Skocz do zawartości

Dekodery Ferguson Ariva 150 i 250 Combo


vibor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Planuje zakup dekodera Ariva 250 lub 252 i w zwiazku z tym mam kilka pytan:

 

- czy podczas nagrywania mozna ogladac programy nagrane wczesniej?

 

- czy obsluguje dyski bez wlasnego zasilania?

 

- czy adapter WiFi musi byc dedykowany, czy bedzie wspolpracowal z dowolnym?

 

- czy mozna go przelotka polaczyc z dekoderem Pace od C+?

 

- czy wysyla dzwiek 5.1?

 

Z gory dziekuje za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- czy obsluguje dyski bez wlasnego zasilania?

2,5" tak, 3,5" potrzebują dodatkowego zasilania, ale takie już są(po prostu potrzebują nieco więcej energii).

 

-czy adapter WiFi musi byc dedykowany, czy bedzie wspolpracowal z dowolnym?

Nie, nie musi być dedykowany. Działa np. z TP-LINK TL-WN727N, a i powinien obsługiwać wszystkie na chipsecie Ralink RT5370

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tuner który działa zablokuje drugi próbowałem tak i nic z tego, to jest dobre tylko na sygnał dvb-t, kazdy tuner musi miec swój kabel z konwertera o odpow. ilosci wyjsc, bedzie dzałała przelotka jak wyłaczysz tuner ten z przelotką, czyli lipa.TV SAT musi miec duza ilosc kabli lub jakies specjalne adaptery na których sie nie znam ale i tak osobny kabel jest najlepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Czy Ariva 250 combo potrafi odtworzyć film ze ścieżką dźwiękową Dolby Digital Plus, Dolby True HD, DTS HD Master Audio i przesłać ją do amplitunera?

 

Szukałem w instrukcji, specyfikacji, na stronie producenta i nic.

 

Bardzo proszę o wiarygodną informację na ten temat.

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze pytanie:

Mam aktywowany starter n na kartę z pakietem premium. Mam zablokowane 2 kanały tj. BBC HD i MTV HD. Próbowałem jeszcze raz wgrać pakiet n ale to samo. Inne kanały jak DISCOVERY HD i NG HD chodzą bez problemu. Nie mam pomysłu co robić. Dekoder ariva 250 combo soft 1.21B6.

 

Drugie pytanie: cytuję instrukcję obsługi -

"Web radio:

Odbiornik posiada obsługę systemu, służącego do odbierania dźwięku w postaci strumienia danych - tzw. radio internetowe. Funkcja ta działa wyłącznie przy prawidłowo skonfigurowanym połączeniu z siecią Internet. Naciśnij [żółty] przycisk, aby pobrać aktualną listę stacji radiowych w danej kategorii. Kategorie można zmieniać wybierając [czerwony] przycisk. Pliki z listami z danej kategorii są zapisywane na podłączonej pamięci USB. Można je dowolnie modyfikować

tworząc w ten sposób własne listy stacji radiowych. Należy jednak pamiętać, że każdorazowe naciśnięcie [żółtego] przycisku powoduje nadpisanie pliku wybranej listy. "

 

Tylko jak to zrobić ?????

Moje pytanie jak się przełączać pomiędzy kanałami DVB-T oraz DVB-S (FTA)? Gdy wyszukuje kanały DVB-T to nie mam dostępu do DVB-S, gdy wyszukam kanały DVB-S to nie mam dostępu do DVB-T. Dziwne. Sprawa dotyczy modelu 250.

Jak ustawisz sobie kanały w oknie ULUBIONE, to wówczas jest większy wybór oglądanych kanałów, gdy nagrywasz.

Np nagrywając kanał z sat kodowany, można w tym czasie oglądać niekodowany lub z dvbt i na odwrót.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie prosze o porade

Posiadam w tej chwili pakiet Familijny (chyba HD) i dekoderek Samsung h370g. Jestem z niego mega zadowolony - szybko przelacza kanaly, ma listy ulubionych przez 5 lat zawiesil sie moze ze 2 razy. Jednak niedawno troszke sie popsul - na szczescie udalo mi sie go naprawic malym kosztem (wymiana jednego kondziora na torze zasilania), ale mam swiadomosc ze niedlugo przyjdzie taki czas ze trzeba go bedzie wymienic. Poniewaz CP oferuje mega syfiaste dekodery zaczolem sie rozgladac za czyms co obsluguje moduly CI. Moja uwage zwrocil calkiem niedrogi Ferguson Ariva 250 Combo :)

 

I pytanie: czy bedzie to dobry wybor? Moje wymagania to szybkie przelaczenie kanalow, dowolne listy ulubionych, niezawodnosc i oczywiscie slot CI (no i jeszcze w miare egronomiczny pilot).

Co do innych zalet tego dekodera:

PVR - pewnie bede korzystal chociaz perfekcyjne dzialanie tej funkcji nie jest mi potrzebne

Media Player - raczej nie bede korzystal, mam juz w sieci NAS Synolgy ktory calkiem porzadnie ta funkcje spelnia

Youtuby i inne Iply - mialem to w telewizorze (nie korzystalem) chociaz raz na chinski rok pewnie cos sie obejrzy

Siec Wireless - raczej nie - mam infrastukture LAN

DVB-T - nie korzystam a jak bede chcial skorzystac to mam to w telewizorze

 

Jednym slowem potrzebuje dekodera ktory obsluguje moduly CI Polsatu, nie musi byc kombo, za to swoje podstawowe funkcje ma spelniac w sposob bardzo sprawny. Cena max 300 PLNow

W zasadzie nic lepszego chyba nie znalazlem (250ka spelnie chyba wiekoszoc moich wymagan) mam tylko obawy co do wspolpracy tego dekodera z moduamu CI+ w trybie legacy a co za tym idzie predkosci przelaczania kanalow oraz podobno slabej glowicy co moze byc dla mnie duzym problemem bo juz na Samsungu mam sygnal nie za dobry i w zla pogode zdarzaja sie braki sygnalu. Wszystko w porowananiu oczywiscie do cech Samsunga h370 :)

 

Pozdrawiam i przepraszam ze sie troche rozpisalem :)

Kris

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Telewizja na Kartę (standardowa SD) działa z tym dekoderem? Mianowicie kiedyś na "archiwalnym" firmware nie działała. Jeśli tak to chciałbym zapytać jak włożyć kartę (chipem w górę czy dół) ? Pytam ponieważ jak odwiedzę siostrę to będę musiał coś z tym zrobić a wtedy nie będzie czasu na kombinacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...