ultrabox+ (technicolor usw4001ncp)

Lista jest jak najbardziej aktualna niestety! :-)

 

ultraBOX+4K produkcji ADB napisałem, a ten ma oznaczenie ADB NCP-3670SF, a takiego na liście nie ma ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tą chwilę, to tylko panika. Zapewne o to chodzi operatorowi, żeby jak najszybciej abonent pobiegł do punktu wymienić sprzęt, a wy się dajecie wciągnąć w te zagrywki. Póki co na razie tylko jeden kanał nie działa, więc nie wiem po co ta panika. Wymieniając bezmyślnie sprzęt niczego nie zyskujecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tail#, masz rację. Pismo pismem. Czekamy. Reszta, to niestety tylko bicie piany. Kto dostał kiedy list i czy dekoder jest wspierany czy nie. Operator idzie w kierunku sparowania wszystkich tunerów z kartami i o czym tu jeszcze pisać.

Ludzie, poczekajmy na rozwój sytuacji. W obecnym momencie zastanawiałbym się tylko nad podpisaniem nowej umowy. A kto już podpisał, będzie musiał przyjąć zasady gry operatora.

Edytowane przez kapciu75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie innego rozwoju jak przedstawiony w listach. Jak nie wymienisz kart lub/i dekodera na wspierany przez operatora, to po pierwszym lipca nie oglądasz.

Znając nas Polaków wszyscy będą czekać na wdechu w oczekiwaniu na niesamowity zwrot sytuacji.

Jedyne co będzie to płacz, że w APS zostały do wyboru tylko najsłabsze dekodery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, support458 napisał:

Nie będzie innego rozwoju jak przedstawiony w listach. Jak nie wymienisz kart lub/i dekodera na wspierany przez operatora, to po pierwszym lipca nie oglądasz.

Znając nas Polaków wszyscy będą czekać na wdechu w oczekiwaniu na niesamowity zwrot sytuacji.

Jedyne co będzie to płacz, że w APS zostały do wyboru tylko najsłabsze dekodery.

 

A znając PC+ to w lipcu 2020 jest spora szansa, że stwierdzą, że jednak jeszcze rok poczekają - patrząc na ruchy platformy przez te wszystkie lata, kiedy działa abonenci mają pełne prawo tego się spodziewać ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostawienie wyboru abonentowi było by dobrym rozwiązaniem. Kto chce odbierać na własnym tunerze sat otrzymuje

moduł cam sparowany z kartą. I to powinno działać z tunerami lub tv posidającymi wejścia na moduły. Traktowanie abonenta

posiadającego sprzęt o kilka klas lepszy od wypożyczanego, jak potencjalnego pirata to gruba przesada.

Co by to było, gdyby operatorzy komórkowi sparowali telefony z kartami sim, nie dając możliwości wyboru telefonu?

  • Popieram 1
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...