Skocz do zawartości

Dekodery Ferguson Ariva 150 i 250 Combo


vibor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

sprawdź czy kabel rs232 jest skrosowawny tj. czy piny 2 i 3 są połączone na odwrót.

W handlu można spotkac dwa rodzaje kabli: 2:2 - 3:3 lub 2:3 - 3:2 - najprosciej sprawdzic to miernikiem.

Obstawiam że masz kabel 2:2 - 3:3 a nie 2:3 - 3:2 i dlatego brak komunikacji komputer - dekoder.

 

http://www.ferguson-digital.eu/pl/pytan ... modem.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarzyło się komuś że uprawnienia na karcie są w oryginalnym dekoderze wyświetlane są kanały a w moim Ariva pisze cały czas "zakodowane"

U mnie ostatnio zdarza się (rzadko ale jednak), że na kanałach pojawia się informacja "zakodowane".

Pełne wyłączenie tunera pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft jest ten: eb1146d4A250Combo_20131021_V1.25B4 (na tym sofcie już nie pisze ze zakodowany) ze strony Ferguson bo będę go wysyłał na serwis, prawdopodobnie nie widzi karty bo nie ma jej w menu tunera, wkładałem inne karty z cyfy+ i tak samo ich nie widzi więc go wyślę i zobaczę co powiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę na to, że dekoder daje na wyjściu zasilanie +5V, a zewnętrzne wzmacniacze antenowe zazwyczaj +12V. Być może Twój wzmacniacz do poprawnej pracy (pełnego wzmocnienia) wymaga nieco wyższego napięcia. Dodatkowo, jeśli masz na kablu antenowym wtyczkę z separatorem napięcia i po przełączeniu zasilania na dekoder dalej z niej korzystasz, to napięcie z dekodera prawdopodobnie w ogóle nie jest podawane na wzmacniacz. Przy zasilaniu bezpośrednio z dekodera należy zastosować zwykły wtyk antenowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestem zainteresowany kupnem dekodera Ferguson Ariva 150 Combo. Myślę głównie o odbiorze NTC wraz z FTA, ewentualnie rozważam jeszcze zakup karty SMART HD +. Nie zależy mi zbytnio na funkcjach internetowych. Ważne żeby można było bez problemu oglądać kanały, układać listy kanałów i nagrywać na usb. Czy zakup tego dekodera byłby dobrym wyborem? Proszę o szczerą podpowiedź i ewentualne wskazanie lepszego wyboru.

Z góry dziękuję!

Pozdrawiam,

flag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ariva 150 Combo (najnowsze oprogramowanie) kolejność kanałów zmienia się niestety. Programy które sobie wyszukasz samodzielnie (listy) się kasują przy nagrywaniu. Lista radiowa również ginie. Funkcje internetowe również już prawie nie działają ogólnie dekoder (a raczej oprogramowanie) jest totalnie niedopracowane - długo by o tym pisać. A aktualizacje coraz rzadsze zresztą one raczej bardziej psują niż coś naprawiają. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pasylw

Co oczekujesz od tunera za około 3 stówy . Na kilkunastu forach jest opisane,żeby nie używać dwu ostatnich softów. Wymień kilka "niedopracowań" ,po za dwoma ostatnimi softami, które przeszkadzają w zwykłym oglądaniu telewizji satelitarnej i naziemnej .

 

Nie ukrywam że myślałem że funkcje internetowe w nim będą działać sprawniej bo był to jeden z powodów dlaczego zdecydowałem się na zakup jego i dlatego wgrywałem z nadzieją nowe oprogramowanie by działały (niestety odkąd pamiętam nigdy nie zdarzyło mi się żeby w 100% wszystko chodziło). Dekoder kupiłem ok kwietnia 2013 i w sumie już nie pamiętam jakie było w nim oprogramowanie ale niedługo je protestowałem bo zaraz pojawiło się nowe. Ale na tych poprzednich z tego co pamiętam u mnie często zdarzało się że nie mogłem wyłączyć dekodera z podpiętym dyskiem lub pendrivem (dekoder po wciśnięciu przycisku wyłączenia na pilocie po prostu się restartował) pomagało na jakiś czas sformatowanie go(pendriva) ale na dłuższą metę to nie było rozwiązanie. Listy faktycznie nie znikały ale przy zmianie kolejności na 1 liście kanał zmieniał kolejność na innej. Pamiętam bo prowadziłem krótką wojnę z żonką bo gdy ona ustawiła na swojej liście po swojemu automatycznie te programy przemieszczały się u mnie. Teraz szczegółów nie pamiętam ale wiem że jakiś czas temu wgrałem starszą wersję żeby jednak te programy nie znikały - już dałem sobie spokój z tymi internetowymi funkcjami ale pamiętam że szybko jednak wgrałem spowrotem to najnowsze wtedy bo te ciągłe restarty zamiast wyłączeń doprowadzały mnie do szału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pasylw

Co do list,można wgrać liste od JAKITAKI,albo zrobić własną . Zrobić fast scan na HotBirdzie dla NC+ ,w niej są prawie wszystkie Polskie kanały,w liście "głównej" można zmieniać kolejność programów dowolnie i też je kasować ,pozostałe kanały można dodać skan "według listy TP" i dodać do listy fast scan NC+. W FAV umieścić tylko te kanały które nie występują w fast scan NC+ a jest ich nie wiele . Funkcje internetowe ,nie są najmocniejszą stroną Arivy,w większości nowych telewizorów działają dużo lepiej,ale można wgrać seecode do starszego softu i "cieszyć się tym co jest". Co do restartu tunera z podłączonym dyskiem,była "wojna" między tymi co do USB Arivy podłączali dyski i adaptery Wi-Fi ,po wyłączeniu tunera był zanik napięcia na USB i Adapter wi-fi przestawał działać ,też np. multiroom . Z dyskiem,można wyłączyć zegar i TimeShift.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pasylw

Funkcje internetowe ,nie są najmocniejszą stroną Arivy,w większości nowych telewizorów działają dużo lepiej,ale można wgrać seecode do starszego softu i "cieszyć się tym co jest

Wgrałem wczoraj V1.21B6 ale przyznam szczerze że pierwszy raz słyszę o seecode (wyszukiwarka też za wiele nie pomaga) skąd go wziąć i jak to wgrać do dekodera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...