Skocz do zawartości

Dekodery Ferguson Ariva 150 i 250 Combo


vibor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A no, faktycznie, chyba masz rację. Bo ja listę kanałów zapisywałem za pomocą opcji "Dump" w menu aktualizacji softu. A opcja "Dump" zapisuje w pliku chyba cały aktualnie wgrany soft + listy kanałów, no nie? Bo zauważyłem, że wielkość takiego pliku z "Dump" jest taka sama, jak wielkość pliku z "czystym" softem (bez listy kanałów) pobranego np. ze strony internetowej Fergusona i wynosi dokładnie 8 MB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie (na ostatnich softach) plik zgrany z Arivy (ali 3606) ma nazwę backup.abs i ma rozmiar 8 388 608 bajtów i ten rozmiar jest stały dla wszystkich softów backup-ów dump-ów . Plik userdb ,w którym jest lista ma rozmiar 1 179 776 bajtów i jego rozmiar jest również stały ,w zależności od "wielkości" listy i ilości kanałów ,plik jest nadpisywany,kasują się ffffff i zmieniają na dane listy. Temu rozmiar listy ,ilość kanałów,ilość kanałów w FAV,jest ograniczona do stałej wielkości pliku userdb . W tym pliku (userdb) znajdują się też inne dane tunera i też sporo "śmieci",które wpływają zasadniczo na działanie tunera . Dlatego powstała metoda uzyskiwania i wgrywania Chanel list.bin .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@miet55

Na innych forach ,nikt nie wspominał ,że ma problem z zacinającym się dźwiękiem na TVP 1HD w Arivach (na softach "poprawnie działających",nie licząc tych bardzo starych ani dwu ostatnich) ,więc to nie wina softu. Ani ustawienia anteny,bo wpierw zaczął by ciąć obraz a nie dźwięk. Więc problem jest z tunerem i kablami do niego podłączonymi . Być może kabla HDMI którym łączysz TV z tunerem podłączasz inne urządzenia ,co spowodowało uszkodzenie kabla HDMI ,lub gniazda HDMI w tunerze . Dla testu podłącz Arive kablem euro i sprawdź działanie dźwięku na TVP 1 HD .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomek6680t, kabel HDMI zmieniałem dwukrotnie na inny. Jeden z nich był bardzo dobrej jakości. Na euro nie zaobserwowałem tego zjawiska. Kiedy zaczął przerywać dźwięk, odłączyłem kabel HDMI, włożyłem ponownie i było już OK! Też podejrzewam, że coś jest nie tak z komunikacją HDMI. Tylko dlaczego wszystkie inne programy zachowują się poprawnie i czemu jeszcze 2 mc wstecz 1HD też poprawnie działała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kami3n147

...parę tysięcy ludzi w Europie wgrywa bez problemu chanel list.bin ,a Tobie się to nie udaje ,chyba nie do końca doczytałeś jak to zrobić . Jest jeszcze "Włoska metoda" wgrywania listy kanałów do tunerów Ariva combo (ali 3606) z "opcji" userdb ,ale nie ma sensu chyba jej opisywać . Tym co nie chce się czytać nawet paru postów ,nadal zostaje tworzenie nowych list po każdej zmianie softu i "narzekanie" na Arive.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ja akurat za bardzo się na tym nie znam i nie interesuje mnie to. Dla mnie najważniejsze jest, aby soft w tunerze był oryginalny i żeby wszystko działało prawidłowo. Co do samego odbioru płatnych, kodowanych kanałów to ja uznaję tylko legalny ich odbiór.

Z mojej strony koniec dyskusji na ten temat, bo i tak nie o tym jest niniejszy wątek. :read:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kidler

Kanały Polsat HD i History HD oprócz systemu Conax, mają również podpięty system Nagra stosowany przez Cyfrowy Polsat.

Niestety, jak już koledzy wyżej napisali, na chwilę obecną nie ma możliwości dostępu do kanałów Polsat HD, History HD i chyba jeszcze jakiegoś erotycznego z kart dawnej CYFRY+ (tzw. karta Cameleon, nieparowana z dekoderem), gdyż przy kanałach tych nie ma systemu Seca/Nagra stosowanego przez dawną CYFRĘ+.

Jedynym wyjściem w tej sytuacji, jeśli chcesz pozostać przy swoim Fergusonie i mieć na nim dostęp do Polsatu HD i History HD jest przejście do platformy Cyfrowego Polsatu i wzięcie tam modułu CAM. Albo ewentualnie można dokupić jeszcze starter "Smart HD+". Karta "Smart HD+" działa w systemie Conax, ale nie jest parowana z dekoderem. W ofercie "Smart HD+" dostępny jest również Polsat HD. Brak jest jednak kanału History HD.

sorry, że odgrzebuję ale dodam swoje 3 grosze. Mianowicie mam nc+ (z nBoxem po N) i Arivę 250 combo mam na drugim tv, w sypialni. Jak idę spać zabieram z salonu samą kartę (niebieską po N) i wrzucam do mojego Combusa w sypialni, gdzie mam dostęp do niemal wszystkich kanałów co w nBoxie, tj. poza całą rodziną CANAL-u i Cinamaxa 2 HD. Natomiast na Combo hula:

Polsat HD, Cinemax HD, TVN HD, TVN24HD itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam proszę o pomoc wgrałem nowy soft do Ariva combo 250 po czym zawiesiła się na OFF i koniec nie włącza się na wyświetlaczu nic się nie pokazuje dysk HDD pod USB widać że pracuje bo się świeci dioda kontrolna no i tyle, napiszcie czy da się coś z tym zrobić czy SERWIS. Pozdrawiam MIchał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę jakoś się z Tobą skontaktować podaj nr telefonu na michaljez [malpa] onet.eu jeśli możesz oczywiście.

 

Zrobiłem jak piszę na stronie Avira podłączyłem kablem RS232 podłączyłem komputer do tuneru i wyskoczyło po momencie Set Stb memory error i tak za każdym razem. może wiecie co dalej robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze spróbuj wgrać tym: http://www41.zippyshare.com/v/3156631/file.html (instrukcja taka sama, pamiętaj, że tuner ma być całkiem wyłączony z zasilania, a nie tylko na czuwanie - włączasz go dopiero po kliknięciu Next lub Connect w zależności od wersji loadera).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...