Skocz do zawartości

Dekodery Ferguson Ariva 150 i 250 Combo


vibor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@pasylw

Soft dla tunerów Ariva z ali 3606 "składa " się z takich elementów,lub podobnych

 

Identifiant du Block : 23010010

Offset : 0

Taille : 131072

Nom : HS17

Version : 37017-01047

Date : 20120213-185631

 

 

Identifiant du Block : 01FE0101

Offset : 131072

Taille : 3932160

Nom : maincode

Version : V1.25B4*

Date : 20131023-141741

 

 

Identifiant du Block : 06F90101

Offset : 4063232

Taille : 1441792

Nom : seecode

Version : V1.25B4

Date : 20131023-141741

 

Identifiant du Block : 02FD0100

Offset : 5505024

Taille : 131072

Nom : radioback

Version : 1.0.0

Date : 20120313-200922

 

 

Identifiant du Block : 02FD0200

Offset : 5636096

Taille : 130944

Nom : ARIVA102E

Version : 1.0.0

Date : 20131014-145440

 

 

Identifiant du Block : 08F70100

Offset : 5767040

Taille : 65664

Nom : seeback

Version : 1.0.0

Date : 20131023-141457

 

 

Identifiant du Block : 08F70101

Offset : 5832704

Taille : 65536

Nom : data1

Version : 1.0.0

Date : 20131023-141457

 

 

Identifiant du Block : 08F70102

Offset : 5898240

Taille : 917504

Nom : data2

Version : 1.0.0

Date : 20120213-185707

 

 

Identifiant du Block : 03FC0100

Offset : 6815744

Taille : 393088

Nom : defaultdb

Version : 1.0.0

Date : 20130424-134403

 

 

Identifiant du Block : 04FB0100

Offset : 7208832

Taille : 1179776

Nom : userdb

Version : 1.0.0

Date : 20131023-141741

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki oto problem z 250 combo. Podczas oglądania często zdarza się, że obraz po prostu się zawiesza. Tak jakby uprawnienia przestały przechodzić. Korzystam ze splittera, prosty kilkuletni model Smart Card Splitter i karty Turbo. Takie zwiechy zdarzają się nieregularnie i czasami ustają po kilku/kilkudziesięciu sekundach a czasami jedyne co pomaga to wyjęcie i powtórne włożenie karty splitera do dekodera. Może nie jest to jakaś poważna wada ale jest to irytujące np. kiedy ustawiłem nagrywanie po czym okazuje się, że po kilku minut tuner się zawiesił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dość dziwna sytuacja chciałem ustawić sobie Eutelsat'a 9.0E sygnał jest skanuje a tu programy z Thora6 0.8W po ponownym ustawieniu znalazłem Eutelsata ale dlaczego tak jest? Lista satelit Arivy też pomija kilka satelit np właśnie Thora6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki oto problem z 250 combo. Podczas oglądania często zdarza się, że obraz po prostu się zawiesza. Tak jakby uprawnienia przestały przechodzić. Korzystam ze splittera, prosty kilkuletni model Smart Card Splitter i karty Turbo. Takie zwiechy zdarzają się nieregularnie i czasami ustają po kilku/kilkudziesięciu sekundach a czasami jedyne co pomaga to wyjęcie i powtórne włożenie karty splitera do dekodera. Może nie jest to jakaś poważna wada ale jest to irytujące np. kiedy ustawiłem nagrywanie po czym okazuje się, że po kilku minut tuner się zawiesił...

 

musisz zmienić soft / tzw. wsad/ do karty splitera wsadzonej do ferdka.

Nalezy podł. server splitera do kompa/ wej. Com lub nowsze smart III na usb/ zainstalowac sterowniki ze strony smardcardsplitter, miec podł. internet do kompa oczywiście i odpalic program exe/ inst/ aktualizujacy soft.

potem upgarede serwera , potem podł. karte wg instrukcji ze strony.

poza tym nalezy ustawic w ferdku odswiezanie 3,6 Mhz, ale wsad nalezy wymienic, wybrac do fergusona. :brawo::read::jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, obserwujecie może na aktualnym oprogramowaniu 1.25B4 na 250 Combo takie parosekundowe zawieszenia podczas obsługi pilotem? Często tak mam, że jak uruchomię info o programie, to przez kilka sekund nie mogę zmienić kanału, nie reaguje na pilota. Na wcześniejszych wersjach softu tego nie miałem, ale nie chcę robić downgrade'u, bo zawsze były jakieś inne błędy. A może listę kanałów mam zbyt dużą (4 satelity - będzie tego ponad półtora tysiąca)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy też obserwujecie chwilowe wyłączenie obrazu (niebieska lub czarna plansza) przy przełączaniu kanałów o różnych formatach obrazów, np. z kanału z 4:3 na 16:9? Jeśli nie to czy ktoś wie w czym leży problem, jak temu zapobiec, żeby kanały przełączały się płynniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki oto problem z 250 combo. Podczas oglądania często zdarza się, że obraz po prostu się zawiesza. Tak jakby uprawnienia przestały przechodzić. Korzystam ze splittera, prosty kilkuletni model Smart Card Splitter i karty Turbo. Takie zwiechy zdarzają się nieregularnie i czasami ustają po kilku/kilkudziesięciu sekundach a czasami jedyne co pomaga to wyjęcie i powtórne włożenie karty splitera do dekodera. Może nie jest to jakaś poważna wada ale jest to irytujące np. kiedy ustawiłem nagrywanie po czym okazuje się, że po kilku minut tuner się zawiesił...

 

musisz zmienić soft / tzw. wsad/ do karty splitera wsadzonej do ferdka.

Nalezy podł. server splitera do kompa/ wej. Com lub nowsze smart III na usb/ zainstalowac sterowniki ze strony smardcardsplitter, miec podł. internet do kompa oczywiście i odpalic program exe/ inst/ aktualizujacy soft.

potem upgarede serwera , potem podł. karte wg instrukcji ze strony.

poza tym nalezy ustawic w ferdku odswiezanie 3,6 Mhz, ale wsad nalezy wymienic, wybrac do fergusona. :brawo::read::jupi:

 

To stary splitter, nie da się go podłączyć do komputera! Odświeżanie już ustawiłem na 3,6 ale bez zmian. Dzisiaj oglądając Polsat HD przez 2 godziny zawiesił się 6 razy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Menu -> zakładka "ustawienia systemowe" -> system TV -> rozdzielczość wideo -> i tu wybierz "By Source"

OK, znalazłem. Okazuje się, że nie przyniosło to pożądanego - przeze mnie - efektu, nadal bywają różne proporcje ekranu w zależności od kanałów ale to już raczej kwestia tylko tego jak telewizor sobie z tym radzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich, mam pytanie czy ktoś korzysta z aplikacji na smartfonie WatchOn z Arivą?

Gdyż mam problem z ustaleniem kodu do tego modelu, gdy wybieram Fergusona apka nie wysyła żadnego kodu pilota tylko od razu przyjmuje, że wszystko OK a w rzeczywistości nie działa pilot. Jest to o tyle lepsze rozwiązanie od firmowej apki, że tu nie wymaga połączenia dekodera z wifi tylko powinno działać po IR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...