Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, ircios napisał:

Co za dziwne pytanie. To jest z automatu przypisane

 

@roberttosat

Siedzisz na forum w jakim celu, aby zadawać dziwne pytania na które znasz odpowiedź ? Wszelkie informacje są na forum. No może nie wszyscy tak odrazu od lipca przejdą na MR w sieci, ale większość Camelowców. 

 

 

Już będę doczytywał. Na bieżąco sprawdzam wpisy wstecz i wiele się dowiaduję. Bardziej mi chodziło, jakie nc+ go, bo te 3 godziny to śmiech na sali i nie wiem, czy będę mógł ugadać 100h wersję przy już podpisanej umowie na 3 godziny. Mea culpa. Przejrzę kilkadziesiąt podstron, żeby ograniczyć niepotrzebne pytania.

Edytowane przez nkardo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, @EagleEye@ napisał:

@emarti Chyba otrzymałeś na swoją kartę tzw. FEDC. Musisz wgrać do Twojego tunera Linux odpowiedni plug-in który pozwoli na dalsze oglądanie na Twoim deku ofertę PC+.

 

Pytanie czy masz może na stanie użyczony/kupiony na własność dekoder od PC+ 

FEDC dostałem na swoją kartę już bodajże w styczniu czy w lutym tego roku i wgrałem odpowiedni soft który wyeliminował ten problem tak więc to chyba nie to. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ircios Tu nie chodzi czy mam rację czy nie tu chodzi o najprostsze zasady między operatorem a APS-em. APS-ów nie ma tyle co Żabek i dla każdego udającego się do APSu abonenta to jest "koszt" plus "czas".

 

Czym innym jest awaria użyczonego/wynajętego sprzętu operatora. Tutaj wiadomo mam "ciemno" z winy uszkodzenia się sprzętu i to ja tracę nie udając się do APSu po wymianę sprzetu. 

 

Z kartami jest inaczej to operator kolokwialnie to ujmując "kombinuje" i to on jest zobligowany załatwić to tak logistycznie z klientem/abonentem aby nie miał przerwy w oglądaniu "kontentu premium" swojej ukochanej PC+?

 

Sam pewnie kumasz że w tej sytuacji PC+ stoi na delikatnie ujmując "przegranej pozycji" bo "wciskanie wyekspoatowanego technicznie i używanego wcześniej sprzetu" abonentowi jest jak to w prawie się mówi "wykorzystwanie pozycji dominującej" a więc jednostronna zmiana zawartej umowy na niekorzyść abonenta. To nie te czasy gdy przy władzy byli liberałowie w naszym kraju i zarówno instytucje finansowe jak i operatorzy GSM czy TV mogli robić co im się podobało. Przykład rok marzec 2013 i jak i czym to się skończyło wszyscy zainteresowani wiedzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, ircios napisał:

Co za dziwne pytanie. To jest z automatu przypisane

 

@roberttosat

Siedzisz na forum w jakim celu, aby zadawać dziwne pytania na które znasz odpowiedź ? Wszelkie informacje są na forum. No może nie wszyscy tak odrazu od lipca przejdą na MR w sieci, ale większość Camelowców. 

Po raz kolejny zadam to samo pytanie. Skąd masz takie info?

 

Nigdzie nie padło ani na forum ani oficjalnie, że mtr się zmienia. Jedynie jak na razie sprawa dotyczy cameleonów i parowania ich z dekoderami.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem inny soft który także ma zabezpieczenia FEDC i problem jest nadal. Dekoder nie widzi karty, podczas wkładania do slotu nie ma informacji o "inicjalizacji karty seca..." czy jakoś tak to było. Po wybraniu MENU ---> Ustawienia ---> Karta Dostępu, brak jest karty seca, widnieje tylko EMM, EMM U, EMM S, EMM G - wszystkie na "tak". Chciałbym powtórzyć, że problem pojawił się zaraz po puszczeniu uprawnień ze strony www.  Nie wydaje mi się aby puszczenie uprawnień spowodowało uszkodzenie karty. Kombinowałem już na wiele sposobów, zostawiając na dwie noce włączony odbiornik na TVP1, przeszukiwanie satelity, wyłączanie i włączanie odbiornika z prądu, wyciąganie i ponowne wkładanie karty do slotu. Żadnej poprawy.

 

Poza tym to jak pójdę do APS to raczej nie wymienią mi już karty na także Cameleona jeśli faktycznie jest uszkodzona w co nie chce mi się wierzyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w innym dekoderze żeby wyeliminować problem z Twoim sprzętem. Spróbuj jeszcze znaleźć logi na last drakar i ręcznie spróbuj popchnąć kartę. Odczytaj ROM i daty na karcie. Albo Phoenix albo inny dekoder

 

U mnie przy zmianie romu o kilka pozycji w górę też miałem stracha że uwalilem kartę. Po kilku resetach wstała.

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, roberttosat napisał:

Po raz kolejny zadam to samo pytanie. Skąd masz takie info?

 

Nigdzie nie padło ani na forum ani oficjalnie, że mtr się zmienia. Jedynie jak na razie sprawa dotyczy cameleonów i parowania ich z dekoderami.

Dyskusja z powietrzem. Chyba oczywista oczywistość  jeśli Camelowcy oddadzą Pejsy, a tak będzie u większości to będzie MR w sieci. ITI nie pozwoli aby ktoś miał np WifiPremiumbox z Wifiboxem z Caymanami bez łączenia w sieć. Chcesz podyskutować na ten temat to zacznij dyskusję w odpowiednim temacie.  

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, @EagleEye@ napisał:

Przypomnę tylko wszystkim "propagandzistom" PC+ ze to PC+ jest zobligowana do dostarczenia mi karty dekodującej a nie ze to abonent jest zobligowany do udania sie do APS-u i tego żaden tu piszący piewca " jakie to cacy jest PC+ " nie zmieni.

Ostatnie zdanie. Czy ktoś wymienia same karty? Raczej klient zapraszany jest do wymiany dekodera  (z konsekwencjami o ile ma multiroom)

Niewykluczone, że niektórym PC+ dostarczy sprzęt w lektyce i w dogodnym czasie.

Nie wiem skąd wysnuwacie, że PC+ jest do czegoś zobligowana i to jeszcze w sytuacji gdy klient się broni przed wymianą.

Jak zgaśnie część kanałów (jak Trace)  to pewnie dekoder będzie można uznać za niepełnosprawny.  A jak wiecie z takim dekoderem to klient leci do APS.

W ogóle zdumiewa mnie wydumane "Pc+ musi".

Słyszymy, ze PC+ daje wadliwe Ultraboxy i jakoś klienci latają wymieniać do APS.

 

Edytowane przez zuzik1111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że "kryształowa kula" to Ci przekazała. Jak już kogoś naprowadzasz to dyskutuj o faktach a nie z wróżenia z fusów bo jak na razie nigdzie nie poszła informacja, że wymieniają mtr. Nawet mając Pace PVR możesz dostać caymana i Ci go sparują. Co wtedy z mtr wróżbito?

Jak na razie to z Tobą jest dyskusja jak z powietrzem. Wymyśliłeś, że będą wymieniać mtr i to powielasz. Kiedyś może tak ale na pewno nie na dzień dzisiejszy.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj co napisałem. Jak wymienią Pejsy. A większość tak zrobi. Doskonale wiem wróżbito z APS, że Pejs jak komuś zostanie to dalej będzie MR niezależny. Czytaj co piszę, a nie po przeczytaniu kilku niecałych postów dodajesz swoje 3 grosze. 

Nie pisałem, że będą MR wymieniać ?. Nie odrazu, ale z czasem. I tylko tym co zostaną z Pejsami. Większość już po liście poleci wymienić dekodery na ADB.

Z resztą jak MR wymieniać znawco. Wystarczą 2 nowe deki z Caymanami. MR nie wymienuasz. Zmiena zasady działania. 

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@emarti pytałem ja i inny user czy masz inny dekoder aby sprawdzić kartę. Jakoś dziwnie te pytanie odemnie i innego usera omijasz

 

@zuzik1111 kolega niech się zdecyduje czy jest krytykiem PC+ czy jej poplecznikiem. Weż idż do radcy prawnego (za free w każdym powiecie/gminie) to Ci to wydedukuje.

Przestań sam sobie zaprzeczać i zrozum wreszcie że to akurat teraz PC+ kombinuje a nie abonent który uszkadza sprzęt operatora który ma użyczony/wynajęty. Jeżeli uważasz ze jest tak jak piszesz to sorry ale operator wmówi Ci wszystko a Ty to przyklepiesz. Myślenie logiczne chyba nie boli a wymuszanie na abonencie pewnego zachowania jest w tym momencie nie halo ze strony PC+.

 

Aby była jasność mam też abo w PC+ jak i w CP. Pisałem kilka stron wcześniej czego używam i w jakiej konfiguracji i jaki sprzęt. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.11.2019 o 13:22, ak crh napisał:

Jakie są teraz opcje i co wybrać żeby jedna karta była w domu a druga w pracy bo wogule tego nie ogarniam  

Druga sprawa to posiadam pakiet  superpremium+

Dekoder UltraBox+/PVR PACE (MR) i WiFi Box+ / SAGEMCOM DSIW74 i tv Samsung ue55mu6102

Jaką ofertę mogę dostać 

Wypowiedzenie umowy złożone 

 

 

 

W dniu 24.11.2019 o 16:37, ircios napisał:

Jeszcze 8 miesięcy i będziesz mógł drugą kartę zabrać tylko do drugiego pokoju.  Oczywiście z dekoderem. Ewentualnie do sąsiada za ścianą ?

 

 

Tak oczywiście ? odniosłeś się do pytania @ak crh a teraz wypisujesz, ze większość wymieni PACE. Jaki to ma związek z tym, że ktoś wymieni Pace? Konkretnie chodziło o tą sytuację: Pyta o możliwość korzystania w pracy i w domu a Ty go informujesz z "kryształowej kuli", że jeszcze 8 miesięcy i nie poogląda.

 

Nie mieszaj.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, @EagleEye@ napisał:

@emarti pytałem ja i inny user czy masz inny dekoder aby sprawdzić kartę. Jakoś dziwnie te pytanie odemnie i innego usera omijasz

 

@zuzik1111 kolega niech się zdecyduje czy jest krytykiem PC+ czy jej poplecznikiem. Weż idż do radcy prawnego (za free w każdym powiecie/gminie) to Ci to wydedukuje.

Przestań sam sobie zaprzeczać i zrozum wreszcie że to akurat teraz PC+ kombinuje a nie abonent który uszkadza sprzęt operatora który ma użyczony/wynajęty. Jeżeli uważasz ze jest tak jak piszesz to sorry ale operator wmówi Ci wszystko a Ty to przyklepiesz. Myślenie logiczne chyba nie boli a wymuszanie na abonencie pewnego zachowania jest w tym momencie nie halo ze strony PC+.

 

Aby była jasność mam też abo w PC+ jak i w CP. Pisałem kilka stron wcześniej czego używam i w jakiej konfiguracji i jaki sprzęt. 

 

 

Nie wiem czemu nie odpowiadałem na to pytanie może dlatego że skupiałem się aby problem rozwiązać i może szybko wyszło mi to z głowy że pytaliście. Ten Cameleon jest z Multiroomu tak więc mam gdzieś ten ich drugi dekoder jednak ja korzystam z tej karty w innym zupełnie mieście. W każdym bądź razie problem się rozwiązał i najwyraźniej pomogło wgranie nowszego softu z końcówką 403 . Wygląda że teraz wszystko śmiga. Ostatni post rozpaczy napisałem za szybko po wgraniu softu i należało po prostu odczekać kilkanaście minut. Byłem zbyt spanikowanym. Ale co było przyczyną że na tamtym przestało świecić z chwilą puszczenia uprawnień ze strony to już pozostaje chyba zagatką. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, zuzik1111 napisał:

Ostatnie zdanie. Czy ktoś wymienia same karty? Raczej klient zapraszany jest do wymiany dekodera  (z konsekwencjami o ile ma multiroom)

Niewykluczone, że niektórym PC+ dostarczy sprzęt w lektyce i w dogodnym czasie.

Nie wiem skąd wysnuwacie, że PC+ jest do czegoś zobligowana i to jeszcze w sytuacji gdy klient się broni przed wymianą.

Jak zgaśnie część kanałów (jak Trace)  to pewnie dekoder będzie można uznać za niepełnosprawny.  A jak wiecie z takim dekoderem to klient leci do APS.

W ogóle zdumiewa mnie wydumane "Pc+ musi".

Słyszymy, ze PC+ daje wadliwe Ultraboxy i jakoś klienci latają wymieniać do APS.

 

 

Niektórym marzy się VIP serwis za abonament 50 pln -:) Całe szczęsne, ze to mniejszość, zresztą jak wszędzie.

Najpierw musi się nagadać, popisać, a później i tak Janusz zrobi swoje (czyli to co musi).

 

 

Edytowane przez support458
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj konsultant poinformował mnie że

 

-karty cameleon będą wymieniane na karty cayman wraz z ich dedykowanymi tunerami. Nie ma możliwości parowania kart (a to chcą zrobić) ze sprzętem własnym abonenta.

-użytkownicy cameleonów po wymianie i sparowaniu na ich na sprzęcie PC+ caymanami będą podobno mogli używać multiroomu bez kabla czy wifi. To jakieś pocieszenie. Ile w tym prawdy nie wiem ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hola, hola...

Nie mylmy perspektywy działania.

Sam mam  wifiboxa i sagemcoma z 2. Umowami i cameleonami.

Oczywiście zablokowano 0100 i karta cameleon świeci tylko w nich.

Oczywiście jako upgrade mam oferty w ICA  na wymianę (wifiboxa premium za 3 zł/ultraboxa za 10) .

Jednak to zasadnicza różnica. nikt mnie nie nagabuje na ich wymianę, nikt nie straszy , że coś zgaśnie.

A jasna sprawa, że nie mam jako klient interesu wymieniać szrotu darmowego na szrot płatny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawmy ten temat do ogłaszania zaobserwowanych działań na kartach cameleon lub do informacji wiarygodnych a nie na kłótnie które i tak nic nie wnoszą. Na razie wszystko działa. Jak przestanie to część wymieni sprzęt a część wypowie umowy. Innej możliwości nie ma i pewnie nie będzie.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, support458 napisał:

 

Niektórym marzy się VIP serwis za abonament 50 pln -:) Całe szczęsne, ze to mniejszość, zresztą jak wszędzie.

Najpierw musi się nagadać, popisać, a później i tak Janusz zrobi swoje (czyli to co musi).

 

 

Najwidoczniej kolega nie będzie musiał nigdzie się udawać bo jest wyznawcą "och ach PC+" a Twoje sformułowanie w ostatnim akapicie uswiadomiło mi iż masz "popkę" w PC+ i sianie fermentu tu na forum i zamydlanie tematu i zapisanie go. 

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę musiał zanieść wypowiedzenie, to wszystko. Było i się skończyło, nic nie trwa wiecznie.

Ty znów swoje wywody rozlewasz na forum. Jesteś tu od niedawana, a kreujesz się na znawce każdego tematu.

Spuść z tonu i zamiast oceniać innych zajmij się wsparciem tych którzy mają wątpliwości, jak postąpić.

Edytowane przez support458
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż jeżeli ktoś korzysta ze sprzętu zgodnie z przeznaczeniem to krzywda mu się nie stanie, dla tych ze swoim sprzętem można wziąć moduł i niestety szwagier już będzie musiał też sam za siebie płacić, jak mieszka niedaleko to po wifi albo "somsiad" czy inna ciocia przyleci w kapciach raz na jakiś czas i aktywuje sobie kartę z MR, gorzej jak mieszka w jakimś "Nju Jorku" to można sobie VPN postawić il ładnie będą się widziały ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@support458 Co ma piernik do wiatraka z tym kto jak długo na forum ?

Tu nie chodzi czy ktoś kogoś lubi czy kto i jak długo gdzie jest userem. Ja przytaczam argumenty na które jakoś nikt nie odniósł się czy są trafne czy nie i czy się ktoś z nimi zgadza lub nie. Twoje stwierdzenie  z imieniem pokazało jedno że tak piszą sorry za sformułowanie ale trolle (nie miej tu żadnej urazy).

Jeden user napisał że on wierzy w PC+na tyle że jak by mu napisali skocz do garnka z wrzątkiem to by wskoczył.

 

U mnie Strefa CANAL+ wisi oferta na pobranie dekodera tego 4K za 15 zyla miesięcznie plus 99 zyla aktywacji i co też mam brać od nich bo tak mi proponują. Głowa mnie nie boli i nie podnieca mnie żadne 4K bo wystarczy że oglądam pay-tv w kiepskim HD. Smiano się z CP że ma oznaczenie SUPER HD na kanałach PSP 1 i 2 ale tam bitrate jest stałe a nie skaczace jak na C+.

 

Napiszę to jeszcze raz każdy ma swój rozum i postąpi jak uważa i przytyki z imieniem wobec innych są małostkowe i puste.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, @EagleEye@ napisał:

Smiano się z CP że ma oznaczenie SUPER HD na kanałach PSP 1 i 2 ale tam bitrate jest stałe a nie skaczace jak na C+.

Niestety gorszy od trolla jest manipulant.

Sprawdź pan PSP1,2 w czasie jak idzie 6 meczy na tp. Np. dziś wieczorem.  Jak jest 2....to jest stałe.

 

I nie używaj żenujących przykładów więcej....

Edytowane przez zuzik1111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bitrate na PSP nie jest stałe niezaleznie od kanałów dodatkowych, ale średnia to i tak ponad 16 Mbps.

Średnia C+ Sport 10 Mbps.

Natomiast Ci co mają tylko C+ Sport 3 i 4 muszą zadowolić się 7 Mbps, czyli niewiele lepiej od Eleven.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończy mi się umowa 31grudnia, mam 2*pejsy,w jednym jest już cayman w drugim camel. Czy dobrze wyczytałem że : 1. najpóźniej do lipca pejs z camelem idzie do wymiany? 2. po takiej wymianie zabranie tunera na weekend na dzialeczke nie będzie możliwe?  Druga sprawa, ojciec miał kiedyś nc+ został mu pejs 500gb. Teraz myśli nad skorzystaniem z oferty świątecznej, czy może iść z tym dekoderem aby dali mu samą kartę? Z góry dziękuję za informację 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...