Skocz do zawartości

Dekodery Ferguson Ariva 150 i 250 Combo


vibor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mogę wgrać oprogramowania do mojej arivy 250 combo przez rs 232 (komputer z winXP). Wybieram właściwy port COM, kabel żeńsko- żeński. Używam programu STB Erom Upgrade. Robię wszystko według instrukcji producenta. Po wybraniu pliku z oprogramowaniem naciskam Next, podłączam dekoder do prądu i włączam pstryczek, jednak od razu na ekranie monitora wyświetla się komunikat: Synchronising STB Please reset target. Co robię nie tak? Błagam o pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtyczkę do gniazdka możesz mieć cały czas podłączoną, ważne, by zasilanie było wstępnie wyłączone przełącznikiem z tyłu. Klikasz co trzeba w programie i gdy pojawi się napis "Synchronising STB Please reset target" dopiero wtedy włączasz zasilanie przełącznikiem z tyłu. Czekasz nawet kilkanaście sekund aż wykryje dekoder, następnie albo trzeba będzie kliknąć znowu next, albo soft od razu zacznie być wrzucany do pamięci tunera (tego dokładnie nie pamiętam), w każdym bądź razie najpierw będzie wrzucanie do pamięci (to potrwa dość długo) a potem właściwe flashowanie softu. Jak masz wszystko sprawne, system 32bitowy, kabel null-modem to musi działać, inaczej wskazywałoby to na poważniejsze uszkodzenie dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy potwierdzicie ze filmiki z you tuba serwisu vevo nie są odtwarzane?

Komunikat CONNECTION FAILED

ARIVA 150 COMBO SOFT V1.24 B1 łącze 2 mb/s po kablu lan

O co chodzi ?

Potwierdzam, nie działa. Pliki te są teraz chyba jakoś inaczej przechowywane na youtube i raczej bez update softu się nie obejdzie.

Czy wrzucanie do pamięci dekodera będzie miało jakieś oznaczenie na wyświetlaczu lub monitorze?

Wyświetlacz będzie cały czas czarny, natomiast na monitorze będzie pasek postępu i napis "Downloading...".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety bez zmian. Po włączeniu odbiornika nadal na jego wyświetlaczu widnieje ASH, a na monitorze: Please reset target. W PC mam dwa porty com 1 i 2, wybieram właściwy, z kablem też chyba jest OK, żeńsko-żeński 9P, taki ja na stronie fergusona. Chyba pozostaje mi tylko serwis. Chyba, że macie koledzy jeszcze jakieś rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ kosciuszkowiec,

 

Ciekawe jak ma wgrać soft przez USB skoro dekoder nie odpala i wywala ASH? Tylko port szeregowy RS232.

 

Czy komunikat please reset target jest komunikatem standardowym podczas tej procedury, czy oznacza błąd? Wydaje mi się jakby komputer nie wykrywa dekodera... :( Macie może jeszcze jakieś rady i czy sądzicie, że w serwisie zaktualizują dekoder w ramach gwarancji?

 

Tak jest to komunikat który występuje zawsze, oznacza że w tym momencie masz włączyć dekoder, tak by program mógł "wbić" się do pamięci w odpowiednim momencie jego startu.

Jaki w ogóle masz system operacyjny i czy na 100% masz kabel null modem? Sprawdzałeś ten kabel np. miernikiem czy są przejścia na odpowiednich pinach? Może jest uszkodzony. To wszystko wygląda na problem z komunikacja z dekoderem, jednak przyczyn może być tu wiele i musisz wszystko wykluczyć po kolei. Przed wysyłką do serwisu spróbowałbym na innym kablu i komputerze (musi być 32-bitowy system operacyjny, najmniej problemów sprawia windows XP, jednak u mnie np. bezproblemowo idzie na Windows 7 32-bit). Dopiero jak to nie pomoże to serwis, bo może też być uwalony port w samym dekoderze.

 

EDIT:

Tutaj masz filmik jak to wygląda mniej więcej

, robisz to samo tylko wybierasz właściwy port i soft dla swojego dekodera. Pamiętaj o zaznaczeniu "Include Bootolader".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z listą kanałów, którego nie potrafię rozwiązać, a może ktoś inny znalazł na to sposób. Używam dekoder z CP. CP, co jakiś czas dodaje jakieś programy, zmienia częstotliwości, itp, co wymaga zaktualizowania głównej listy kanałów. Po wybraniu fastscan mamy do wyboru dwie opcje:

- DODAJ, która zachowa listy ulubionych, ale spowoduje zdublowanie wszystkich kanałów na liście głównej,

- ZAMIEŃ, która pięknie zaktualizuje kanały na liście głównej, ale usunie listy ulubione.

I tak, źle i tak niedobrze. Czy zna ktoś sposób, aby sobie z tym poradzić, np. zgrać do pliku, a potem przywrócić tylko listy ulubione?

P.S. Wiem, że można od nowa utworzyć listy ulubionych,ale nie o takie porady mi tutaj chodzi. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam w moim tunerze nie korzystam z "Fast Scan'ów" i innych takich "wynalazków". ;)

Tworząc własną listę "pod" Cyfrowy Polsat po prostu ręcznie skanowałem każdy transponder, na którym nadawane są kanały tej platformy, poukładałem sobie kolejność tych kanałów, tak jak chciałem, następnie utworzyłem listę ulubioną, którą nazwałem sobie po prostu "Cyfrowy Polsat" i na nią te wszystkie kanały wrzuciłem. Potem doprogramowałem sobie pozostałe, zagraniczne kanały FTA z Hot Bird'a skanując po kolei z osobna każdy transponder, który trzeba i zapisałem sobie te kanały na liście głównej, a także automatycznie pojawiły się one na utworzonej przez tuner liście "Hot Bird". Na koniec zapisałem sobie do pliku kopię zapasową tej listy (zawierającą tylko kanały platformy Cyfrowego Polsatu plus dodatkowo polskie FTA) i w razie czego mogę ją szybko odtworzyć w tunerze. :) Wiem, że ten sposób jest dość czasochłonny, ale za to "na tip top" poukładałem sobie wszyściutko tak, jak chciałem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety bez zmian. Po włączeniu odbiornika nadal na jego wyświetlaczu widnieje ASH, a na monitorze: Please reset target. W PC mam dwa porty com 1 i 2, wybieram właściwy, z kablem też chyba jest OK, żeńsko-żeński 9P, taki ja na stronie fergusona. Chyba pozostaje mi tylko serwis. Chyba, że macie koledzy jeszcze jakieś rady?

 

Używasz zwykłego nuul modemu a musi być z przeplotem. Wtedy na pewno pójdzie programem do wgrywania softu ze strony fergusona. Stosuj się ściśle do instrukcji wgrywania softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem, który polega na braku kanału CNN international. Podczas wyszukiwania wszystkich kanałów zarówno na satelicie Astra i Hotbird, nie znajduje tego kanału. Próbowałem szukać częstotliwości kanału, aby spróbować dodać go manualnie, jednak na każdej stronie znajduje inne częstotliwości. Czy jest jakiś prosty sposób dodania tego kanału do listy? Proszę o pomoc, z góry dziękuje za odpowiedzi. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź za pomocą menu tunera w opcję "Lista transponderów", znajdź ten, na którym nadawany jest kanał CNN International i wybierz opcję "Szukaj" wciskając "niebieski" przycisk na pilocie. W małym okienku, które się pojawi, opcje powinny być ustawone tak: tylko niekodowane -> tak; szukanie kanału -> telewizja; szukaj sieci -> nie.

Rozumiem, że jesteś abonentem którejś z platform, bo na Hot Birdzie kanał CNN International jest kodowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pytania o dekoder Ariva 250 Combo:

1.Czy czytnik kart znajdujący się w nim poprawnie współpracuje z kartą cameleon Cyfry+?

2.Czy gdyby kiedyś trzeba byłoby wymienić kartę cameleon na nowe wymysły nc+ i poprosić ich o moduł cam to jest szansa, że działałby on z takim dekoderem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie drugiego pytania to dopowiem jeszcze, że zależeć to będzie też od tego, czy taki moduł CAM platforma nc+ w ogóle kiedykowiek udostępni, a jeśli tak to czy będzie to moduł CAM CI+ w trybie "legacy", jak obecnie moduły CAM CI+ Cyfrowego Polsatu, czy też moduły CAM CI+ dostępne w ofercie "n na kartę". Bo na zwykłe CI (bez "plusa") raczej nie ma już co liczyć. Tryb "legacy" w module CAM CI+ umożliwia jego działanie także w tunerach obsługujących tylko "zwykłe" CI. A takimi tunerami są, przynajmniej na razie, m.in. wszystkie Fergusony ze złączem na moduł CAM. Tylko nieliczne tunery (i to większość ze "stajni" Technisata) obsługują bezpośrednio moduły CAM CI+, czyli też takie bez trybu "legacy", które w tunerach ze "zwykłym" CI nie działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem ostatni post przed zadaniem pytania ale nie rozumiem. Posiadam Arivę 250 Combo. Jeśli zakupię moduł nCAM parowany z ofertą telewizja na kartę i wrzucę go do dekodera oraz wyszukam kanały to czy wszystkie programy dostępne w ofercie n na kartę będą poprawnie dekodowane?

Chodzi mi dokładniej o tą ofertę http://telewizjanakarte.pl/tnk_hd/

Interesuje mnie tylko ta oferta bo w innych "klonach" tej oferty jest jeden kanał dla dzieci a tutaj 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...