Skocz do zawartości

Dekodery Ferguson Ariva 150 i 250 Combo


vibor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od piątku mam problem prawdopodobnie z tym dekoderem gdyż w piątek podłączyłem arive pierwszy raz do internetu i zaktualizowałem oprogramowanie dodam że dodatkowo sygnał z anteny przelatuje przez arive do Echostara HDS-400E od CP, mój problem polega na tym że właśnie od minionego piątku dzieją się dziwne rzeczy, mianowicie podczas oglądania programu na Echostarze sygnał całkowicie zanika gdy wyłączę/włączę dekoder lub zmienię chwilowo na inny kanał sygnał pojawia się lecz za jakiś czas znów zanika, ariva podczas tego wszystkiego pozostaje w standby, wcześniej wszystko było ok dopóki nie zaktualizowałem softu w arivie, dziś zauważyłem że podobny problem pojawia się na fergusonie natomiast DVB-T działa bez zarzutu, jak myślicie czy wina leży po stronie arivy czy dekodera :?::?:

 

Edit:

Podłączyłem echostara prosto do anteny i problem pojawia się nadal coś chyba stało się z konwerterem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gringo,

 

W 250 blindscan jest prawdziwy, ryje po całym paśmie i trwa to 10-20 min. dla jednego satelity. Jest niezły, ale jak bardzo skuteczny, trudno powiedzieć, zależy od jakości sygnału i pogody. Jeśli antena nie dostarcza dobrego sygnału to czasem skanowanie po transponderach znajduje więcej kanałów, czasem blindscan. Można zawsze doskanować wszystkie albo nawet pojedyncze transpondery z listy, albo nowe. Dla każdego skanu można wybrać czy filtrować po niekodowanych. Lista po skanowaniu nie jest usuwana, ale wtedy odbiornik może robić du-plikaty jak uzna, że jakiś parametr kanału jest inny od tego na liście.

 

donald-0

 

rozjazd dźwięku z video na nagraniu zdarzył mi się tylko raz (a zrobiłem już kilkadziesiąt nagrań). Od połowy nagrania się rozjechało. Wystarczyło jednak puścić odtwarzanie od początku, strzałkami na pilocie przeskoczyć ten felerny moment i już do końca filmu było dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W 250 blindscan jest prawdziwy, ryje po całym paśmie i trwa to 10-20 min. dla jednego satelity. Jest niezły, ale jak bardzo skuteczny, trudno powiedzieć, zależy od jakości sygnału i pogody. Jeśli antena nie dostarcza dobrego sygnału to czasem skanowanie po transponderach znajduje więcej kanałów, czasem blindscan. Można zawsze doskanować wszystkie albo nawet pojedyncze transpondery z listy, albo nowe. Dla każdego skanu można wybrać czy filtrować po niekodowanych. Lista po skanowaniu nie jest usuwana, ale wtedy odbiornik może robić du-plikaty jak uzna, że jakiś parametr kanału jest inny od tego na liście.

Dzięki bor@s za wyjaśnienie tematu jeszcze jedną rzecz zapomniałem zapytać jaki jest najniższy krok tego blinda? Z góry dziękuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gringo

 

parametry BS, w tym krok są nieznane i niedostępne dla konfiguracji.

 

Ogólnie z odbiornika jestem zadowolony, używam karty C+ w czytniku, dodatkowo dwie inne satelity na przełączniku, ale szczerze mówiąc drażni mnie trochę pilot. Przyciski strzałek działają głośno, na szczęście żona ma twardy sen :) no i zasięg pilota jest słaby, trzeba dokładnie celować. Parę błędów da się znaleźć: napisy na TV5Monde robią reset, tryb 16:9 combined jest dla mnie bez sensu, myślałem, że to będzie coś w stylu 14:9 (lekki zoom programów 4:3 spotykany np. w Technisacie), a tymczasem sygnał 4:3 rozciąga tylko w pionie, pozostawiając na bokach czarne pasy w niezmienionej szerokości. Kompletnie nieprzydatny tryb. Zatem dla sygnału 4:3 jesteśmy skazani albo na letterbox/windowbox, panscan, albo nienaturalne rozciągnięcie w poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam do Sz. użytkowników. Jak wygląda sprawa odtwarzania filmów w formie AVI (xvid)? Mam Arivy 200 i 220Combo, które widzą plik ale nie potrafią go odtworzyć. Trochę to irytujące zważywszy, że tani odbiornik DVB-T Maximum T-102 świetnie sobie z tym radzi a cena za niego wcale nie była szokująca dla portfela.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne masz źle wpisane parametry konwerterów w konfiguracji danych pozycji sat. Ustaw je wszędzie identycznie (wzorując się na tych prawidłowych).

 

Dzięki, pomogło!

Jedynie końcówka częstotliwości trochę się "rozjeżdża" np. na Astrze 4,8 E stacja Alfa Omega TV jest na 12703 MHz, a tuner pokazuje 12705 MHz, a powyżej tej częstotliwości (są jeszcze 4 programy) w ogóle nie łapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alfa Omega TV jest na 12703 MHz, a tuner pokazuje 12705 MHz,
To nie ma większego znaczenia.
a powyżej tej częstotliwości (są jeszcze 4 programy) w ogóle nie łapie.
Być może sygnał jest za słaby, częstotliwości mają gorszy FEC niż wspomniana 12703V.

Sytuacja może być też zależna od głowicy w tunerze lub konwertera, dane elementy mogą mieć "gorsze osiągi" na krańcach pasma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam do Sz. użytkowników. Jak wygląda sprawa odtwarzania filmów w formie AVI (xvid)? Mam Arivy 200 i 220Combo, które widzą plik ale nie potrafią go odtworzyć. Trochę to irytujące zważywszy, że tani odbiornik DVB-T Maximum T-102 świetnie sobie z tym radzi a cena za niego wcale nie była szokująca dla portfela.

Pozdrawiam.

 

Generalnie 250 odtwarza i avi w xvid. Ale już z divix 3 (low) sobie nie radzi. To stary kodek ale można trafić na niego. Napisy czyta - przy czym txt się rozjeżdżają i trzeba stosować .srt. Aby nie mieć kłopotu z polskimi znakami muszą być kodowane iso8859-2. Co ciekawe starsze T65 z tym problemów nie miały.

Ciekawe czy kiedyś doczekamy się poprawki w sofcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...