Skocz do zawartości

Dekodery Ferguson Ariva 150 i 250 Combo


vibor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko pytam czy do listy ulubionych czy do wszystkich?

Jak lista ulubionych to wyszukaj kanały i sprawdzać czy znajdujący się ten kanał, jak go masz na liście głównej to w menu Lista kanałów TV nacisnij ok tam masz na żółtym kwadracie przesuń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zauważyłem że nie działa mi dźwięk przy odtwarzaniu filmu nagranego w formacie MKV. Obraz jest OK. Mam najnowszy soft na Ariva 250. Czy to normalne ???

 

Wgrałem program do konwersji video i przekonwertowałem na AVI. Działa i jest OK. Sama konwersja pliku 4 Gb trwała ponad 6 godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy nagrywam coś na czas przy użyciu timera, to zawsze po nagraniu widnieje nazwa poprzedniego programu

Też czasami mam ten problem ale nie zawsze.

Wydaje mi się, że tu jest bardziej problem w synchronizacji czasu u nadawców poszczególnych kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Puste miejsce? Chodzi Ci o to, by zachować numerację? Normalnie nie ma takiej opcji. Jak się uprzesz, możesz programem na kompie dodać jakieś kanały z fejkowymi PID'ami i później wstawić je na listę tam gdzie potrzebujesz, z tym że nie będą one pomijane tylko będziesz mieć na nich brak sygnału. Standardowo jak pojawiają się nowe kanały ustawiasz sobie kolejność z pilota...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie dziś pilot od mojej arivy 250 Combo (RCU 650) przestał całkowicie reagować na dekoder jak i również na telewizor do którego był zaprogramowany, nie jest to wina baterii bo wymieniłem je na zupełnie nowe i nic, niebieska dioda na przycisku wyłączania po naciśnięciu dowolnego przycisku świeci się, próbowałem ponownie zaprogramować telewizor i nic, dodam że z tym pilotem mam problem od początku użytkowania ponieważ słabo reagował na dekoder, miał ktoś z was taki problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że listę ulubionych masz już utworzoną?

Jeśli tak to wchodzisz w Menu, następnie w opcję "lista kanałów TV" i tam odnajdujesz wybrany kanał, następnie na pilocie wciskasz przycisk "FAV" (symbol gwiazdki, pod "niebieskim" przyciskiem), z listy, która się pojawi, wybierasz swoją listę ulubionych i zatwierdzasz przyciskiem "OK". Obok kanału po prawej stronie powinno pojawić się żółte serduszko. Następnie wychodzisz z opcji "lista kanałów TV" i jeśli pojawi się komunikat z pytaniem, czy zapisać zmiany to zaznaczasz "Tak" i potwierdzasz "OK".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

przypomnę mój problem

Dokładnie tak jest: mam podłączone 3 dekodery do jednego talerza konwerterem poczwórnym. Oglądam TVN HD na Arivie i jeśli ten kanał zostanie włączony na peace pvr to wtedy co kilka sekund obraz mi się zatrzymuje. Przed zakupem arivy nie było takiego problemu więc co się zmieniło takiego teraz że muszę kąt konwertera zmieniać?

 

 

Ruszałem dzisiaj konwerterem we wszystkie możliwe strony i nic to nie dało. Jak kanały się zacinały tak się zacinają. Dodam, że max. jakoś sygnału to 72%. Przekręcając konwerter w lewo spada do nawet 10%, jeśli za bardzo w prawo też maleje. Siła sygnału cały czas 90%. Ruszanie konwerterem w żadnym wypadku nie powoduje odwieszenia kanału. Po prostu co jakis czas się kanał odwiesza sam z siebie i zawiesza. Dzisiejsze testy przeprowadziłem na tvp 1 hd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu (ok. miesiąca) zacina się dźwięk na programie TVP1 HD (karta Smart HD). Sygnał i jakość OK! Wszystkie inne programy działają poprawnie. Objawia się to w taki sposób, że jak zacznie się zacinać, to dopiero po przełączeniu na inny kanał i powrocie wraca do normy. Wyczerpały się już wszystkie moje pomysły i próby wyeliminowania tego. Co może być przyczyną???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moich Arivach, miałem problemy z zacinaniem się sygnału na Smart HD+

Zerknij na wątek "Multiroom w Arivie" -> viewtopic.php?f=126&t=33616&start=30

Problemy ustąpiły jak ręką odjął po przywróceniu ustawień fabrycznych.

Może w Twoim przypadku to też będzie rozwiązaniem problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że wgrywałem różne softy (fabryczne), cofając się chyba do najstarszego. Oczywiście zawsze zgodnie z instrukcją przywracałem ustawienia fabryczne. Na wszystkich to samo. Nie znasz dnia ani godziny kiedy zacznie zanikać głos. Dziś od rana włączona TVP1 HD i nic się nie dzieje. Zaobserwowałem, że te zjawiska mają miejsce raczej wieczorami. Powtórzę się że na obrazie nie ma najmniejszego "zająknięcia", siła sygnału dla TP 11449H 90%, jakość 85%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pytacz, chodzi Tobie o Card initial clock, to jest ustawione na 6MHz. Zmieniłem na 3,6 MHz i tak samo przycina...

Gdzie należy ustawić dekodowanie przez czytnik?

Materiał "przycinany" nagrałem i przy odtwarzaniu już jest OK! Pamiętam jak kiedyś nawet w nagraniu zanikał głos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...