Skocz do zawartości

Dekodery Ferguson Ariva 150 i 250 Combo


vibor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Przez prawie 2 lata używałem Fergusonaów 150 i 250 do Cyfry+/nc+. Niestety 2 maja wszystko siadło:

- kanały niekodowane działają

- kanały kodowane nie (czarny ekran)

 

O dziwo na oryginalnym tunerze Sagema od nc+ wszystko jest ok. Dzisiaj zrobiłem aktualizacje oprogramowania w modelu 250, wyszukiwanie FastScan i niestety nic.

 

Co jest grane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hikari

Masz usługę Multiroom w nc+ w postaci dwóch kart Cameleon, tak?

W tym Sagem'ie sprawdzałeś tę kartę, którą na co dzień masz we Fergusonie?

Rozumiem, że na Fergusonie nie dekoduje ci się kompletnie żaden kodowany kanał z nc+?

W takim razie być może na tej karcie wygasły ci uprawnienia odbioru. Spróbuj je ponowić przez ICA lub telefonicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przymierzam się do zakupu dekodera firmy Ferguson. Mam nc+ multiroom, jeden dekoder to Pace PVR, drugi to Sagem i właśnie Sagem chciałbym podmienić, bo bardzo muli, jaki dekoder polecacie? Nie znam się na tym za bardzo, więc chciałbym żeby wszystko działo się automatycznie, tzn. wyszukiwanie kanałów. Chciałbym, żeby działało to płynnie, jak za czasów dekodera n. Czy możecie coś polecić w okolicach 200 zł ? Chyba, że jest coś tańszego.

 

Fajna była by też możliwość nagrywania jednego kanału, a drugiego oglądanie. Mam oczywiście twina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wgrane różne softy na 250HD,wgrałem 1.24B1 bo podobno najstabilniejszy patch,w menu przestawiłem automatyczne wyłączanie na włącz,wyłączyłem tuner,po czym pojawił się ASH.

Wgrywam już 2h różne softy fabryczne przez RS i na wyświetlaczu cały czas ON,wgrywa się dobrze,kiedyś na początku po kupieniu też miałem takie zjawisko i za którymś razem ożyła,teraz nic tylko ON .

Jaki wpływ ma ustawienie ,,automatyczne wyłączanie,, ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

@marek113

Wyedytuj w tunerze transponder, który podaje niewłaściwą częstotliwość i ją popraw. Następnie zapisz zmiany i wówczas tuner będzie już wskazywał właściwą częstotliwość. :)

 

 

@Infinity007

Trudno jest to jednoznacznie określić. Wszystko zależy od samego materiału wideo. Od stopnia jego kompresji, przepływowości (tzw. bit rate) itp. Nie zależy to od modelu tunera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Infinity007

Trudno jest to jednoznacznie określić. Wszystko zależy od samego materiału wideo. Od stopnia jego kompresji, przepływowości (tzw. bit rate) itp. Nie zależy to od modelu tunera.

 

ale mniej więcej ile? :D Bo chciałbym mieć na tunerze nagranie ok 6-8h HD i nie wiem czy wystarczy pendrive 32gb albo 64gb czy od razu musze kupic dysk 0.5 TB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Infinity007

Trudno jest to jednoznacznie określić. Wszystko zależy od samego materiału wideo. Od stopnia jego kompresji, przepływowości (tzw. bit rate) itp. Nie zależy to od modelu tunera.

 

ale mniej więcej ile? :D Bo chciałbym mieć na tunerze nagranie ok 6-8h HD i nie wiem czy wystarczy pendrive 32gb albo 64gb czy od razu musze kupic dysk 0.5 TB

 

Markowy porządny pendrive 32 - 64 GB to jest w cenie dysku 500 GB w kieszeni usb 2,5 cala.

Wybor należy do ciebie.

Poza tym na dysk 500 GB zawsze więcej nagrasz, dograsz muzykę, zdjęcia ktore spokojnie na dekoderze odtworzysz.

Apetyt rosnie w miarę jedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...