Skocz do zawartości

Dekodery Ferguson Ariva 150 i 250 Combo


vibor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na moim 250 combo słabo działa EPG, tzn. dane o transmisjach i programach ładują się bardzo wolno, jeśli w ogóle. Na przykład nie dowiem się co obecnie nadaje tvp rozrywka ;) Jeśli nie przełączę się na ten kanał i nie poczekam ok 5 minut. Z czego to wynika, z oprogramowania dekodera (najnowszy soft), anteny (60cm), czy z winy nadawcy...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co zaobserowałem na mojej Arivie 202E to z tym EPG tak chyba właśnie jest, że jest ono pobierane przez tuner na bieżąco dla tego kanału, który aktualnie oglądamy. Po przełączeniu na inny kanał, "procedura" się powtarza, czyli ponownie ściąga się EPG dla innego kanału. Nie przy wszystkich kanałach dostępne jest EPG. Na tych kanałach, gdzie jest dostępne EPG, na belce informacyjnej po prawej stronie pojawia się w żółtym kółeczku oznaczenie "EPG".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko po koleji, tak samo mam.

Czy w takim razie dekoder pobiera EPG dla kanału, który aktualnie nie jest wyświetlany? U mnie najgorzej wygląda sytuacja na TVP Histeria z Hot Birda :(, gdzie w ogóle nie pobiera EPG, dlatego musze się ratować doublem z DVBT

 

Dekoder może pobrać EPG tylko dla kanału, który jest aktualnie wybrany. Spowodowane jest to tym, że pobiera je z transpondera, z którego jest nadawany.

Z transponderem TVP na Astrze bywa różnie. Mają tam częste problemy z EPG. Na niektórych dekoderach jest to przyczyną restartu odbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

zakupilem arive 250 do TNK SMART HD podlaczylem i znalazlo programy w hd ale nie znalazlo mi w ogole polsatu HD jak i rowniez TVN jest bez sygnalu ale juz TVN7 ma sile sygnalu 90% a jakosc sygnalu okolo 60% i dziala tak jak i TVP 1 i 2 HD Czy moge to gdzies ustawic zeby zaczal mi dzialac TVN HD? i czy trzeba ustawic recznie Polsat HD?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, używając mojego własnego niezależnego tunera (Ferguson Ariva 202E) zawsze dokonuję ręcznego programowania tunera, tzn. skanuję z osobna każdy transponder, na którym są interesujące mnie kanały i zapisuję je na liście kanałów. Nie korzystam przy tym z żadnych "Fast Scan'ów", przeszukiwania całego satelity itp. "Lecę" po prostu po kolei, transponder po transponderze, uwzględniając tylko, które mnie interesują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak najbardziej da się tak ustawić czas nagrywania. :)

Odpowiednie opcje są w menu "Ustawienia timerów".

Zauważyć należy, że przy "ręcznym" ustawianiu czasu rozpoczęcia i zakończenia nagrywania ustawiamy konkretnie czas rozpoczęcia nagrywania, natomiast przy zakończeniu nagrywania ustawiamy nie jego konkretny czas, tylko podajemy czas trwania nagrywania (w godzinach i minutach).

Przed rozpoczęciem nagrywania tuner może być ustawiony na innym kanale, niż ten, na którym zaprogramowaliśmy nagrywanie. Na krótko (nie wiem dokładnie, ale chyba minutę lub dwie) przed rozpoczęciem nagrywania tuner włączy się (jeśli jest wyłączony do czuwania) i automatycznie przełączy się na kanał, który ma być nagrywany, a następnie nagrywanie rozpocznie się dokładnie o zadanej godzinie. Można też tuner ustawić tak, aby po zakończeniu nagrywania z timera wyłączał się do czuwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaka platforma. Niektóre platformy (n na kartę, telewizja na kartę hd czy cyfrowy polsat) sprzedają/udostępniają moduł sparowany z kartą i taki moduł nie zadziała z żadną inną kartą niż tą którą dostaniesz w zestawie. Karta z zestawu także nie zadziała poza modułem (w innym module czy w czytniku). Jest to o tyle proste, że kupujesz taki zestaw od operatora, wkładasz do gniazda na moduły i tyle.

 

Do kart nieparowanych (takich, które można dostać lub można było kiedyś dostać luzem - telewizja na kartę sd/smarthd/smarthd+, karty cyfry+, biała karta orange, karta mtv unlimited, al jazeera sports czy erotyczne) możesz dokupić moduł. Sprawdzasz wtedy jaki dana karta ma system kodowania (np. tnk sd to conax, cyfra+ to seca mediaguard, al jazeera sport to viaccess lub irdeto) i dokupujesz moduł w odpowiednim systemie.

 

W przypadku Fergusona Ariva 250 musisz być ostrożny i sprawdzać (na forum lub w artykułach) w jakim standardzie jest moduł. Z uwagi na to, że Ferguson zamontował gniazdo w zwykłym CI, będziesz mógł skorzystać z modułów obsługujących zwykłe CI (te opatrzone zwykłym napisem CI) oraz CI+ w trybie legacy (przykładowo moduł nCam, nowy moduł Cyfrowego Polsatu, biały moduł HD+). Nie zadziałają Ci w nim moduły pracujące w "czystym" CI+ takie jak szary moduł Cyfry+ czy czarny moduł HD+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej to interesowałby mnie sport ale chyba nie ma tak kart luzem większość to xxx ;/ nie wiem co oferuje aljazeera sport ale sporo 4stówy za karte. Na tym ebayu to nie za bardzo znalazlem cokolwiek. Mam smarta hd w zasadzie nic tu ze sportu nie ma, jutro startuje premier league jakże bym pooglądał mą Aston Ville :D ale jak co roku skończy się na wynikach online ;/ Canal + stówka na mies.. Moduł TNK HD widzę ma teraz za dodatkowe 20zl C+ Family i Family 2 ale to ekstraklasa chyba jeden mecz dziennie . Nie wiem ciężko się zdecydować może coś podpowiecie w co warto zaiwestować jeśli o sport chodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz takie oczekiwania i uważasz, że 400 zł (czyli 33 zł miesięcznie) za roczną kartę to dużo, to lepiej porzuć pomysły z modułami. :) Al Jazeera Sport (zanim ją wykastrowali z 10xSD i 2xHD do obecnego 4xSD i obcięli ramówkę na Hot Birdzie) kosztowała 105 euro za kartę z 8xSD i 139 euro za kartę z 10xSD+2xHD i nikt nie poskarżył się, że to drogo. W chwili obecnej oferta AJS na Hot Birdzie jest mocno przeciętna - plan transmisji na kanałach +1 do +4 (tylko one są dostępne z Hot Birda) możesz znaleźć w dziale zagranicznych kanałów FTA/CI i szału nie ma. Z innych ofert sportowych na moduł to właściwie jedyne rozwiązanie jakie możesz wziąć to francuskie beIN Sport1 HD i beIN Sport2 HD za 170 euro + moduł Viacces ACS 4.1. Tam jest ciut lepiej - http://www.beinsport.fr/programmes. Uprzedzając - nie nie ma możliwości odbioru MAX na module.

Ogólnie to niestety nie działa tak, że nagle znajdujesz ofertę z Premier League, La Ligą czy Serie A za 10-15 złotych miesięcznie. Takie rozwiązanie również sporo kosztuje i decydujący się na nie najczęściej kierują się dostępnością innych rozgrywek lub chęcią nieznacznego obniżenia rachunków. Co do samej Premier League to dostęp do niej z modułów i wszelkiego rodzaju ofert prepaid jest właściwie niemożliwy z uwagi na restrykcje jakie nakłada na nadawców Football Association.

 

Co do modułu TNK HD/NNK to spójrz jeszcze raz - w sumie żeby dokupić C+ Family HD i C+ Family 2 HD musisz już mieć pakiety Domowy HD i Premium HD - czyli łącznie musisz zapłacić 59,70 zł. Wygląda na to, że mając taką opcję jesteś w stanie zobaczyć wszystkie mecze Ekstraklasy (nSport HD + C+ Family + C+ Family 2).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...