Skocz do zawartości

Dekodery Ferguson Ariva 150 i 250 Combo


vibor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do użytkowników fergusonów ARIVA. Posiadam ARIVE 202e i podczas pracy gdy włączę komputer i zaloguje się program SKYPE to tuner się restartuje (wyłączy się i włączy ponownie) . Czy też tak macie? Tuner mam podpięty kablem do routera. Na 100% wina SKYPE bo jak go wyłączę to jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OUT to tylko przy DVB-T będzie działał niezależnie, przy DVB-S nie, czyli musisz kolego pociagnąć nowy kabel od anteny sat. od konwertera z odpowiednia ilościa wyjść

Zgoda jeśli tuner który jest przelotką dla drugiego tunera jest też włączony to odcina większą cześć pasma sygnału z anteny. Natomiast jeśli tuner z przelotką jest w stanie czuwania z zegarem to powinien dawać drugiemu tunerowi pełne pasmo! Jest to błąd w sofcie A150 i objawia się właśnie brakiem sygnału z części pasma w zależności od tego na jakiej częstotliwości tuner z przelotką został pozostawiony w stanie czuwanie. Zauważyłem że w trybie zegara przy stanie czuwania A150 nie wyłącza sterowania LNB. Po włączeniu ze stanu czuwania z zegarem brak planszy powitalnej i komunikatu o pobraniu pomyślnie adresu IP sieci (jeśli tuner jest podłączony do niej?). Przy głębokim stanie czuwania bez zegara nie ma problemu z tym. Mam drugi tuner A120 i tam po ostatnich zmianach w sofcie zarówno przy stanie czuwania bez zegara jaki i z zegarem tuner wygasza sterowanie LNB czyli odcina się całkiem od sygnału a po uruchomieniu jest plansza powitalna i info o pobraniu adresu IP. Zgłosiłem już to do serwisu Ferdka i pozostaje czekać na wersje nowego softu B7 :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam po wi-fi - antena W03 Fergusona za 39,00 zł, chodzi jak po masle wszystkie serwisy internetowe , oprogramowanie ze stycznia 2013, moze sobie sam cos uaktualnił ?

Livebox 2 wykrył szyfrowanie podałem hasło/ to trwa najdłużej jak jest długie/ i hula

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

prosze o pomoc wydalem tyle kasy a mi nie dziala z zestawem clone + na jednym fergusonie ariva 202e smiga normalnie od dluzszego czasu a mi podziala jakis czas i wyskakuje " brak lub zly sygnal" a przed tym byl stary opticum i dzialalo wie ktos moze o co chodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tam jest tych konwerterow od ... :) i mam kazdy testowac(i potem skanowac kanaly) ? czy jest jakis konkretny dla cyfry bo rozdzielam cyfre tak i wogole to dodam ze kanaly nie HD czyli tv4, ttv itd odbieralo a z hd jest problem widzi je a po chwili brak lub zly sygnal

A ustawienia mam takie

konwerter uniwersalny (9750-10600)

transporder 11508 v 27500

diseq 1.0 port1

diseq 1.1 wylacz

 

cos nie tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia masz dobre jeśli korzystasz tylko z HotBirda. Skoro masz kłopoty z 11508 v 27500 to znaczy, że antena jest za mała(Cyfra kiedyś dawała takie mini-anteny, co chyba nawet 60cm nie miały) lub niedokładnie ustawioną. Programy HD, a szczególnie ten transponder dalej wymaga lepszego ustawienia anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale na arivie 202e od dluzszego czasu smiga ladnie i kanaly hd tez a ja jak wymienilem staREGO fergusona na tego zeby miec kanaly hd wyrzuca mi czasem brak lub zly sygnal, a wzielem wlasnie ustawilem ustawienia z tej arivy 202e czyli transporder 11278 v 27500 i narazie funga dobrze nie zacina ale boje sie ze to przez chwile popracuje a jutro padnie czy juz powinno byc ok ? do czego wogole te ustawienia transpordera za co odpowiada ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11278 v 27500 to nie 11508 v 27500. Ten drugi jest słabszy. Te ustawienia konwertera są prawidłowe. Może coś przypadkowo się poprzestawiało, ale teraz powinno być ok. A z ustawień transpondera i ich wskaźników korzysta np.instalator, aby posprawdzać, które jeszcze wymagają precyzji w ustawieniu, a które są ok. Oczywiście każdy satelita ma takie mocne i słabsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale przeciez transporder jest zmienny !! to mi nic nie daje ustawianie go bo jak patrze tak teraz to na kazdym kanale jest inna wartosc czy to mozna jakos zapisac (transporder) czy tego sie nie zapisuje ? bo teraz mi smiga w miare ale np 1tvp mi po chwili wisi i eurosport2hd tez i tam jeszcze pare kanalow ale tvn hd canal all hd national hd dzialaja o co chodzi :/ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i co tak na lodzie mnie zostawicie tyle kasy poszlo w pi... ? dziala komus ten dekoder z zestawem clone+ ? (cyfra) mam problem !! bo 1tvp hd chwile dziala i wyskakuje brak lub zly sygnal dwojka dziala kanaly nie hd dzialaja ! a hd maja problem w wiekszosci macie jakas rade ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was

 

Mozecie prosze napisac czy sama karta "N na karte" bedzie dzialac na tym sprzecie?

Dzisiaj odpalilem ten tuner na 90 cm antenie(na razie bez karty N) i od razu zlapalem sygnal z proporcja sila/jakosc na 90/70, jednak urzadzenie nie znalazlo zadnych kanalow z pakietu N-ki. Na hot Birdzie znalazlo tylko 26 kanaly, ale na Astrze ponad 400. Konwerter to Monoblock Inverto Black Pro.

Z gory dzieki za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...