Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Normalnie nasuwa mi się analogia do biorących kredyt we frankach.Jak frank był tani to nikomu nie przeszkadzały "zapisy" w regulaminie ,spready itd. Jak koszty kredytu wzrosły to larum ,że jeden z drugim franka do reki nie dostał tylko zlote.

Przecież o planowanej wymianie kart słychać od kilku lat. Konsultant przedłużający umowę mógł mieć taką samą wiedzę jak Ty gdy ją przedłużał. Dobrze wiedziałeś, że kiedyś ten moment nastąpi.

  • Popieram 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

21 minut temu, czerstwy napisał:

A czy ja powiedziałem że nie oddam?Jak pisałem przedłużajac umowę obiecywali że będę oglądał na obecnych zasadach.Nic nie ukrywałem i podkreślałem kilka razy.Warunek to oglądanie na własnym sprzęcie!Nie dotrzymają obietnicy kolejny raz skieruję sprawę do Rzecznika Praw i Konsumenta.To już chyba będzie 3 lub 4 ?A i nie wiem czy sobie poradzę ale myślę że tv nie będę musiał sprzedawać.?

 

Obiecywali oglądania na obecnych zasadach i to się dzieje teraz , ale nie podali jak długo. Na postawie zapisów prawnych umowy Canalplus może zmienić zestaw do odbioru na dedykowany do oferty. Konsultant/sprzedawca na koniec rozmowy sprzedażowej zawsze pyta czy akceptujesz warunki, albo akceptujesz warunki na podstawie przesłanych mailem dokumentów. Gdzie w umowie masz zapis, że warunkiem oferty jest możliwość korzystania z niej na własnym sprzęcie?

W umowie masz tylko informacje o kanałach / pakietach, opłacie, okresie trwania umowy i sprzęcie, który został wydany.

Zgoda, że zmiana samej karty na zestaw operatora, powinna być potraktowana jak zmiana warunków ze strony operatora, z możliwością rozwiązania umowy bez ponoszenia kary przy umowach w trakcie okresu ich obowiązywania (umowy terminowe).

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, support458 napisał:

...Zgoda, że zmiana samej karty na zestaw operatora, powinna być potraktowana jak zmiana warunków ze strony operatora, z możliwością rozwiązania umowy bez ponoszenia kary przy umowach w trakcie okresu ich obowiązywania (umowy terminowe).

Nie wykluczone, że pójdą na rękę tym bardziej roszczeniowym ;) Ale tu już słychać głosy, że on ma mieć bo to ograniczenie jeśli nie ma wyboru. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, charlie112 napisał:

 

Tak z ciekawości - gdzie konkretnie są takie zapisy? :)

https://pl.canalplus.com/dokumenty

Regulamin świadczenia usług z dnia 12.12.2018 r.

Polecam analizie Rozdział IV pkt. 7 i 8 https://zapodaj.net/53cd9c5f241b5.jpg.html

 

 

 

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłeś przy rozmowie?Odwoływałem sie do informacji na ich stronie i konsultant tez to robił.Już nie raz miałem informacje błędnie przekazane przez konsultanta a w dokumentach co innego.Sprawy różnie były rozt[beep]ne a kilka razy do sporu był włączany Rzecznik Praw i Konsumentów.Nie wiem jak będzie obecnie ale jeszcze ten ponad rok przeżyje nawet ze sprzętem operatora.Ale jedna błędna informacja  i reklamacja a następnie kolejna.Były okresy że miałem i 3 reklamacje w jednym czasie do roztrzygnięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmuszenie abonenta do wzięcia dekodera (dekoderów) ,zgodnie z regulaminem PC+ ,to zmuszanie go do płacenia więcej za prąd . Bo te szrotoboxy po n-ce nie są energooszczędne . Czyli to jest zmiana warunków umowy w trakcie jej trwania ,bo zmusza abonenta do ponoszenia większych kosztów z winy platformy cyfrowej . Dla tych co mają tylko same karty Cameleon .

To "jeden" z haczyków które można zgłosić w UOKiK. Trzeba pamiętać ,że UPC dostała sporą karę od UOKiK za nieuzasadnione podwyżki abonamentu .

Jeszcze nie tak dawno sprzedawano 1-2 tyś n-boxów z E2 miesięcznie . Od jakiś 5 lat box z E2 kosztuje (te tańsze) około 5 stów (też są tańsze) ,do tego są nadal w użyciu dziesiątki tysięcy tunerów z procesorem Ali które w większości przypadków kupowało się je dla karty cameleon .

Jeśli ktoś dostał to "słynne" już pismo od PC+ ,to niech od razu dzwoni do nich z zapytaniem ,do jakiego najniższego abonamentu może zejść w jego umowie ,bo obecna sytuacja  w PC+ jest niestabilna o może zostać z niedziałającą kartą a nie chce ponosić nadmiernych kosztów. To może PC+ da trochę do myślenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie raz im udowodniłem że nie przestrzegają i nie respektują swojego regulaminu.Ale jak moga go respektować jak go nawet nie znają?Ba oferty swojej nie znają  bo to zbyt skomplikowane dla nich.?

A ich tłumaczenia bo był ubaw po pachy jak się motali w swoich zeznaniach.

 

Edytowane przez czerstwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, support458 napisał:

 

 

Idż spać, może jutro będzie lepiej https://zapodaj.net/53cd9c5f241b5.jpg.html

No no. Przydało by Ci się. Ale przed snem zerknij na zapis "proporcjonalne" i "uzasadnione". Możesz mi wskazać gdzie jest proporcja między niesparowaną kartą, wymuszaniem brania ich szrotu? Szczególnie, że w tym samym regulaminie ten sam operator wydawał takie właśnie karty i podpisywał umowy na ten szrot?:) No i uzasadnione - tak z czystej ciekawości - a kiedy to doszło do złamania systemu, które doprowadziłoby do zagrożenia? Miesiąc temu? Rok temu? Dwa? No i jak to się ma do faktu, że mając tę świadomość operator dalej podpisywał umowy na "złamany" sprzęt? :)
No i gdzie ten zapis, że mogą kartę na dekoder wymienić? Bo to z tego nie wynika :)

Żeby była jasność - ja nie bronię Cameleonów. To, że one zostaną wycofane to było jasne i mają oczywiście do tego prawo. Ale nie podoba mi się sposób w jaki to załatwiają.
 

A i przed snem zerknij na inną część tego samego regulaminu:
Szczegółowe Warunki korzystania z usług na Sprzęcie własnym Abonenta z dnia 22.12.2014 r.

Rozdział II. Zasady korzystania z usług na Sprzęcie własnym Abonenta
1. Dostawca usług, w przypadku udostępnienia usług, do których odbioru może być wykorzystana Karta dekodująca niesparowana ze Sprzętem własnym Abonenta, udostępnia Abonentowi Kartę dekodującą w ofertach skierowanych do Abonentów ze Sprzętem własnym Abonenta.

Edytowane przez charlie112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawel

Dwa tunery (w multiroom)  od PC+ w czuwaniu ,pobierają po około 35W ,czyli razem 70W .Nowoczesny tuner może pobierać mniej niż 1W ,to jest różnica . A teraz Świat robi się energooszczędny i bardziej ekologiczny . Obecnie większość tunerów PC+  nie zostało by dopuszczonych do sprzedarzy na "wolnym rynku" ,zostawiają za duży "ślad węglowy",a to teraz popularny temat :) .

Oczywiście jest to szczegół ,ale można się jego czepiać ,tak jak innych  :)  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Pawel napisał:

Dolicz jeszcze koszt baterii do drugiego pilota :rofl:

Dodać trzeba jeszcze stracony czas i wydatek na paliwo, lub bilety komunikacji do APS, w celu wymiany ułomnego Wifiboxa na ułomnego  Wifiboxa. Dodatkowy wydatek dla osób nerwowych, wizyta u lekarza po receptę na leki uspokajające i ich wykup w aptece.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ircios napisał:

Dodać trzeba jeszcze stracony czas i wydatek na paliwo, lub bilety komunikacji do APS, w celu wymiany ułomnego Wifiboxa na ułomnego  Wifiboxa. Dodatkowy wydatek dla osób nerwowych, wizyta u lekarza po receptę na leki uspokajające i ich wykup w aptece.?

 

Przegapiony odcinek "Ukrytej prawdy" to też koszt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kogoś stać na dobry własny tuner i potrafi go obsłużyć to i ogarnie sobie sobie oglądanie z nową kartą, a jeżeli chodzi o resztę to wątpie żeby ktoś się tym przejął, nie pierwsza to wymiana kart i aż dziw bierze że tyle lat u nas ten dziurawiec egzystuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, charlie112 napisał:

No no. Przydało by Ci się. Ale przed snem zerknij na zapis "proporcjonalne" i "uzasadnione". Możesz mi wskazać gdzie jest proporcja między niesparowaną kartą, wymuszaniem brania ich szrotu? Szczególnie, że w tym samym regulaminie ten sam operator wydawał takie właśnie karty i podpisywał umowy na ten szrot?:) No i uzasadnione - tak z czystej ciekawości - a kiedy to doszło do złamania systemu, które doprowadziłoby do zagrożenia? Miesiąc temu? Rok temu? Dwa? No i jak to się ma do faktu, że mając tę świadomość operator dalej podpisywał umowy na "złamany" sprzęt? :)
Żeby była jasność - ja nie bronię Cameleonów. To, że one zostaną wycofane to było jasne i mają oczywiście do tego prawo. Ale nie podoba mi się sposób w jaki to załatwiają.

 

A i przed snem zerknij na zapis:
Szczegółowe Warunki korzystania z usług na Sprzęcie własnym Abonenta z dnia 22.12.2014 r.

Rozdział II. Zasady korzystania z usług na Sprzęcie własnym Abonenta
1. Dostawca usług, w przypadku udostępnienia usług, do których odbioru może być wykorzystana Karta dekodująca niesparowana ze Sprzętem własnym Abonenta, udostępnia Abonentowi Kartę dekodującą w ofertach skierowanych do Abonentów ze Sprzętem własnym Abonenta.

 

Co z tego skoro inny punkt mówi o tym, że dekoder musi spełniać wymagania operatora W innym przypadku operator nie daje gwarancji, że karta nieparowana będzie umożliwiać odbiór oferty.

Regulamin nawet w starszych wersjach jest tak stworzony aby operator zawsze mógł stwierdzić, że nie gwarantuje poprawnego odbioru oferty na innych dekoderach niż jego Szczegółowe Warunki korzystania ze Sprzętu z dnia 19.03.2013r: https://pl.canalplus.com/-/media/ncplus/files/dokumenty-do-pobrania/archiwalne/01-regulaminy/regulaminswiadczeniauslugzdnia19032013-r.pdf Rozdział V.

W regulaminie z 2013 roku w rozdziale VIII są również zapisy o możliwości zmiany w sprzęcie/karcie:

https://pl.canalplus.com/-/media/ncplus/files/dokumenty-do-pobrania/archiwalne/01-regulaminy/regulaminswiadczeniauslugzdnia19032013-r.pdf

W regulaminie z 22.12.2014 jest już zmodyfikowany zapis o którym napisałem: https://naforum.zapodaj.net/55be14fb3bf6.jpg.html

 

 

 

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieważne. Nie próbuj wchodzić w buty operatora. Karta ma być niesparowana, bo taką umowę operator zawarł i tyle.

Stare regulaminy to historia. Kto nie zaakceptował ten odszedł, kto zaakceptował ten wylądował pod nowym regulaminem, a w tym nowym jest zapis o wydawaniu niesparowanych kart, co operator robił świadomie, wiedział też jakie te karty mają wady i nagle postanowił sobie abonentów z umowami terminowymi przesadzić na własny szrot doskonale wiedząc w momencie zawierania umowy, że te karty są dziurawe i że ci klienci nie chcą używać złomu operatora.
No i jeszcze sobie zapisał w regulaminie co zapisał :)


No i zostaje jeszcze cytowany przez Ciebie zapis regulaminu:


"Rozdział IV. Warunki świadczenia usług przez Dostawcę usług

7. W przypadku naruszenia bezpieczeństwa lub integralności usług Dostawca usług podejmuje...."

Otwieram sobie list od operatora, czytam i nie widzę nic na temat naruszenia bezpieczeństwa. Czytam, że "Platforma (C)Anal+ planuje podwyższyć poziom zabezpieczeń...." No to gdzie to doszło do naruszenia bezpieczeństwa? Sami nawet o tym nie mówią :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czerstwy jak w CP nie potrafili nadawać uprawnień na PSP albo Starsa na IPTV to też kazali wymieniać... czasami mam wrażenie, że to odpisuje automat... ? 

wracając do PC+... podziwiam niektórych uważających, że operator może sobie napisać dowolną rzecz w regulaminie, że cokolwiek zrobi to będzie dobrze i to przejdzie w dzisiejszych czasach... oczywiście nie uważam, żeby sprawa parowania kart była godna walki jak kredyty frankowe, ale w tym przypadku banki też sobie robiły różne "fajne" zapisy zrzucając wszystko na klientów i jednak nie pykło.... ?

Edytowane przez neblyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem problemy z uprawieniami ale to była wina mojego sprzętu.Tego którego nie ma z E2.Nazabawniejsze że tu pewne osoby tak pilnują regulaminów i zapisków a operator sprzedaje cały czas sprzęt za granicę.Mało tego dzwoniąna zagraniczne numery w celu przedłużania umowy?No ale regulaminy się respektuje wtedy kiedy im to jest wygodne.

Edytowane przez czerstwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, czerstwy napisał:

Już nie raz im udowodniłem że nie przestrzegają i nie respektują swojego regulaminu.Ale jak moga go respektować jak go nawet nie znają?Ba oferty swojej nie znają  bo to zbyt skomplikowane dla nich.?

A ich tłumaczenia bo był ubaw po pachy jak się motali w swoich zeznaniach.

 

Pisałem o tym wcześniej ale @support458 opiera się tylko na jakimś śmiesznym regulaminie, który jest napisany tak, że nawet konsultanci go nie przestrzegają, a chcą wymagać tego od klientów. Dyskusja z takimi jak @support458 nie ma żadnego sensu, on zawsze wie lepiej, szkoda że tylko w teorii, bo praktyce to wygląda inaczej. Opieranie się na regulaminie będzie miało sens tylko wtedy jeżeli zaczną go przestrzegać obie strony, a jeżeli nie przestrzega go strona która sama go napisała, to o czym tu rozmawiać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...