Jump to content

ziomq

Users
 • Content Count

  140
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

4 Neutralna

About ziomq

 • Rank
  Amator

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dołączę się do tematu. Na strychu dwie anteny (z sumatorami). Wzmacniacz AWS1036. Później ze strychu idzie do odbiorników. Jeśli chciałbym podłączyć satelitę na strychu (wiem że to idzie sumatorem) to jak się nazywają te gniazdka aby podzielić sygnał przy TV ? Wiadomo sygnał idzie jednym kablem i później chcę aby być rozdzielany do telewizora oraz do dekodera.
 2. @PowerTV prosimy o informację na temat przenosin na nowy obiekt w Kamieńsku. Powiedzielibyśmy Ci czy jest lepiej gorzej itd.
 3. Ten kanał, który miał być w lipcu, chyba niestety utknął?
 4. 1 października ma być jakiś nowy kanał według wcześniejszych deklaracji @PowerTV w tym wątku. Czy już wszystko jest dopięte "na ostatni guzik"?
 5. Napisałeś Golf TV, myślałem że to nowy kanał.
 6. Ja nie znajduję tego kanału na MUX-L3 po wyszukiwaniu kanałów. Na którym kanale jest?
 7. @PowerTV na RedCarpet jest ciemność. Tylko głos jest.
 8. U mnie SuperTV znikło i po ponownym wyszukiwaniu znalazło się na dalej na liście. Może to zapowiedź nowego kanału.
 9. @PowerTV to MWE wyraźnie rośnie Kto wiem może do czasu DVB-T2 będziecie chcieli nadawać w całej Polsce w ramach MUX5 albo MUX6. Rozumiem że koszty niestety byłyby bardzo duże. Tak nawiasem mówiąc TVP w wykazie UKE ma pozwolenia zapewne DVB-T2 Kraków/Chorągwica oraz Gdańsk/Chwaszczyno uwaga po 100 kW. Podejrzewam że ciężko będzie dogadać się z tym "tworem" ale można by było zgłosić chęć w testach. Tak nawiasem mówiąc TVP za bardzo nie ma co nadawać w tym MUXie. Z satelity jest TVP HD, TVP Seriale (SD), TVP Polonia wkrótce HD. Z internetu i HbbTV TVP Kultura 2.
 10. W wykazie UKE już jest pozwolenie na przeniesienie na nowy obiekt tyle że...moc zmniejszona z 1,5 kW na 1 kW. https://bip.uke.gov.pl/pozwolenia-radiowe/wykaz-pozwolen-radiowych-tresci/stacje-telewizyjne,5.html
 11. https://emitel.pl/wp-content/uploads/2020/03/Zmiana-planu-zagospodarowania-czestotliwości-470-790-MHz.pdf Strona 44 CZĘSTOCHOWA 1/KAMIEŃSK/TOMASZÓW Dlaczego dla obszaru wykorzystania częstotliwości brakuje np. Radomska, Piotrkowa Tryb. Patrząc na te "duże miejscowości" a nie patrząc na emisje eksperymentalne które rządzą się swoimi prawami np. Łódź.
 12. Jednak prawdopodobnie będzie problem z MUX-L3 na Śląsku na kanale 36. Zapytałem "starego radiowca": " https://pl.wikipedia.org/wiki/Wieża_telewizyjna_Praděd Obecnie odbierane w Krakowie, Katowicach i Wrocławiu. W Opolu jak lokalna stacja. 100 kW dookólnie. Dzisiaj MPEG2 ale będzie MPEG4 DVB-T2 z taką samą mocą." Wchodzicie na stronę https://www.dvbtmap.eu/mapcoverage.html TYLKO przeglądarka Opera Cesko/MUX1/Moravskoslezky/Jesenik-Praded. Nie mam pojęcia czy te mapy są aktualne.
 13. @maks27Info z ostatniego tygodnia:
 14. @PowerTV czy jest jakiś orientacyjny termin przejścia na nowy obiekt w Kamieńsku ? Rozumiem że plany mogą się zmieniać. Myślę iż możesz podać kwartał oraz czy w tym czy w następnym roku.
 15. @STARS.TV kilka postów wyżej jest informacja że w tym MUXie zmieniono FEC: Tutaj ktoś opisał szczegóły: https://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=22&p=237423#p237423
×
×
 • Create New...