Skocz do zawartości

Dekodery Ferguson Ariva 150 i 250 Combo


vibor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@ rusticalming

I co to najnowsze oprogramowanie zmieniło, poprawiło? Jako, że jest to nowy wyrób, oprogramowanie będzie się pojawiało co kilka tygodni, tyle tylko, że już istotnych poprawek, jak znam życie, nie wniesie. Taka polityka fergusona. Miałem i mam HF 8800 spartolona konstrukcja. Resety po kilka razy dziennie. Żadne oprogramowanie nie pomagało, błąd konstrukcyjny, aż w końcu fergusonowi znudziło się i zostawił użytkowników tego sprzętu sobie samym. Nie chciało im się zrobić ostatniej poprawki tak żeby nie trzeba było, żeby w ogóle działał, cofać roku do 2010 i żeby działało EPG. Co do 250.

- nie działa CEC przy zaprogramowanym nagraniu.

- dodawanie kanałów do ulubionych w całkiem przypadkowym miejscu, a nie na końcu listy.

- brak automatycznego podłączania do wi-fi.

- brak informacji o ustawionych timerach na EPG po naciśnięciu klawisza "Info"

i parę innych niedoróbek, których ferguson już raczej nie poprawi, a są to błędy w oprogramowaniu. 250 mam na chwilowym wyprzedzeniu, bo po doświadczeniach z HF8800 nigdy nie kupie fergusona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie Wszystkich.

 

Jestem tu po raz pierwszy, więc jeżeli napiszę coś nie tak to proszę o wyrozumiałość.

 

Od miesiąca posiadam Arivę 250 Combo. Podłączyłem ją do telewizora Samsung LE32R82B. Niestety od początku zaczęły się problemy.

Po włączeniu telewizora nie reaguje pilot do dekodera. Nie można nic zrobić. Czasami tylko jakby próbował działać. Najdziwniejsze jest jednak to, że po odczekaniu ok 10-15 minut. Pilot zaczyna reagować. Można przełączać kanały, wejść do menu itd.

 

Podejrzewając, że coś może dziać się z pilotem, podłączyłem ten dekoder do innego telewizora tym razem LG. I ku mojemu zaskoczeniu nie było żadnych problemów. Dekoder od razu reagował na pilota.

Myślałem, że problem jest np. w połączeniu AnyNet, ale w telewizorze mam to wyłaczone i w dekoderze również mam wyłaczoną opcję komunikacji przez HDMI.

 

Zakupiłem sobie dodatkowo pilota uniwersalnego Thomson ROC4407. Zaprogramowałem go do telewizora, jednak do dekodera znowu nie chce działać. A jak już złapie to ma dziwne funkcje na różnych przyciskach.

I tu się nasuwają mi pytania:

- czy ktoś ma może taką konfigurację dekoder+telewizor, i czy również ma takie problemy, ew. czy działa mu to poprawnie?

- czy można ew. przeprogramować sterowanie dekodera aby działało ?

- czy może posiada ktoś jakieś dodatkowe kody do pilota uniwersalnego Thomson aby działały z tym dekoderem ? Te które są w książce kodów opisane jako Ferguson nie działają :(

 

Dziękuję z góry za wszelkie pomocne odpowiedzi.

 

Pozdrawiam

PKozicki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Po ostatniej aktualizacji na A250Combo_1.21B4.zip port USB znajdujący się z tyłu dekodera nie widzi dysku zewnętrznego. Jak podłączę pod USB z przodu urządzenia, nie ma z tym problemu. Czy również macie takie problem? Może jest na to jakieś rozwiązanie?

Pozdrawiam

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pkozicki

 

wiesz, te piloty do arivy 250 mają funkcje obsługi dekodera oraz również telewizora, tzn na górze masz przyciski do przełaczania obsługi pomiędzy dekoderem a telewizorem, może coś tam masz pomieszane i masz ustawione np na obsługę telewizora i dlatego dekoder nie reaguje na pilota? Poczytaj w intstrukcji obsługi dekodera na temat tego pilota, tam pisze o jego programowaniu i obsłudze telewizora oraz dekodera. Może to jest to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Na tym forum nowy jestem , ale nie widze watku poświeconego tylko Arivie 250 , dlatego zakładam.

Moje problemy to po uzytkowaniu od 2 tyg tego tunera widzę następujące problemy i chcę sie nimi podzielić - być może ktoś z forum oświeci mnie i może się doedukujemy.

(wgrany najnowszy soft 20.4)

1. Tuner pracuje z modułem Cam TNK-HD i co jakiś czas poprostu nie widzi tego pakietu w całości lub wybranych programów ( w ogóle nie widzi BBC i jestem tego programu pozbawiony) Nie ma to nic wspólnego z jakością sygnału z anteny-sprawdzone!Bez jakichkolwiek przyczyn pojawia sie na chwile okno"slot 1 unisalling" po czym za chwilę pojawia się ponownie "install slot1" i tak sobie to działa.

Pytanie - czy ktoś ma też ten problem i jak sobie z nim radzi!?

2. W żadnych wątkach ani popstach nikt nie odpowiedział czy na tym tunerze można nagrywać program np. z naziemnej i ogladać w tym samym czasie np programy z satelity.zaznaczam ,że tak było ijest w specyfikacji tego uzadzenia i informacji na stronie fergusona. A jezeli tak to jak to się robi? Bo ja mam proste zachowanie , że jak włączę zapis to automatycznie okroi mi programy do jednego MUX-a a przełączenie do grupy programów satelitarnych jest nie możliwe.

Pytanie - "jak to się robi...Stachu" :D

3. Należy wspomnieć o ważnym narzedziu jak nagrywanie audycji spod EPG , bo jeżeli mówimy o tej liscie "tajerów" to chyba zupełnie coś nie challo!? czy w ogóle cos takiego istnieje ? w tym tunerku? Na moją ocenę i pobieżne rozeznanie to -NIE!

Jak porównać do tego narzędzie z tunerem ITI 2850 z telewizji na kartę to jest ...siermięga!

...na razie tyle ,na poczatek :roll:

 

---------

 

W kwestii formalnej -bo zauważyłem niedokładność z mojej strony, najnowsze oprogramowanie o którym mowa wyżej to oczywiscie 1.21B4

A tak przy okazji to zmieniło całkiem nie istotne sprawy(zaznaczam w/g mnie czyli ..subiektywnie :D ),mianowicie;

nie poprawiło np. moich wyżej wspomnianych problemów a sądzę że na 99proc to sprawa niedoróby programowej.

Wprowadziło możliwośc uruchomienia serwisów "internetowej TV i portali" , które są wreszcie w swej okrojonej formie osiagalne z przycisku pilota( choć powinno toto działać w momencie jak pierwszy raz włączyłem ten odbiornik)-a nie działało!!Tak ,że żadna to rewelacja- a poprostu obowiazek.

Zmienili znaczek na liście(listach)kanałów kodowanych; z dolara na euro.Nie wiem co autor miał na myśli?. Zamiast usprawnić to w sposób czytelny a więc - jeżeli mam zainstalowany moduł nCAM i jest aktywny -to dla tej grupy kanałów (zdekodowanych bo opłaconych przez użytkownika) ten znaczek powinien poprostu zniknąć i tyle a jego forma może być i nawet w postaci d...ki

 

---------

 

Co narazie sam sobie zadaje pytania i sam odpowiadam . Mianowicie podpowiedź dla innych (jestem po rozmowie z panem od Fergusona -co wskazuje ,ze jednak można sie do nich dodzwonic !Wow!)

Nagrywać mozna spod róznych ...nazwijmy to platform pod jednym warunkiem , wejć trzeba spod listy "wszyskie kanały"

Zobaczymy po południu -przetestujemy!

Dalej ponoć trzeba zrobić Upgrade modołu n-CAM na te moje problemy z gubieniem dostepu do kanałów kodowanych -zabym uwidim! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przetestowałem dzisiaj Fergusona 250 watomierzem GB002. Moja specyfikacja: TV sat z modułem CAM Polsatu, oczywiście zasilanie LNB włączone, zasilanie DVBT wyłączone:

- oglądanie TV SAT - 13,9 W,

- oglądanie Youtube - 13,2 W,

- oglądania Youtube z wyciągniętym modułem CAM - 11,8 W (można z tego wywnioskować, że sam moduł pobiera ok. 1,4 W)

- czuwanie z włączonym zegarem i włożonym modułem CAM- 12,5 W

- czuwanie z włączonym zegarem, bez modułu CAM- 11,1 W

- czuwanie z wyłączonym zegarem i włożonym modułem CAM - 1,3-1,4 W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ktoś jest mi w stanie rzeczowo wytłumaczyć dlaczego są te restarty na serwisach Youtube i potrzebna jest zmiana softu,aby to naprawić.O co tu chodzi?Czyli co mamy dostęp do tych serwisów nielegalnie czy co?Takie rzeczy nie powinny mieć miejsca.Kupuję Tuner z dostępem do serwisów internetowych a tu co zabawa w kotka i myszkę.Dlaczego na telewizorach z funkcją dostępu do tych serwisów takich problemów nie maja.Czyli co czekamy na zmianę softu który pozwoli na łaskawy dostęp do sieci do następnego czyjegoś widzi misie.To jest chore.Po co reklamować urządzenia z dostępnymi funkcjami,które po kilku dniach użytkowania znikają i to jeszcze z objawami wskazującymi na uszkodzenie sprzętu.Bo czym jest taki restart po każdej próbie włączenia Youtube.Dobrze że są takie fora,że można się dowiedzieć co się właściwie stało.Myślałem że Tuner uszkodzony i chciałem wysyłać sprzęt do naprawy.Na oficjalnej stronie producenta żadnej informacji na ten temat,a wypadałoby przeprosić za zaistniałą sytuację nie mówiąc już o natychmiastowej reakcji w kwestii naprawy tej usterki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

24.12.2012 wymieniłem moduły multiroom (główny i dodatkowy) na dwie karty i tu szok , obie karty działają tylko w tunerze cyfry pace dsr2221 , na ariva 200 i ariva 250combo cyfra zakodowana reszta kanałów niekodowanych działa bez problemu . Dodam że przedtem przy modułach niebyło problemu wszystko hulało na arivach . W tunkach mam najnowsze oryginalne softy , Niewinem o co chodzi , czyżby coś zmienili w nowych kartach ze wszystkie chińskie tunery nie będą działać z syfrą . Poradźcie coś

kuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...