Jump to content
vibor

Dekodery Ferguson Ariva 150 i 250 Combo

Recommended Posts

Przesunąłem max. konwerter do tyłu i sygnał poprawił się o około 30%. Na pewno jest lepiej. Zdecydowałem się na nowe oprogramowanie. YT chodzi.

Panowie pytanie o nagrywanie: Czy możliwe jest nagrywanie na dysk zewnętrzny 2,5? Czy komuś to się udało, czy jednak dysk musi mieć własne zasilanie?

Ja nagrywam na dysk zewnętrzny Seagate 500 Gb 2,5 bez własnego zasilania. Działa tylko na krótkim przewodzie, gdyż jak podłączyłem przedłużacz 180 cm, to go nie wykrywał. Dysk włącza się i rozłącza razem z dekoderem (250 combo).

Wczoraj wgrałem nowy soft i YT działało. Dziś już nie. Zawiesza się przy wgrywaniu filmu i muszę robić twardy reset. Jaka przyczyna ???

Sarniak a napisz jeszcze proszę jak jest z muzyką filmami itp. które masz na dysku? Czy nagrywanie je nadpisuje, czy są na dysku w innym folderze a nagrywarka nagrywa materiał do jakiegoś swojego folderu domyślnego?

Jestem bardzo zainteresowany tym Ferdkiem ale nigdzie nie mogłem znaleźć tych informacji

Dzięki za odpowiedź. W takim razie już szukam tego tunera w jak najlepszej cenie.

Potwierdzam. Mam wgrane swoje filmy z kompa w osobnym folderze. Należy tylko pliki z napisami przerobić na SRT. Film po obejrzeniu można skasować z poziomu dekodera.

Proszę o odpowiedź, czy Ferguson Ariva 250 będzie działał z dyskiem zewnętrznym USB 3.0?

Witam, czy 250 Combo jest bardzo czuły? Na obecnym dekoderze mam jakość na poziomie 73%. Czy będę mieć problemy z odbiorem? (chodzi mi o kanały SD)

Trochę się naczytałem o problemach z jakością, więc chciałbym mieć 100% pewność przed zakupem :) Ktoś jeszcze się wypowie?

Jakość sygnału jakości nie równa ... Ferguson może inaczej oceniać jakość niż np. Opticum. Natomiast jeśli teraz na obecnym dekoderze kanały odbierają dobrze to jest bardzo duża szansa, że tak będzie i na Arivie. Zawsze można również machnąć anteną, aby poprawić odbiór :) Chyba lepiej dostroić antenę pod dekoder niż szukać czułego dekodera pod niezbyt dobrze ustawioną instalację :)

Witam mam fa250 combo od tygodnia zrobilam aktualizację oprogramowania ale nie włączaja sie filmiki z you tuba co moze byc powodem? Z ipla jakoś się odtwarzają i niektórych webtv.

Mozna nagrywać cały multiplex albo cały transponder, szczegółów szukaj w temacie.

Witam mam fa250 combo od tygodnia zrobilam aktualizację oprogramowania ale nie włączaja sie filmiki z you tuba co moze byc powodem? Z ipla jakoś się odtwarzają i niektórych webtv.

działają wszytkie serwisy WEB :P

U mnie na Arivie 250 Combo wyświetlają się serwisy WEB ale np. jak wyświetlą się filmiki z YT to ich już nie uruchomi , czemu nie wiem ??

Witam. Może mi ktoś pomoże. Kupiłem dekoder ferguson 250 combo do drugiej karty multiroom nc+. Wlozylem kartę i wswietla mi stara listę kanałów, nie wyświetla kanałów z n-ki np. Nsport. Jak to można zmienić. Próbowałem wyszukac nowe kanały ale nie pomogło. Czy komuś chodzą programy nc+ na fergusonie 250. Dzięki za pomoc

Musisz przeszukać transpondery z tymi kanałami lub zrobić Fastscan dla C+.

Nie wiem czy zauważyliście, ale na najnowszym oprogramowaniu czasami restartuje się podczas wyboru napisów na TV5 Monde Europe z 13E.

Dekoder zakupiony!

Wszystko lata jak trzeba:

-Nagrywa na dysk 2,5 bez dodatkowego zasilania.

-Odtwarza prawie wszystkie filmy z moich zbiorów.

-Jakość obrazu w porządku.Serwisy internetowe hulają po kablu ethernet ( bałem się że trzeba dokupować wifi ).

-Edycja własnej listy kanałów - super sprawa.

-Nie wiem tylko co z epg. Nie na wszystkich kanałach wyświetla się lista następnych audycji. Nie wiem od czego to zależy? Może po prostu tak jest ale to denerwujące po przesiadce z dekodera N-ki.

To jedyny MINUS jaki widzę na tą chwilę.

EPG działa na tych urządzeniach generalnie kiepsko. Niestety tego raczej nie poprawią nigdy