Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, Pawel napisał:

Dolicz jeszcze koszt baterii do drugiego pilota :rofl:

Dwa tunery od PC+ (stare szroty) ,to zużycie prądu w czuwaniu około 70W . Powiedzmy że w czuwaniu są po około 12 godzin ,to daje w miesiącu około 12zł Polskich ,to kolejna dodatkowa opłata za oglądanie tvsat wymuszona przez PC+ jeśli "Kowalski" zostanie zmuszony do wzięcia dwu tunerów ,za miast korzystania z samych kart w Swoim tunerze/module CAM .

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawel

Tak samo ja mogę napisać ,że "piszesz bzdury",bo nie podałeś argumentów popierających Swoje tezy . Ja opieram się na własnej wieloletniej wiedzy w temacie tvsat . Takie zużycie prądu  w tunerach od PC+ o innych platform wynika z tego ,że w czuwaniu te tunery mają praktycznie wyłączone tylko HDMI ,reszta jest włączona ,głównie chodzi o procesor i głowica (głowice) . A czemu są włączone ,bo dekoder dostaje z satelity instrukcje ,zmiany w oprogramowaniu ,nowe oprogramowanie . Co wymusza działanie praktycznie całego dekodera 24 na dobę . W dzisiejszych czasach ,aktualizacja dekoderów z satelity (OTT) stanowi duży problem dla platform satelitarnych ,bo nie jest energooszczędna ,wręcz przeciwnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tweed77 napisał:

Piraci zaś nadal będą oferować dostęp za grosze.

Fabryki sobie poradzą - stać ich na to.

Bo najłatwiej uderzyć w zwykłego "Kowalskiego" w imię walki z zabezpieczaniem "kątętu".

Operatorzy odtrąbią sukces - dostawcy zabezpieczeń także - ładnie to będzie wyglądało na papierze.

Taki marketingowo korporacyjny bełkot.

 

Nie będzie tak słodko:

  1. Wyłączenie CAID 0100.
  2. Modyfikacja systemu Nagra w celu zabezpieczania kart Cayman (klucze można zmieniać co tydzień).
  3. Modyfikacja systemu Conax w celu wyeliminowania dziur lub/i migracja do Nagra.
  4. Migracja SMART HD+ do Nagra (parowanie).

Fabryki też mają jakieś źródło które można wyłączyć. Najpierw trzeba wyłączyć Camele. Wtedy zostanie tylko Cayman i Smart HD.

Łatwiej będzie ogarnąć pozostałych -:)

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@support458 to fabryki sobie poradzą przejdą na IPTV - jeden dekoder - jeden kanał. Tak jak z włoskim SKY - jak chodzi o kasę to nie odpuszczą. Ty to wiesz - ja to wiem.

 

Możemy tak dyskutować do końca i jeden dzień dłużej.

 

Już pisałem żaden "Janusz czy Krystyna" nie pchał by się w sh gdyby miał samą kartę i mógł ją włożyć do własnego dekodera.

Może i by było parę złotych drożej ale co własny sprzęt to własny.

Edytowane przez tweed77
  • Popieram 2
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do puszczenia IPTV musisz również gdzieś mieć źródło sygnału.

Janusze puszczają na kilka dekoderów zawsze, to taniej. Z punktu widzenia Canalplus, karty camelon są dla nich największym problemem.

Oczywiście na drugim końcu jest potencjalny churn klientów niezadowolonych ze zmian. Dlatego operator rozpoczął proces jeszcze przed śwętami, aby wkomponować zmiany w okres świątecznych zmian. W tym czasie użytkownicy są bardziej skłonni do nowości.

Widocznie kalkulacja strat i zysków przemówiła na korzyść tych pierwszych.

Trzeba zwrócić również uwagę, że Canaplus po  wyłączeniu cameli (CAID 0100), będzie miał o jeden system kodowania mniej na utrzymaniu.

To też są konkretne pieniądze w kasie.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszytko to prawda. Dlatego powinny istnieć jasne przepisy definiujące zasady dystrybucji i sprzedaży sygnału tv dla end usera, które powinny być jednolite dla wszystkich operatów.

Coś na wzór sieci komórkowych.

Edytowane przez support458
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@support458

Tu nie chodzi o camele i CAID 0100,bo wystarczy stówa i ma się conax 0B01 i dalej karta działa w oscamie . Głównie chodzi o moduły CAM ,tak żeby bez problemu można było wymieć kartę cameleon na moduł . Bez dodatkowych opłat i innych cyrografów .

Do tego świadomość "zwykłego Kowalskiego" ,że to on ma ponosić koszty uszczelnienia praw autorskich nadawców,a nie platforma cyfrowa,co też denerwuję  ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomek6680t bardziej zysków pośredników - dostawców zabezpieczeń treści.

Nikt by nie kombinował - nie szukał na lewo.

Idę kupuję kartę - moduł CI/CI+ wkładam do własnego dekodera - opłacam - oglądam - nagrywam dla siebie i rodziny.

Czasami proste rozwiązania są najlepsze.

 

Tak na poważnie - nikt się nie bawi w Niemczech czy Włoszech w zabawę z sh dla platform HD+ czy Tivusat.

Póki są karty - moduły CI/CI+ działające w dekoderach własnych.

Trochę szumu się zrobiło z nową kartą dla Tivusat tą czarną. Myślicie że ludzie rzucą się na jej wymianę dla jednego kanału.

Nie sądzę ludzie zostaną przy złotej karcie.

Edytowane przez tweed77
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, tweed77 napisał:

....Ponadto w dobie TV 4K z wbudowanym tunerem satelitarnym to po co komu dodatkowy dekoder.

Od tego są moduły CI/CI+.

 

Operator ludzi uważa za zacofanych. Jak PC+ zacznie moduły rozdawać to komu sprzeda swoje drogie pozycje VOD? Pisałem, zawsze znajdzie się ktoś kto włączy celowo lub przypadkiem. I tak dodatkowa kasa jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, tomek6680t napisał:

@support458

Tu nie chodzi o camele i CAID 0100,bo wystarczy stówa i ma się conax 0B01 i dalej karta działa w oscamie . Głównie chodzi o moduły CAM ,tak żeby bez problemu można było wymieć kartę cameleon na moduł . Bez dodatkowych opłat i innych cyrografów .

Do tego świadomość "zwykłego Kowalskiego" ,że to on ma ponosić koszty uszczelnienia praw autorskich nadawców,a nie platforma cyfrowa,co też denerwuję  ludzi.

 

Zgoda, zbyt mała elastyczność przy likwidacji cameli, w tym brak dostępnych modułów CAM CI+ legacy (nie tylko CI+) wpłynie destrukcyjnie na bazę klientów Canalplus.

 

20 minut temu, tweed77 napisał:

Najciekawsze jest to że nikt nie ściga za sharing łącza internetowego.

Można sobie podzielić / udostępnić na kilku mieszkańców w bloku i jest dobrze.

Też dostawcy internetu mogą narzekać że tracą zyski i tak dalej.

 

Zleży od dostawcy internetu. Niektórzy dają TTL=1 pakietów i już masz problem.

Ponadto łącza nie podzielisz na użytkowników oddalonych od siebie o wiele kilometrów. Inna skala inne koszty dodatkowe niż przy tv.

Janusz dzieli wszystko, tak już mamy.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, ircios napisał:

Operator ludzi uważa za zacofanych. Jak PC+ zacznie moduły rozdawać to komu sprzeda swoje drogie pozycje VOD? Pisałem, zawsze znajdzie się ktoś kto włączy celowo lub przypadkiem. I tak dodatkowa kasa jest.

A kto im broni zrobić aplikację na Smart TV/Android TV z VOD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam ten wątek i postanowiłem iż wtrące swoje ''trzy grosze''. Otóż szanowni koledzy Userzy

 

- przesyłka która została wysłana z Platformy CANAL+ jest przesyłką nie rejestrowaną a więc PC+ nie ma żadnego dowodu iż została ona doręczona do klienta

- operator Platforma CANAL+ chce przerzucić koszt wymiany sprzętu na abonenta. Sorry ale to operator ma obowiązek dostarczyć mi uw cudowny sprzęt do chronienia kontentu.  Regulamin nie nakazuje mi się udać do APS-u. Dla klienta to koszt bo APS-y to nie Zabki które są w każdej miejscowości

- listy zostały wysłane na tzw. ''wabik'' aby zobaczyć czy klient zadzwoni do call center czy uda się do APS-u tym samym potwierdzi kontaktując się z Platformą CANAL+ iż ów list otrzymał

- przypomnę też iż cześć dekoderów z aktualnej listy Platformy CANAL+ była oferowana klientom na własność ,  a wiec sorry abonent mógł sobie zrobić z tym dekoderem co mu się podobało czyli mogę  iec go ja lub ktoś inny

 

Ja posiadam dwie karty z jednym modułem CAM CI+ CYFRA+ HD (szary) oraz dwa dekodery TechniSat DIIGIBOXX HD C+ który posiada slot CA z czystą  NagraMA i po załączeniu'' 6A'' działa mi ''no problem'' kanał Trace TV bo tego przyrodniczego nie mam w ofercie. Do tego dekoder ma slot CI+. Mało tego ma wsparcie aktualizacji list PC+ a więc po każdej zmianie  na liście PC+ dekoder pobiera aktualna listę pod PC+. Dodam iż na jednym z tych dekoderów posiadam w slocie CA kartę Cameleon a w slocie CI+ ofertę CP na module CAM CI+.

 

Wszyscy którzy tak się ekscytują ta korespondencją proponuje ostudzić emocje a z racji doświadczenia zawodowego ilu klientów ma tzw, karty Cameleon wystarczy przy kodzie QR zobaczyć swoje cyferki na przesyłce i to uświadomi co niektórym iż Cameleonowców jest sporo. Mój znajomy dostał bodaj ponad15 tysięczną przesyłkę. Także zobaczcie ilu jest tzw. kumatych klientów. To takie moje grzecznościowe uwagi dla gorącej wodzie kąpanych.

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tomek6680t napisał:

@Pawel

Tak samo ja mogę napisać ,że "piszesz bzdury",bo nie podałeś argumentów popierających Swoje tezy . Ja opieram się na własnej wieloletniej wiedzy w temacie tvsat . Takie zużycie prądu  w tunerach od PC+ o innych platform wynika z tego ,że w czuwaniu te tunery mają praktycznie wyłączone tylko HDMI ,reszta jest włączona ,głównie chodzi o procesor i głowica (głowice) . A czemu są włączone ,bo dekoder dostaje z satelity instrukcje ,zmiany w oprogramowaniu ,nowe oprogramowanie . Co wymusza działanie praktycznie całego dekodera 24 na dobę . W dzisiejszych czasach ,aktualizacja dekoderów z satelity (OTT) stanowi duży problem dla platform satelitarnych ,bo nie jest energooszczędna ,wręcz przeciwnie .

W przeciwieństwie do Ciebie posiadam miernik zużycia energii i sprawdzałem pobór turbodekodera,dekodera Polsatu 5500s i obecnie Technicolor 4K. Żaden z nich nie zbliżył się nawet do wypisywanych przez Ciebie 35W. Podajesz maksymalny pobór wzięty z instrukcji bo innych wartości nie znasz.Nawet nie wysiliłeś się żeby zobaczyć to o czym pisałem.

Reszta to też stek bzdur. Nikt nie wymusza żadnego 24 godzinnego działania tunera. Chcesz to go wyłączasz z prądu i koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawel

Kolejny raz stawiasz tezy nie poparte  argumentami ,że "coś" masz w domu ,to Twoja sprawa ,a że nie pokażesz to już inna sprawa . OK niech będzie Tobie ,że tunery od PC+ i inne zużywają mniej noż 1W a w czuwaniu to jeszcze wytwarzają prąd .

.... stek bzdur ,to według Ciebie w jaki sposób dekodery PC+ dostają aktualizacje oprogramowania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nwm po co niektórzy koledzy "biją sztucznie pianę" w tym wątku. To był pierwszy ruch z PC+ zgrany z wysyłką "list & 6A" i operator oczekuje na info zwrotne od abonenta poprzez infolinie lub APS. Nwm czemu jak czytałem user pisał że dzwonił . Pytam się "po co" ? Co zgasła mu karta czy tak z nudów ? 

 

Myślcie koledzy logicznie a nie panicznie i nie dajcie się wciągnąć w zainicjowaną przez PC+ gierkę bo piłeczka jest po waszej stronie jak już wcześniej napisałem.

 

Przypomnę że przy ostatniej wymianie kart to była Cyfra+ HD wysłała nowe "kartoniki" do abonentów a nie list ""przyjedź do naszego APSu". Tak jak CP potrafi wysłać zakupiony w " sale call center " dekoder tak chyba PC+ też to umie. Jakby piłeczka była po ich stronie to zrobili by to już wszystkim Cameleonowcą. A czemu nie robią ano bo ich regulamin jest nie precyzyjny a więc do odbicia piłeczki przez abonenta. Cyrograf obowiązuje obie strony

 

Edytowane przez @EagleEye@
dopiska treści posta
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, g0nz0s napisał:

@charlie112 ciągle ucieka Ci jedno sformułowanie, w sprzęcie własnym zgodnym z listą nc+ :) Masz taki? Operator nie zagwarantowal VU+ i innych

 

Nic mi nie ucieka. Z mojego, czyli klienta punktu widzenia istotne jest stwierdzenie "niesparowana karta". Oczywiście - można wyskoczyć z tą listą, no ale - a cóż za dekodery są na tej liście? Dekodery operatora! A operator podpisywał na dekodery własne i wydawał niesparowaną kartę. Czyli jawnie wprowadzał w błąd, bo podpisując umowę przekonywał, że "tak, tak - ta karta zadziała na Twoim dekoderze. Grunt byś podpisał umowę..." a teraz podstawę zawarcia owej umowy, czyli Cameleona próbuje przedstawić jako "złamanie zabezpieczeń"? Chociaż przyznać trzeba, że tego nie zrobili póki co - to forumowi naganiacze tak to przedstawić próbują, by tylko podpiąć to pod odpowiedni zapis w regulaminie. No i ta lista nie zwalnia operatora z wywiązania się z umowy, czyli wydania karty niesparowanej, wspierać to on se może wybrane dekodery i ojca dyrektora z Torunia, karta ma być niesparowana. Możemy się spierać i nasz punkt widzenia będzie się różnił, ale pozostaje pytanie - po co to brzydkie zagranie ze strony operatora, jeżeli mógł to rozwiązać zupełnie inaczej, z twarzą? Albo operator ma w dooooopie klientów albo odpływ tych klientów odbije się operatorowi czkawką i za wszelką cenę próbuje ich zmusić do pozostania, a to z kolei tworzy kolejne pytanie: ilu jest tych abonentów? 1-2 tysiące tak jak twierdzi forumowy troll na umowie zleceniu od (c)anal+, czy może o jeden, dwa rzędy wielkości więcej?
Reasumując:

Operator podpisał umowę na kartę niesparowaną.

Wymyślił sobie listę wspieranych dekoderów.

Mamy spór.

Sprawa ląduje w sądzie, operator wydał nową kartę wraz z dekoderem, np. ADB 5800S/SE. No to odpalamy ten zestaw i... działa! To teraz bierzemy drugi dekoder ADB 5800S/SE np od sąsiada, wkładamy nowo wydaną  kartę do środka i... nie działa! Obydwa dekodery wspierane przez operatora.... I koniec tematu! Czego jeszcze nie rozumiesz?!

Edytowane przez charlie112
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek6680t napisał:

@Pawel

Kolejny raz stawiasz tezy nie poparte  argumentami ,że "coś" masz w domu ,to Twoja sprawa ,a że nie pokażesz to już inna sprawa . OK niech będzie Tobie ,że tunery od PC+ i inne zużywają mniej noż 1W a w czuwaniu to jeszcze wytwarzają prąd .

.... stek bzdur ,to według Ciebie w jaki sposób dekodery PC+ dostają aktualizacje oprogramowania ?

Po co mam nagrywać filmy z prezentacją poboru jak ktoś już je raz nagrał. Są dostępne na youtubie. Oczywiście jak im nie wierzysz postaram się w wolnym czasie zmierzyć dekoder 4K i polsatowski 5500s bo tylko do nich mam obecnie dostęp.

Chwalisz się wiedzą satelitarną a nie wiesz, że dekoder przy każdym uruchomieniu sprawdza dostępność nowej wersji softu. Najzwyczajniej w świecie update nastąpi po uruchomieniu dekodera. A Windows w komputerze jak się aktualizuje ?Przecież też nie masz kompa włączonego 24 godziny na dobę.Rusz trochę móz[beep]icą a nie wypisuj dyrdymały.

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauwazylem wczoraj, ze cos sie dzieje znowu i wysylaja pisma abonentom. 

W zeszlym tygodniu przedluzona umowa na dwoch kartach Cameleon, nic nie bylo wspomniane o jakichkolwiek zmianach.
 

Co trzeba bedzie w koncu miec, zeby od Lipca dalej miec dostep na wlasnym sprzecie? Dekoder na Linuxie E2 i co jeszcze? Cameleony juz w ogole nie beda dzialac, z tego co rozumiem - czyli trzeba bedzie wymienic w salonie na Caymany sparowane z modulem, zeby chodzilo. Tylko czy daja taka mozliwosc i ewentualnie jakie to sa obecnie moduly, zebym wiedzial ktory tuner kupic - CI+ legacy czy nie? Przeciez nie moga nie dac mozliwosci ludziom z Cameleonami wymiany na karty z modulami - nikt normalny tego ich szrotu (tunerow) nie bedzie bral przeciez po to zeby ogladac TV ... To idiotyzm.

 

Trzeba bylo teraz anulowac umowe (jest na to pewien czas ktory jeszcze nie minal) i brac nowy zestaw z modulami i nowym tunerem dla drugiego domownika?

Edytowane przez Umkwatata
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...