Skocz do zawartości

Dekodery Ferguson Ariva 150 i 250 Combo


vibor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do zakupu 250 Combo i w związku z tym, mam kilka pytań do posiadaczy:

 

1.czy włączona funkcja timeshift (oczywiście z podłączoną pamiecią masową) powoduje wolniejsze działanie dekodera (np. wolniejsze przełaczanie kanałów, ścinki)?

2.czy problem z restartem tunera przy włączonych napisach na TV5MONDE nadal wystepuje?

3.czy po zakończeniu nagrywania zapamiętywana jest ustawiona wczesniej lista ulubionych, czy też może wyrzuca do głównej (wszystkie satelity)?

4.czy dekoder wspiera HbbTV? (pewnie nie, skoro nigdzie takiej informacji nie widziałem)

 

Dzięki z góry za wszelkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę odpowiedzieć jedynie na pierwsze pytanie: Nie zauważyłem różnicy :smile:

A tak swoją drogą zauważyliście, że naprawili większość problemów z polskimi literami w napisach do filmów. Niestety większość to nie wszystkie. Pozostał problem z literą "ą", zamiast której wyświetlana jest czeska wariacja litery "ć".

Czy ktoś to już zgłaszał to chłonnego Działu Technicznego Fergusona:?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupu 250 Combo i w związku z tym, mam kilka pytań do posiadaczy:

 

1.czy włączona funkcja timeshift (oczywiście z podłączoną pamiecią masową) powoduje wolniejsze działanie dekodera (np. wolniejsze przełaczanie kanałów, ścinki)?

2.czy problem z restartem tunera przy włączonych napisach na TV5MONDE nadal wystepuje?

3.czy po zakończeniu nagrywania zapamiętywana jest ustawiona wczesniej lista ulubionych, czy też może wyrzuca do głównej (wszystkie satelity)?

4.czy dekoder wspiera HbbTV? (pewnie nie, skoro nigdzie takiej informacji nie widziałem)

 

Dzięki z góry za wszelkie odpowiedzi.

Ad 1. Nie ma różnicy.

Ad 2. Nie

Ad 3. Jest zapamiętywana

Ad 4. Nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj! Mam arive 250 i same problemy. Częsty restart w przypadku podłączenia dysku zewnętrznego do dekodera, tzn czasami się restartuje, czasami się nie restartuje (a restart oznacza, że nie mogę wyłączyć dekodera, tzn trzeba wtyczkę z gniazdka wyciągnąć, albo za każdym razem odłączyć dysk zewnętrzny co jest problemem kiedy chcę sobie coś nagrać kiedy mnie nie ma w domu).

Oprócz tego jak nagrasz coś z programów kodowanych to na laptopie tego nie można odtworzyć , można tylko niekodowane odtwarzać... Kiedyś miałem opticum x7 i nie miałem żadnych problemów.... A ta ariva 250 to jest pasmo ciągłych problemów (z softem chyba)...

Przymierzam się do zakupu 250 Combo i w związku z tym, mam kilka pytań do posiadaczy:

 

1.czy włączona funkcja timeshift (oczywiście z podłączoną pamiecią masową) powoduje wolniejsze działanie dekodera (np. wolniejsze przełaczanie kanałów, ścinki)?

2.czy problem z restartem tunera przy włączonych napisach na TV5MONDE nadal wystepuje?

3.czy po zakończeniu nagrywania zapamiętywana jest ustawiona wczesniej lista ulubionych, czy też może wyrzuca do głównej (wszystkie satelity)?

4.czy dekoder wspiera HbbTV? (pewnie nie, skoro nigdzie takiej informacji nie widziałem)

 

Dzięki z góry za wszelkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a restart oznacza, że nie mogę wyłączyć dekodera, tzn trzeba wtyczkę z gniazdka wyciągnąć
Przecież z tyłu obudowy jest włącznik :lol: Bez urazy, to oczywiście żart.

 

Mam za to inne pytanie. Jak sobie radzicie z "problemem" dodawania nowych programów przez providerów. Mam CP, po fastscanie, zrobiłem kilka list ulubionych. Następnie skopiowany dump, można wgrać ponownie po aktualizacji softu (pomimo, że Ferguson to odradza) i wszystko chodzi bez problemu. Ale co zrobić, aby dokonać aktualizacji samej listy CP bez kasowania listy ulubionych. Wybranie przy fastscanie opcji Zastąp aktualizuje listę CP, dzięki czemu można dodać do ulubionych nowe programy, niestety ulubionych już nie mamy... Wybranie opcji Dodaj, nie kasuje listy ulubionych, ale powoduje zdublowanie wszystkich kanałów na liście CP, tak, że trudno się tam połapać. Po kilku takich operacjach lista kanałów przekroczy 1000. Osobiście stosuję półśrodek korzystając z funkcji wyszukiwania po TP, jest to jednak dość kłopotliwe. Może jednak jest jakiś sposób, aby zapisać, a potem przywrócić samą listę ulubionych. W opcjach aktualizacji po USB jest funkcja save channel list, ale nie znam sposobu, aby przywrócić tak utworzoną listę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a restart oznacza, że nie mogę wyłączyć dekodera, tzn trzeba wtyczkę z gniazdka wyciągnąć

 

@akm97

"Przecież z tyłu obudowy jest włącznik :lol: Bez urazy, to oczywiście żart."

 

Jakoś łatwiej mi sięgnąć do wtyczki w gniazdku niż do wyłącznika z tyłu obudowy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem jak długo będziemy czekać na nową wersję oprogramowania?W końcu przecież to Tuner z dostępem do Youtube i WEBTV,a tu jakaś ściema.Przy każdej próbie wejścia restart.Ipla TV to jakieś kpiny po co to komu w takim wydaniu?Czym tu się chwalić?Jak można coś takiego sprzedawać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za odpowiedzi na moje powyższe pytania. Dużo osób narzeka na ten sprzęt, a ja wiem co to znaczy bo sam mam do tej pory niedopracowany tuner SD na ALi (LinBox). Myślę jednak, że da się to przeboleć. Wybór tunerów combo jest bardzo mały, ja się zastanawiałem głównie między Opticum HD 9600TS Prima a tematowym Fergusonem. Ostatnio znalazłem jeszcze ciekawy sprzęt - Amiko STHD-8820 CICXE PVR, jednak jak na razie jest on słabo rozpowszechniony. (na ten temat dyskusja tutaj, aby nie zaśmiecać obecnego wątku.) Chciałem kupować już teraz, ale poczekam jeszcze miesiąc i się zastanowię bardziej. Analog wyłączą u mnie dopiero pod koniec kwietnia, więc chwila czasu jeszcze jest.

 

Chciałbym jeszcze zapytać o dwie rzeczy odnośnie Fergusona:

1) Pilot - czyli rzecz która najbardziej mnie urzekła w tym dekoderze. Czy da się zaprogramować obsługę tunera, a następnie douczyć go do tego np. samej regulacji głośności dla TV? W efekcie miałbym pilot, którym steruje w pełni dekoderem (bez regulacji jego poziomem głośności) oraz klawisze głośności zmieniają jej poziom na TV?? (konkretnie, czy jest kod dla pilota do obsługi dekodera, oraz możliwość późniejszej edycji niektórych funkcji dla danego kodu).

2) Drugie pytanie do osób, które obserwują rynek dekoderów sat. Czy można się spodziewać w najbliższym okresie (4-5 miesięcy), że Ferguson wypuści nowy dekoder Combo? Jak często wypuszczają coś nowego? Chciałbym po prostu wiedzieć, czy opłaca się czekać z zakupem do mniej więcej maja, czy brać już to co teraz jest. Wiadomo, że jak wyjdzie model nowy, to głównie on będzie rozwijany (a raczej poprawiane będą niedoróbki softu) a A250Combo zostanie przez niego wyparte.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1 Mogę się wypowiedzieć, że pilot dobrze się prezentuje, ale po bliższym poznaniu rozczarowuje. Po pierwsze plastik z jakiego jest wykonany niestety sporo ustępuje jakością tym używanych w pilotach choćby pioneera, czy nawet philipsa. To jednak można przeboleć. Nie do przyjęcia dla mnie jest patent, z którym nie spotkałem się nigdzie indziej. Chodzi mianowicie o umieszczeniu pod częścią przycisków tzw. mikrostyków, powodujących głośne klikanie, które obudziłoby zmarłego nie mówiąc już o śpiącym... Chodzi o przyciski, P+-, Vol +-, a także tzw. wielokierunkowy, tak więc najczęściej używane. Domyślam się, że twórcom, chodziło zapewne o podniesienie trwałości pilota, co w moim przypadku osiągnęli, ale z powodu takiego, że pilota po prostu nie używam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad2. Pytanie raczej do firmy Ferguson. Co do czekania, to można poczekać tylko pytanie na co. Zapewne za 300zł nie liczyłbym na tuner wypasiony na lepszym od Ali 3606 procesorze. Co do wsparcie nazwijmy to starych modeli, to posiadając modele na procesorze ALi3602 nie czuję się oszukany przez producenta.Przez ponad 2 lata posiadania tego sprzętu nowe oprogramowanie właściwie nie spowodowało zdecydowanie podniesienia funkcjonalności tego tunera. Wręcz przeciwnie często powodowało mniejsze lub większe problemy. Obecne najnowsze można uznać za optymalne, aczkolwiek pewne rzeczy można by ulepszyć. Osobiście wolałbym, żeby ferguson wypuścił w końcu dopracowany w 100% sprzęt, którego ewentualne poprawki softwerowe powodowane byłyby zmianą technologi po stronie nadawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do pilota, to nie mogę narzekać, plus można go zaprogramować do obsługi telewizora, a tak w ogóle to możne one obsługiwać 4 urzadzenia o ile mnie pamięc nie myli, ja korzystam z niego do obsługi telewizora (zaprogramowałem sobie sam, i wiele funkcji w telewizorze można obsługiwać, kwestia zaprogramowania i potem zapamiętania który klawisz w pilocie co obsługuje w tv) oraz do obsługi dekodera. oprócz tego może on być chyba wykorzystany do obsługi dvd i blue ray.

Bardzo dziękuje za odpowiedzi na moje powyższe pytania. Dużo osób narzeka na ten sprzęt, a ja wiem co to znaczy bo sam mam do tej pory niedopracowany tuner SD na ALi (LinBox). Myślę jednak, że da się to przeboleć. Wybór tunerów combo jest bardzo mały, ja się zastanawiałem głównie między Opticum HD 9600TS Prima a tematowym Fergusonem. Ostatnio znalazłem jeszcze ciekawy sprzęt - Amiko STHD-8820 CICXE PVR, jednak jak na razie jest on słabo rozpowszechniony. (na ten temat dyskusja tutaj, aby nie zaśmiecać obecnego wątku.) Chciałem kupować już teraz, ale poczekam jeszcze miesiąc i się zastanowię bardziej. Analog wyłączą u mnie dopiero pod koniec kwietnia, więc chwila czasu jeszcze jest.

 

Chciałbym jeszcze zapytać o dwie rzeczy odnośnie Fergusona:

1) Pilot - czyli rzecz która najbardziej mnie urzekła w tym dekoderze. Czy da się zaprogramować obsługę tunera, a następnie douczyć go do tego np. samej regulacji głośności dla TV? W efekcie miałbym pilot, którym steruje w pełni dekoderem (bez regulacji jego poziomem głośności) oraz klawisze głośności zmieniają jej poziom na TV?? (konkretnie, czy jest kod dla pilota do obsługi dekodera, oraz możliwość późniejszej edycji niektórych funkcji dla danego kodu).

2) Drugie pytanie do osób, które obserwują rynek dekoderów sat. Czy można się spodziewać w najbliższym okresie (4-5 miesięcy), że Ferguson wypuści nowy dekoder Combo? Jak często wypuszczają coś nowego? Chciałbym po prostu wiedzieć, czy opłaca się czekać z zakupem do mniej więcej maja, czy brać już to co teraz jest. Wiadomo, że jak wyjdzie model nowy, to głównie on będzie rozwijany (a raczej poprawiane będą niedoróbki softu) a A250Combo zostanie przez niego wyparte.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zna jakiś sposób na to, by tuner Ariva 250 Combo przestał restartować się przy próbie włączenia napisów na kanale TV 5 Monde Europe? Dodam, że żadne zmiany softu nic nie pomagają...

Niestety też to mam (najowszy soft). Jedynym wyjściem jakie znalazłem aby to "ominąć" to w głównych ustawieniach domyślne włączenie napisów, a później jak już mamy włączony kanał TV5 to po nacisnięciu przycisku sub musimy jechać w dół listy aby wybrac interesujący nas język napisów (jak damy w górę) też będzie restart... W innym wypadku pozostaje nam czekać tylko na poprawiony soft..

co do pilota, to nie mogę narzekać, plus można go zaprogramować do obsługi telewizora, a tak w ogóle to możne one obsługiwać 4 urzadzenia o ile mnie pamięc nie myli, ja korzystam z niego do obsługi telewizora (zaprogramowałem sobie sam, i wiele funkcji w telewizorze można obsługiwać, kwestia zaprogramowania i potem zapamiętania który klawisz w pilocie co obsługuje w tv) oraz do obsługi dekodera. oprócz tego może on być chyba wykorzystany do obsługi dvd i blue ray.

Co do pilota to jest ogólnie ok, ale tylko wówczas gdy działa... Mam też Arive 200 która ma pilot (rcu640) z wyglądu jest on identyczny, jedyną różnicą jest to że niektóre przyciski odowiadają innym funkcją, ale podsumowując mając tego pilota 1,5 roku pilot już praktycznie nie działa tzn. te przyciski które naciskaliśmy dość często już w tym momencie nie odpowiadają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zna jakiś sposób na to, by tuner Ariva 250 Combo przestał restartować się przy próbie włączenia napisów na kanale TV 5 Monde Europe? Dodam, że żadne zmiany softu nic nie pomagają...

 

W innym wypadku pozostaje nam czekać tylko na poprawiony soft..

 

Na 102E i 202E od samego początku ten problem występuje i nic z tym nie robią więc nie liczyłbym aż tak bardzo na poprawkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zna jakiś sposób na to, by tuner Ariva 250 Combo przestał restartować się przy próbie włączenia napisów na kanale TV 5 Monde Europe? Dodam, że żadne zmiany softu nic nie pomagają...

Niestety też to mam (najowszy soft). Jedynym wyjściem jakie znalazłem aby to "ominąć" to w głównych ustawieniach domyślne włączenie napisów, a później jak już mamy włączony kanał TV5 to po nacisnięciu przycisku sub musimy jechać w dół listy aby wybrac interesujący nas język napisów (jak damy w górę) też będzie restart... W innym wypadku pozostaje nam czekać tylko na poprawiony soft..

 

Dzięki za info :) Działa...przynajmniej to. W moim przypadku nie resetuje się wtedy ani po najechaniu w górę, ani w dół, tylko, gdy chcę przeskoczyć dalej z języka polskiego do przodu. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem z 250 Combo. Zainstalowałem najnowszy soft ze strony fergusona, przywróciłem ustawienia fabryczne i oczywiście posypały się wszystkie kanały. Wybrałem satelitę Hotbird i przeszukałem kanały. Ale znalazł mi tylko i wyłącznie kanały jakieś albańskie itp... żadnych kanałów z mojej karty C+ ani 1,2 Polsatu, Mini Mini, TVN nic... Czy ktoś może pomóc na pewno to kwestia ustawień. Przed aktualizacją miałem wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem z 250 Combo. Zainstalowałem najnowszy soft ze strony fergusona, przywróciłem ustawienia fabryczne i oczywiście posypały się wszystkie kanały. Wybrałem satelitę Hotbird i przeszukałem kanały. Ale znalazł mi tylko i wyłącznie kanały jakieś albańskie itp... żadnych kanałów z mojej karty C+ ani 1,2 Polsatu, Mini Mini, TVN nic... Czy ktoś może pomóc na pewno to kwestia ustawień. Przed aktualizacją miałem wszystko.

Przed wgraniem nowego softu należało zrobić backup starego oprogramowania gł. w celu przywrócenia poprzedniej listy kanałów. Po wgraniu nowego softu do Arivy Combo 250 nie ma żadnej listy kanałów. Musisz więc poszukać w sieci gotowców lub pobawić się samemu w jej ułożenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odradzali gdzieś na forum przywracanie starej listy kanałów na nowym sofcie ze względu na coś tam. Ale jak to jest kupiłem dekoder, wyszukałem kanały i wszystko git. Po aktualizacji już muszę jakieś cuda wianki robić? Co to za dekoder który na mojej karcie nie potrafi mi znaleźć kanałów. W całym moim życiu spotykam się z tym po raz pierwszy. Paranoja. Jak mam się pobawić w jej ułożenie?? Jak to zrobić, jestem zielony w te klocki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...