Skocz do zawartości

Dekodery Ferguson Ariva 150 i 250 Combo


vibor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To, że są problemy z listami kanałów ze starszych softów to mit ;) ja wielokrotnie przywracałem swoją listę z poprzedniej wersji softu i jeszcze nigdy nie było żadnego problemu. Spróbuj jeszcze raz wyszukać kanały z opcją szukania sieci. Jeśli to nie pomoże, to pozostaje albo ręczne układanie poprzez pojedyncze skanowanie transponderów lub znalezienie jakiejś gotowej, odpowiadającej Tobie listy kanałów w Internecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kogoś zainteresuje nowa funkcja, którą dla tunera na procesorze ALI znalazłem na forum emitela. Mianowicie, jeżeli zechcemy może on jednocześnie nagrywać cały mux albo całą ofertę z jednego transpondera. Niestety w tym czasie nie można oglądać już nic innego poza kanałem na którym wcisnęliśmy guzik nagrywania. Aby uruchomić tę funkcję wchodzimy w Ustawienia PVR, Time Shift ustawiamy na wyłącz i wciskamy klawisz nagrywania, na pojawiające się zapytanie odpowiadamy TAK, chcąc wyłączyć funkcję ponownie wciskamy klawisz nagrywania i odpowiadamy NIE. Plik z nagranym w ten sposób materiałem znajdziemy wchodząc w Multimedia, Video, szukamy folderu którego tytuł rozpoczyna się od [TS], uruchamiamy go tak jak inne pliki. W trakcie oddtwarzania czerwonym przyciskiem na pilocie wybieramy, który program z danego muxa lub transpondera będziemy oglądać. Uwaga plik może sporo ważyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyt. ze strony fergusona:

Dostępne jest nowe oprogramowanie 1.21B6 dla odbiorników Ariva 52E, 102mini, 102E, 150Combo, 202E oraz 250Combo.

Nowa wersja oprogramowania systemowego wprowadza wiele usprawnień i poprawek błędów zgłoszonych dotychczas przez użytkowników.

 

Ciekawe jakich poprawek, bo ten soft to jedna wielka kupa. Czym prędzej wróciłem do ver 1.20B4, bo nie wiedzieć czemu ciołek programista wprowadził zmianę wyświetlania informacji o czasie trwania programu z procentowej na jakąś słabo widoczny szary pasek w tle tytułu programu. Nie mówiąc już o wolniejszym przełączaniu kanałów, nadal nieczytelnym zaznaczeniu audycji na których zaprogramowany jest timer, nie działaniu CEC po zaprogramowaniu timera i kilku innych irytujących błędach softu. Ale najistotniejsza była zmiana symbolu dulara na jeuro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam kłopot z nowym tunerem Ariva, kupiony wczoraj wraz z nowa kartą TNK Smart HD, karta aktywowana wczoraj, tuner odpalony, niestety nie rozkodowuje kanałów, wszystko zadolarowane, tzn np TVN24.

 

czy musze zmieniać soft? od razu po zakupie?

 

dzisiaj potwierdzałem w TKN że karta jest aktywna, tylko nie wiem jak to zrobić aby uruchomic na dekoderze dekodowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam kłopot z nowym tunerem Ariva, kupiony wczoraj wraz z nowa kartą TNK Smart HD.....

....dzisiaj potwierdzałem w TKN że karta jest aktywna, tylko nie wiem jak to zrobić aby uruchomic na dekoderze dekodowanie.

 

Możesz też wejść w menu dekodera, a następnie czytnik kart i tam będzie (jeśli dobrze włożyłeś kartę) parę informacji. Jeśli pisze tam TVN - masz TNK, jeśli ITI to masz Smart HD. Obok są takie cyfry, jeśli je tu podasz to z chid-em będziemy wiedzieli więcej i ci napiszemy, czy uprawnienia są, czy ich jeszcze nie masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam kłopot z nowym tunerem Ariva, kupiony wczoraj wraz z nowa kartą TNK Smart HD, karta aktywowana wczoraj, tuner odpalony, niestety nie rozkodowuje kanałów, wszystko zadolarowane, tzn np TVN24.

 

czy musze zmieniać soft? od razu po zakupie?

 

dzisiaj potwierdzałem w TKN że karta jest aktywna, tylko nie wiem jak to zrobić aby uruchomic na dekoderze dekodowanie.

 

 

A kartę wsadziłeś chipem do dołu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś może receptę na odtwarzacz multimedialny tzn w filmach kodowanych xvidem obraz nie synchronizuje się z dźwiękiem. Nawet w byle jakim odtwarzaczu manta czy wiwa nie ma z tym najmniejszych problemów. Po prostu kicha. Nawet ten sam film nagrałem na płytę dvd i włożyłem do starego odtwarzacza Lg i bez problemu obraz się synchronizuje z dźwiękiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zastanawiam sie nad kupnem arivy 250 combo jednak ten tuner ma za równo szerokie grono zarówno wielbicieli jak i krytyków. Poszukuje tunerka do zarówno telewizji DVB T i DVB S (sharing). Chciałem się zapytać posiadaczy czy by kupili ten sprzęt jeszcze raz? Jak sytuacja wygląda z sharingiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...