Skocz do zawartości

Dekodery Ferguson Ariva 150 i 250 Combo


vibor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem problem z uprawnieniami odbioru. Nie przychodziły.

Znalazłem rozwiązanie więc napiszę. Trzeba przełączć dekoder na kanał TVP Info i po jakimś czasie uprawnienia się pojawią. Można to zrobić na noc, chociaż u mnie zajęło to 15 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie mam pytanko gdyż byłem abonentem N (obecnie jestem w nc+ na dotychczasowych warunkach). Wsadziłem kartę do combo 250 zrobiłem Fastscan, natomiast nie wyświetla mi wszystkich kanałów które mam w pakiecie np. całej serii Canal+, National Geaografic itp. Czy muszę jeszcze coś zmienić w ustawieniach?? Na turbodekoderze mam wszystkie więc myyślałem, że będę wyciągał kartę z niego wsadzał do arivy i będę się cieszył nc+ w sypialni a tu lipa... Pomóżcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, jak mówi kolega @GoldSat.

A mówiąc ściślej, za pomocą karty dawnej n'ki (i zapewne nowych kart nc+ w systemie Conax też) na swoim niezależnym tunerze można odbierać tylko kanały dostępne w ofercie "TnK Smart HD". Wszystkie pozostałe są już parowane z dekoderem ADB i tylko na nim są dostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, niestety. :(

Taki "luksus" był tylko w przypadku dawnej CYFRY+, u której karty nie były parowane i działały w każdym tunerze z tzw. czytnikiem uniwersalnym kart.

Obecnie w postaci nieparowanych kart dostępne są tylko oferty "na kartę", czyli "TnK SD" oraz "TnK Smart HD". Natomiast "TnK HD" i "n na kartę" dostępne są tylko jako zestawy z dedykowanym dekoderem lub modułem CAM CI+ w trybie legacy. W obu przypadkach karta jest sparowana z dostarczonym z nią urządzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważnie zastanawiałem się nad cyfrowym Polsatem, ale w końcu pozostałem w nc+ na dotychczasowych warunkach z N. Jednakże umowa kończy mi się we wrześniu i wtedy rozpatrzę ofertę CP. A czy ten moduł z CP jest dawany w gratisie czy za dodatkową opłatą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów. Wczoraj kupiłem Arivę250 Combo i mam problem z podłączeniem do internetu. Może mi ktoś łopatologicznie wytłumaczyć jak to zrobić? Lokalny dostawca jest wprowadzony i podłączony do portu WAN w NETGEAR WGR614v7. Wszystkie komputery(3laptopy) pracują po WIFI. Mam w rezerwie TP-LINK TL-WR543G.Przedtem pracował z "N"Boxem podpięty kablem. Ustawiony jako AP client. W TP-LINK kabel był wpięty do portu LAN. Z konfiguracją Boxa sobie poradziłem, tutaj ani rusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ten moduł z CP jest dawany w gratisie czy za dodatkową opłatą?

W zależności od wybranego pakietu, moduł CAM CI+ w Cyfrowym Polsacie udostępniany jest za jednorazową opłatą 1 zł lub kilkadziesiąt złotych. Moduł jest udostępniany tylko na wypożyczenie. Nie można go kupić na własność.

No, ale to nie ten temat... :read:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów. Wczoraj kupiłem Arivę250 Combo i mam problem z podłączeniem do internetu. Może mi ktoś łopatologicznie wytłumaczyć jak to zrobić? Lokalny dostawca jest wprowadzony i podłączony do portu WAN w NETGEAR WGR614v7. Wszystkie komputery(3laptopy) pracują po WIFI. Mam w rezerwie TP-LINK TL-WR543G.Przedtem pracował z "N"Boxem podpięty kablem. Ustawiony jako AP client. W TP-LINK kabel był wpięty do portu LAN. Z konfiguracją Boxa sobie poradziłem, tutaj ani rusz.

najprościej podłaczyc kablem ethernetowym, i urawic na automatyczbe pobieranie adresu : DHCP właczone/ popróbuj wł i wył/

ma byc właczone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety.Komunikat uzyskano adres IP. Jednak próba połączenia z serwisem owocuje komunikatem "brak dostępu do sieci".

masz źle ust. autom. pobieranie DHCP , pobrÓbuj wł, wyłacz to jest trOche pokretny komunikat ze strony Ferdka, po kablu musi działać.za 20 minut zobacze jak jest u mnie dokładnie :readO

DHCP włącz

nazwa odb. Ariva- cos tam

adres IP i dalej ma byc wycieniowane/ czli nic nie zmienisz / jak jest ust. DHCP wł. poprawnie

potem LAN MAC adres i podsw. seria nr

pods menad. wi-fi :smile:

 

komunikat : pomyslnie uzyskno adres IP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...