Skocz do zawartości

Dekodery Ferguson Ariva 150 i 250 Combo


vibor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@krisr77

Jeśli nie potrzebujesz tunera typu Combo to śmiało możesz kupić Arivę 202E. Jest to de facto ten sam tuner, co 250-tka Combo, z tą tylko różnicą, że nie posiada głowicy DVB-T. Ariva 202E jest też chyba o ponad stówę tańsza i tak samo dobra. :) Moduł CP z tym tunerem działa poprawnie. :)

 

@ziomq

Karta "TnK SD" w mojej Arivie 202E działa poprawnie. Więc w 250-tce Combo również powinna, gdyż, jak wyżej wspomniałem, jest to w sumie ten sam tuner, co Ariva 202E, tyle tylko, że z dodatkową głowicą DVB-T, którą Ariva 202E nie posiada. We Fergusonach z serii "Ariva" kartę wkłada się czipem do dołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy, "jeśli w sofcie są ustawienia EMM"? Co to za opcja i do czego służy?

Takie coś jest w sofcie oryginalnym Fergusona? W mojej Arivie 202E czegoś takiego nie ma. A mam soft oryginalny, najnowsza jego wersja.

No i się nie dziw. W arivie ustawienia EMM są tylko w softach z E M U (bo robi mi beep). I nie drążmy dalej tego tematu. Do działania kart platform, modułów to w tych odbiornikach nie potrzebne do zmian.

A soft do 202E, 250C ten sam bo odbiorniki oparte na tym samym procesorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy, "jeśli w sofcie są ustawienia EMM"? Co to za opcja i do czego służy?

Takie coś jest w sofcie oryginalnym Fergusona? W mojej Arivie 202E czegoś takiego nie ma. A mam soft oryginalny, najnowsza jego wersja.

No i się nie dziw. W arivie ustawienia EMM są tylko w softach z E M U (bo robi mi beep). I nie drążmy dalej tego tematu. Do działania kart platform, modułów to w tych odbiornikach nie potrzebne do zmian.

A soft do 202E, 250C ten sam bo odbiorniki oparte na tym samym procesorze.

No właśnie, tak się domyślałem, że ma to jakiś związek z czymś nielegalnym. Jednak wolałem się upewnić.

Mnie takie rzeczy kompletnie nie interesują. Interesuje mnie tylko i wyłącznie legalne i oryginalne oprogramowanie producenta tunera i legalny odbiór jakichkolwiek kodowanych, płatnych kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W TNK w arivie 250 mam słaby sygnał na TVN HD i TVN24HD i sygnał cały czas skacze. (siła 90 i stoi , jakość od 35 - 45 i skacze).Wymieniłem już konwerter i kabel. Nic nie pomogło. Ustawienia fabryczne też nic nie dały. Sygnał mocy przy talerzu na maxa. Zastanawiam się czy tak ma być na tym sprzęcie i nic się nie da zrobić ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W TNK w arivie 250 mam słaby sygnał na TVN HD i TVN24HD i sygnał cały czas skacze. (siła 90 i stoi , jakość od 35 - 45 i skacze).

Te kanały nadają na dość słabym transponderze, który wymaga dość precyzyjnego ustawienia anteny i tu jest problem. W Arivie to normalne, że siła może być bdb, a jakość w dolnych granicach na słabszych transponderach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wg. mnie Ariva 250 Combo ma słabą głowicę, u mnie na tej samej instalacji inny dekoder bez problemu odbiera programy z Astry i Hotbirda na konwerterze typu monoblock i antenie 75 cm. z jakością 99%. Ariva rzadko kiedy widzi oba satelity. Przeważnie odbiera programy tylko z jednego.Siła 90% chyba jest w nim "przyspawana " na stałe, jakość u mnie wystarczająca do odbioru to zazwyczaj ok. 70-75 %. Najgorsze jest jednak to co napisałem wcześniej, że rzadko widzi obie satelity jednocześnie. Tak jakby nie potrafił przełączyć konwertera między nimi. Dodam, że odwiedził już serwis i wrócił z adnotacją, że jest sprawny. Chyba będę musiał kupić większą antenę albo nowy konwerter. Może ktoś ma jakiś inny pomysł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajnie, więc jest jednak jakaś nadzieja. A jaką jakość sygnału pokazuje Ci na poszczególnych satelitach. Na stronie fergusona napisali, że powinno być przynajmniej 80% dla stabilnego odbioru. U mnie mają tyle niektóre transpondery na Astrze tam gdzie są niemieckie kanały FTA HD. Jeszcze pytanie, konkretnie jaką masz antenę (producent i model), bo chyba jednak będę musiał sobie kupić coś większego. Niemniej jednak jak wspomniałem inny mój dekoder na tej samej instalacji działa bez zająknięcia, co sugerowałoby, że antena i konwerter oraz ich ustawienia są wystarczające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakres ma być jeden: 9750/10600 i tu nic nie zmieniajcie, bo to standard dla konwerterów instalacji HotBird/Astra. I żadnego manewru z tym! Co najwyżej na te słabsze częstotliwości jak te z TVN HD możecie trochę anteną poruszać w górę, czy dół ale delikatnie bo można sporo poprawić. Skos konwertera (czyli lekkie ruszenie go w prawo lub lewo w oczku w którym siedzi też może dać trochę %) Antena 80cm czy 70 nie powinna mieć problemu z tym transponderem. Ja nawet na 60cm. odbierałem te częstotliwości poprawnie z Astrą na Diseq. Fachowiec, który wam tak kiepsko to ustawił to chyba pijany musiał być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Globo HD TS 1 i ja byłem mądry, maszt antenowy potrafił kiwać się na wietrze a sygnał i tak był stabilny a dekoder ustawiałem sobie na "czuja" a i tak było OK. Kanały z HB i Astry na jednej liscie i przy zmianie nawet sie nie zastanawiał. A na ARIVIE d...a, kupiłem porządny uchwyt, przymocowałem do ściany, ustawienia robiłem sam, najpierw na czuja, potem kupiłem najprostszy wskaźnik wskazówkowy i poprawiałem, tak że na globo prawie zawsze jakość sygnału mam na 99% i odbiór super a Ariva ma humory i działa tak jak chce, nie wysyłałbym do serwisu gdybym nie musiał. Zostało mi już tylko szukanie kogoś z okolic Augustowa z porządną instalacją antenową do sprawdzenia czy na niej będzie dobrze. Głupio by było kupić nową większą czaszę i nowy konwerter i nic nie zyskać. O serwisie szkoda nawet gadać, żadnej odpowiedzi na maille, nigdy też nie udało mi się do nich dodzwonić a próbowałem z 30 razy, nikt nie raczy podnieść słuchawki. Wywaliłbym ten sprzęt juz dawno na złom, gdyby nie fajna obsługa multimediów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był w serwisie, wrócił po dwóch tygodniach z adnotacją, że został sprawdzony i jest sprawny. Za przesyłkę z serwisu do mnie musiałem zapłacić kurierowi przy odbiorze przesyłki (22 pln), łącznie z wysyłką do serwisu lekcja jak Ferguson traktuje klijentów kosztowała mnie 35 PLN, prób dodzwonienia się i nerwów nie liczę. Ciągle łudzę się, że może mam jakieś niedociągnięcia w instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dwie arivy 250 , globo X4 i no problem , czasza 80 cm korab, ale maszt sie nie kiwa - musiałby budnek sie ruszac , solidny gierkowski klocek.Lokalizacja Szczecin moze na zachodzie lepiej, wiadomo, że na drodze antena satelita musi byc brak przeszkód/ krzaki , drzewa etc/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...