Skocz do zawartości

Dekodery Ferguson Ariva 150 i 250 Combo


vibor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Odczytuje tylko trzeba w odpowiedni folder ("webradio") na dysku zapisać. Z tej listy to jedynie Czeskie radia są dodane jako nowość, a oprócz tego nic się nie zmieniło. Kanały radiowe Eski po tym jak zmieniły adres to nie grają.

Z tych Polskich stacji, które jeszce działają to tylko Roxy fm oraz Radio Złote Przeboje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę o odp na moje pytania :)

1. Czy jak nagrywam coś z sat/naziemnej to mogę wtedy równocześnie oglądać coś już nagranego z dysku ?

2. Jeśli tak, to jak w następującej sytuacji zachowa się tuner:

Oglądam coś z dysku, w międzyczasie załącza się timer aby zaczać nagrywać (lub skończyć) coś. Czy odtwarzanie video (załóżmy, że wczorajszy program nagrany przez tuner a nie jakieś avi), które oglądam z dysku zostanie wyłączone (i będę musiał je uruchamiać od początku) ?

3. Czy materiał na dysku jest zapisany w formie niezakodowanej, do obróbki na pececie ?

4. Czy w trakcie nagrywania mogę wejść do menu, żeby np ustawić kolejny timer ?

5. Czy nagrania tunera mogę posortować chronologicznie/alfabetycznie ?

6. Mam do tej pory Globo S1 HD (nie do pobicia jeśli chodzi o komfort pvr), może ktoś z obecnych posiadaczy arivy miał ten tuner i mógłby wymienić wady arivy pod kątem globo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1 Tak, możesz oglądać.

Ad.2 Tuner przerwie oglądanie i włączy nagrywany kanał. Będziesz musiał włączyć od początku, ale zawsze można przewinąć do wybranego momentu.

Ad.3 Z kanałów niekodowanych jest niezaszyfrowany, z kanałów kodowanych zaszyfrowany.

Ad.4 Możesz wejść w EPG i ustawić kolejne Timery.

Ad.5 Nagrania są posortowane według daty nagrania i nie ma opcji sortowania, możesz jedynie zmienić nazwę nagrania.

Ad.6 Nie miałem Globo, więc tutaj kto inny musi Tobie pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.3 Z kanałów niekodowanych jest niezaszyfrowany, z kanałów kodowanych zaszyfrowany.

Ja dodam jeszcze tylko, że zastosowanie w tym przypadku modułu CAM pozwala na "obejście" tego szyfrowania. :) Np. moduł CAM CI+ Cyfrowego Polsatu zastosowany w Fergusonie serii "Ariva" sprawia, że wszystkie kanały kodowane tej platformy (za wyjątkiem chyba tylko Polsatu HD) nie są wówczas zaszyfrowane i dają się bez problemów odtwarzać na komputerze. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam to prawda korzystając z modułu CI - nagrania nie są szyfrowane. Nawet instrukcja obsługi fergusona o tym wspomina. Jesli moduł CI będział miał włączoną taką opcję - szyfrowania nagran to tak będzie. Na razie moduły Polsatu - TNK HD - N na Kartę - Cyfry takiej oocji nie mają aktywnej :).

Szyfrowanie nagran jedynie przy korzystaniu z karty w czytniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na doświadczenia :wink:

Prędzej czy później sam przetestuję choć jestem trochę sceptyczny - próby z ostatnimi dwiema wersjami

sprowadziły się do tego, że na swoich tunerach mam w tej chwili dość starą ale stabilną wersję 1.22B5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@railroad

 

Wielkie dzięki za obszerną odpowiedź.

W sumie to potrzebuję czegoś do dvb-t. Ale to co jest dostępne na rynku to większość na tym samym firmware w odbiornikach i funkcje pvr są dość ubogie (może ktoś mi doradzi jakiś model? :)

Jak wygląda stabilność pracy dvb-t / sat (zawieszanie się, nie nagranie programu) ? Opinie w necie są dość skrajne jeśli chodzi o ten model. Nie zależy mi w ogóle na funkcjach internetowych a czasem ludzie klną na tuner sat bo im youtube źle działa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda stabilność pracy dvb-t / sat (zawieszanie się, nie nagranie programu) ?

Mogę powiedzieć tylko na swoim przypadku - moja 250-tka nigdy się zawiesiła przy nagrywaniu

a nawigacja (w czasie nagrywania) po dostępnych kanałach działa OK.

Z tego, co pamiętam raz mi się zdarzyło, że nie nagrało mi jednego programu

ale w końcu nie byłem pewien czy sam czegoś nie namieszałem w ustawieniach timera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Z tego, co pamiętam raz mi się zdarzyło, że nie nagrało mi jednego programu

ale w końcu nie byłem pewien czy sam czegoś nie namieszałem w ustawieniach timera.

Nie wiem czy dobrze odczytałam zachowanie mojego wynalazku, ale dziś w nocy nastawiłem nagrywanie poprzez funkcje timer dwóch programów następujących po sobie i okazało się, że pozycja druga się nie nagrała. Dodam że nagranie obu pozycji było na tym samym kanale tv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze odczytałam zachowanie mojego wynalazku, ale dziś w nocy nastawiłem nagrywanie poprzez funkcje timer dwóch programów następujących po sobie i okazało się, że pozycja druga się nie nagrała. Dodam że nagranie obu pozycji było na tym samym kanale tv.

Właśnie przypomniałeś mi, że wtedy miałem dokładnie taką samą sytuację :wink:

Zaradzić można temu tylko ręcznie korygując czasy startu/zakończenia nagrań aby się ze sobą nie "stykały", co zresztą od wtedy stosuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przez internet zaktualizowałem oprogramowanie do najnowszego i chciałem edytować listę kanałów. Ta którą przygotowałem z wcześniejszego softu nie dała się wgrać ale poprzez przywrócenie ustawień fabrycznych pozostał najnowszy soft i pojawiła się lista z poprzedniego softu. Jednak teraz nie mogę nic wgrać przez USB. Zrobiłem DUMP z najnowszego softu, edytowałem listę, jednak przy próbie jej wgrania wyskakuje info, że niepoprawny plik. Podobnie nie da się wgrać innego softu. Tuner się resetuje, rozłącza dysk i uruchamia się ponownie. Miał ktoś coś podobnego? Jak wgrać teraz nową listę kanałów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...