Skocz do zawartości

Dekodery Ferguson Ariva 150 i 250 Combo


vibor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam fergusona 250 combo i SmartCard Splitter-a ,

obraz zacina sie co 2-3 minuty, dostałem taka info od Fergusona/ pomoc tech./

 

rozdzielczość nie ma tu nic do rzeczy.

Informacja dla osób korzystających z tzw. spliterów kart. Aby usprawnić pracę starych urządzeń należy po aktualizacji zmienić opcje Menu->System->Inne->Card initial clock na wartość 3,6MHz. A następnie zrestartować urządzenie.

 

czy tez tak macie ustawione na i czy to pomaga ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie ukrywam że mam problem z 250 Combo przed aktualizacja było ok natomiast teraz już nie, pierwszy raz problem pojawił się podczas wyszukiwania Kanałów DVB-T, podczas tej czynności dekoder jakby całkowicie się zawiesił tzn. nie można było wydać mu żadnej komendy ani pilotem ani poprzez przyciski umieszczone na przednim panelu, dopiero odłączenie od zasilania pomogło, zdarzyło mi się to w przeciągu 2 tygodni jeszcze 4-krotnie i również dziś podczas przełączania kanałów było podobnie z tym że kanał się nie zaciął lecz banner nie zniknął i znowu nie można było nic zrobić za pomocą pilota ani przycisków, nie wiem dla czego to się dzieje, lecz mam jakieś podejrzenia ponieważ dziś stało się to podczas przełączenia kanału nadawanego poprzez DVB-T na kanał nadawany na satelicie, być może tu tkwi jakaś przyczyna, a może źle zaktualizowałem Softa jak myślicie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DVBmaniak

 

ja bym podejrzewał raczej usterkę sprzętu dotychczas ukrytą, a nowe oprogramowanie mogło ją tylko ujawnić. Nic takiego nie obserwuję. Jeżeli odbiornik jest niestabilny nawet po factory resecie, to coś to oznacza. Ponadto ja zawsze zanim podłączę antenę wyłączam w opcjach DVBT Power, moja antena nie ma wzmacniacza, a ta opcja może niepotrzebnie obciążać obwody zasilania w odbiorniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DVBmaniak

 

ja bym podejrzewał raczej usterkę sprzętu dotychczas ukrytą, a nowe oprogramowanie mogło ją tylko ujawnić. Nic takiego nie obserwuję. Jeżeli odbiornik jest niestabilny nawet po factory resecie, to coś to oznacza. Ponadto ja zawsze zanim podłączę antenę wyłączam w opcjach DVBT Power, moja antena nie ma wzmacniacza, a ta opcja może niepotrzebnie obciążać obwody zasilania w odbiorniku.

 

czyli mogę oddać go na gwarancję :?: nic na razie będę obserwował czy problem będzie się powtarzał, jak tak to będę działał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DVBmaniak

 

ja bym tak właśnie zrobił. Ważne jest by przynajmniej na kartce opisać jakie kroki trzeba wykonać by go zawiesić, choćby to miało trwać kilka godzin. Zakładam, że potrafią zrobić jakieś automatyczne testy w nocy. Mój jest stabilny jak skała (nie licząc rebootów na napisach TV5 Monde i sporadycznych na portalach webowych - to raczej oprogramowanie), używam 4 satelit na przełączniku i DVBT. Były co prawda problemy z jakością odbioru, ale winnym okazał się wadliwy przełącznik, po jego zmianie jest ok. Upewnij się także, czy nie masz zwarcia na kablu SAT. Zwarcie nawet na kilka milisekund, przy podmuchu wiatru, albo w wadliwym konwerterze może też wywoływać taki efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wnikliwej obserwacji stwierdziłem że włączona była właśnie opcja DVBTPower zważywszy na to że mam dodatkowo wzmacniany sygnał poprzez zasilacz i wzmacniacz przy antenie problem występował dosyć często(prawdopodobnie to wszystko gryzło się ze sobą), lecz po wyłączeniu tejże opcji w dekoderze problem całkowicie ustał :jupi:

@bor@s Dzięki za cenne wskazówki które pomogły mi rozwiązać ten uciążliwy problem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zastanawiam się obecnie nad dekoderem do C+. Głównym faworytem jest właśnie Ariva 250 Combo. Zastanawia mnie jednak czy odtwarza on pliki mkv ?? Bo jeśli nie to nie wiem czy warto mi go brać i ewentualnie czy istnieje dla niego jakaś równie dobra alternatywa w cenie ok. 300 zł lub mniej ponieważ szukam bardzo prostego dekodera w którym prawdę mówiąc nie zależy mi na odtwarzaniu filmów i zdjęć z dysku czy też na YT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy, czy wy też macie problem z restartem po wyłączeniu arivy 250 w przypdaku gdy podłączony jest do arivy dysk zewnetrzny, czy to tylko mój przypadek jest taki i muszę się wybrać z tym do serwisu? za każdym razem keidy dysk zewnętrzny jest podłączonony po próbie wyłaczenia arivy 250 robi się restart i w sumie nie można arivy wyłączyć... mam już po dziurki w nosie tej arivy, same problemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem, że restarty z podłączonym dyskiem są spowodowane opcją zegarka w trybie standby. Być może włączone jest jakieś oszczędzanie energii i odbiornik nie daje rady sobie z zasilaniem dysku i robi reboot. Domyślnie jest ten tryb wyłączony i ja tak mam. Restartów nie obserwuję. Zatem nie warto dotykać tej opcji.

 

Mam pytanie. Załóżmy, że zaczynam w nocy oglądać film i chcę w połowie go nagrać. Wciskam czerwoną kropkę, ustawiam powiedzmy półtorej godziny nagrywania i co dalej? Po zakończeniu nagrania odbiornik jest włączony i ani myśli pójść spać. Na razie włączyłem mu autostandby, ale raz: jeszcze nie przetestowałem, czy to działa, dwa: autostandby ma na sztywno 3 godziny, więc 1.5 godziny odbiornik będzie niepotrzebnie zużywał prąd. A co jeśli bym nagrywał jakiś długi koncert 4 godziny? Diabli wiedzą jak się zachowa. Teoretycznie mógłbym ustawić timer tak, by zaczął nagrywać np. za parę minut i skończył po określonym czasie, a następnie wyłączył skrzynkę, ale to skrajnie niewygodne i straciłbym parę minut filmu zanim to nagranie z timera by ruszyło. Co robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mniej czy bardziej szczęśliwych użytkowników fergusonów. Firma ferguson ma nieładny zwyczaj wypuszczania bubli które stara się potem poprawiać. Pół biedy jak są to błędy i problemy wynikające ze złego softu. Gorzej jak są to błędy i problemy wynikające z konstrukcji. I 250 jest kontynuacją polityki tej firmy. Tylko uwaga. Jak w fergusonie wpadną na pomysł zmiany lub wprowadzenia zupełnie innego następcy na ten sprzęt, to w krótkim czasie oleją jakiekolwiek wsparcie i aktualizacje softu i zostaniecie ze złomem dla ozdoby. Tak wiec póki jeszcze to produkują piszcie i monitujcie do nich o każdą zauważony problem. Jest wtedy szansa, że poprawią chociaż te najważniejsze błędy zanim przestaną produkować ten złom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AntoniG

Może napiszesz jakieś konkrety? Ja mam ten odbiornik i większych niedoróbek nie zauważyłem. Pisząc tak ogólnikowo wprowadzasz tylko innych w błąd. Napisz na forum z czym masz problem, może ktoś z kolegów już znalazł rozwiązanie.

Co do wsparcia wczoraj było oprogramowanie...więc o co chodzi?

 

@marko76 i bartolinos

W tych odbiornikach nie ma serwisów IPLA, TVN Player, iTVP. Kanały, które są podłączone pod WebTV to tylko kanały z YouTuba w jakiś tam sposób zebrane w podpunkcie WebTV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Witam wszystkich mniej czy bardziej szczęśliwych użytkowników fergusonów. Firma ferguson ma nieładny zwyczaj wypuszczania bubli które stara się potem poprawiać. Pół biedy jak są to błędy i problemy wynikające ze złego softu. Gorzej jak są to błędy i problemy wynikające z konstrukcji. I 250 jest kontynuacją polityki tej firmy. Tylko uwaga. Jak w fergusonie wpadną na pomysł zmiany lub wprowadzenia zupełnie innego następcy na ten sprzęt, to w krótkim czasie oleją jakiekolwiek wsparcie i aktualizacje softu i zostaniecie ze złomem dla ozdoby. Tak wiec póki jeszcze to produkują piszcie i monitujcie do nich o każdą zauważony problem. Jest wtedy szansa, że poprawią chociaż te najważniejsze błędy zanim przestaną produkować ten złom.
Ja go mam od dawna i każdy soft się sprawuje ok, raczej nie umiejętność wgrania softu ma błędy lub brakiem wiedzy i prądu, w ostatnim momencie miałem przy jednym oprogramowaniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-automatyczny restart po wyłączeniu dekodera jeżeli ma cokolwiek wpięte w gniazdo usb, tzn czasami udaję się wyłączyć bez restartu ale w większość przypadków jest restart. dopiero po wyciągnięciu wtyczki z gniazda usb (np pendrive) wyłączyć go można bez restartu...

- problemy c funkcją CEC (anynet+)

@AntoniG

Może napiszesz jakieś konkrety? Ja mam ten odbiornik i większych niedoróbek nie zauważyłem. Pisząc tak ogólnikowo wprowadzasz tylko innych w błąd. Napisz na forum z czym masz problem, może ktoś z kolegów już znalazł rozwiązanie.

Co do wsparcia wczoraj było oprogramowanie...więc o co chodzi?

 

@marko76 i bartolinos

W tych odbiornikach nie ma serwisów IPLA, TVN Player, iTVP. Kanały, które są podłączone pod WebTV to tylko kanały z YouTuba w jakiś tam sposób zebrane w podpunkcie WebTV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@egmc

CEC zależy zawsze od dwóch urządzeń. W urządzeniach tego samego producenta w większości przypadków jest to rozwiązane hardware`owo, tu z tego co mi wiadomo software`owo, więc nie koniecznie musi to działać z każdym pojedynczym TV prawidłowo.

Co do restartów, nie napisałeś z jakiego oprogramowania korzystasz...ja mam najnowszy soft z włączonym zegarem w standby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawuje się IPLA, iTVP oraz TVN Player w tym odbiorniku ? Czy są to pojedyncze filmiki, czy da się wyszukać i obejrzeć mecz z sport.tvp.pl czy program np. Kuba Wojewódzki z TVN Player itd ?

Widzę że sami fachowcy i znawcy tematu na forum. Jak nie wydasz 300zł z hakiem to się nie dowiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@egmc

CEC zależy zawsze od dwóch urządzeń. W urządzeniach tego samego producenta w większości przypadków jest to rozwiązane hardware`owo, tu z tego co mi wiadomo software`owo, więc nie koniecznie musi to działać z każdym pojedynczym TV prawidłowo.

Co do restartów, nie napisałeś z jakiego oprogramowania korzystasz...ja mam najnowszy soft z włączonym zegarem w standby.

korzystam z oprogramowania które jest na stronie fergusona, wczoraj była kolejna akutalizacja, zrobiłem jak wczesniej mi napisano, tzn odpiąlem dysk zewnętrznym, wyciągnałem karte pay, przywróciłem ustawienia fabryczne, zaktualizaowałem soft przez sieć, podłaczyłem dysk zewnętrzny i włożyłem kartę pay i na razie obserwuję jak to wpłynie na restart po wyłaczeniu, na razie 2 próby bez restartu, ale wczesniej tez tak było, 10 prób bez restartu a potem pojawiał się restart....wiec na razie czekam i obesrwuję. aha, dodam, że jak nie mam podłaczonego dysku zewnętrznego do problem restartu nie istnieje, i nie ma znaczenia czy to jest dysk zewntrzny 500 GB czy mały pendrive 1 GB - i duzy dysk i mały pendrive robiły mi restart (myslalem ze moze tutaj lezał problem, ale nie)

 

wczesniej przy właczonym zegarze na standby nie miałem restartu o ile pamiętam, ale ten zegar na standby ciągnie więcej energii a ponadto jak on jest włączony to nie działa mi CEC - CEC dziala mi jak zegar jest wyłaczony... więc wolałby bez zegara na standby...

 

a teraz jak działa mi CEC - przy właczaniu uruchamiam dekoder i dekoder uruchamia mi (włącza) telewizor - i to jest ok.

ale aby wyłaczyc,muszę wyłączyć telewizor i telewizor wyłącza mi dekoder,a powino chyba to tak być, że to dekoder podczas wyłączania powinien mi wyłączyć telezwizor... moi rodzice maja jakiegos starego thomsona, tam nie ma czego takiego jak CEC, ale jak właczają dekoder ntv to im dekoder włacza telewizor, a jak wyłaczaja dekoder ntv to i dekoder wyłacza telewizor...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marko76 i bartolinos

W tych odbiornikach nie ma serwisów IPLA, TVN Player, iTVP. Kanały, które są podłączone pod WebTV to tylko kanały z YouTuba w jakiś tam sposób zebrane w podpunkcie WebTV.

 

Ok. Dzięki za odpowiedź. Szkoda, że to tylko tak wygląda. @marko76 - czyli wychodzi na to, że jednak nici z pełnoprawnej ipli, tvn i tvp na tych dekoderach :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...